Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ρε κοριτσια,  να ρωτησω,  τα filicine τι ειναι??? 

Μου πε ο γιατρος οτι βοηθανε στη συλληψη και την υπογονιμοτητα... 

Φολικο ειναι νομιζω. Παρε pregnancare comnection και για σενα και για τον αντρα σου. Και στις 2 εγκυμοσυνες εμεινα αμεσως δεν ξερω αν ειναι τυχαιο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Θα κάνω η τεστ η χοριακη ακόμα δεν εχω αποφασίσει.... Λοιπόν ακούστε εγώ έχω ανώμαλο κύκλο το ξέρετε με βάσει 35 ημερών έχω δέκα μέρες καθυστέρηση από συμπτώματα δεν έχω πολλά λίγα πονακια αριστερά.... Τώρα εγώ λέω υγρά δεν έχω από κάτω ιδιαίτερα σήμερα πήγα τουαλέτα και στο χαρτί έβγαλα ένα κομμάτι σαν ασπράδι αυγού λέτε να κάνω ουρηξια τόσο αργά..?? Πολύ μπέρδεμα λέμε.. 

Κοριτσάκι μου τα καφέ υγρά ποτέ ήταν σημείωσες?

@caramel_83 είδε που τελικά είναι όλα μια χαρά!! Εύχομαι τον επόμενο μήνα ακόμα καλύτερα!

@alina80 για θετικο το βλέπω όπως το περιγράφεις..κάνε ένα και κατά τις 7

@anemoni1989 κι εγώ έπαιρνα πολύ καιρό φιλισιν και από Ιούνιο παίρνω pregnacare μαζί με τον άντρα μου όπως είπε και η Βάνα.

Τι άλλο σου είπε ο γιατρός σου??


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Φολικο ειναι νομιζω. Παρε pregnancare comnection και για σενα και για τον αντρα σου. Και στις 2 εγκυμοσυνες εμεινα αμεσως δεν ξερω αν ειναι τυχαιο!

ποσο αμεσως?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ElektraGr είπε:

Παίζει ρόλο που ήταν ανοιχτές οι σάλπιγγες ... Αν ήταν βουλωμένες θα νιώθαμε μια πιεσούλα ! Και γω σαλπιγγογραφία 140 στο Ασκληπιο Κρήτη .. Το σκιαγραφικό μου το γραψε ο γυναικολογος κ το πηρα 6 ευρω αντι για 22 και τους πηρα τηλ την πρωτη μερα της περιοδου κ μου παν την εβδομη πηγα . Επισης επινα αντιβιωση που μου ειπανε και μιση ωρα πριν ηπια ενα ντεπονακι .. Και επισης δεν πονεσα γτ ηταν διαβατες ... Σιγουρα ομως παιζει τον ρολο του και το ποσο πονας στην περιοδο. Εγω δεν ποναω καθολου κ μαλλον ειναι γτ εχω προσθια θεση μητρας ... Υπερηχο δεν εκανα ποτε για ωορηξια αλλα στο τεστ παπ παντα πεφτω πανω στο να γινει η ωορηξια ... Δλδ μου εξηγει ο γιατρος μου ποσο ειναι κ σε ποσες μερες θα γινει κλπ .

Eγω στην περίοδο πονάω πολυ την πρωτη μερα τις πρωινες ωρες κ παιρνω παντα ενα feldene ...ναι πραγματικα δεν ενιωσα κατι κ ενω ειχαμε τελειωσει , εγω ρωτουσα τον ακτινολογο ποτε θα βαλει μεσα το σκιαγραφικο :P:P hahhaha.. οτι να ναι ημουν ! κ μετα μου ειπε ο ανθρωπος  " μην διαβαζετε τα παντα στο ιντερνετ!!!! " 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ρε κοριτσια,  να ρωτησω,  τα filicine τι ειναι??? 

Μου πε ο γιατρος οτι βοηθανε στη συλληψη και την υπογονιμοτητα... 

Καλησπερα, το filicine ειναι φολικο οξυ. Δεν βοηθαει στην υπογονιμοτητα ουτε στην συλληψη απλα ειναι απαραιτητο οταν μενεις εγκυος για το πρωτο τριμηνο όταν αναπτύσσεται το εμβρυο . Συνηθως οι γιατροι προτεινουν να το παρεις ενα 3μηνο πριν ξεκινησεις τις προσπαθειες για μωρο( και θα το  συνεχισεις και στην εγκυμοσυνη το πρωτο 3μηνο η και σε ολη .. ) . Εγω προσωπικα το πηρα οταν ξεκινησαμε για ενα τριμηνο , μετα το σταματησα κ το ξανα αρχισα πριν μηνα εγκυος.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,  καταρχας επειδη ειμαι απο κινητο μπερδευομαι και δεν μπορω να παραθετω ολα τα μηνυματα,  οποτε θα γραψω γενικα και απευθυνομαι σε ολες!!!  Ολα καλα... Μ πε δεν ειναι κατι... Συμβαίνει συχνά απλα έτυχε τωρα με τα χαπια..  Δεν το υπολογίζω ως περιοδο αλλα ως ωορρηξια. Ολα ειναι μια χαρα.. Μου εγραψε προγεννητικο γιατι του πα πως θελουμε παιδακι και εχω χρόνια να κανω εξετάσεις και δεν ξέρω ουτε ομαδα αιματος με σιγουρια! :P και μου πε και για το filicine! 

Αργουν οι απαντήσεις του προγεννητικου?  Θυμαστε? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια πήγα να κάνω το τεστ ουρηξιας αλλά μου ήρθαν πολύ λίγα ουρά τέλος πάντων το έκανα και νομίζω αχνοφαίνεται μια γραμμη θα πάω σήμερα να κάνω μια χοριακή να δούμε ως τις 8 θα έχουμε αποτελέσματα που πυστευω αρνητική θα είναι αλλά να μου φύγει και μένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήγα να κάνω το τεστ ουρηξιας αλλά μου ήρθαν πολύ λίγα ουρά τέλος πάντων το έκανα και νομίζω αχνοφαίνεται μια γραμμη θα πάω σήμερα να κάνω μια χοριακή να δούμε ως τις 8 θα έχουμε αποτελέσματα που πυστευω αρνητική θα είναι αλλά να μου φύγει και μένα 

Ναι πρεπει να βγει λιγο εντονη η γραμμη κανονικα.ναι κανε μια χοριακη οπως ειπες να ξερεις τι γινεται.τουλαχιστον να ερθει η περιοδος βρε παιδι μου σε εχει αναστατωσει και εσενα ολο αυτο.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια ακούω ότι πληρώνετε 15 με 20 ευρώ χοριακή εγώ στο δικό μου γιατρό 10 μου παίρνει... Σήμερα έβγαλα κομμάτια άσπρα σαν μύξα οπότε μπας και αδιαφετισω ως αύριο και δεν πάω για χοριακή... 

Μάρθα με έχεις μπερδέψει εσύ λίγο. (Αν δε σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα έχεις καιρό τώρα συμπτώματα  ή οχι;) Πότε  περιμένεις περίοδο; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι πρεπει να βγει λιγο εντονη η γραμμη κανονικα.ναι κανε μια χοριακη οπως ειπες να ξερεις τι γινεται.τουλαχιστον να ερθει η περιοδος βρε παιδι μου σε εχει αναστατωσει και εσενα ολο αυτο.

Άστα πολύ με έχει άλλα σήμερα θα ξέρω τέλος... 

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μάρθα με έχεις μπερδέψει εσύ λίγο. (Αν δε σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα έχεις καιρό τώρα συμπτώματα  ή οχι;) Πότε  περιμένεις περίοδο; 

Αγαπη έχω καθυστερήσει δέκα μέρες όχι δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα αλλά δεν λέει να έρθει και η περίοδος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι να ξερεις τι γινεται.ευχομαι να ειναι θετικη!να μας στειλεις τα αποτελεσματα!

Εννοείται αγάπη μου ότι θα σας πω... Το μόνο που ελπίζω είναι ότι δεν μου βγήκαν πολλά ουρά ίσα που στο ποτήρι θα δείξει.. Γίνεται το φαγητό και πάω να μου πάρουν αίμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εννοείται αγάπη μου ότι θα σας πω... Το μόνο που ελπίζω είναι ότι δεν μου βγήκαν πολλά ουρά ίσα που στο ποτήρι θα δείξει.. Γίνεται το φαγητό και πάω να μου πάρουν αίμα.. 

ΑΣΕ το φαι και τρέχα για αιμα!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...