Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

εγω δεν θα φαω γτ δεν θα το αντεξει το στομαχι μου σιγουρα.. οχι για κατι αλλο

Εμενα παλι το στομαχι μου ειναι εκπαιδευμενο χρονια....χαχαχαχ..Γιατι να μη φαωωωω?Κατσικι θα ψησουν.Διαβαζω οτι εναι καλυτερο απ το αρνι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

17 ώρες πρίν, kido είπε:

Μια από τις δυο μέρες, υποτίθεται η ορμονη ανιχνεύεται 24-36 ώρες πριν την οωρρηξια.Αφού τα επόμενα ήταν άχνα ίσως τη 12η... Δεν έχει τόση σημασία.

Σε ευχαριστώ!!! Ναι δεν έχει σημασία, από περιέργεια ρωτάω!

Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!

16 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλησπέρα!!Αυτό σημαίνει πως αύριο μάλλον θα κάνεις ωορρηξία, από 24 έως 48 ώρες από το θετικό τεστ γίνεται. Οπότε καλό είναι σήμερα, αύριο και μεθαύριο να έχετε επαφές και ελπίζουμε.προσπαθείτε καιρό? Εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και μετά από δύο χρόνια ελεύθερων επαφών(Όχι συστηματικές προσπάθειες) ξεκίνησα τα τεστ Γενάρη του 18 ώστε να δω αν κάνω ωορρηξία  (Γιατί εγώ σκεφτόμουν πως μπορεί και να μην κάνω καν). Τα ξεκίνησα αρκετά αργά μέσα στον κύκλο μιας και είχα μεγάλο κύκλο και όταν βρήκα το θετικό τεστ είχαμε επαφές αλλά δεν έμεινα έγκυος. Τον Φλεβάρη έλειπε και ο άντρας μου ταξίδι και νόμιζα πως θα χάσουμε τις γόνιμες, οπότε δεν τα έκανα από νωρίς,γιατί λέω πάει ο μήνας χάθηκε.Μια μέρα πριν γυρίσει έκανα ένα τεστ για περιέργεια και ήταν θετικό. Εγώ φαντάστηκα πως την επόμενη μέρα θα κάνω ωορρηξία, όμως το τεστ ήταν θετικό Επειδή ήμουν ήδη έγκυος. Είχα μείνει πριν φύγει ο άντρας μου.Δηλαδή μόνο ένα μήνα τα χρησιμοποίησα τα τεστ και πιστεύω πως με βοήθησαν πολύ ψυχολογικά Γιατί ίσως μου έφυγε το άγχος που είχα χωρίς να το καταλαβαίνω και άνοιξε ο δρόμος για τα ευχάριστα!!

Όχι δεν προσπαθούμε καιρό, είναι ο τέταρτος η ο πέμπτος μήνας. Γενικά είχα πολύ σταθερό κύκλο αλλά μετά την δεύτερη εγκυμοσύνη έχω κάποιες μικροκαθυστερήσεις.

Πως πάει η εγκυμοσύνη σου?

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

καλημερα! ελα στις μανουλες οκτωβριου!!! κ εγω εκανα αυχενικη χθες κ εχω αγορακι μαλλον . τελεια εμπειρια η αυχενικη !!!

Μπράβο!! Αγοράκι ε? Ετοιμάσου να ερωτευτείς!!

Που την έκανες? Θεσσαλονική δεν είσαι? Σου έβγαλε 3d φωτογραφία? 

  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iouliana είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Ναι δεν έχει σημασία, από περιέργεια ρωτάω!

Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!

Όχι δεν προσπαθούμε καιρό, είναι ο τέταρτος η ο πέμπτος μήνας. Γενικά είχα πολύ σταθερό κύκλο αλλά μετά την δεύτερη εγκυμοσύνη έχω κάποιες μικροκαθυστερήσεις.

Πως πάει η εγκυμοσύνη σου?

Μπράβο!! Αγοράκι ε? Ετοιμάσου να ερωτευτείς!!

Που την έκανες? Θεσσαλονική δεν είσαι? Σου έβγαλε 3d φωτογραφία? 

Καλησπερα! εχυαριστω πολυ! ναι  Θεσ/νικη στον Αθανασιαδη , μου εβγαλε κ φωτογραφια αλλα ειναι λιγο σαν εξωγηινο!!!!! πολυ καλος γιατρος τελικα.

Κοριτσια καλησπερα !

οποια απο σας θελει τεστ ωορηξιας να της τα στειλω δωρεαν , ας μου στειλει μηνυμα εδω. μου εχουν μεινει 25 νομιζω . ληγουν το 2019 και θελω να τα δωσω για να μην πανε τζαμπα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Καλησπερα! εχυαριστω πολυ! ναι  Θεσ/νικη στον Αθανασιαδη , μου εβγαλε κ φωτογραφια αλλα ειναι λιγο σαν εξωγηινο!!!!! πολυ καλος γιατρος τελικα.

Κοριτσια καλησπερα !

οποια απο σας θελει τεστ ωορηξιας να τις τα στειλω δωρεαν , ας μου στειλει μηνυμα εδω. μου εχουν μεινει 25 νομιζω .

Ναι είναι πολύ καλός υπερηχογραφιστής. Τον είχα γνωρίσει στο Παπαγεωργίου και μου έκανε αρκετούς υπερήχους. Και ο δικός μου γιατρός τον εμπιστεύεται απόλυτα. 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iouliana είπε:

Ναι είναι πολύ καλός υπερηχογραφιστής. Τον είχα γνωρίσει στο Παπαγεωργίου και μου έκανε αρκετούς υπερήχους. Και ο δικός μου γιατρός τον εμπιστεύεται απόλυτα. 

αν σου πω οτι τυχαια τον βρηκα απο το ιντερνετ αλλα πολυ σωστος γιατρος .

πλεον ειναι στο Ιπποκρατειο , δεν ξερω αν κανει υπερηχους εκει .. εχω κλεισει ραντεβου να παω για Ιουνιο. κ την Β επιπεδου εκει. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

αν σου πω οτι τυχαια τον βρηκα απο το ιντερνετ αλλα πολυ σωστος γιατρος .

πλεον ειναι στο Ιπποκρατειο , δεν ξερω αν κανει υπερηχους εκει .. εχω κλεισει ραντεβου να παω για Ιουνιο. κ την Β επιπεδου εκει. 

Ναι τώρα είναι εκεί. Λογικά θα κάνει. Έτσι κι αλλιώς όποιος και να σου κάνει εκεί έχει και το αντίστοιχο ιατρείο έξω. 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iouliana είπε:

Ναι τώρα είναι εκεί. Λογικά θα κάνει. Έτσι κι αλλιώς όποιος και να σου κάνει εκεί έχει και το αντίστοιχο ιατρείο έξω. 

ειδα  οτι ειναι ο διευθυντης εκει για αυτο το λεω αλλα θα παω απο το ιατρειο του σε 3 βδομαδες κ θα μαθω γτ σκοπευω να γεννησω στο νοσοκομειο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ada32 είπε:

ειδα  οτι ειναι ο διευθυντης εκει για αυτο το λεω αλλα θα παω απο το ιατρειο του σε 3 βδομαδες κ θα μαθω γτ σκοπευω να γεννησω στο νοσοκομειο

Από ότι λέει ο δικός μου ο γιατρός (είναι καθηγητής στο Ιπποκράτειο) οι γιατροί είναι πολύ καλοί (είναι οι ίδιοι όπως σου πρόεγραψα) απλά το μηχάνημα είναι πιο παλιό από αυτά που έχουν στα ιατρεία τους  και πιθανόν αν κάτι  δουν να σου πουν να την ξανακάνεις. Βέβαια αυτό μου το είπε πριν δυο χρόνια όποτε μπορεί να μην ισχύει πλέον. Ρώτα τον εσύ και αν θέλεις πες μου τι σου είπε για να ξέρω αν με το καλό ξαναμείνω. 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iouliana είπε:

Από ότι λέει ο δικός μου ο γιατρός (είναι καθηγητής στο Ιπποκράτειο) οι γιατροί είναι πολύ καλοί (είναι οι ίδιοι όπως σου πρόεγραψα) απλά το μηχάνημα είναι πιο παλιό από αυτά που έχουν στα ιατρεία τους  και πιθανόν αν κάτι  δουν να σου πουν να την ξανακάνεις. Βέβαια αυτό μου το είπε πριν δυο χρόνια όποτε μπορεί να μην ισχύει πλέον. Ρώτα τον εσύ και αν θέλεις πες μου τι σου είπε για να ξέρω αν με το καλό ξαναμείνω. 

οκ θα σε ενημερωσω! 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

90 ε χωρις αποδειξη κ 11 η αιματολογικη

11 μόνο η αιματολογικη?? Εμένα μου είπε πως γύρω στα 80€ θα κάνει αν πάω σε μικροβιολόγο γιατί στο νοσοκομείο δεν γίνεται αυτή η εξέταση.

5 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Ναι δεν έχει σημασία, από περιέργεια ρωτάω!

Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!

Όχι δεν προσπαθούμε καιρό, είναι ο τέταρτος η ο πέμπτος μήνας. Γενικά είχα πολύ σταθερό κύκλο αλλά μετά την δεύτερη εγκυμοσύνη έχω κάποιες μικροκαθυστερήσεις.

Πως πάει η εγκυμοσύνη σου?

Μπράβο!! Αγοράκι ε? Ετοιμάσου να ερωτευτείς!!

Που την έκανες? Θεσσαλονική δεν είσαι? Σου έβγαλε 3d φωτογραφία? 

Δηλαδή είναι το τρίτο παιδάκι τώρα?? Η κάποια εγκυμοσύνη δεν είχε ολοκληρωθεί, συγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Ασία είπε:

11 μόνο η αιματολογικη?? Εμένα μου είπε πως γύρω στα 80€ θα κάνει αν πάω σε μικροβιολόγο γιατί στο νοσοκομείο δεν γίνεται αυτή η εξέταση.

Δηλαδή είναι το τρίτο παιδάκι τώρα?? Η κάποια εγκυμοσύνη δεν είχε ολοκληρωθεί, συγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου.

Άσια μην την πατήσεις, η αιματολογική γράφεται και πληρώνεις μόνο συμμετοχή ΑΛΛΑ θα ρωτήσεις αν τη δέχονται γιατί κάποια μεγάλα διαγνωστικά κέντρα δεν τη δέχονται τη συνταγή. Στο γιο μου την είχα πληρώσει αναγκαστικά γιατί είχα τύχει σε επίσχεση του Εοπυυ από τα μικροβιολογικά στη Θεσσαλονίκη.

Ναι, θα είναι το τρίτο μου παιδί. Έχω ένα κοριτσάκι 4 ετών και ένα αγοράκι 19 μηνών!

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iouliana είπε:

Άσια μην την πατήσεις, η αιματολογική γράφεται και πληρώνεις μόνο συμμετοχή ΑΛΛΑ θα ρωτήσεις αν τη δέχονται γιατί κάποια μεγάλα διαγνωστικά κέντρα δεν τη δέχονται τη συνταγή. Στο γιο μου την είχα πληρώσει αναγκαστικά γιατί είχα τύχει σε επίσχεση του Εοπυυ από τα μικροβιολογικά στη Θεσσαλονίκη.

Ναι, θα είναι το τρίτο μου παιδί. Έχω ένα κοριτσάκι 4 ετών και ένα αγοράκι 19 μηνών!

 

Αχ τι χαζή που είμαι, τώρα παρατήρησα την υπογραφή σου, να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι τους. Μπράβο σου πάντως, λίγες το τολμούν να κάνουν τρίτο στην εποχή μας!!!να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!Εγώ είμαι ανασφάλιστη και μάλλον γι αυτό θα αναγκαστώ να την πληρώσω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Αχ τι χαζή που είμαι, τώρα παρατήρησα την υπογραφή σου, να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι τους. Μπράβο σου πάντως, λίγες το τολμούν να κάνουν τρίτο στην εποχή μας!!!να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!Εγώ είμαι ανασφάλιστη και μάλλον γι αυτό θα αναγκαστώ να την πληρώσω κανονικά.

Σε ευχαριστώ και εσύ με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου!!

  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Εμενα παλι το στομαχι μου ειναι εκπαιδευμενο χρονια....χαχαχαχ..Γιατι να μη φαωωωω?Κατσικι θα ψησουν.Διαβαζω οτι εναι καλυτερο απ το αρνι.

Φάε καλέ,τι θα πάθεις;

Κορίτσια, καλή Ανάσταση! Καλό Πάσχα! Υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Φάε καλέ,τι θα πάθεις;

Κορίτσια, καλή Ανάσταση! Καλό Πάσχα! Υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας!

Καλημερα καλημερα.Ασε δεν ξερω αν θα φαω τιποτα τελικα.Ουτε μαγειριτσα κανει,ουτε κοκορετσιΓι αρνι δε μ αφηνουν απο τριχες..με πατατες τηγανιτες με βλεπω.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...