Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@alina80 κορίτσι μου δεν είμαι γιατρός αλλά θυμάμαι καλά πως όταν πρωτοξεκινησα πριν 15 χρόνια να ρυθμίσω το θυρεοειδή ειχα ταχυκαρδία και συχνά ο ενδοκρινολογος με ρωτάει αν έχω.  Βέβαια επειδή είμαι ρυθμισμενη δεν έχω.  Μόνο λίγο στην εγκυμοσύνη ειχα

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να του εξηγήσεις τίποτα.  Απλά θα πεις αφού δεν μου έρχεται και θα κάνω τεστ.  Δεν ξέρουν οι άντρες από αυτά.  Εγώ σε είχα που σε είχα σίγουρη,  τώρα που διάβασα και για το λαχανιασμα βεβαιωθηκα.  

Τι ωραία! !!!! ♡♡♡♡ θα σου φέρουν γούρι! !

Τονι μου λες; πολυ σιγουρη σε νιωθω κ αρχιζω κ αγχωνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary m είπε:

Τονι μου λες; πολυ σιγουρη σε νιωθω κ αρχιζω κ αγχωνομαι!!!

Είμαι πολύ σίγουρη και αν ρωτήσεις τα κορίτσια εδώ μέσα σπάνια είμαι τόσο σίγουρη.  Σου απαριθμω λοιπον:

1.έχεις καθυστέρηση 

2.έχεις Όχι απλά πρησμενο στήθος αλλά και αλλαγμενη θηλή

3.έχεις λαχανιασμα

4.αποστρεφεσαι το τσιγαρο 

5.έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία 

Και απλά έκανες εντελώς λάθος το τεστ και ήταν ένα τεστ έτσι κι αλλιώς με πολλά ψευδή αποτελέσματα.  

Αν κάνω λάθος και σε ξεσηκώνω άδικα θα σου ζητήσω πραγματικά συγνώμη.  Αλλά εγώ νομίζω πως είσαι έγκυος.  :) περιμένουμε το ++++++!!!!!

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Είμαι πολύ σίγουρη και αν ρωτήσεις τα κορίτσια εδώ μέσα σπάνια είμαι τόσο σίγουρη.  Σου απαριθμω λοιπον:

1.έχεις καθυστέρηση 

2.έχεις Όχι απλά πρησμενο στήθος αλλά και αλλαγμενη θηλή

3.έχεις λαχανιασμα

4.αποστρεφεσαι το τσιγαρο 

5.έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία 

Και απλά έκανες εντελώς λάθος το τεστ και ήταν ένα τεστ έτσι κι αλλιώς με πολλά ψευδή αποτελέσματα.  

Αν κάνω λάθος και σε ξεσηκώνω άδικα θα σου ζητήσω πραγματικά συγνώμη.  Αλλά εγώ νομίζω πως είσαι έγκυος.  :) περιμένουμε το ++++++!!!!!

Θα τρελαθωωωωω απο την χαρα μου αν ειναι οπως τα λες θα ξαναμετρησω θερμοκρασια τωρα χαχαχαχαχσ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mary m είπε:

Θα τρελαθωωωωω απο την χαρα μου αν ειναι οπως τα λες θα ξαναμετρησω θερμοκρασια τωρα χαχαχαχαχσ

Εγώ σου λέω πήγαινε πάρε ένα τεστ και καντο αύριο το πρωί που φαντάζομαι θα είστε κι οι δύο σπίτι.  Αλλά πρωί έτσι? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εγώ σου λέω πήγαινε πάρε ένα τεστ και καντο αύριο το πρωί που φαντάζομαι θα είστε κι οι δύο σπίτι.  Αλλά πρωί έτσι? 

Πρωι τωρα μονο πρωι!!!!!37 η θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή επιτυχία στο τεστάκι σου  Mary m! Μακάρι να είναι θετικό! Κι εγώ ήμουν διστακτική στο να κάνω και το πήρα απόφαση 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν θετικό. Αλλά κι εγώ πρωί το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mary m είπε:

 Καλα βρε κοριτσια μου μια μερα να περιμενω για σιγουρια κ θα παω αληθεια!!!

Όπως νιώθεις να κανεις. Εμείς θα επιμένουμε βέβαια. Αυτή είναι η δουλειά μας. Τα τεστ δείχνουν ανάλογα με το πότε έγινε η εμφύτευση. Σε μια κοπέλα αν η εμφύτευση γίνει π.χ. την 8η μέρα μετά την ωορρηξία, το τεστ μπορεί να δείξει ακόμα και τη 10η μέρα. Και αυτό γιατί η ορμόνη αρχίζει να ανεβαίνει δύο μέρες μετά την εμφύτευση. Αν τώρα η εμφύτευση γίνει την 12η μετά την ωορρηξία μέρα, τότε μπορεί ακόμα και την ημέρα που περιμένει, τη 14η ακόμα να μην έχει ανέβει αρκετά η ορμόνη ώστε να ανιχνευτεί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , alina80 είπε:

Όπως νιώθεις να κανεις. Εμείς θα επιμένουμε βέβαια. Αυτή είναι η δουλειά μας. Τα τεστ δείχνουν ανάλογα με το πότε έγινε η εμφύτευση. Σε μια κοπέλα αν η εμφύτευση γίνει π.χ. την 8η μέρα μετά την ωορρηξία, το τεστ μπορεί να δείξει ακόμα και τη 10η μέρα. Και αυτό γιατί η ορμόνη αρχίζει να ανεβαίνει δύο μέρες μετά την εμφύτευση. Αν τώρα η εμφύτευση γίνει την 12η μετά την ωορρηξία μέρα, τότε μπορεί ακόμα και την ημέρα που περιμένει, τη 14η ακόμα να μην έχει ανέβει αρκετά η ορμόνη ώστε να ανιχνευτεί. 

Πολυ σημαντικα αυτα που μου λες δεν τα ηξερα... Ναι βρε κοριτσια καλα κανετε κ μου λετε ειναι ωραίο!!! Ειστε μια ομορφη παρεα. Κ σας ευχαριστω πολυ ολες καθε μια ξεχωριστα!!!!

4 ώρες πρίν, marillia είπε:

Και μένα ο δικός μου δεν καπνίζει.Μόνο  από κανένα!!!Αυτό μας βοηθά αλλά οι φίλοι μας καπνίζουν όλοι και εκεί ζορίζομαι!!!

Βόλο είμαι και γω κοριτσάκι μου!!!Θα στο φέρω εγώ το τεστ!!!!Πολύ καλό που έχεις θερμοκρασία 37,2!!!Για σήμερα δεν αδιαθετείς!!!!Και γω πιστεύω είσαι εγκυούλα!!!Το τεσ χτες το έκανες λάθος!!!!Μακάρι να βγούμε αληθινές!!!!

Αχ τι καλα!!!!εισαι μεσα βολο; βρηκα μια φιλη απο βολο εστω κ διαδικτυακη πολυ χαρηκα !!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Βολοοοοοοοο???? Τελειαααααα. Εεεε αν ήσουν καλαματα θα ειμασταν κοντα κι όμως..... 30 λεπτακια μονο. 

30 λεπτακια από Καλαμάτα?? Από που είσαι??? 

Κορίτσια μου τι κάνετε???? Εγώ κορίτσια είχα όλο τον μήνα αποχή από σεξ... Χι χι χι... Πρώτον ειμασταν και οι δύο άρρωστοι μετά πολύ δουλειά και πολύ κούραση.. Εχθές ήρθαμε σε επαφή μετά από πολύ καιρό αλλά το κουφό ήταν ότι εχθές το πρωί μετά τα πρωινά ουρά έβγαλα κομμάτια ζελέδακια από κάτω και κάνω έτσι στο κινητό και τι βλέπω ημέρα ωορρηξιας και σήμερα το πρωί πόναγα λίγο κάτω αριστερά αλλά δεν έχω ελπίδες με μια φορά μόνο... Αλλά δεν με πειράζει λόγο ότι έχω συγκεντρώσει την προσοχή μου να χάσω κιλά.... Εύχομαι στα δύο κορίτσια που περιμενουμε να έχουν θετικά τεστακια μέσα από την καρδιά μου!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

30 λεπτακια από Καλαμάτα?? Από που είσαι??? 

Κορίτσια μου τι κάνετε???? Εγώ κορίτσια είχα όλο τον μήνα αποχή από σεξ... Χι χι χι... Πρώτον ειμασταν και οι δύο άρρωστοι μετά πολύ δουλειά και πολύ κούραση.. Εχθές ήρθαμε σε επαφή μετά από πολύ καιρό αλλά το κουφό ήταν ότι εχθές το πρωί μετά τα πρωινά ουρά έβγαλα κομμάτια ζελέδακια από κάτω και κάνω έτσι στο κινητό και τι βλέπω ημέρα ωορρηξιας και σήμερα το πρωί πόναγα λίγο κάτω αριστερά αλλά δεν έχω ελπίδες με μια φορά μόνο... Αλλά δεν με πειράζει λόγο ότι έχω συγκεντρώσει την προσοχή μου να χάσω κιλά.... Εύχομαι στα δύο κορίτσια που περιμενουμε να έχουν θετικά τεστακια μέσα από την καρδιά μου!!! 

Μην το λες ότι δεν έχεις ελπιδες με μια φορα! Καμία φορά και μισή που λέει ο λόγος αρκεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...