Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπράβο ρε κοριτσαρα περίφημα!!!

 

πρίν από 9 λεπτά , Flo flo είπε:

@kidoμου βλέπω τλκ του έδωσες κ κατάλαβες φιλενάδα. Άντε ελπίζω να το πιάσατε το φασολάκι.

Εμένα σμρ το στηθος είναι να εκραγεί κλασικά σταμάτησαν κ οι πόνοι της περιόδου μια φορά έγινε για λιγο κ στοπ .

 

 

Λέτε βρε κορίτσια μου, να έφταιγαν οι λίγες επαφές και με το που αλλάξαμε το μοτίβο να έγινε το θαύματακι;;; Θα είστε από τις πρώτες που θα το μάθετε!! Εσείς με παρακινήσετε!! Εβαλα τα δυνατά μου και για σας, τις συναγωνίστριες! 

Αχ το σκέφτομαι και με πιάνει ταχυπαλμία!!! Πάντως είμαι ήσυχη ότι τουλαχιστον το παλέψαμε από πλευράς επαφών αυτή τη φορά!!! Αν παρόλα αυτά δεν μας κάτσει, γιατί φυσικα δεν είναι και όλα στο χέρι μας, τι είχαμε τι χάσαμε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Έλα βρε κοριτσι Καλημέρα!!

Του έχεις δώσει να καταλάβει χαχαχα!

Εντάξει πιστεύω να το βρω το θετικό τεστακι...εξάλλου και τον προηγούμενο μήνα 16η το είχα βρει,Οπότε υπολογίζω τις επόμενες μέρες κάτι να προκύψει.

Απλά δεν έχω υγρα βρε κορίτσια και αυτό με ανησυχεί λίγο, σήμερα το απόγευμα θα παρω και τα αποτέλεσμα τα από την καλλιέργεια, άντε να δούμε και από εκεί.

Καλημέρα κοριτσι!

Εμένα μου είπε η γιατρός να πάρω ως έναρξη αυτού του κύκλου τη μέρα που ξεκίνησε το αίμα.

Εξάλλου εμένα έγιναν όλα πολύ γρήγορα, σε 3 μέρες καθυστέρηση θετικο τεστ, θετική χοριακη και μετά περίοδος...

Τώρα όσο για τις ορμόνες  μπορεί να επηρεαστηκαν το πιστεύω και εγω...

Θα συνεχίσω με τα τεστ για να δω που κινούμαι και ότι κάτσει!

Εσύ κατά τα άλλα πως εισαι;

Διακοπές θα πας καθολου;

Καλημέρα! Καλα είμαι οργανικά αλλα και ψυχολογικά γιατί η αλήθεια είναι πως κ εγω είχα πέσει.. Θα πάμε μετά τις 15 Αυγούστου.

Πες μας για τις εξετασεις μόλις τα πάρεις

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kido είπε:

Είναι ναι το αίμα δεν ψευδεται! Να σου βάλω έναν ψύλλο ακόμα στο μυαλό αν μου επιτρέπεις. Το μικροβιολογικό το εμπιστεύεσαι; Μήπως αυτό έκανε λάθος στηνχοριακη; Έχουμε ακούσει διαφορα. Εγώ αν δεν αδιαθέτουσα και εβγαινε κι αύριο θετικό τεστ, θα πήγαινα σε ένα άλλο μικροβιολογικό!

Σ ευχαριστώ πολυ για τον ψυλλο:razz:!!! Μωρε λες; Οχι καθολου να σου πω την αληθεια. Ενω ειναι κοντα στο σπιτι μου πηγαινω σε αλλο κεντρο για γιατρους κ εξετασεις. Απλα λογω χρονου πεταχτηκα. Συμβαινει κι αυτο... να βγει λαθος χοριακη? Λες να ειμαι τοσο τυχερη? Μακαρι Παναγιτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ για τον ψυλλο:razz:!!! Μωρε λες; Οχι καθολου να σου πω την αληθεια. Ενω ειναι κοντα στο σπιτι μου πηγαινω σε αλλο κεντρο για γιατρους κ εξετασεις. Απλα λογω χρονου πεταχτηκα. Συμβαινει κι αυτο... να βγει λαθος χοριακη? Λες να ειμαι τοσο τυχερη? Μακαρι Παναγιτσα μου!!!

Just saying...

Παντως στο εύχομαι!! Να μας πεις τελικά τι έγινε, έχω αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

 

Λέτε βρε κορίτσια μου, να έφταιγαν οι λίγες επαφές και με το που αλλάξαμε το μοτίβο να έγινε το θαύματακι;;; Θα είστε από τις πρώτες που θα το μάθετε!! Εσείς με παρακινήσετε!! Εβαλα τα δυνατά μου και για σας, τις συναγωνίστριες! 

Αχ το σκέφτομαι και με πιάνει ταχυπαλμία!!! Πάντως είμαι ήσυχη ότι τουλαχιστον το παλέψαμε από πλευράς επαφών αυτή τη φορά!!! Αν παρόλα αυτά δεν μας κάτσει, γιατί φυσικα δεν είναι και όλα στο χέρι μας, τι είχαμε τι χάσαμε!!!!

Καταρχήν ποσο χαίρομαι που το βλέπεις έτσι ακριβως όπως έχει! Έπειτα για τις επαφες ναι εγω προσωπικά το πιστεύω πως μια μέρα είναι αρκετή όμως εδω δεν εννοω μια αντι για δέκα αλλα μια μέσα στις δέκα.Μπορεί αυτή η μια που χανατε να ήταν και η σημαντική! Δεν μπορώ να στέκομαι κάθε φορά στο ότι το σπερμα παραμένει για μερες γιατί αυτό προϋποθέτει πολλά. Όπως και προς την μεριά της γυναίκας να είναι όλα τέλεια ώστε να διατηρηθεί το σπερμα παραπάνω μερες Εν ολιγοις να είναι ιδανικες οι συνθηκες.Σαφως και συμβαίνει αλλα όχι σε όλους.Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει ενα συγκεκριμένο ποσοστό επιτυχίας κάθε φορά οποτε φαντάζομαι πως θα μειώνεται χάνοντας καποιες μερες από τις γονιμες.  Έχω παρα πολύ αγωνία και εμενα με έπιασε τώρα ταχυκαρδία να ξέρεις μόνο στην σκέψη!! Θα γίνει μεγάλο γλέντι!!!!!

πρίν από 32 λεπτά , Flo flo είπε:

@kidoμου βλέπω τλκ του έδωσες κ κατάλαβες φιλενάδα. Άντε ελπίζω να το πιάσατε το φασολάκι.

Εμένα σμρ το στηθος είναι να εκραγεί κλασικά σταμάτησαν κ οι πόνοι της περιόδου μια φορά έγινε για λιγο κ στοπ .

 

 

Καλό αυτό!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Just saying...

Παντως στο εύχομαι!! Να μας πεις τελικά τι έγινε, έχω αγωνία!

Σ ευχαριστω πολυ!!! Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι; Συγνωμη αλλα δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Καταρχήν ποσο χαίρομαι που το βλέπεις έτσι ακριβως όπως έχει! Έπειτα για τις επαφες ναι εγω προσωπικά το πιστεύω πως μια μέρα είναι αρκετή όμως εδω δεν εννοω μια αντι για δέκα αλλα μια μέσα στις δέκα.Μπορεί αυτή η μια που χανατε να ήταν και η σημαντική! Δεν μπορώ να στέκομαι κάθε φορά στο ότι το σπερμα παραμένει για μερες γιατί αυτό προϋποθέτει πολλά. Όπως και προς την μεριά της γυναίκας να είναι όλα τέλεια ώστε να διατηρηθεί το σπερμα παραπάνω μερες Εν ολιγοις να είναι ιδανικες οι συνθηκες.Σαφως και συμβαίνει αλλα όχι σε όλους.Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει ενα συγκεκριμένο ποσοστό επιτυχίας κάθε φορά οποτε φαντάζομαι πως θα μειώνεται χάνοντας καποιες μερες από τις γονιμες.  Έχω παρα πολύ αγωνία και εμενα με έπιασε τώρα ταχυκαρδία να ξέρεις μόνο στην σκέψη!! Θα γίνει μεγάλο γλέντι!!!!!

Μα είναι ποσοστά αυτά τώρα; 30% σε κάθε κύκλο το καλύτερο ποσοστο για σύλληψη, υπό την προϋπόθεση να είναι όλα τα υπόλοιπα κομπλέ όπως λες!!!Αίσχος!! Πολύ λιγο!! Δεν είναι να χάνουμε μερες λοιπον! Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως το σπερμα με καθημερινες επαφές αποδυναμώνεται, αλλά δεν βαριέσαι, ας υπάρχει μια συνεχής τροφοδότηση και ας είναι και κουρασμένο :P

Just now, Wannabe mom είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!! Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι; Συγνωμη αλλα δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα ποστ.

Τελείωσαν μολις οι γόνιμες και μπαίνω στις 2 διαβολοβδομαδες της αναμονης! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ για τον ψυλλο:razz:!!! Μωρε λες; Οχι καθολου να σου πω την αληθεια. Ενω ειναι κοντα στο σπιτι μου πηγαινω σε αλλο κεντρο για γιατρους κ εξετασεις. Απλα λογω χρονου πεταχτηκα. Συμβαινει κι αυτο... να βγει λαθος χοριακη? Λες να ειμαι τοσο τυχερη? Μακαρι Παναγιτσα μου!!!

Καλημέρα!! Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα αλλα άλλης γνωστής μου το έχει κάνει.. Ξανά είχες καμία φορά καθυστέρηση μιας ή δυο μερες;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wannabe mom είπε:

Σημερα μετραω 1 μερα καθυστερησης. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα αυτα τα τεστακια. Αλλες φορες που τα χρησιμοποιησα ,ξανακοιταζα απ την επιθυμια μου μετα το 5λεπτο μπας και εμφανιστει καμια γραμμη αλλα παρεμενε λευκο. :confused:

Κι εγώ αυτά έχω χρησιμοποιήσει πάαααααρα πολλές φορές και πάντα παρέμεναν εκνευριστικά λευκά! Ούτε για πλάκα ποτέ δεν έβγαλαν έστω και γραμμή εξάχνωσης. 2 τεστ ελαττωματικά και τα 2 πολύ χοντρό μου φαίνεται και μένα. Επίσης τα hgg τεστ αναγνωρίζουν την αύξηση μόνο της συγκεκριμένενης ορμόνης, άρα από τη στιγή που για κάποιο λόγο την ανιχνεύουν  έπρεπε να την έχει εντοπίσει και το τεστ αίματος. Αν  καταλήξουμε ότι τα τεστάκια και μάλιστα τα συγκεκριμένα που δεν είναι τελευταίας γενιάς είναι πιο ευαίσθητα από τις εξετάσεις αίματος θα τρελαθώ χαχαχα! Παίζει πολύ το σενάριο του λάθους!!! Στο εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Μα είναι ποσοστά αυτά τώρα; 30% σε κάθε κύκλο το καλύτερο ποσοστο για σύλληψη, υπό την προϋπόθεση να είναι όλα τα υπόλοιπα κομπλέ όπως λες!!!Αίσχος!! Πολύ λιγο!! Δεν είναι να χάνουμε μερες λοιπον! Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως το σπερμα με καθημερινες επαφές αποδυναμώνεται, αλλά δεν βαριέσαι, ας υπάρχει μια συνεχής τροφοδότηση και ας είναι και κουρασμένο :P

Τελείωσαν μολις οι γόνιμες και μπαίνω στις 2 διαβολοβδομαδες της αναμονης! 

Για το αν αποδυναμώνει σχετικο πιστεύω πως είναι και πάλι... Επίσης λένε πως το πρωί η συγκέντρωση είναι μεγαλύτερη :wink: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα!! Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα αλλα άλλης γνωστής μου το έχει κάνει.. Ξανά είχες καμία φορά καθυστέρηση μιας ή δυο μερες;; 

Γεια σου beboula! Εχει τυχει να εχω καθυστερηση αλλα συνηθως ειναι στην ωρα της.  Τι ετυχε στη φιλη σου... να ειναι θετικα κ οχι εγκυος;

πρίν από 23 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Κι εγώ αυτά έχω χρησιμοποιήσει πάαααααρα πολλές φορές και πάντα παρέμεναν εκνευριστικά λευκά! Ούτε για πλάκα ποτέ δεν έβγαλαν έστω και γραμμή εξάχνωσης. 2 τεστ ελαττωματικά και τα 2 πολύ χοντρό μου φαίνεται και μένα. Επίσης τα hgg τεστ αναγνωρίζουν την αύξηση μόνο της συγκεκριμένενης ορμόνης, άρα από τη στιγή που για κάποιο λόγο την ανιχνεύουν  έπρεπε να την έχει εντοπίσει και το τεστ αίματος. Αν  καταλήξουμε ότι τα τεστάκια και μάλιστα τα συγκεκριμένα που δεν είναι τελευταίας γενιάς είναι πιο ευαίσθητα από τις εξετάσεις αίματος θα τρελαθώ χαχαχα! Παίζει πολύ το σενάριο του λάθους!!! Στο εύχομαι!

Σ ευχαριστω πολυ Μυρτω!!!  Μα ειδες ...κι εμενα παντα λευκα παρεμεναν και μετα απο ωρες! Τωρα τι γινεται... θα φανει σε λιγες μερες

πρίν από 33 λεπτά , kido είπε:

Μα είναι ποσοστά αυτά τώρα; 30% σε κάθε κύκλο το καλύτερο ποσοστο για σύλληψη, υπό την προϋπόθεση να είναι όλα τα υπόλοιπα κομπλέ όπως λες!!!Αίσχος!! Πολύ λιγο!! Δεν είναι να χάνουμε μερες λοιπον! Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως το σπερμα με καθημερινες επαφές αποδυναμώνεται, αλλά δεν βαριέσαι, ας υπάρχει μια συνεχής τροφοδότηση και ας είναι και κουρασμένο :P

Τελείωσαν μολις οι γόνιμες και μπαίνω στις 2 διαβολοβδομαδες της αναμονης! 

Πρεπει να εισαι χαλαρη να περασεις ομορφα αυτες τις μερες και να κανεις πραγματα να σε γεμιζουν και να μην το σκεφτεσαι καθολου γιατι το αγχος μονο κακο κανει (ποια μιλαει τωρα)!  Σου ευχομαι μετα τις 2 εβδομαδες να λαβεις το πιο ομορφο δωρο!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Γεια σου beboula! Εχει τυχει να εχω καθυστερηση αλλα συνηθως ειναι στην ωρα της.  Τι ετυχε στη φιλη σου... να ειναι θετικα κ οχι εγκυος;

Σ ευχαριστω πολυ Μυρτω!!!  Μα ειδες ...κι εμενα παντα λευκα παρεμεναν και μετα απο ωρες! Τωρα τι γινεται... θα φανει σε λιγες μερες

Πρεπει να εισαι χαλαρη να περασεις ομορφα αυτες τις μερες και να κανεις πραγματα να σε γεμιζουν και να μην το σκεφτεσαι καθολου γιατι το αγχος μονο κακο κανει (ποια μιλαει τωρα)!  Σου ευχομαι μετα τις 2 εβδομαδες να λαβεις το πιο ομορφο δωρο!!! 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό θα κάνω θα πέσει διάβασμα, καθάρισμα, έξοδοι για να μην το σκέφτομαι! 

πρίν από 22 λεπτά , Flo flo είπε:

@Beboula25 καλό Ναι απλά έτσι συμβαίνει πάντα κ πριν την περίοδο. 

Αναμονή............

..........

Εμένα πάντως το στήθος πριν μου έρθει περίοδος μια μέρα ή και την ίδια μέρα το πολύ, πάντα ξεπρίζεται. Περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Γεια σου beboula! Εχει τυχει να εχω καθυστερηση αλλα συνηθως ειναι στην ωρα της.  Τι ετυχε στη φιλη σου... να ειναι θετικα κ οχι εγκυος;

Σε εμενα έτυχε κάποτε γνωστης μαρκας να δείχνει πολύ αχνά αλλα δεν προλαβα να κάνω χοριακη γιατί την επόμενη αδιαθετησα. Ισως να ήταν οι γραμμες φάντασμα που λένε γιατί η αλήθεια είναι πως γκριζαριζαν δεν ήταν θαλλασι για το κλιαρ μπλου λέω.Παντως αν συνεχίσει η καθυστέρηση μην βιαστείς για χοριακη άσε δυο τρεις μερες για να είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα. Εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμεις!!! 

πρίν από 28 λεπτά , Flo flo είπε:

@Beboula25 καλό Ναι απλά έτσι συμβαίνει πάντα κ πριν την περίοδο. 

Αναμονή............

..........

Είπαμε το στηθος έτσι είναι και στην εγκυμοσυνη μην σκέφτεσαι αρνητικά! Αναμονή και υπομονή να περάσουν οι μερες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;; ευχομαι σε ολες να ειστε καλα....

@Beboula25 τι κανεις;

@kido @Flo flo @boukitsa123 ευχομαι να μην ερθει η σιχαμενη κ να ειστε εγκυουλες!!!

@Wannabe mom ευχομαι να εγινε λαθος στο εργαστηριο και τα τεστ να ειναι αληθη!!!❤

συγνωμη αν ξεχασα καποια κοπελα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...