Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Ναι συμφωνώ θα φανει στο τελος πηστευω 15 μερα θα μου διξει αντε να δουμε οπωτε δεν υπαρχει λογος να κανω αλλο σημερα αυριο μωκης σζολασψ κατα τις 3 θα ξανα κανω τωρα

να κανεις και σημερα γτ το εκανες νωρις.το πιο πιθανον οτι δεν θα ειναι σημερα σκουρα αλλα γτ να το ρισκαρεις?ενα τεστακι θα χασεις...και γω λεω την τριτη θα ειναι εντονη η γραμμη.την ορμονη την παραγει ο οργανισμος απο το πρωι.μεχρι να φτασει σε επιπεδο να ανιχνευεται απο το τεστ παει μεσημερι.γι αυτο οι οδηγιες λενε τεστ τις μεσημεριανες ωρες.οχι το πρωι.μετα τις 1 να κανεις το πρωτο παντα...και να μην πινεις υγρα για δυο ωρες πριν το κανεις.

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Εμενα τν προηγούμενο μηνα δεν εβγενε καθολου και τωρα ετσι οι απόψεις τελεικα είναι 50/50

Τι εννοείς δεν έβγαινε καθόλου; δεν έκανες ωορρηξία;

Εγώ βρε κορίτσια υγρά και πόνους είχα αυτές τις 2 μέρες.  Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Και σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει, μου λέει για 26. Αδιαθετησα 7/8 και έχω κυκλο 30-31 ημερών.... Αλλά μόνο σαν ωορρηξία αυτό μπορώ να το πω Και μάλιστα έντονη . Έχει τύχει σε καμία; το σημείωσα στο ημερολόγιο να δω ποτέ θα μου'ρθει περίοδος  (βέβαια μακάρι να μην έρθει και να'ρθει μωρό στη θέση της) για να τσεκάρω αν ήταν ωορρηξία. 

Πφφφφφ  πάντως τελικά όσα λιγότερα ξέρουμε,  τόσο καλύτερα είναι! 

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τι εννοείς δεν έβγαινε καθόλου; δεν έκανες ωορρηξία;

Εγώ βρε κορίτσια υγρά και πόνους είχα αυτές τις 2 μέρες.  Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Και σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει, μου λέει για 26. Αδιαθετησα 7/8 και έχω κυκλο 30-31 ημερών.... Αλλά μόνο σαν ωορρηξία αυτό μπορώ να το πω Και μάλιστα έντονη . Έχει τύχει σε καμία; το σημείωσα στο ημερολόγιο να δω ποτέ θα μου'ρθει περίοδος  (βέβαια μακάρι να μην έρθει και να'ρθει μωρό στη θέση της) για να τσεκάρω αν ήταν ωορρηξία. 

Πφφφφφ  πάντως τελικά όσα λιγότερα ξέρουμε,  τόσο καλύτερα είναι! 

Ε μπορει να εγινε μια δυο μερες πιο νωρις η ωορηξια γιατι το θεωρεις τοσο απιθανο??? Σημερα ειναι 14 μερα αρα μπορει να κανεις 28 κυκλο δεν ειναι δα κ τοσο μεγαλη διαφορα απο κυκλο 30 ημερων οποτε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τι εννοείς δεν έβγαινε καθόλου; δεν έκανες ωορρηξία;

Εγώ βρε κορίτσια υγρά και πόνους είχα αυτές τις 2 μέρες.  Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Και σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει, μου λέει για 26. Αδιαθετησα 7/8 και έχω κυκλο 30-31 ημερών.... Αλλά μόνο σαν ωορρηξία αυτό μπορώ να το πω Και μάλιστα έντονη . Έχει τύχει σε καμία; το σημείωσα στο ημερολόγιο να δω ποτέ θα μου'ρθει περίοδος  (βέβαια μακάρι να μην έρθει και να'ρθει μωρό στη θέση της) για να τσεκάρω αν ήταν ωορρηξία. 

Πφφφφφ  πάντως τελικά όσα λιγότερα ξέρουμε,  τόσο καλύτερα είναι! 

Αφού αδιαθετησες 7/8, 26 του μήνα είσαι στην 20η μέρα. Μου φαίνεται αργά για ωορρηξία σε κύκλο 30-31 ημερών. Μήπως δεν έχεις ρυθμίσει σωστά τα της εφαρμογής; Λογικά 16η-17η μέρα του κύκλου σου είναι η ωορρηξία. Όσο για τα πονάκια νομίζω δεν είναι αξιόπιστα συμπτώματα (εκτός αν το έχεις τσεκάρισμενο με υπέρηχο). Για δες πάλι τις ρυθμίσεις της εφαρμογής σου. Μήπως έχεις βάλει μεγαλύτερους κύκλους ότι έχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τι εννοείς δεν έβγαινε καθόλου; δεν έκανες ωορρηξία;

Εγώ βρε κορίτσια υγρά και πόνους είχα αυτές τις 2 μέρες.  Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Και σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει, μου λέει για 26. Αδιαθετησα 7/8 και έχω κυκλο 30-31 ημερών.... Αλλά μόνο σαν ωορρηξία αυτό μπορώ να το πω Και μάλιστα έντονη . Έχει τύχει σε καμία; το σημείωσα στο ημερολόγιο να δω ποτέ θα μου'ρθει περίοδος  (βέβαια μακάρι να μην έρθει και να'ρθει μωρό στη θέση της) για να τσεκάρω αν ήταν ωορρηξία. 

Πφφφφφ  πάντως τελικά όσα λιγότερα ξέρουμε,  τόσο καλύτερα είναι! 

Τον προηγούμενο μηνα ειχα.παρει λιγα τεστακια δεμ εοχε βγει καθολου αχνη ηταν μο ν ο η έλεγχου παντος το οτι οσο λιγοτερα τοσο το καλητερο γεγονός

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Το ρυθμίζει αυτόματα με βάσει του κύκλους μου. Αν αδιαθετησω 2-3 του μήνα είναι οκ να είχα ωορρηξία αλλά αν αδιαθετησω 7/9 είναι πολύ νωρίς νομίζω 

Μπορεί όμως να κάνεις σε κάνα δυο μέρες ωορρηξία. Εγώ στον προηγούμενο κύκλο που χρησιμοποίησα τα τεστακια είδα ότι ωορρηξία έκανα δύο τρεις μέρες μετά τα πονάκια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Τον προηγούμενο μηνα ειχα.παρει λιγα τεστακια δεμ εοχε βγει καθολου αχνη ηταν μο ν ο η έλεγχου παντος το οτι οσο λιγοτερα τοσο το καλητερο γεγονός

Οσο για αυτα.που λες πως νιωθεις τα ειχα και εγω αλλα οχι ωορρηξία κανε σεξ για παν ενδεχομενοοο

Κοριτσια εκανα αλλο τωρα που ξυπνησα χωρις να εχω πιεί υγρα και τετοια και ειναι τερμα αρνητικό αυριο παλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Τι εννοείς δεν έβγαινε καθόλου; δεν έκανες ωορρηξία;

Εγώ βρε κορίτσια υγρά και πόνους είχα αυτές τις 2 μέρες.  Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Και σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει, μου λέει για 26. Αδιαθετησα 7/8 και έχω κυκλο 30-31 ημερών.... Αλλά μόνο σαν ωορρηξία αυτό μπορώ να το πω Και μάλιστα έντονη . Έχει τύχει σε καμία; το σημείωσα στο ημερολόγιο να δω ποτέ θα μου'ρθει περίοδος  (βέβαια μακάρι να μην έρθει και να'ρθει μωρό στη θέση της) για να τσεκάρω αν ήταν ωορρηξία. 

Πφφφφφ  πάντως τελικά όσα λιγότερα ξέρουμε,  τόσο καλύτερα είναι! 

Αυτό ξανα πες το. Πως οι παππουδες μας κάνανε μια ντουζινα παιδια ; μες την αμαθεια ηταν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Vana87 είπε:

Αυτό ξανα πες το. Πως οι παππουδες μας κάνανε μια ντουζινα παιδια ; μες την αμαθεια ηταν!

Οι παππουδες μας βρε ξεκιναγαν να κανουν παιδια απτα 16 τι προβληματα ωορηξιας κ γονιμοτητας να εχεις τοσο μικρος.?? Κ δεν προβληματιζοντουσαν να κανουν 1 ή 10 οσα τους βγαιναν βολικα ηταν.

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Οσο για αυτα.που λες πως νιωθεις τα ειχα και εγω αλλα οχι ωορρηξία κανε σεξ για παν ενδεχομενοοο

Κοριτσια εκανα αλλο τωρα που ξυπνησα χωρις να εχω πιεί υγρα και τετοια και ειναι τερμα αρνητικό αυριο παλι

Ελα τωρα ειναι δοκιμαστικα αυτον τον μηνα τα τεστακια οποτε χαλαρα θα τα μαθεις. Μπορει κ να εκανες εκεινες τις μερες που εβγαινε η πιο αχνη γραμμη. Συνεχισε τα τεστακια απο επαφες παντως εισαι καλλημενη οποτε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα!

Τα πονάκια της ωορρηξίας εμένα με μπερδεύουν γιατί έχω και πριν και κατά τη διάρκεια και μετά οπότε την υπολογίζω βάσει του κύκλου μου που είναι αρκετά σταθερός. Αφήστε που μια πονάω αριστερά μια δεξιά στον ίδιο κύκλο! Όταν είχα κάνει υπέρηχο και ανακάλυψα ότι έχω μια κυστάρα στην αριστερή ωοθήκη, πονούσα φρικτά από δεξιά :?

Είχα λοιπόν επαφές και τις τρεις πιο γόνιμες μέρες (σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου συν άλλα συμπτώματα όπως υγρά, αυξημένη λιμπίντο :oops: και τα πονάκια) και εύχομαι στις 3/9 να μην μου έρθει η περίοδος!

Υπάρχει κάποιο κορίτσι που δεν περιμένει σύντομα; Να της στείλουμε όλη τη θετική μας ενέργεια!

Φιλάκια

  • Μου αρέσει 5

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

Οι παππουδες μας βρε ξεκιναγαν να κανουν παιδια απτα 16 τι προβληματα ωορηξιας κ γονιμοτητας να εχεις τοσο μικρος.?? Κ δεν προβληματιζοντουσαν να κανουν 1 ή 10 οσα τους βγαιναν βολικα ηταν.

Ελα τωρα ειναι δοκιμαστικα αυτον τον μηνα τα τεστακια οποτε χαλαρα θα τα μαθεις. Μπορει κ να εκανες εκεινες τις μερες που εβγαινε η πιο αχνη γραμμη. Συνεχισε τα τεστακια απο επαφες παντως εισαι καλλημενη οποτε ολα καλα!!

ναι καλα οντως τσαμπα ανχωνομαι λινα μου κατι μου λεει πως αδεια δυχτια παλυ αυτο το μηνα! δεν πηραζει ελπιζοντας να παω στο γιατρο απο σεπτεμβρη κατι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Τωρα αυτον τον μηνα προσπαθήσαμε και δεν μπορω να πω και παρα πολυ! 

Den exi arketo kero ala kai na ixe den prepi na agxonese. I adelfi m sto deutero 1 xrono pire kai itan mesto agxos otan xalarose irthe. Den sto leo gia na se apogoiteuso apla na min agxonese ine to pio simantiko.

Kalispera koritsiaaaa :). Exo mia varemara simera oli mera sto kanape ime. Apo ta paraxena mporo na sas po giati kathe mera olo kai me kati tha asxoloume. Teliose kai to domatio tis mikris edo kai arketes meres kai pao sinexia kai to xazevo i kathome eki kai ta vlepo ola axaxa. Ine fisiologiko auto etsi.  Koritsia signomi pou den sxoliazo kati gia ta test oorixia ala den ekana apo auta kai den exo idea. 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Οι παππουδες μας βρε ξεκιναγαν να κανουν παιδια απτα 16 τι προβληματα ωορηξιας κ γονιμοτητας να εχεις τοσο μικρος.?? Κ δεν προβληματιζοντουσαν να κανουν 1 ή 10 οσα τους βγαιναν βολικα ηταν.

Ελα τωρα ειναι δοκιμαστικα αυτον τον μηνα τα τεστακια οποτε χαλαρα θα τα μαθεις. Μπορει κ να εκανες εκεινες τις μερες που εβγαινε η πιο αχνη γραμμη. Συνεχισε τα τεστακια απο επαφες παντως εισαι καλλημενη οποτε ολα καλα!!

Ενα δίκαιο το χεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...