Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα για μένα ο γελοντας..... φφφφ ας ακούσω εσας να χαρώ.... παντως εμείς παντα τέτοια μέρα πηγαίναμε για φαγητό.... 

Μάζεψε χτες ο καλός μου άγρια σπαράγγια. Του λέω να τα κάνω με μακαρόνια να βάλουμε και ένα κεράκι να γιορτάσουμε Άγιο Βαλεντίνο; Με κοιτάει απορρημενος "πού θα το βάλουμε το κεράκι στα μακαρόνια;". "Στο τραπέζι καλέ"...πολύ γέλιο! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, alina80 είπε:

Μάζεψε χτες ο καλός μου άγρια σπαράγγια. Του λέω να τα κάνω με μακαρόνια να βάλουμε και ένα κεράκι να γιορτάσουμε Άγιο Βαλεντίνο; Με κοιτάει απορρημενος "πού θα το βάλουμε το κεράκι στα μακαρόνια;". "Στο τραπέζι καλέ"...πολύ γέλιο! 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα εμείς αρακα θα φαμε... τραγικό λόγω μέρας.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Μάζεψε χτες ο καλός μου άγρια σπαράγγια. Του λέω να τα κάνω με μακαρόνια να βάλουμε και ένα κεράκι να γιορτάσουμε Άγιο Βαλεντίνο; Με κοιτάει απορρημενος "πού θα το βάλουμε το κεράκι στα μακαρόνια;". "Στο τραπέζι καλέ"...πολύ γέλιο! 

Χαχα καλό! Ε απόρρσε ο άνθρωπος πώς θα σταθεί στο μακαρόνι! Εγώ λέω να πάρω καμιά τουρτίτσα αν και δεν του αρέσουν αυτά, αλλά θα τη φάμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσακια

@alina80 θα εισαι εγκυουλα θα δεις....ετσι να μικρυνει  η κατω λιστα ...

Ευχαριστώ καραμελιτσα μου. Αν και δεν το πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! εγω τελειωσα απο τον γιατρο κ ηρθα στην δουλεια!

Ειδαμε μονο 1 σακο στρογγυλο στην μητρα!!!!  εμβρυικα στοιχεια οχι ακομα . ειμαι 4+ 6 σημερα . :)  χαρηκα που ειναι ενδομητριο αλλα τωρα πρεπει να περιμενω να δω εμβρυο κ καρδουλα !  ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!! χαχαχαχα τωρα εχω μεγαλυτερο αγχος γτ κατι καταφεραμε τελικα! 

@alina  πολυ χαρηκα! εμενα στο ξανα λεω ισα ισα που φαινοταν η γραμμη οταν κουνουσα το τεστ στο φως. κανε ενα αυριο αν εχεις  !! μακαρι να πανε ολα καλα! 

τα κοριτσια που ειναι εγκυουλες , μπορουν να μου πουν ποτε ειδαν εμβρυικα στοιχεια? @ntemiiiiii @elenaki

  • Μου αρέσει 8

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! εγω τελειωσα απο τον γιατρο κ ηρθα στην δουλεια!

Ειδαμε μονο 1 σακο στρογγυλο στην μητρα!!!!  εμβρυικα στοιχεια οχι ακομα . ειμαι 4+ 6 σημερα . :)  χαρηκα που ειναι ενδομητριο αλλα τωρα πρεπει να περιμενω να δω εμβρυο κ καρδουλα !  ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!! χαχαχαχα τωρα εχω μεγαλυτερο αγχος γτ κατι καταφεραμε τελικα! 

@alina  πολυ χαρηκα! εμενα στο ξανα λεω ισα ισα που φαινοταν η γραμμη οταν κουνουσα το τεστ στο φως. κανε ενα αυριο αν εχεις  !! μακαρι να πανε ολα καλα! 

τα κοριτσια που ειναι εγκυουλες , μπορουν να μου πουν ποτε ειδαν εμβρυικα στοιχεια? @ntemiiiiii @elenaki

Μπράβο @ada32! Ζήσε τις στιγμές αυτές και όλα θα πάνε καλά!!! Να σου πουν και τα κορίτσια και να καθησυχαστεις! Ο γιατρός τι άλλο σου είπε; Τίποτα νέο ενδιαφέρον;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Καλά να περασετε σήμερα ότι κ αν κάνετε! @Ungry girl συγχαρητήρια κ μεγαλη χοριακή εύχομαι! @alina80 Μακάρι να ειναι θετικό! Εγώ πάντως που θα ήθελα να τη δω αυτή τη γραμμούλα με τίποτα δεν τη βλεπω! Με επηρρεάσατε χτες με τα θετικά τεστάκια κ έκανα ενα χτες βραδυ οταν γυρισα.Ειχα 5 ωρες να παω τουαλέτα αλλά τίποτα. Αρνητικό. Στενοχωρήθηκα αρκετα...Αυριο περιμένω. Απλά για πρωτη φορα δεν εχω καθόλου πονακια. Μόνο απο χθες ενα μικρο βαρος στο κεντρο. Θα μας τρελάνουν τα συμπτωματα. Καθε φορα κ κατι αλλο. Λυπάμαι κ για το αρνητικό @soth_26. Μακάρι να έρθουν για ολες συντομα τα θετικα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Έτσι αντισυμβατική σε θέλω!

Χαχαχα Χαχαχα αφού δεν μπορώ να παω πουθενά μωρέ ούτε να μαγειρέψω... 

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! εγω τελειωσα απο τον γιατρο κ ηρθα στην δουλεια!

Ειδαμε μονο 1 σακο στρογγυλο στην μητρα!!!!  εμβρυικα στοιχεια οχι ακομα . ειμαι 4+ 6 σημερα . :)  χαρηκα που ειναι ενδομητριο αλλα τωρα πρεπει να περιμενω να δω εμβρυο κ καρδουλα !  ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!! χαχαχαχα τωρα εχω μεγαλυτερο αγχος γτ κατι καταφεραμε τελικα! 

@alina  πολυ χαρηκα! εμενα στο ξανα λεω ισα ισα που φαινοταν η γραμμη οταν κουνουσα το τεστ στο φως. κανε ενα αυριο αν εχεις  !! μακαρι να πανε ολα καλα! 

τα κοριτσια που ειναι εγκυουλες , μπορουν να μου πουν ποτε ειδαν εμβρυικα στοιχεια? @ntemiiiiii @elenaki

Έλα κοριτσι μου καλημέρα 5+ είδα εγω. Μην εχεις αγχος ολο καλα!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2018 at 1:02 ΠΜ, Smile89 είπε:

!

καλημερα σε ολες κοριτσια μου.......σημερα 14 μερα καθυστερηση.......με τεστ αρνητικο πριν δυο μερες........εχω πονους χαμηλα στην κοιλια παλι.....νομιζω οτι θα αδιαθετησω σημερα.......πηγα ομως το πρωι και εκανα χωριακη......περιμενω με αγωνια.......θελω την θετικη σας σκεψη :-(:-(:-( *********************

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Μπράβο @ada32! Ζήσε τις στιγμές αυτές και όλα θα πάνε καλά!!! Να σου πουν και τα κορίτσια και να καθησυχαστεις! Ο γιατρός τι άλλο σου είπε; Τίποτα νέο ενδιαφέρον;

Η γιατρος εκει τιποτα δν μου ειπε! οτι ειμαι ακομα πολυ νωρις που ηρθα απλα εγω ειχα το ραντεβου! την ενδιεφερε οτι ειδε ενα στρογγυλο σακο κ καλη χοριακη .  αυτα μονο  και σε 10 μερες να παω να ακουσω καρδουλα!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nantinaa είπε:

καλημερα σε ολες κοριτσια μου.......σημερα 14 μερα καθυστερηση.......με τεστ αρνητικο πριν δυο μερες........εχω πονους χαμηλα στην κοιλια παλι.....νομιζω οτι θα αδιαθετησω σημερα.......πηγα ομως το πρωι και εκανα χωριακη......περιμενω με αγωνια.......θελω την θετικη σας σκεψη :-(:-(:-( *********************

Καλημέρα. Είχες γραψει κ τις προαλλες ε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Καλά να περασετε σήμερα ότι κ αν κάνετε! @Ungry girl συγχαρητήρια κ μεγαλη χοριακή εύχομαι! @alina80 Μακάρι να ειναι θετικό! Εγώ πάντως που θα ήθελα να τη δω αυτή τη γραμμούλα με τίποτα δεν τη βλεπω! Με επηρρεάσατε χτες με τα θετικά τεστάκια κ έκανα ενα χτες βραδυ οταν γυρισα.Ειχα 5 ωρες να παω τουαλέτα αλλά τίποτα. Αρνητικό. Στενοχωρήθηκα αρκετα...Αυριο περιμένω. Απλά για πρωτη φορα δεν εχω καθόλου πονακια. Μόνο απο χθες ενα μικρο βαρος στο κεντρο. Θα μας τρελάνουν τα συμπτωματα. Καθε φορα κ κατι αλλο. Λυπάμαι κ για το αρνητικό @soth_26. Μακάρι να έρθουν για ολες συντομα τα θετικα!

αχ αυτα τα τεστ σε καποιες κοπελες δειχνουν σε καποιες οχι πριν την καθυστερηση . περιμενε μεχρι να ερθει , εχεις ελπιδες..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Η γιατρος εκει τιποτα δν μου ειπε! οτι ειμαι ακομα πολυ νωρις που ηρθα απλα εγω ειχα το ραντεβου! την ενδιεφερε οτι ειδε ενα στρογγυλο σακο κ καλη χοριακη .  αυτα μονο  και σε 10 μερες να παω να ακουσω καρδουλα!

Αντε μετραμε αντίστροφα τώρα!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Καλημέρα. Είχες γραψει κ τις προαλλες ε? 

ναι ναι,,,,,,,,,μπηκα για λιγο χτες αλλα δεν ειχα την δυναμη να μιλησω.......ολα μου φαινονται βουνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...