Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , BettySt είπε:

Εμεις έχουμε θέμα με την κινητικότητα. Ποσότητα είναι 236 εκ συνολικός αριθμός και 52εκ ανά μλ. Συνολική κινητικότητα 51% και ταχεία προωθητικη κινητικότητα 28%

Ε και εμείς το πρώτο χρόνο κάναμε έτσι χωρίς να ξέρω γονιμες και χωρίς να έχουμε κάνει εξετσσεις . Από το Δεκέμβριο του 2015 προσπαθούμε 

Δεν είναι και χάλια μέτριο θα έλεγα παίρνει βιταμίνες;;; Έχετε ψάξει που οφείλεται;;; Εμένα έχει κινητικότητα 60% συνολικά ταχεία κίνηση 20% και αριθμό 10.5 εκατομμύρια ανά ml και πάλι ο ουρολόγος μας είπε ότι βελτιώνετε με βιταμίνες και ότι θεωρείτε λίγο κάτω του μετρίου... Εσείς έχετε πολύ καλύτερο... 

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

2μερες ειχα κατι πολυ πηχτα υγρα ασπρα σαν κρεμα...σημερα ειναι μεν ασπρα πηχτα αλλα οχι κρεμωδη...εσυ ποτε περιμενεις?

Εγώ τα είχα αυτά τα υγρά δύο μέρες μετά την ωορρηξία... 18 περιμένω με βάση το θετικό τεστ ωορρηξίας...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τελικα κοριτσια με πεισατε !! γτ οντως στην ουσια  στο 3μηνο  εμεινα στην βιοχημικη , κ τωρα ειναι ο 3ος μηνας μετα την βιοχημικη που σε εναν απο αυτους παλι δν ειχαμε  σωστες επαφες.. η αληθεια ειναι οτι χθες συμφωνησε να παραγγειλω τις profertil!! απλα αυτα θελουν κ 3 μηνες για να εχουν επηδραση κ  εγω ειμαι αρκετα ανυπομονη .. 

Δυστυχως δν εχω μεγαλη υπομονη κ ειμαι αρκετα παρορμητικη.. 

Αλλα με πεισατε .. !! λεω εως το Πασχα να το παλεψουμε με τις βιταμινες κ βλεπουμε μετα για σπερατεγχυση . Συμφωνειτε?? 

Αν δεν τα εχεις σε καθε κυκλο αυτα ( γτ εγω τα εχω ) , τοτε ειναι πολυ θετικο συμπτωμα ..

Έχω ακούσει για κορίτσια που έχουν μείνει έγκυος και στο πρώτο μήνα που έπαιρναν οι άντρες τους τις profertil . Αφού συμφώνησε να τα περνει κάτι είναι και αυτό 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν είναι και χάλια μέτριο θα έλεγα παίρνει βιταμίνες;;; Έχετε ψάξει που οφείλεται;;; Εμένα έχει κινητικότητα 60% συνολικά ταχεία κίνηση 20% και αριθμό 10.5 εκατομμύρια ανά ml και πάλι ο ουρολόγος μας είπε ότι βελτιώνετε με βιταμίνες και ότι θεωρείτε λίγο κάτω του μετρίου... Εσείς έχετε πολύ καλύτερο... 

Εγώ τα είχα αυτά τα υγρά δύο μέρες μετά την ωορρηξία... 18 περιμένω με βάση το θετικό τεστ ωορρηξίας...

Εγω ειχα ωορηξια αρχες του μηνα...οποτε δεν ξερω τι σημαινουν.αυτα τα υγρα παλι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Εγω ειχα ωορηξια αρχες του μηνα...οποτε δεν ξερω τι σημαινουν.αυτα τα υγρα παλι..

Μαζί νομίζω περιμένουμε... Τα είχες σε άλλο κύκλο;;;

@BettySt ανώμαλες μορφές έχετε???


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν είναι και χάλια μέτριο θα έλεγα παίρνει βιταμίνες;;; Έχετε ψάξει που οφείλεται;;; Εμένα έχει κινητικότητα 60% συνολικά ταχεία κίνηση 20% και αριθμό 10.5 εκατομμύρια ανά ml και πάλι ο ουρολόγος μας είπε ότι βελτιώνετε με βιταμίνες και ότι θεωρείτε λίγο κάτω του μετρίου... Εσείς έχετε πολύ καλύτερο... 

Εγώ τα είχα αυτά τα υγρά δύο μέρες μετά την ωορρηξία... 18 περιμένω με βάση το θετικό τεστ ωορρηξίας...

Μάντη μου συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά προσπαθώ να διαβάσω όλες τις σελίδες :). Έπινε Nolvadex D και L karnitini, μετά ομοιοπαθητικα και τώρα δεν περνει τίποτα γιατί έχει θέμα με τη μέση του και περνει αλλά φάρμακα. Η γυναικολογο μου είπε να συνεχίσει την L karnitini και να  πάρει σεληνιο αλλά εγώ σκέφτομαι να πάρει τα profertil. Ο ουρολογος είπε για κιρσοκηλη αλλά δεν το πολύ εμπιστεύομαι γιατί όταν του είπαμε για εγχείριση μας τα μασουσε ότι δεν χρειάζεται 

πρίν από 29 λεπτά , Μάντη είπε:

Μαζί νομίζω περιμένουμε... Τα είχες σε άλλο κύκλο;;;

@BettySt ανώμαλες μορφές έχετε???

Έχει λίγες στα φυσιολογικά πλαίσια είναι 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Μάντη μου συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά προσπαθώ να διαβάσω όλες τις σελίδες :). Έπινε Nolvadex D και L karnitini, μετά ομοιοπαθητικα και τώρα δεν περνει τίποτα γιατί έχει θέμα με τη μέση του και περνει αλλά φάρμακα. Η γυναικολογο μου είπε να συνεχίσει την L karnitini και να  πάρει σεληνιο αλλά εγώ σκέφτομαι να πάρει τα profertil. Ο ουρολογος είπε για κιρσοκηλη αλλά δεν το πολύ εμπιστεύομαι γιατί όταν του είπαμε για εγχείριση μας τα μασουσε ότι δεν χρειάζεται 

Δεν πειράζει!!! Έκανε υπέρηχο για να δει αν έχει κιρσοκήλη;;; Και εμένα proferril παίρνει... Δεν έφτιαξε καθόλου με αυτές που έπαιρνε τις βιταμίνες;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν πειράζει!!! Έκανε υπέρηχο για να δει αν έχει κιρσοκήλη;;; Και εμένα proferril παίρνει... Δεν έφτιαξε καθόλου με αυτές που έπαιρνε τις βιταμίνες;

Ναι με υπέρηχο.  Με τις βιταμίνες είναι οι τιμές που σου είπα . Το πρώτο σπερμοδιαγραμμα η κινητικότητα 10%, έφτιαξε αρκετά. Τώρα έχει να κάνει σπερμοδιαγραμμα 3  μηνες αλλά βλέπουν το σπέρμα ότι είναι μέτριο προς  καλούτσικο όταν το επεξεργασουν για την σπερματεγχυση 

@andrianni περιμένουμε αύριο θετικά νέα από εσένα.  Fingers crossed 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι με υπέρηχο.  Με τις βιταμίνες είναι οι τιμές που σου είπα . Το πρώτο σπερμοδιαγραμμα η κινητικότητα 10%, έφτιαξε αρκετά. Τώρα έχει να κάνει σπερμοδιαγραμμα 3  μηνες αλλά βλέπουν το σπέρμα ότι είναι μέτριο προς  καλούτσικο όταν το επεξεργασουν για την σπερματεγχυση 

Σπερματεγχυνση κανείς σε φυσικό κύκλο;;; Μακάρι να φτιάξει και το δικό μας... Πόσο καιρό έπαιρνε βιταμίνες;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μάντη είπε:

Μαζί νομίζω περιμένουμε... Τα είχες σε άλλο κύκλο;;;

@BettySt ανώμαλες μορφές έχετε???

Τετοιου ειδους υγρα οχι δεν ειχα..αλλα δεν.εχει πρηστει το στηθος μου καθολου που συνηθως πρηζεται 10μερες πριν...στις 17θα δουμε...μονο η μεση μου με πεθαινει...αλλα μπορει να ειναο λογω δουλειας τι ναπω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τετοιου ειδους υγρα οχι δεν ειχα..αλλα δεν.εχει πρηστει το στηθος μου καθολου που συνηθως πρηζεται 10μερες πριν...στις 17θα δουμε...μονο η μεση μου με πεθαινει...αλλα μπορει να ειναο λογω δουλειας τι ναπω..

Μακάρι να είναι καλά σημάδια... Έχω δεν πιστεύω ότι είμαι με τόσο χάλια σπέρμα...και με τα δικά μ θεματα... Για αυτό έκλεισα ραντεβού στο γυναικολόγο να δούμε τι θα πει...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε ολες σας καλή χρονιά και εύχομαι γρήγορα σε όλες μας μανούλες!! Ηθελα τη γνωμη σας γιατι μενω Αθηνα το τελευταιο διαστημα και ψαχνω γυναικολογο καλό! Εχω παρει καποιες γνωμες απο γνωστες αλλα θα ήθελα και τη δικη σας!! Ειμαι και εγω στη προσπαθεια για μωρακι αλλα θα ηθελα να εχω το γιατρο μου απο πριν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Σπερματεγχυνση κανείς σε φυσικό κύκλο;;; Μακάρι να φτιάξει και το δικό μας... Πόσο καιρό έπαιρνε βιταμίνες;;;

Με ελάχιστα χαπια, δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλά για να εχω πιό πολλές πιθανότητες. Βιταμίνες έπαιρνε 1 χρόνο αλλά οι τιμές που σου ανέφερα πιό πρίν είναι από το σπερμοδιαγραμμα στο 9μηνο τώρα που έκλεισε χρόνο δεν έχει ξανακάνει ακόμα. Μακάρι να φτιάξει και εσάς στο εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Με ελάχιστα χαπια, δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλά για να εχω πιό πολλές πιθανότητες. Βιταμίνες έπαιρνε 1 χρόνο αλλά οι τιμές που σου ανέφερα πιό πρίν είναι από το σπερμοδιαγραμμα στο 9μηνο τώρα που έκλεισε χρόνο δεν έχει ξανακάνει ακόμα. Μακάρι να φτιάξει και εσάς στο εύχομαι 

Αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει 2;;; Που τις έκανες;;; Θα πω και εγώ στο γιατρό μου μήπως κάνω και εγώ έστω μια δοκιμή...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Μάντη είπε:

Αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει 2;;; Που τις έκανες;;; Θα πω και εγώ στο γιατρό μου μήπως κάνω και εγώ έστω μια δοκιμή...

Εγώ τις έκανα στην γυναικολογο μου . Καλά θυμάσαι. Να ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Εγώ τις έκανα στην γυναικολογο μου . Καλά θυμάσαι. Να ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι 

Δίκιο έχεις θα ρωτήσω σίγουρα! Δε θέλω να χάνω χρόνο...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...