Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήρα τα αποτελέσματα όλα σούπερ δεν υπάρχει κανένα μικρόβιο.

Απλά ανησυχώ γιατί 16η μέρα του κύκλου σήμερα και δεν έχω δει θετικο τεστ ωορρηξίας.. 

Βασικά οι γραμμές είναι τόσο μα τόσο αχνές που ανησυχώ!

Που πήγε η ορμόνη μου;οεο;

Τελεια με τις εξετασεις πάει και αυτό!! Από ποτε ξεκίνησες τα τεστ;; Ξέρω γω ρωτάω μήπως εκανες νωρίτερα και δεν πήρες χαμπάρι; Τα υγρα μην το σκέφτεσαι παίζει και η φάση του κυκλου το ph του κόλπου όλα κάπως παίζουν.Συνεχισε μπορεί να δεις αύριο 

Αστο είδα τώρα εκανες από την 10η. Θα δεις θετικό όπου να ‘ναι τότε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήρα τα αποτελέσματα όλα σούπερ δεν υπάρχει κανένα μικρόβιο.

Απλά ανησυχώ γιατί 16η μέρα του κύκλου σήμερα και δεν έχω δει θετικο τεστ ωορρηξίας.. 

Βασικά οι γραμμές είναι τόσο μα τόσο αχνές που ανησυχώ!

Που πήγε η ορμόνη μου;οεο;

Mήπως λόγω  ζέστης πίνεις πολλά υγρά και αραιώνεται η συγκέντρωση της?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2018 at 1:23 ΜΜ, kido είπε:

Just saying...

Παντως στο εύχομαι!! Να μας πεις τελικά τι έγινε, έχω αγωνία!

Αρνητικό! Δεν πειραζει! Νεξτ ταιμ!!! Αλλα δε μπορω να εξηγησω τι στο καλο εγινε... κ ουτε θα μαθω βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Αρνητικό! Δεν πειραζει! Νεξτ ταιμ!!! Αλλα δε μπορω να εξηγησω τι στο καλο εγινε... κ ουτε θα μαθω βεβαια!

Next time!!!! Τι έκανες άλλου χοριακη; Η άλλο τεστ; Αδιαθέτησες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Next time!!!! Το έκανες αλλλου; 

Ναι εκει που παω συνηθως. Ανεβηκε λιγο αλλα και παλι αμελητεα ποσοτητα. Μαλλον κατι ορμονικο θα παιζει. Αντε να μου ερθει να ξεκινησουμε νεες "περιπετειες":razz:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Wannabe mom είπε:

Ναι εκει που παω συνηθως. Ανεβηκε λιγο αλλα και παλι αμελητεα ποσοτητα. Μαλλον κατι ορμονικο θα παιζει. Αντε να μου ερθει να ξεκινησουμε νεες "περιπετειες":razz:

Μήπως πήγε κάτι να γίνει και δεν προχώρησε; Πες το στο γυναικολόγο σου καλού κακού!

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2018 at 2:20 AM, Beboula25 said:

Έλα αγαπη τι κανεις; Όχι δεν εξήγησε τον λόγο δεν μπορεί να ξέρει τωρα και γενικά εκείνο το βράδυ ήταν επεισοδιακό γιατί ενώ στο ιατρείο τα είπαμε ωραία μου έδωσε τρεις επιλογές η μια να αφήσω την φύση να κάνει την δουλειά της η άλλη απόξεση για ιστολογική σε τμημα καθ’εξιν αποβολών (η πρώτη μου ήταν) αλλα το συγκεκριμένο εξετάζει για περισσότερα από ότι κατάλαβα και η άλλη να το στείλουμε σε πολύ γνωστό γενετιστή. Αποφάσισα πως δεν θέλω απόξεση βασικά δεν περίμενα πως θα το ζητούσε κ τότε άρχισε το θρίλερ να λέει πως μπορεί από αιμοραγια να με τρέχουν και αλλα πολλά. Τεσπα η ουσία είναι πως ήρθε αίμα κανονικά όλα καλα απλώς βόγκηξα στους πονους δυο μερες σερί μέχρι ένεση ζήτησα. Γενικά πονάω τρεις μηνες τώρα ενώ δεν πονούσα καθόλου αλλα το έχω πει και στους δυο γιατρους και δεν έχουν δείξει ανησυχία.θα το πω άλλη μια να είμαι σίγουρη πως δεν τρέχει κάτι. Με πήρε πάντως το πρωί να με ρωτήσει πως πήγα και να παρω 4 μερες μια αντιβιωση να είμαι καλυμμένη και να με δει αφού θα έχω καθαρίσει καλα. Είχα πει να μην ξανά πάω αλλα ισως είναι μια καλή ευκαιρία να του τα πω λιγάκι γιατί φυσικά μίλησα κ με άλλο γιατρό ο οποιος στο άκουσμα της αποξεσης έφριξε...Και θέλω μια απαντηση λοιπόν γιατί η βάρκα γερνει! Θα δω όμως.. 

Μπράβο βρε έτσι δυνατά και αισιόδοξα μην μασάς πουθενά στον δρόμο είναι το μπεμπε σου λέω ερχεταιιιιι!!!! 

Ω ρε γλυκιά μου... Τι πέρασες.. να είσαι δυνατή και αισιόδοξη οσο μπορείς.. Η γνώμη μου είναι ότι καλά θα κάνεις και να τις πεις όλες αυτές τις σκέψεις σου στο γιατρό. Ούτε αυτός ούτε κανένας άντρας δεν έχει μπει ποτέ στη διαδικασία για να μας καταλάβει τελείως. Δεν μπορουν να καταλάβουν ότι κάθε μήνας που περνάει το δικό σου το σώμα δεν συμβαδίζει με την επιθυμία για εγκυμοσύνη. Εμένα αυτό με πληγώνει πιο πολύ κάθε μήνα που δεν πραγματοποιείται σύλληψη. Για αυτό να τους πεις όλους σου τους προβληματισμούς και αν δεν σε καλύπτει θα σου έλεγα να βρεις έναν επιστήμονα που να είναι άνθρωπος πανω απ' όλα και όχι να κοιτάει πως να σου κάνει αποξεση για να πάρει χρήματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/25/2018 at 1:16 PM, kido said:

 

Λέτε βρε κορίτσια μου, να έφταιγαν οι λίγες επαφές και με το που αλλάξαμε το μοτίβο να έγινε το θαύματακι;;; Θα είστε από τις πρώτες που θα το μάθετε!! Εσείς με παρακινήσετε!! Εβαλα τα δυνατά μου και για σας, τις συναγωνίστριες! 

Αχ το σκέφτομαι και με πιάνει ταχυπαλμία!!! Πάντως είμαι ήσυχη ότι τουλαχιστον το παλέψαμε από πλευράς επαφών αυτή τη φορά!!! Αν παρόλα αυτά δεν μας κάτσει, γιατί φυσικα δεν είναι και όλα στο χέρι μας, τι είχαμε τι χάσαμε!!!!

Και αν σου κάτσει ομωωωως.. σου αλλάζει τη ζωή !!! Χαχαχαχααχχα μακάρι ρε κοριτσάρα !!!

4 minutes ago, fairy-mary said:

Hello..

Αρνητικό και σήμερα το τεστ ωορρηξίας...

Είμαι στη 17η.

Αυταααα

Μήπως ρε συ κράτησε λίγο και δε τη πρόλαβες με τα τεστακια; Η είχες πιει υγρά ( νερό ,καφέ κτλ) πριν κανεις το τεστ; Εγώ όταν δεν έπινα υγρά κανα 2 ωρο πιο πριν τότε έδειχναν σωστό αποτέλεσμα. Τι κύκλο έχεις;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Efouko είπε:

Και αν σου κάτσει ομωωωως.. σου αλλάζει τη ζωή !!! Χαχαχαχααχχα μακάρι ρε κοριτσάρα !!!

Μήπως ρε συ κράτησε λίγο και δε τη πρόλαβες με τα τεστακια; Η είχες πιει υγρά ( νερό ,καφέ κτλ) πριν κανεις το τεστ; Εγώ όταν δεν έπινα υγρά κανα 2 ωρο πιο πριν τότε έδειχναν σωστό αποτέλεσμα. Τι κύκλο έχεις;

Έχω κύκλο 29 ημέρες άλλα είμαι  μετά από βιοχημική. 

Γενικά προσπαθώ να μη καταναλώνω υγρα 2 ώρες πριν...Τώρα αν ήπια και ένα ποτήρι νερό ..Δε νομίζω να έπαιξε τόσο μεγάλο ρόλο.

Η μου άλλαξε ο κύκλος μου μετά τη βιοχημική η δεν έκανα ωορρηξια.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έχω κύκλο 29 ημέρες άλλα είμαι  μετά από βιοχημική. 

Γενικά προσπαθώ να μη καταναλώνω υγρα 2 ώρες πριν...Τώρα αν ήπια και ένα ποτήρι νερό ..Δε νομίζω να έπαιξε τόσο μεγάλο ρόλο.

Η μου άλλαξε ο κύκλος μου μετά τη βιοχημική η δεν έκανα ωορρηξια.

 

Η θα κανεις καθυστερημένα και θα μεγαλώσει ο κύκλος σου. Υπάρχει κι αυτό. Περίμενε κι αύριο ξανάκανε, τώρα που άρχισαν τα υγρά θα έρχεται δεν μπορεί.

πρίν από 24 λεπτά , Efouko είπε:

Και αν σου κάτσει ομωωωως.. σου αλλάζει τη ζωή !!! Χαχαχαχααχχα μακάρι ρε κοριτσάρα !!!!!

Χαχα καλό!!! Άντε να δούμε τι θα μου κληρώσει σ αυτό το μήνα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary said:

Έχω κύκλο 29 ημέρες άλλα είμαι  μετά από βιοχημική. 

Γενικά προσπαθώ να μη καταναλώνω υγρα 2 ώρες πριν...Τώρα αν ήπια και ένα ποτήρι νερό ..Δε νομίζω να έπαιξε τόσο μεγάλο ρόλο.

Η μου άλλαξε ο κύκλος μου μετά τη βιοχημική η δεν έκανα ωορρηξια.

 

Εγώ πάντως την έχω πετύχει και 16η μέρα και μου ήρθε στις 24 . Συμβαίνει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efouko είπε:

Ω ρε γλυκιά μου... Τι πέρασες.. να είσαι δυνατή και αισιόδοξη οσο μπορείς.. Η γνώμη μου είναι ότι καλά θα κάνεις και να τις πεις όλες αυτές τις σκέψεις σου στο γιατρό. Ούτε αυτός ούτε κανένας άντρας δεν έχει μπει ποτέ στη διαδικασία για να μας καταλάβει τελείως. Δεν μπορουν να καταλάβουν ότι κάθε μήνας που περνάει το δικό σου το σώμα δεν συμβαδίζει με την επιθυμία για εγκυμοσύνη. Εμένα αυτό με πληγώνει πιο πολύ κάθε μήνα που δεν πραγματοποιείται σύλληψη. Για αυτό να τους πεις όλους σου τους προβληματισμούς και αν δεν σε καλύπτει θα σου έλεγα να βρεις έναν επιστήμονα που να είναι άνθρωπος πανω απ' όλα και όχι να κοιτάει πως να σου κάνει αποξεση για να πάρει χρήματα.

Την Δευτέρα έχω ραντεβού με έναν καινούριο γιατρό. Δεν ξέρω αν μπορώ να πω όνομα είναι νεος σε ηλικια είναι διδάκτωρ και επισης στην ομάδα πολύ γνωστού γιατρού σίγουρα οι περισσότερες μας τον γνωρίζουν. Βέβαια δεν παίζει ρόλο το όνομα αλλα η δουλειά. Έψαξα λίγο εχθες μέσα στο ιντερνετ είδα κάποιες ομιλιες του άκουσα την προσέγγιση του στα θεματα που με αφορούν και περιμένω από κοντά τα υπόλοιπα.Ο συγκεκριμένος βοήθησε μια κοπέλα που στα 33 της απέκλεισε ένας γιατρος πως θα μπορέσει να κάνει παιδιά. Προχθές λοιπόν γέννησε το δεύτερο με τον αυτον που θα δω την Δευτέρα με φυσιολογικές συλλήψεις.Επισης να είναι καλα η κοπέλα στο φαρμακείο της γειτονιάς μου έδωσε και εκείνη το τηλ μιας γενετηστριας που έσωσε την ξαδέρφη της μετά από 6 χρόνια ατελείωτων εξετάσεων με γυναικολόγο αυτή και ο άντρας της. Και η ίδια εχει μόλις γεννήσει με την βοηθεια της συγκεκριμένης. Όλα αυτά τα παραδείγματα μου δίνουν αισιοδοξία και γενικοτερα μετά από όλο αυτό το διάστημα έχω κατανοήσει πως δεν είναι όλα στο χέρι ενός γυναικολόγου.Υπαρχουν περιπτωσεις που χρειάζεται και ένας αλλος ειδικός. Έτσι λοιπόν μιας και για εμενα δεν τίθεται θέμα συλληψης αλλα ισως θα πρέπει να δω και κάποια αλλα κομμάτια. Πριν δυο μηνες είπα σταματώ τον γιατρό χαλαρώνω και το βλέπω από φθινόπωρο. Έμεινα εγκυος τελικά αλλα δεν προχώρησε για λογους που δεν ξέρουμε. Και ενώ τώρα πάλι λέω να προσπαθήσω άλλη μια και αν συμβεί πάω για αλλα όμως από την άλλη το θέμα της ψυχολογίας κάθε φορά που συμβαίνει μια ατελής εγκυμοσυνη δεν είναι ότι πιο εύκολο.Ας ελπίσω ότι καποιες από αυτές τις ανησυχιες θα τις λύσουμε σε λιγες μερες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...