Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Kαλησπέρα στην ομάδα και από ένα ακόμη καινούριο μέλος.  Σε λίγους μήνες κλείνω τα 46 και μόλις την προηγούμενη βδομάδα επισκεφτήκαμε γνωστό κέντρο εξωσωματικής στο κέντρο της Αθήνας με άριστες κριτικές για να προχωρήσουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής με δικά μου ωάρια. Οι πιθανότητες είναι μονοψήφιες όπως μας είπαν, αλλά υπάρχουν.

      Θα ήθελα να ρωτήσω  τη δική σας γνώμη βάσει των εμπειριών σας. Αξίζει να προσπαθήσουμε με δικά μου ωάρια στην ηλικία των 46; Ή θα ταλαιπωρηθούμε μάταια χάνοντας πολύτιμο χρόνο; Θα θεωρούσατε τα ωάρια δότριας μονόδρομο; 

      Καλώς ήρθες !! Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι θέμα χρόνου αλλά χρημάτων. Αν έχεις χρήματα φυσικά Κ αξίζει να δοκιμάσεις Κ με δικά σου ωάρια. Εντάξει είναι αρκετά δύσκολο να υπάρξει υγιές εγκυμοσύνη αλλά μια μικρή πιθανότητα υπάρχει ανάλογα Κ με τις εξετάσεις σου βέβαια . 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nati85 είπε:

Έκανες τεστ τελικά;κάτσε ειναι λιγο νωρίς ακομα για σίγουρα κάνε μεθαύριο!θερμοκρασια ποσό έχεις;

Η άτιμη!θα την τακτοποιήσω τωρα που την βρηκαααα! 

εκανα ρε κοριτσι το πρωι και βγηκε αρνητικο.εχω ενααααα πονοκεφαλο τωρα...θερμοκρασια 37.1... εσυ πως τα πας?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω έχω 170 χοληστερίνη αλλά έχω 300τριγλυκεριδια!η καλή και εμένα στα πατώματα είναι αλλά δεν ασκούμαι καθόλου.δεν τρώω ψάρι γιατί με πειράζει και μου είπε ο γυναικολόγος να παίρνω βιταμίνες ω3 

εχεις πολλα τριγλυκεριδια καλε ολο στις ψησταριες σε βρισκουμε? πλακα κανω εεε. εγω εχω γυρω στα 20. ευτυχως απο τριγλυκεριδια τα παμε καλα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

εχεις πολλα τριγλυκεριδια καλε ολο στις ψησταριες σε βρισκουμε? πλακα κανω εεε. εγω εχω γυρω στα 20. ευτυχως απο τριγλυκεριδια τα παμε καλα..

Χαχαχα όντως πολλά και δεν τρώμε τηγανητά καθόλου να φανταστείς. Ούτε πατατάκια και τέτοια.τα έχω κόψει για να μην τα βλέπει ο γιος μου.το τρώω το φαγητό μου όλο όμως τα έχω τα κιλά μου!

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

εκανα ρε κοριτσι το πρωι και βγηκε αρνητικο.εχω ενααααα πονοκεφαλο τωρα...θερμοκρασια 37.1... εσυ πως τα πας?

Εγω τώρα πηρα θερμοκρασία 37.1 αλλά πλέον δεν πειράζει καλύτερα που δεν είμαι να ρυθμίσω το θέμα μου.δεν πιστεύω ότι έχω πιθανότητα 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, reniatzo είπε:

η θα εχεις διδυμακια η μια παρα πολυ καλη κυηση και σε μια φιλη μου ετσι ηταν!

Θελω να σ πω οτι τωρα είδα το μηνυμα σου!! @reniatzo  Αντε να δουμε!

Εσυ ομως δεν μας ειπες? Πως το ανακοινωσες ή θα το ανακοινωσεις στον αντρα σου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Χαχαχα όντως πολλά και δεν τρώμε τηγανητά καθόλου να φανταστείς. Ούτε πατατάκια και τέτοια.τα έχω κόψει για να μην τα βλέπει ο γιος μου.το τρώω το φαγητό μου όλο όμως τα έχω τα κιλά μου!

καλα κανεις κ τα εχεις κοψει. εγω μαλλον ειμαι λιγο τυχερη γιατι χορταινω ευκολα αν κ καθε μερα τρωω κ τα γλυκα μου κ τα αλμυρα μου απλα δεν μπορω τις μεγαλες ποσοτητες απο φυσικου μου. οσο για τα ψαρια μου αρεσουν αλλα ελα που δεν μπορω να τα φτιαξω με ανατριχιαζουν οταν ειναι ωμα κ μυριζουν παραξενια οποτε τα τρωω μονο οταν τα φτιαχνει η μαμα μου κυριως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , elenakii22 είπε:

οχι..αλλα πιθανον ο γιατρος να μπορει να τημ συνδεσει...σε εμενα για παραδειγμα περιμενε να εχω κατω απο 50 λογω πολυκυστικων...εχεις πολυκυστικες?

Εννοείς κάτω από 50 την κακή ή την καλή?Ναι έχω πολυκυστικές

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλα κανεις κ τα εχεις κοψει. εγω μαλλον ειμαι λιγο τυχερη γιατι χορταινω ευκολα αν κ καθε μερα τρωω κ τα γλυκα μου κ τα αλμυρα μου απλα δεν μπορω τις μεγαλες ποσοτητες απο φυσικου μου. οσο για τα ψαρια μου αρεσουν αλλα ελα που δεν μπορω να τα φτιαξω με ανατριχιαζουν οταν ειναι ωμα κ μυριζουν παραξενια οποτε τα τρωω μονο οταν τα φτιαχνει η μαμα μου κυριως 

Λίγο και απ όλα το καλύτερο πιστεύω!εγω δεν τρώω σωστά ξυπνάω το πρωί δεν τρώω σωστά το πρωινό μου και γενικά μπορεί να περάσουν αρκετές ώρες να φάω και μετά τα τρώω όλα μαζί.μεγαλο λάθος το ξέρω!ευτυχως δεν τρελένονται για γλυκά λίγο σοκολάτα να έχω συμβιβαζομαι


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , orianna είπε:

εκανα ρε κοριτσι το πρωι και βγηκε αρνητικο.εχω ενααααα πονοκεφαλο τωρα...θερμοκρασια 37.1... εσυ πως τα πας?

Κοριτσάκι μου νωρίς δεν το έκανες το τεστ; Θα πρέπει κάπως να βρούμε τροπο να μην βιαζόμαστε. Τουλάχιστον μέχρι να ανακαλύψουν το τεστ που θα το κάνουμε μετά το σεξ αμέσως και θα λέει "Συγχαρητήρια τα καταφέρατε" ή "Ξαναπεράστε τον άλλο μήνα". Μα και αυτοί οι επιστήμονες τι κάνουν πια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , orianna είπε:

αν αραιωσεις καποιες τροφες θα κατεβει.δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις τα τυρακια να ειναι με χαμηλα λιπαρα και το γαλα. να αραιωσεις το κρεας με πολλα λιπαρα.τα ζυμαρικα και το ψωμι και τα τηγανιτα...παρε μαυρο ψωμακι.να αυξησεις μονο τα ψαρια και τα λαχανικα. 

Εχω θέμα και δεν μπορώ να φάω υγιεινά χαχχα!!Ο παθολόγος μου είπε να περπατάω και να κάνω διατροφή.Του λέω πλάκα μου κάνεις 50 κιλά είμαι.Προσπαθώ βέβαια και έχω κόψει τα πατατάκια.Επίσης δεν ήταν πολύ υπέρ για τις ω3.Αμφιβάλει μου λέει τι περιέχουν.Είναι υπέρ της σωστής διατροφής.Ανάθεμα την κληρονομικότητα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , marillia είπε:

Πόσο έχεις?Ναι και γω είμαι 50 κιλά,έίχα 280 την κακή και τώρα 250 την ολική.Η καλή σταθερά 60 αλλά η κακή ανεβασμένη.Τρώω άτσαλα αλλά δεν παίζει ρόλο.Εχει η μαμά μου.Οταν πήγα για απόξεση στο Ιασώ ήρθε καρδιολόγος για το κλασσικό καρδιογράφημα που γίνεται πριν.Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω χάπι και μου είπε όχι πριν κάνω παιδί(συμφώνησε με τον παθολόγο μου).Μου είπε κάποια στιγμή να κάνω υπέρηχο καρδιάς,όχι άμεσα και να τρώω τυριά με χαμηλά λιπαρά το οποιό δεν ακολουθώ. 

Αυτό ισχύει και στη χαμηλή καλή χολεστερίνη?Νόμιζα μόνο στην κακή.

ανεβαζεις τη καλη αν περπατας αν δεν καπνιζεις αν δεν τρως πολλους υδατανθρακες ,λιπαρα και τηγανιτα.φυσικα μ αυτον τον τροπο πεφτει και η κακη.

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Κοριτσάκι μου νωρίς δεν το έκανες το τεστ; Θα πρέπει κάπως να βρούμε τροπο να μην βιαζόμαστε. Τουλάχιστον μέχρι να ανακαλύψουν το τεστ που θα το κάνουμε μετά το σεξ αμέσως και θα λέει "Συγχαρητήρια τα καταφέρατε" ή "Ξαναπεράστε τον άλλο μήνα". Μα και αυτοί οι επιστήμονες τι κάνουν πια; 

χα χα κανονικα επρεπε να αναβει λαμπακι μετα την επαφη οτι βρηκε στοχο!!!1

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Εννοείς κάτω από 50 την κακή ή την καλή?Ναι έχω πολυκυστικές

αν θυμαμαι καλα περιμενε κατω απο 50 την καλη λόγω πολυκυστικων(κατω απο 50 την βρισκει χαμηλη)δεν ξέρω ομως τι σχεση εχει γτ εγω τελικα ειχα 70 κ δεν ασχοληθήκαμε 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nati85 είπε:

Η γραμμή που ειναι κοντά στην χρωματιστή πλευρά ειναι έντονη πάντα!η γραμμή που ειναι στην πλευρά που έβαλες τα τσίσα αν ειναι αχνη ειναι αρνητικό αν ειναι το ίδιο έντονη η περισσότερο απο την άλλη ειναι θετικό.σιγα σιγα θα τα μάθεις θέλει λιγο χρονο

οκ ευχαριστω απλα ειχα υγρα το πρωι και ετρεξα να το κανω μπας και αλλα αν ειναι θα το καταλαβω μαλλον 

1 hour ago, orianna είπε:

α γεια σου...πες τα 

με το καλο κοριτσι μου..εσπασες ρεκορ για πρωτη χοριακη...χαχχα να μας πεις τα νεα σου...

η πρωτη γραμμη που βγηκε ειναι η γραμμη ελεγχου. η αλλλη που σχηματιστηκε μετα ειναι η ορμονη σου.πρεπει να ειναι πανω κατω ιδιες αν ειναι πιο αχνη δεν εισαι ακομα για ωορρηξια.οταν βγει θετικο το τεστ μετα απο 12-48 ωρες γινεται η ωορρηξια.αναλογα με το τι λενε οι αδηγιες.οταν δεις θετικο να εχεις επαφη 3-4 συνεχομενες μερες για να εισαι μεσα..η μια μερα να εχεις και μια οχι κατα μια αλλη αποψη γιατρων.

οκ ευχαριστω θα επρεπαι να παρω τα ποιο πολλα!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Κοριτσάκι μου νωρίς δεν το έκανες το τεστ; Θα πρέπει κάπως να βρούμε τροπο να μην βιαζόμαστε. Τουλάχιστον μέχρι να ανακαλύψουν το τεστ που θα το κάνουμε μετά το σεξ αμέσως και θα λέει "Συγχαρητήρια τα καταφέρατε" ή "Ξαναπεράστε τον άλλο μήνα". Μα και αυτοί οι επιστήμονες τι κάνουν πια; 

χαχαχαχα μα ξερεις ποσο θα πληρωναν καποιες σαν κ εμας για να το αγορασουνε?χααχαχα... αχ δεν ξερω...δεν πιστευω οτι ειμαι...σμερα κλεινουμε 5 χρονια γνωριμιας και ελεγα μπας και του κανω καμια εκπληξη αλλα δεν μου κατσε.τωρα δεν ξανα κανω... θα περιμενω γτ ξερω τουλαχιστον ποτε θα ερθει.εσυ να κανεις ενα προγεννετικο και ορμονες.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...