Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

Τωρα σκεφτεσε σωστα ολα καλα θα πανε!!! Μονο να ξεκουραζεσε κ να απολαμβανεις τωρα ειναι μια στιγμη που δεν την ζεις καθε μερα οποτε απολαυσε την κανε πραγματα που μετα την εγκυμοσυνη δεν θα κανεις οπως να ξεκουραζεσε να χαλαρωνεις απο δουλειες βαλε αλλους να τις κανουν μετα θα τις κανεις σε διπλασιο βαθμο με ενα μωρο τωρα ειναι η ευκαιρια να ξεκουραστεις κ να βγεις απτην καθημερηνοτητα σου δεν χρειαζετε ν α αποδειξεις σε κανενα οτι τα καταφερνεις ολα κ εγκυος.!! Τωρα χαλαρα κ ευχαριστα μετα την γεννα θα φορτσαρεις μην φοβασε

Ειδες?? Ολοι τα ιδια σου λενε@elenakii22 χαλαρωσε και ολα καλα θα μας πανε! Αφηστε εμενα τον αντρα μ τον εχει πιασει φρικη με τα οικονομικα και τι θα κανουμε πως θα τα μαζεψουμε διοτι παιρνουμε και οι 2 τους βασικους με δικο μας σπιτι εστω..ομως 3 μερες τωρα που με παιρνει απο τη δουλεια με αγχωνει! Μη σας τυχει κοριτσια! Ελπιζω απο σημερα να χαλαρωσει..ουφ! Εσεις εγκυουλες εχετε αντιατοιχα θεματα ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 28 λεπτά , Ani ani είπε:

Ειδες?? Ολοι τα ιδια σου λενε@elenakii22 χαλαρωσε και ολα καλα θα μας πανε! Αφηστε εμενα τον αντρα μ τον εχει πιασει φρικη με τα οικονομικα και τι θα κανουμε πως θα τα μαζεψουμε διοτι παιρνουμε και οι 2 τους βασικους με δικο μας σπιτι εστω..ομως 3 μερες τωρα που με παιρνει απο τη δουλεια με αγχωνει! Μη σας τυχει κοριτσια! Ελπιζω απο σημερα να χαλαρωσει..ουφ! Εσεις εγκυουλες εχετε αντιατοιχα θεματα ?

Καλημέρα !! Εμένα ο δικός μου είπε όταν έρθει με το καλό θα δουλεύει 24ωρα για να μην του λείψει τίποτα :)

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; οι έγκυουλες πως είναι;

 Έκανε τις εξετάσεις σήμερα ο μικρός μου και αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα. Κλάμα χαμός έγινε δεν θέλω μαμά έλεγε όχι πάει Πάει πέρασε και δακρυαααααα!πω πω ρε παιδί μου άγχος!

@orianna κανένα νέο σήμερα;

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πηρα τις εξετασεις που εκανα την Δευτερα..πολυ καλες μου φαινονται εμενα!τωρα θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρος!

@Ani ani καλημερα!ειναι οι πρωτες μερες και εχει αγχωθει!θα ηρεμησει στην πορεια!εμενα γενικα δεν αγχωνεται!λεγε του εσυ θα τα καταφερουμε θα μειωσουμε κατι απο τα δικα μας!

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

πηρα τις εξετασεις που εκανα την Δευτερα..πολυ καλες μου φαινονται εμενα!τωρα θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρος!

@Ani ani καλημερα!ειναι οι πρωτες μερες και εχει αγχωθει!θα ηρεμησει στην πορεια!εμενα γενικα δεν αγχωνεται!λεγε του εσυ θα τα καταφερουμε θα μειωσουμε κατι απο τα δικα μας!

Μπραβο σου Ελενακι! Ολα καλα λοιπον! Ναι αυτο πιστευω και εγω του τα λεω αλλα μαλλον θελει το χρονο του! Κατα τα αλλα ειστε ολες καλα??????

πρίν από 54 λεπτά , ElektraGr είπε:

Καλημέρα !! Εμένα ο δικός μου είπε όταν έρθει με το καλό θα δουλεύει 24ωρα για να μην του λείψει τίποτα :)

Νομιζω πως κατι τετοιο θα κανουμε και εμεις αναγκαστικα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια μη λετε για οικονομικα γιατι πρεπει να δουλέψω και λιγο πριν γεννήσω λογω εποχικής υπαλλήλου....  Φανταστείτε τωρα στο τριτο βρηκα ολα τα πραγματα ειτε απο τα σκουπιδια ειτε απο ομαδες χαρισματων

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ και εγώ αγχώνομαι με τα έξοδα κι ας μην είμαι ακόμα έγκυος. Κυρίως με τα μέχρι τη γέννα που είναι και μαζεμένα. Εξετάσεις, κόστος γέννας (ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο), έπιπλα, καρότσια, καθισματάκια αυτοκινήτου! Νομίζω το έχω ξαναγράψει. Ακούω και φίλες που έδωσαν λεει 2500 ευρώ μόνο για τα έπιπλα του παιδικού δωματίου (εντωμεταξύ λίγο παραπάνω εμάς μας κόστισαν τα έπιπλα όλου του σπιτιού μας!). Και μου λένε ότι είναι θέμα ασφάλειας και δεν μπορείς να τα αποφύγεις... Ο άντρας μου δεν αγχώνεται καθόλου και με νευριάζει. Όσες έχετε ήδη παιδάκι τι λέτε; Ισχύουν απαραίτητα όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala  @alina80 δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να χαλάσεις τοσα...ειναι επιλογη του καθενός...μια φιλη μου πηρα κουνια αλλαξιερα κ συρταρια που στην πορεια γινεται κρεβατι γραφείο συρταριερα 300€βεβαια αλλα 250€ πηρε την προικα...τωρα ειναι αυτο τι θα διαλεξεις...δεν θα παρουμε τα πιο ακριβα αφου δε μπορουμε αλλα σιγουρα υπαρχουν κ για τα δικα μας βαλαντια πραγματα!αν εχεις κ καμια γνωστη που θα σ δωσει ακομα καλυτερα!

@Ani ani δευτερα εχεις τον γιατρο ετσι?οι πόνοι σταματησαν??το στηθος? εμενα σμρ πονουσε αρκετα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Alekagala  @alina80 δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να χαλάσεις τοσα...ειναι επιλογη του καθενός...μια φιλη μου πηρα κουνια αλλαξιερα κ συρταρια που στην πορεια γινεται κρεβατι γραφείο συρταριερα 300€βεβαια αλλα 250€ πηρε την προικα...τωρα ειναι αυτο τι θα διαλεξεις...δεν θα παρουμε τα πιο ακριβα αφου δε μπορουμε αλλα σιγουρα υπαρχουν κ για τα δικα μας βαλαντια πραγματα!αν εχεις κ καμια γνωστη που θα σ δωσει ακομα καλυτερα!

@Ani ani δευτερα εχεις τον γιατρο ετσι?οι πόνοι σταματησαν??το στηθος? εμενα σμρ πονουσε αρκετα..

Ναι δικιο εχετε καπως ετσι θα γινει..νομιζω πως ο αντρας μ αγχωνεται πιο πολυ απενα στη συγκεκριμενη φαση! Τωρα ποιος εχει δικιο ειναι αλλο θεμα!

@elenakii22 οι πονοι περιοδου σε γενικα πλαισια εχουν υποχωρησει αλλα οταν σκυβω και αγχωνομαι ή στεναχωριεμαι πιανουν αποτομα.. Επισης σημερα και στον υπνο μ ξυπνησα με κατι τσιμπηματακια..Οι πονοι στηθους σημερα υποχωρησαν αλλα ειναι αισθητα μεγαλυτερο χιχι! Σου ηρθαν κ εσενα λοιπον! :)

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς με ένα μισθό κορίτσια είμαστε Εγώ δε δουλεύω.. Κ ν φανταστείτε Μόλις παντρευτηκαμε στο δεύτερο μήνα γάμου ν το το θετικό τεστ..Ε πανικοβληθηκαμε λίγο Κ εμειςΕγώ.. ευτυχώς είχαμε τ λεφτά τ γάμου Αλλά έφταναν μόνο για τη γέννα Κ συμπλήρωσαμε κιόλας γτ εμείς τα υπολογίσαμε για Φ.Τ. Όσο για τα πράγματα ν σ πω για παράδειγμα ότι εμείς πήραμε καρότσι με 300 ευρώ Κ μια φίλη μ με 900 Κ κάνουν την ίδια δουλειά.. σίγουρα η ποιότητα είναι διαφορετική Αλλά τη δουλειά τ την κάνει.. Όπως Κ τ κρεβατάκι τ το πήραμε σε προσφορά Κ είναι 2σε ενα..Έχει κ κούνια Κ κρεβάτι για μεγάλο παιδί.. σε πολύ καλή τιμή.. Για τα έπιπλα τ μωρού δεν ξοδέψαμε πάνω από χιλιάρικο..μαζί με καρότσια αλλαξιερες κρεβάτι.. Κ πάλι πολλά λέω.. Τ ριλαξ μας το πήραν παππούδες.. Ε ολο Κ κατι Θ σας πάρουν δώρο..Όλα γίνονται..Εγώ σε ένα πράγμα κατέληξα.Τ παιδιά δεν θέλουν λεφτά..Αγάπη θέλουν.. Για το μικρό μας έχουμε πάρει οτι χρειάζεται φυσικά Αλλά όχι τα πανάκριβα..Ούτε εμείς μεγαλώσαμε με πανάκριβα.. απλά ν είναι πρακτικά.. εχω φίλες που ζορίζονται Αλλά τα σεντόνια τ θέλουν μάρκας πχ..Για μένα ειναι, υπερβολη..Εγώ από τη λαϊκή πήρα ωραιοτατα βρεφικά σεντονακια Κ βαμβακερα..Επειδή δλδ δεν γράφει την εταιρεία ή ετικέτα? Δεν ξέρω αν κάνω λαθοςλάθος διορθώστε με..σίγουρα στριμωχνεσαι λίγο Κ βάζεις στην άκρη κάποια δικά Σ θέλω Γιατί προταιρεοτητα είναι άλλος πλέον.. Αλλά αξίζει το κόπο Κ τη θυσία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ani ani εμενα ειχε αρχίσει να πρηζεται οχι ομως να ποναει...κοιμαμαι μπρομυτα κ σμρ δεν μπορούσα...κ επισης εχω τις καποιες μερες το βραδυ αναγούλα..εμετο δεν κανω ευτυχως...να προσπαθησεις να μην συενοχωριεσαι κ να χαλαρωσεις...εγω απο χθες ειναι σαν να μην εχει αλλαξει κατι κ κανω δουλειες κανονικα (ετριβα το πατωμα χθες!χαχα) δεν εχω πονους ευτυχως απλα μπορει η μεση μου μετα να με ενοχλει λιγο κ λαχανιαζω ευκολα...αυτο..δωσε στον ανδρα σου λιγο χρονο...αφου κανατε προσπαθειες για μωρο σιγουρα ειχε σκεφτει απο πριν το οικονομικο κ αν δεν μπορουσετε θα στο ελεγε απλα του βγαινει το αγχος κ τα σκεφτεται ολα λ εχει τρομαξει!ομως σε  λιγες μερες θα αρχισει να ηρεμει..ειναι το σοκ της αρχης!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , alina80 είπε:

Αχ και εγώ αγχώνομαι με τα έξοδα κι ας μην είμαι ακόμα έγκυος. Κυρίως με τα μέχρι τη γέννα που είναι και μαζεμένα. Εξετάσεις, κόστος γέννας (ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο), έπιπλα, καρότσια, καθισματάκια αυτοκινήτου! Νομίζω το έχω ξαναγράψει. Ακούω και φίλες που έδωσαν λεει 2500 ευρώ μόνο για τα έπιπλα του παιδικού δωματίου (εντωμεταξύ λίγο παραπάνω εμάς μας κόστισαν τα έπιπλα όλου του σπιτιού μας!). Και μου λένε ότι είναι θέμα ασφάλειας και δεν μπορείς να τα αποφύγεις... Ο άντρας μου δεν αγχώνεται καθόλου και με νευριάζει. Όσες έχετε ήδη παιδάκι τι λέτε; Ισχύουν απαραίτητα όλα αυτά;

Όχι δεν ισχύει να χαλάσεις ένα σωρό λεφτά για έπιπλα του μωρού.εμεις είχαμε πάρει κούνια αλλά δεν ήταν φετινή κολεξιόν ήταν προπέρσινη έ και τι έγινε; σου λένε να μην έχει καρφιά να έχει οικολογικά χρώματα και να είναι φυσικό ξύλο σύμφωνω αλλά δεν με νοιάζει η κολεξιόν.θέλαμε μια ντουλάπα μικρή έξτρα γιατί δεν είχε το άλλο δωμάτιο πήραμε μια απλη και όχι από τα μαγαζιά τα μπεμπέ.καροτσι οικονομικό πήρα σε προσφορά το είχαν με βόλεψε πολύ και ήταν μικρό χωρούσε παντού και άνετο πολυ εκεί ήθελε να τον παίρνει ο ύπνος μέχρι 1.5 χρόνων!μετά εξάλλου μπορεί να χρειαστείς ένα απλό βόλτας.πιστευω μια μέση κατάσταση είναι οκ ούτε να δώσεις μια περιουσία δεν αξίζει.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

 @reniatzo kali m sigxaritiria ante akoma mia egkioula sti parea. Na ise iremi xalari kai ola tha pane kala. Tha i e apo tis pio oreesstigmes sou afti fasi. Perimenoume kiala nea sas stelno mpoliki mpempedoskoni piani. Nomizo mantisa tha gino. Sas ipa prin liges meres oti tha minete oles mazi egkies. @elenakii22 & @Ani ani min agxoneste gia ta ponakia ine poli fisiologiko. Etsi ixa kai ego mexri to trito kai imoun mesto agxos ixa kai poli dinata ponakia. Afou na fantastite sti arxi epidi ixa kai ligo ema kai kafe opos metakinomoun itan les kai imoun apo giali kai tha spaso axaxa. Meta ola mia xara kai doulies kano kai petpatima pao. Ktes pigame sti giatro kai i mikri mas ekane parastasi. Lepto den ekatse anige matakia stoma evgaze glosa aste poli zoiroula tha mas vgi axaxa. Ti vlepame poli kathara giati i giatros exi 3d kai itan poli paraxeno na vlepis ti kani akrivos eki mesa. 

 

 

Oute ego pira akriva epipla krevataki kai sirtariera 400 evro ine kali piotita kai stivara apo to kidscom ta pira ixe prosfora. Enoite ixe panakriva kai poli orea ala distixo ine diskolo giati mono o kalos m doulevi. Fisika makari na ine kala i giagiades kai i papoudes pou voithoun. To ikea exi poli ikonomika pali. To stroma to pira ligo pio akrivo giati m ipe i kopela otan girisi to moro mproumita anapnei. Theli kalo yaximo sta pragmatakia tous gia keles times.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

Όχι δεν ισχύει να χαλάσεις ένα σωρό λεφτά για έπιπλα του μωρού.εμεις είχαμε πάρει κούνια αλλά δεν ήταν φετινή κολεξιόν ήταν προπέρσινη έ και τι έγινε; σου λένε να μην έχει καρφιά να έχει οικολογικά χρώματα και να είναι φυσικό ξύλο σύμφωνω αλλά δεν με νοιάζει η κολεξιόν.θέλαμε μια ντουλάπα μικρή έξτρα γιατί δεν είχε το άλλο δωμάτιο πήραμε μια απλη και όχι από τα μαγαζιά τα μπεμπέ.καροτσι οικονομικό πήρα σε προσφορά το είχαν με βόλεψε πολύ και ήταν μικρό χωρούσε παντού και άνετο πολυ εκεί ήθελε να τον παίρνει ο ύπνος μέχρι 1.5 χρόνων!μετά εξάλλου μπορεί να χρειαστείς ένα απλό βόλτας.πιστευω μια μέση κατάσταση είναι οκ ούτε να δώσεις μια περιουσία δεν αξίζει.

Κοίτα και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. Για να πω την αλήθεια οι φίλες αυτές είναι και λίγο υπερβολικές στα θέλω τους. Από την άλλη οποίος μπορεί ας τα κάνει. Όπως και να έχει βέβαια τα έξοδα είναι πολλά και λιγάκι μαζεμένα. Εντάξει εγώ είμαι αγχωδης γενικά, οπότε δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα. Μωρέ ας έρθει το μωρό και πουλάω και το νεφρό μου αν χρειαστεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...