Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 9 λεπτά , dimitroula30 είπε:

γεια σας κορίτσια!!

Για σου Δημητρούλα. 

Κορίτσια μόλις παρέλαβα τα hometest ωορρηξίας και είχε και εγκυμοσύνης μαζί. Δεν άνοιξα κανένα φακελάκι, αλλά πολύ μικρά μου φαίνονται. Ειδικά τα εγκυμοσύνης. Τα οποία είναι και 10! Τώρα καταλαβαινω γιατί @elenakii22 τα έκανες τρία τρία (έλεγα πως έχει τόσα πολλά!), χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , alina80 είπε:

Κοίτα και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. Για να πω την αλήθεια οι φίλες αυτές είναι και λίγο υπερβολικές στα θέλω τους. Από την άλλη οποίος μπορεί ας τα κάνει. Όπως και να έχει βέβαια τα έξοδα είναι πολλά και λιγάκι μαζεμένα. Εντάξει εγώ είμαι αγχωδης γενικά, οπότε δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα. Μωρέ ας έρθει το μωρό και πουλάω και το νεφρό μου αν χρειαστεί!

Όχι το νεφροοοο σου σε παρακαλωωω Χαχαχα!

Καλύτερα να δώσω περισσότερα λεφτά για καλύτερο γάλα η καλύτερο κρέας η γενικά ποιοτικό φαγητό για μας και το παιδί μου παρά να δώσω λεφτά για φιγούρα στα έπιπλα και στο καρότσι.βεβαια όπως είπες οποίος έχει καλά κάνει και παίρνει τα ακριβά εμείς προσέχουμε για να έχουμε! 

  • Μου αρέσει 3

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nati85 είπε:

Όχι το νεφροοοο σου σε παρακαλωωω Χαχαχα!

Καλύτερα να δώσω περισσότερα λεφτά για καλύτερο γάλα η καλύτερο κρέας η γενικά ποιοτικό φαγητό για μας και το παιδί μου παρά να δώσω λεφτά για φιγούρα στα έπιπλα και στο καρότσι.βεβαια όπως είπες οποίος έχει καλά κάνει και παίρνει τα ακριβά εμείς προσέχουμε για να έχουμε! 

Καλημερα παρεουλα, κι εγω προβληματιζομαι με τα εξοδα αλλα καπως θα τα βολεψουμε δεν μπορει.... συμφωνω παντως με την λογικη σου @Nati85 προτιμω να τρωει ποιοτικα παρα να κοιμαται σε κουνια 1000€, βεβαια ειναι και πως το βλεπει ο καθενας

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

δεν υσχιει οτι αν ερθεις και σε επαφη 2 3 μερες πριν υπαρχει πιθανοτητα μουφα?

εχθες εκανα τεστ ωορριξιας και βγικε καραμπαμ μια γραμμη και μια δευτερη ποιο αχνη σημερα εκανα και βγηκε μονο μια η δεν πανε αυτα καλα η εγω δεν εξηγηται αλλιως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

εχθες εκανα τεστ ωορριξιας και βγικε καραμπαμ μια γραμμη και μια δευτερη ποιο αχνη σημερα εκανα και βγηκε μονο μια η δεν πανε αυτα καλα η εγω δεν εξηγηται αλλιως

ποια μερα του κυκλου εισαι κ τι κυκλο εχεις συνηθως? Η αχνη γραμμη οπως κ η καθολου γραμμη ειναι αρνητικο. Καμια φορα πρεπει να κανεις δυο φορες την μερα τεστ γιατι η ορμονη αυτη πεφτει αποτομα.

πρίν από 49 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα παρεουλα, κι εγω προβληματιζομαι με τα εξοδα αλλα καπως θα τα βολεψουμε δεν μπορει.... συμφωνω παντως με την λογικη σου @Nati85 προτιμω να τρωει ποιοτικα παρα να κοιμαται σε κουνια 1000€, βεβαια ειναι και πως το βλεπει ο καθενας

Ναι τα εξοδα ειναι παρα πολλα γιατι κ ολο το παιδικο δωματιο να σου δωσουν εχεις μετα να παρεις ρουχα καθε διμηνο σχεδον γαλατα παμπερς κρεμες γιατρους ειναι παρα πολλα. Εδω οι δυο μας ειμαστε κ χωρις σπαταλες κ τρομερες εξοδους ο μισθος φευγει. Αλλα οπως κ να το κανεις καπως θα βολευτουν ολα δεν ειναι ακατωρθωτο!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; οι έγκυουλες πως είναι;

 Έκανε τις εξετάσεις σήμερα ο μικρός μου και αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα. Κλάμα χαμός έγινε δεν θέλω μαμά έλεγε όχι πάει Πάει πέρασε και δακρυαααααα!πω πω ρε παιδί μου άγχος!

@orianna κανένα νέο σήμερα;

αδιαθετησα σημερα το πρωι nati μου...ουτε καν αυριο που υπολογιζα... η θερμοκρασια χτες αργα επεσε στο 36,6 απο 37.1 ημουν σιγουρη οταν το ειδα.τελικα εμαθα οτι οταν πεφτει σε μενα η θερμοκρασια ερχεται μετα απο λιγες ωρες η περιοδος.

εσυ τι νεα?πως εισαι?ετσι κανουν ολα τα παιδακια βρε θα μαθει σιγα σιγα και δεν θα φοβαται..ετσι δεν καναμε κι εμεις αλλωστε?

1 hour ago, alina80 είπε:

Για σου Δημητρούλα. 

Κορίτσια μόλις παρέλαβα τα hometest ωορρηξίας και είχε και εγκυμοσύνης μαζί. Δεν άνοιξα κανένα φακελάκι, αλλά πολύ μικρά μου φαίνονται. Ειδικά τα εγκυμοσύνης. Τα οποία είναι και 10! Τώρα καταλαβαινω γιατί @elenakii22 τα έκανες τρία τρία (έλεγα πως έχει τόσα πολλά!), χαχα

χαχαχχα γι αυτο τα εκανε αβερτα...καλα και γω οταν τα ειδα αυτο ειπα αλλα τι πειραζει ας βγουν θετικα και ας ειναι και οδοντογλυφιδες


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , orianna είπε:

αδιαθετησα σημερα το πρωι nati μου...ουτε καν αυριο που υπολογιζα... η θερμοκρασια χτες αργα επεσε στο 36,6 απο 37.1 ημουν σιγουρη οταν το ειδα.τελικα εμαθα οτι οταν πεφτει σε μενα η θερμοκρασια ερχεται μετα απο λιγες ωρες η περιοδος.

Χμμμ κατάλαβα! Κάτι μαθαίνουμε κάθε μήνα που ψαχνόμαστε! Πάμε τον επόμενο μήνα δεν πειράζει!θυμασαι που είχα πει μάλλον 18 προς 19 μήπως αδιαθετησεις και όχι 20; εγω το πάω από την πρώτη μέρα που βρίσκω θετικό τεστ σε εμένα πέφτω μέσα έτσι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν νιώθετε πιεσμενες οικονομικά, να σας πω ότι είμαι φοιτήτρια και άνεργη όπως και το αγόρι μου. Και από θέμα γονιών, ίσα ίσα που τα βγάζουν και εκείνοι πέρα γιατί και από τις δυο μεριές είναι χωρισμένοι οπότε τα έξοδά τους είναι διπλά.

Ωστόσο αυτή η πολλή δύσκολη κατάσταση που περνάμε με έχει κάνει νανδω ξεκάθαρα το τι πραγματικά χρειάζεται το μωρό και τι όχι. Για παράδειγμα, δε σκοπεύω να αγοράσω κούνια! Όσο τρελό και να σας φαίνεται.. Ως φοιτήτρια έχω 2 μονά κρεβάτια, το ένα εκ των οποίων έχει κάγκελα από τη μια μεριά, οπότε θα χρησιμοποιήσω αυτό. Εξάλλου κι εγώ κρεβάτι είχα όταν γεννήθηκα.

Επιπλέον, ακούω κάτο εξοφρενικές τιμές για καρότσια. Σας πληροφορώ ότι βρήκα 2 πολύ καλά καρότσια που γίνονται και πορτ μπεμπέ το ένα 149€ και το άλλο 134€. Όσο για κάθισμα αυτοκινήτου, έχει ωραιότατα στα τζάμπο που τα έχουν πάρει γνωστοί μου και τους έχουν βγει πολύ καλά!! Καλά, δε θα σχολιάσω για βραστήρες και αποστηρωτες κλπ. Η μητέρα μου δεν είχε τίποτα από αυτά! Αποστείρωση με κατσαρόλα έκανε και ήταν μια χαρά!!!

Γενικά, αν ψαχτείτε, θα βρείτε πολλούς τρόπους να πάρετε τα απολύτως απαραίτητα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , orianna είπε:

αδιαθετησα σημερα το πρωι nati μου...ουτε καν αυριο που υπολογιζα... η θερμοκρασια χτες αργα επεσε στο 36,6 απο 37.1 ημουν σιγουρη οταν το ειδα.τελικα εμαθα οτι οταν πεφτει σε μενα η θερμοκρασια ερχεται μετα απο λιγες ωρες η περιοδος.

εσυ τι νεα?πως εισαι?ετσι κανουν ολα τα παιδακια βρε θα μαθει σιγα σιγα και δεν θα φοβαται..ετσι δεν καναμε κι εμεις αλλωστε?

Δεν πειράζει Oriana μου. Πάμε μαζί δυνατά για τον επόμενο μήνα. Εγώ σκέφτομαι ότι θα είμαι χαλαρή γιατί θα είμαι διακοπές όταν θα περιμένω οπότε δεν θα έχω το μυαλό μου σε συμπτώματα και τέτοια. Επίσης ελπίζω εκεί που θα είμαι να μην με βρει η λατρεμένη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, dimitroula30 είπε:

γεια σας κορίτσια!!

γεια σου!!!!!

1 hour ago, alina80 είπε:

Για σου Δημητρούλα. 

Κορίτσια μόλις παρέλαβα τα hometest ωορρηξίας και είχε και εγκυμοσύνης μαζί. Δεν άνοιξα κανένα φακελάκι, αλλά πολύ μικρά μου φαίνονται. Ειδικά τα εγκυμοσύνης. Τα οποία είναι και 10! Τώρα καταλαβαινω γιατί @elenakii22 τα έκανες τρία τρία (έλεγα πως έχει τόσα πολλά!), χαχα

είδες???και εχω κ περίσσευμα ακομα!!λεω να κανω τεστ εγγυμοσυμης να δω αν θα βγει σκουρο?γτ την ημερα που ειχα 137 αχνο ηταν ακομα!

πρίν από 20 λεπτά , Ungry girl είπε:

εχθες εκανα τεστ ωορριξιας και βγικε καραμπαμ μια γραμμη και μια δευτερη ποιο αχνη σημερα εκανα και βγηκε μονο μια η δεν πανε αυτα καλα η εγω δεν εξηγηται αλλιως

αν θυμαμαι καλα σ ειχε δειξει 2 γραμμες πιο σκουρες..οποτε εκανες ωορρηξια...πες λεπτομερειες σε ποια μερα εισαι κ ποτε εκανες τεστ

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια αν νιώθετε πιεσμενες οικονομικά, να σας πω ότι είμαι φοιτήτρια και άνεργη όπως και το αγόρι μου. Και από θέμα γονιών, ίσα ίσα που τα βγάζουν και εκείνοι πέρα γιατί και από τις δυο μεριές είναι χωρισμένοι οπότε τα έξοδά τους είναι διπλά.

Ωστόσο αυτή η πολλή δύσκολη κατάσταση που περνάμε με έχει κάνει νανδω ξεκάθαρα το τι πραγματικά χρειάζεται το μωρό και τι όχι. Για παράδειγμα, δε σκοπεύω να αγοράσω κούνια! Όσο τρελό και να σας φαίνεται.. Ως φοιτήτρια έχω 2 μονά κρεβάτια, το ένα εκ των οποίων έχει κάγκελα από τη μια μεριά, οπότε θα χρησιμοποιήσω αυτό. Εξάλλου κι εγώ κρεβάτι είχα όταν γεννήθηκα.

Επιπλέον, ακούω κάτο εξοφρενικές τιμές για καρότσια. Σας πληροφορώ ότι βρήκα 2 πολύ καλά καρότσια που γίνονται και πορτ μπεμπέ το ένα 149€ και το άλλο 134€. Όσο για κάθισμα αυτοκινήτου, έχει ωραιότατα στα τζάμπο που τα έχουν πάρει γνωστοί μου και τους έχουν βγει πολύ καλά!! Καλά, δε θα σχολιάσω για βραστήρες και αποστηρωτες κλπ. Η μητέρα μου δεν είχε τίποτα από αυτά! Αποστείρωση με κατσαρόλα έκανε και ήταν μια χαρά!!!

Γενικά, αν ψαχτείτε, θα βρείτε πολλούς τρόπους να πάρετε τα απολύτως απαραίτητα!!!

Όπως τα λες είναι. Μεταξύ μας νομίζω ότι αυτό που πραγματικά μας αγχώνει είναι το μωρό που δεν έρχεται. Τα υπόλοιπα είναι για αντιπερισπασμό του μυαλού μας, να ξεφύγει λιγάκι. Αν πραγματικά αγχωνομασταν για αυτά δεν θα έπρεπε να προσπαθούμε καν, όπως λέει και το καλό μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Όπως τα λες είναι. Μεταξύ μας νομίζω ότι αυτό που πραγματικά μας αγχώνει είναι το μωρό που δεν έρχεται. Τα υπόλοιπα είναι για αντιπερισπασμό του μυαλού μας, να ξεφύγει λιγάκι. Αν πραγματικά αγχωνομασταν για αυτά δεν θα έπρεπε να προσπαθούμε καν, όπως λέει και το καλό μου.

Και στην τελική πού ξέρεις, μπορεί όταν θα έρθει εκείνη η ώρα να έχετε κερδίσει το τζόκερ και να μην έχετε αναγκη :-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ έχεις δίκιο όλα γίνονται και με λίγα πράγματα! Ένα μωρό θέλει την μαμά του μόνο και την φροντίδα της!καλα και τον μπαμπά φυσικά απλώς στην αρχή ο μπαμπάς  βοηθαει την μαμά να φροντίσει το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια μου ακομα τπτ εγω...ολο και ψαχνομαι ολο και γυρνοφερνω στο μπανιο...πονακια ναι ...αλαλ οχι εεεεντονα..

θα σκασω ,,,παρ ολα αυτα δνε κανω κατι 


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...