Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , kido είπε:

Προτείνω να συνεχίσεις τα τεστ κ μόλις βρεις το θετικό να έχεις κάνα 2 επαφές εκεί πάνω που θα είναι στοχευμενες γιατί ποτέ δεν ξέρεις! Ετσι για να μην πεις μετα ότι δεν το εκμεταλλευτηκες! Δεν αργεις, οπου να ναι θα το βρεις πιστευω κ θα ανέβεις θα δεις!!!

Καλημέρα σε όλες!!  Εγω ειχα πρωινή επαφή τελικά σήμερα... Δεν μας πιστεύω αυτό το μήνα, φτου μας δηλαδή!!!

Έλα βρε κοριτσι Καλημέρα!!

Του έχεις δώσει να καταλάβει χαχαχα!

Εντάξει πιστεύω να το βρω το θετικό τεστακι...εξάλλου και τον προηγούμενο μήνα 16η το είχα βρει,Οπότε υπολογίζω τις επόμενες μέρες κάτι να προκύψει.

Απλά δεν έχω υγρα βρε κορίτσια και αυτό με ανησυχεί λίγο, σήμερα το απόγευμα θα παρω και τα αποτέλεσμα τα από την καλλιέργεια, άντε να δούμε και από εκεί.

6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Λόγω των αλλαγών στις ορμόνες ναι μπορεί οι γονιμες να μετατεθούν. Νομιζω πως τώρα δεν θεωρείται περίοδος αυτό που είχες αλλα  αιμορρια.Απεβαλε δλδ ο οργανισμος σου το κυημα. Για αυτό και ειναι πιο βαρια σε πονακια ή σε ποσότητα.Αν ήταν σε εσένα δεν ξέρω. Περίοδος κανονική θα έρθει σε ένα μήνα πάλι.Αρα μην το μετρας όπως πριν γιατί τώρα η ωορρηξια μπορεί να συμβεί άλλη μέρα και έτσι να καθορίσει τον νέο κύκλο. Δεν ξέρω αν λέω μπούρδες αλλα εμενα μου είπε πως δεν είναι περίοδος αυτή τώρα αλλα η επόμενη που θα έρθει.Τα υπόλοιπα τα φαντάζομαι με το κοφτερό μυαλουδάκι μου:P   

Παντως εγω σου εύχομαι να μην ξανά δεις την κοκκινοσκουφιτσα για 9 μηνες!

Καλημέρα κοριτσι!

Εμένα μου είπε η γιατρός να πάρω ως έναρξη αυτού του κύκλου τη μέρα που ξεκίνησε το αίμα.

Εξάλλου εμένα έγιναν όλα πολύ γρήγορα, σε 3 μέρες καθυστέρηση θετικο τεστ, θετική χοριακη και μετά περίοδος...

Τώρα όσο για τις ορμόνες  μπορεί να επηρεαστηκαν το πιστεύω και εγω...

Θα συνεχίσω με τα τεστ για να δω που κινούμαι και ότι κάτσει!

Εσύ κατά τα άλλα πως εισαι;

Διακοπές θα πας καθολου;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα στην κοριτσοπαρέα!!! Χρειάζομαι τη γνώμη σας...  Έκανα ενα τεστάκι χθες μεσημέρι και φάνηκε μια ανεπαίσθητη γραμμή  που με πολύ προσπάθεια την έβλεπες. Η χοριακή χτες αρνητική. Το πρωί σήμερα κάνω ξανά και η γραμμή ήταν  πιο έντονη. Χρησιμοποίησα  τα τεστ της γνωστης ιντερνετικής εταιρίας. Σκέφτομαι οτι η χοριακή να κάνει λάθος πολύ δύσκολο. Μάλλον έτυχε αυτά τα δύο να είναι ελαττωματικά.  Βέβαια η περίοδος ακομα τπτ. Έχει τύχει σε καμία κοπέλα με αυτά τα τεστάκια το ίδιο... να εμφανιζούν 2η γραμμή χωρις να υπάρχει χοριακή;

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Καλημέρα στην κοριτσοπαρέα!!! Χρειάζομαι τη γνώμη σας...  Έκανα ενα τεστάκι χθες μεσημέρι και φάνηκε μια ανεπαίσθητη γραμμή  που με πολύ προσπάθεια την έβλεπες. Η χοριακή χτες αρνητική. Το πρωί σήμερα κάνω ξανά και η γραμμή ήταν  πιο έντονη. Χρησιμοποίησα  τα τεστ της γνωστης ιντερνετικής εταιρίας. Σκέφτομαι οτι η χοριακή να κάνει λάθος πολύ δύσκολο. Μάλλον έτυχε αυτά τα δύο να είναι ελαττωματικά.  Βέβαια η περίοδος ακομα τπτ. Έχει τύχει σε καμία κοπέλα με αυτά τα τεστάκια το ίδιο... να εμφανιζούν 2η γραμμή χωρις να υπάρχει χοριακή;

 

 

Βγήκε αμέσως η γραμμη ή μετα απο κανα μισάωρο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Στο πεντάλεπτο μέσα. Δεν πρέπει να είναι γραμμή εξάχνωσης. 

Αν δεν αδιαθετησεις αύριο μεθαύριο, ξανάκανε μια χοριακη Παρασκευή... μήπως την έκανες νωρίς σκέφτομαι. Σε ποια μερα του κύκλου είσαι; Έχεις ήδη καθυστέρηση;

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

Έλα βρε κοριτσι Καλημέρα!!

Του έχεις δώσει να καταλάβει χαχαχα!

Εντάξει πιστεύω να το βρω το θετικό τεστακι...εξάλλου και τον προηγούμενο μήνα 16η το είχα βρει,Οπότε υπολογίζω τις επόμενες μέρες κάτι να προκύψει.

Απλά δεν έχω υγρα βρε κορίτσια και αυτό με ανησυχεί λίγο, σήμερα το απόγευμα θα παρω και τα αποτέλεσμα τα από την καλλιέργεια, άντε να δούμε και από εκεί.

Καλημέρα κοριτσι!

Εμένα μου είπε η γιατρός να πάρω ως έναρξη αυτού του κύκλου τη μέρα που ξεκίνησε το αίμα.

Εξάλλου εμένα έγιναν όλα πολύ γρήγορα, σε 3 μέρες καθυστέρηση θετικο τεστ, θετική χοριακη και μετά περίοδος...

Τώρα όσο για τις ορμόνες  μπορεί να επηρεαστηκαν το πιστεύω και εγω...

Θα συνεχίσω με τα τεστ για να δω που κινούμαι και ότι κάτσει!

Εσύ κατά τα άλλα πως εισαι;

Διακοπές θα πας καθολου;

Του δώσαμε και κατάλαβε βρε φιλενάδα όπως το λες! Άντε να δούμε τώρα τι ψάρια πιάσαμε! Είμαι ήσυχη ότι το προσπάθησα πάντως και αισιόδοξη! Αν δεν γίνει βέβαια, γιατί δεν είναι και εγγυηση, ε οκ τον επόμενο μήνα θα επαναλάβω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kido είπε:

Αν δεν αδιαθετησεις αύριο μεθαύριο, ξανάκανε μια χοριακη Παρασκευή... μήπως την έκανες νωρίς σκέφτομαι. Σε ποια μερα του κύκλου είσαι; Έχεις ήδη καθυστέρηση;

Του δώσαμε και κατάλαβε βρε φιλενάδα όπως το λες! Άντε να δούμε τώρα τι ψάρια πιάσαμε! Είμαι ήσυχη ότι το προσπάθησα πάντως και αισιόδοξη! Αν δεν γίνει βέβαια, γιατί δεν είναι και εγγυηση, ε οκ τον επόμενο μήνα θα επαναλάβω!!

Σημερα μετραω 1 μερα καθυστερησης. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα αυτα τα τεστακια. Αλλες φορες που τα χρησιμοποιησα ,ξανακοιταζα απ την επιθυμια μου μετα το 5λεπτο μπας και εμφανιστει καμια γραμμη αλλα παρεμενε λευκο. :confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Σημερα μετραω 1 μερα καθυστερησης. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα αυτα τα τεστακια. Αλλες φορες που τα χρησιμοποιησα ,ξανακοιταζα απ την επιθυμια μου μετα το 5λεπτο μπας και εμφανιστει καμια γραμμη αλλα παρεμενε λευκο. :confused:

Κι εγώ όσες φορές έκανα πάντα λευκό, άρα κάτι βρίσκει. Δεν μπορείς να κανεις άλλη μια χοριακη; Περίμενε και σήμερα και αύριο κι αν δεν κάνε μια επαναληψη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Κι εγώ όσες φορές έκανα πάντα λευκό, άρα κάτι βρίσκει. Δεν μπορείς να κανεις άλλη μια χοριακη; Περίμενε και σήμερα και αύριο κι αν δεν κάνε μια επαναληψη!

Ξερεις τι σκεφτομαι ... μηπως οταν τα εφτιαχναν μπερδεψαν τις ταινιες lh με τις hcg και εντοπιζει την lh ενω γραφει πανω hcg. Σκεφτομαι... με το δαιμονιο μυαλο μου!:razz:  Δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Ξερεις τι σκεφτομαι ... μηπως οταν τα εφτιαχναν μπερδεψαν τις ταινιες lh με τις hcg και εντοπιζει την lh ενω γραφει πανω hcg. Σκεφτομαι... με το δαιμονιο μυαλο μου!:razz:  Δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω...

Τραβηγμένο ρε συ... γιατί να μην είσαι απλά έγκυος; Παίρνεις κάποια αγωγή που μπορεί να ανεβάζει την ορμόνη; Την lh δεν θα την έβρισκε εξαλλλου τόσο αργά στον κύκλο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Τραβηγμένο ρε συ... γιατί να μην είσαι απλά έγκυος; Παίρνεις κάποια αγωγή που μπορεί να ανεβάζει την ορμόνη; Την lh δεν θα την έβρισκε εξαλλλου τόσο αργά στον κύκλο!

Οχι τιποτα απολυτως! Μου φαινεται πιο πιθανο να κανουν αυτα λαθος παρα η εξεταση αιματος την ημερα που περιμενω περιοδο. Εχω ακουσει οτι ειναι αξιοπιστη. Θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Wannabe mom είπε:

Οχι τιποτα απολυτως! Μου φαινεται πιο πιθανο να κανουν αυτα λαθος παρα η εξεταση αιματος την ημερα που περιμενω περιοδο. Εχω ακουσει οτι ειναι αξιοπιστη. Θα δειξει...

Είναι ναι το αίμα δεν ψευδεται! Να σου βάλω έναν ψύλλο ακόμα στο μυαλό αν μου επιτρέπεις. Το μικροβιολογικό το εμπιστεύεσαι; Μήπως αυτό έκανε λάθος στηνχοριακη; Έχουμε ακούσει διαφορα. Εγώ αν δεν αδιαθέτουσα και εβγαινε κι αύριο θετικό τεστ, θα πήγαινα σε ένα άλλο μικροβιολογικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@kidoμου βλέπω τλκ του έδωσες κ κατάλαβες φιλενάδα. Άντε ελπίζω να το πιάσατε το φασολάκι.

Εμένα σμρ το στηθος είναι να εκραγεί κλασικά σταμάτησαν κ οι πόνοι της περιόδου μια φορά έγινε για λιγο κ στοπ .

 

 

  • Ευχαριστώ 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Προτείνω να συνεχίσεις τα τεστ κ μόλις βρεις το θετικό να έχεις κάνα 2 επαφές εκεί πάνω που θα είναι στοχευμενες γιατί ποτέ δεν ξέρεις! Ετσι για να μην πεις μετα ότι δεν το εκμεταλλευτηκες! Δεν αργεις, οπου να ναι θα το βρεις πιστευω κ θα ανέβεις θα δεις!!!

Καλημέρα σε όλες!!  Εγω ειχα πρωινή επαφή τελικά σήμερα... Δεν μας πιστεύω αυτό το μήνα, φτου μας δηλαδή!!!

Μπράβο ρε κοριτσαρα περίφημα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...