Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μια χαρα ειμαι κοριτσι μου!!! Επανασυγκροτηθηκα πολυ γρηγορα,  ευτυχως!!! Ειπα οτι ειναι ν γινει,  θα γινει!!! Γιατι να προκαταβαλω κατι χωρίς να εχω ενδειξεις??? Την Πέμπτη που θα κανω την επαναληψη,  θα φανει!!! Και οπως κ να χει,  θα συνεχίσω με ηθικο ακμαιο!!! Αν κ ειμαι πολυ αισιοδοξη!!! Ισως ηταν ενα τεστ του σύμπαντος για να αντιλξφθω ποσο πολυ θελω παιδακι (δεν σας κρυβω οτι τωρα τ αντιληφθηκα πληρως...) 

Ρε κοριτσια ποσο περιπου κοστίζει μια χοριακη?? Για τη χθεσινη ειχα συνταγη... 

καλα κανεις κ σκεφτεσαι ετσι!κοστιζουν στα περισσοτερα κεντρα γυρω στα 15-20...φανταζομαι οτι υπαρχουν κ αλλα με υψηλοτερη η χαμηλοτερη τιμη αλλο ο μεσος ορος εκει κυμαινεται.γτ δεν πας να στην γραψει παλι?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μια χαρα ειμαι κοριτσι μου!!! Επανασυγκροτηθηκα πολυ γρηγορα,  ευτυχως!!! Ειπα οτι ειναι ν γινει,  θα γινει!!! Γιατι να προκαταβαλω κατι χωρίς να εχω ενδειξεις??? Την Πέμπτη που θα κανω την επαναληψη,  θα φανει!!! Και οπως κ να χει,  θα συνεχίσω με ηθικο ακμαιο!!! Αν κ ειμαι πολυ αισιοδοξη!!! Ισως ηταν ενα τεστ του σύμπαντος για να αντιλξφθω ποσο πολυ θελω παιδακι (δεν σας κρυβω οτι τωρα τ αντιληφθηκα πληρως...) 

Ρε κοριτσια ποσο περιπου κοστίζει μια χοριακη?? Για τη χθεσινη ειχα συνταγη... 

Γύρω στα 15 με 20 ευρώ. Αν θες κάνε ένα τεστακι (ίδιας μαρκας) να δεις αν σκουρυνε η γραμμη. Εγώ έτσι έκανα επειδή όμως ήμουν μέσα στο άγχος και δεν ξέρω αν έκανα καλά! Πάντως μπράβο σου που είσαι αισιόδοξη!! Κι εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα!!!

Τα συμπτώματα πως πανε; εγώ έχω θέματα.  Επειδή στα χάλια που είμαι,  έχω σταματήσει να πίνω και υγρά προχθές με έπιασε το νεφρό μου και μόλις ηρέμησε ο πόνος  (πήρα σπασμολυτικο βεβαια) πίνω συνέχεια νερά και δεν πάω τουαλέτα.. ... Αν συνεχιστεί και σήμερα αυτό μάλλον θα πάω στο νοσοκομείο για ενυδάτωση. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημερα @anemoni1989 καταλαβες οτι εισαι ετοιμη να αποκτησεις μωρακι μεσα απ ολο αυτο.πιστευω ολα θα πανε καλα! Νομιζω γυρω στα 12 ευρω κανει η χοριακη.φιλακιαααα 

10_15 ευρω απο οσο ξεεω κ εγω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μια χαρα ειμαι κοριτσι μου!!! Επανασυγκροτηθηκα πολυ γρηγορα,  ευτυχως!!! Ειπα οτι ειναι ν γινει,  θα γινει!!! Γιατι να προκαταβαλω κατι χωρίς να εχω ενδειξεις??? Την Πέμπτη που θα κανω την επαναληψη,  θα φανει!!! Και οπως κ να χει,  θα συνεχίσω με ηθικο ακμαιο!!! Αν κ ειμαι πολυ αισιοδοξη!!! Ισως ηταν ενα τεστ του σύμπαντος για να αντιλξφθω ποσο πολυ θελω παιδακι (δεν σας κρυβω οτι τωρα τ αντιληφθηκα πληρως...) 

Ρε κοριτσια ποσο περιπου κοστίζει μια χοριακη?? Για τη χθεσινη ειχα συνταγη... 

@anemoni1989 το έχω ξαναπεί και το θυμίζω: στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 2 τεστ clear blue αρνητικά την 31η ημέρα από την περίοδο, με σταθερό κύκλο 28 ημερών και επιβεβαιωμένη ωορρηξία με υπέρηχο 17η ημέρα. Επειδή εκνευρίστηκα με τα αρνητικά τεστ, δεν έκανα ποτέ χοριακή. Πήγα κατευθείαν για υπέρηχο μετά από 2 εβδομάδες!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Γύρω στα 15 με 20 ευρώ. Αν θες κάνε ένα τεστακι (ίδιας μαρκας) να δεις αν σκουρυνε η γραμμη. Εγώ έτσι έκανα επειδή όμως ήμουν μέσα στο άγχος και δεν ξέρω αν έκανα καλά! Πάντως μπράβο σου που είσαι αισιόδοξη!! Κι εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα!!!

Τα συμπτώματα πως πανε; εγώ έχω θέματα.  Επειδή στα χάλια που είμαι,  έχω σταματήσει να πίνω και υγρά προχθές με έπιασε το νεφρό μου και μόλις ηρέμησε ο πόνος  (πήρα σπασμολυτικο βεβαια) πίνω συνέχεια νερά και δεν πάω τουαλέτα.. ... Αν συνεχιστεί και σήμερα αυτό μάλλον θα πάω στο νοσοκομείο για ενυδάτωση. 

να παρεις κ ηλεκτροδιαλυτες..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

@Nenitaki88 έμαθες ότι εισαι εγκυος αν καταλαβα καλα? Καλώς ήρθες! Και ολα καλα να πανε κοπελα μου.

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.? εχω 4 μέρες που το βρακάκι μου είναι μουσκεμενο.σαν νεράκι και αοσμο.αλλαζω συνέχεια εσώρουχο Γιατί νομίζω ότι κατουριεμαι πανω μου. να το πάρω ως καλο τώρα αυτο? :confused:

Καλημερα κοριτσια!!εγω ειχα δυο μερες υγρα ωορρηξιας αλλα δεν εκανα σεξ χθες που μαλλον ηταν η μερα και ειμαι λιγο απογοητευμενη. δεν πειραζει ειχα κανει τις προηγουμενες μερες..ισως εχει γινει κατι καλο! αλλιως παμε για τον αλλο μηνα παλι που θα εχω και τα τεστακια μου!

 

Νομίζω @λουπιτα οτι ειναι καλο αυτο, δλδ οσες φορες το εχω ακουσει εδω απο κοπελες, σε ποια μερα εισαι?

 

@anemoni1989 κοριτσι μου να εισαι αισιοδοξη! ειμαι σιγουρη οτι ολα κυλουν ομαλα και την Πεμπτη θα το δεις κ εσυ! θετικη ενεργεια, εισαι εγκυος!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , CME2205 είπε:

@anemoni1989 το έχω ξαναπεί και το θυμίζω: στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 2 τεστ clear blue αρνητικά την 31η ημέρα από την περίοδο, με σταθερό κύκλο 28 ημερών και επιβεβαιωμένη ωορρηξία με υπέρηχο 17η ημέρα. Επειδή εκνευρίστηκα με τα αρνητικά τεστ, δεν έκανα ποτέ χοριακή. Πήγα κατευθείαν για υπέρηχο μετά από 2 εβδομάδες!

Ναι... Το μελετησα πιο ψυχραιμα χθες αφου ηρεμησα και συνηλθα... Μπορει να ηταν καθυστερημενη συλληψη,  μπορει να ηταν λαθος εργαστηριου,  μπορει να μην ευοδωσε,  μπορει,  μπορει,  μπορει... Απειρα μπορει!  Με τις υποθεσεις δουλεια δε γινεται! Ασε που συνειδητοποιησα πριν λιγο οτι στο μειλ που μου στειλανε δεν αναγνωριζει το κομματι που λεει με ποσες μοναδες μετρανε τ αποτελεσμα στον πινακα... Το βγαζει στα κινεζικα... Οτι να ναι... Δεν ξαναπαταω εκει... Θα παω σημερα να παρω τα αποτελεσματα εγγραφα και τέλος... Καλα δεν ηθελα να παω εξ αρχής! Καθολου επαγγελματισμος,  απο την πρωτη κιολας φορα... Αλλα τι να κανω που ηταν επαναληψη της tsh και ηθελα έγκυρη συγκριση? Τεσπα,  βρηκα ενα μικροβιολογικο εδω διπλα στη δουλειά μου,  οποτε εκει θα παω την Πεμπτη... 

@Farmakotriftena μου τα συμπτώματα καλα κρατουν... Η ναυτια σημαντικα καλυτερα,  αν και με πιανει εντονα αμα φαω βαρια και οταν τρανταζομαι... Οι πονοι,  πονοι! Οι φλεβες,  φλεβες!  Απο προχθες εχω και αρκετα υγρα,  δεν ξερω αν αυτο ειναι μεσα σ προγραμμα ή αν ειναι τυχαιο... Το στηθος μ πρησμενο και ποναει αρκετα σ πιεση... Παντως για συμπτωματα περιοδου δεν φερνουν... Να πινεις νερακι αρκετο και ναι,  αν δεις οτι δεν πας τουαλετα να ουρησεις να παρεις το γιατρο μγπως χρειαστεις νοσηλεια για ενυδατωση! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenakii22 είπε:

να παρεις κ ηλεκτροδιαλυτες..

Ήπια χθες ένα ποτήρι και με έκανε χάλια.  Επιδείνωσε την αηδία που νιώθω.  Θα πιω σιγά σιγά όσο πιο πολλά υγρά μπορώ ... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

να παρεις κ ηλεκτροδιαλυτες..

Αγαπη,  ηλεκτρολυτες ειναι!!!!  :P

(μη μου παρεξηγηθεις... Φιλικα σε διορθωνω!!!!) 

@ritaki13 σε ευχαριστώ κοριτσι μου σε ευχαριστώ!!! Με εχετε συγκινησει πραγματικα ολες

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ήπια χθες ένα ποτήρι και με έκανε χάλια.  Επιδείνωσε την αηδία που νιώθω.  Θα πιω σιγά σιγά όσο πιο πολλά υγρά μπορώ ... 

Ω!!! Πως το πινεις αυτο το πραγμα!??? Εγω και καλα να ειμαι,  μου φέρνουν εμετο!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ήπια χθες ένα ποτήρι και με έκανε χάλια.  Επιδείνωσε την αηδία που νιώθω.  Θα πιω σιγά σιγά όσο πιο πολλά υγρά μπορώ ... 

καλα ουτε εμενα μου αρεσαν..ειχα παρει καποιους με λεμονι μπας και αλλα τπτ...πινε νερο!!

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Αγαπη,  ηλεκτρολυτες ειναι!!!!  :P

(μη μου παρεξηγηθεις... Φιλικα σε διορθωνω!!!!) 

@ritaki13 σε ευχαριστώ κοριτσι μου σε ευχαριστώ!!! Με εχετε συγκινησει πραγματικα ολες

χαχαχα...αυτο ηθελα να γραψω :P κολλησα!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ήπια χθες ένα ποτήρι και με έκανε χάλια.  Επιδείνωσε την αηδία που νιώθω.  Θα πιω σιγά σιγά όσο πιο πολλά υγρά μπορώ ... 

Καλημέρα κορίτσι!!Απ ότι κατάλαβα σε ταλαιπωρούν αρκετά τα συμπτώματα...εγώ μόνο προχθές είχα αναγούλες και υπέφερα αλλά ευτυχώς δεν ξαναείχα...ελπίζω να ήταν η πρώτη και η τελευταία...αυτά τα αφεψήματα μέντας που λένε οτι βοηθάνε τα έχεις δοκιμάσει. Δεν εχω δοκιμάσει και δεν ξέρω , απλά έχω ακούσει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν τα συμπτώματα αυτά φύγουν γύρω στην 14η βδομάδα,  δεν ξέρω πως θα αντέξω.  Εγώ γίνει απλά ένα φυτό στην κρεβατοκάμαρα. Δεν έχω δύναμη να κανω τπτ.  Χθες μάζεψα δυνάμεις να πάω να πάρω με το αμάξι την κόρη μου και με έπιασε κρίση για εμετό μέσα στο αμάξι.  Σταμάτησα άρον άρον και ήμουν με μια σακούλα. Εντωμεταξύ  ζήτημα αν καταφέρνω τελικά να κανω 2 εμετούς από τις 30 κρίσεις που με πιάνουν. Όλη μέρα αηδία αναγούλα και σπασμούς για εμετούς. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πάντως αν τα συμπτώματα αυτά φύγουν γύρω στην 14η βδομάδα,  δεν ξέρω πως θα αντέξω.  Εγώ γίνει απλά ένα φυτό στην κρεβατοκάμαρα. Δεν έχω δύναμη να κανω τπτ.  Χθες μάζεψα δυνάμεις να πάω να πάρω με το αμάξι την κόρη μου και με έπιασε κρίση για εμετό μέσα στο αμάξι.  Σταμάτησα άρον άρον και ήμουν με μια σακούλα. Εντωμεταξύ  ζήτημα αν καταφέρνω τελικά να κανω 2 εμετούς από τις 30 κρίσεις που με πιάνουν. Όλη μέρα αηδία αναγούλα και σπασμούς για εμετούς. 

πολυ ταλαιπωρησε βρε κοριτσι!υπομονη δε μπορεις να κανεις κ τπτ αλλο!ευχομαι να σταματησουν γρηγορα τα συμπτωματα αυτα κ να ηρεμησεις!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , aspa80 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!Απ ότι κατάλαβα σε ταλαιπωρούν αρκετά τα συμπτώματα...εγώ μόνο προχθές είχα αναγούλες και υπέφερα αλλά ευτυχώς δεν ξαναείχα...ελπίζω να ήταν η πρώτη και η τελευταία...αυτά τα αφεψήματα μέντας που λένε οτι βοηθάνε τα έχεις δοκιμάσει. Δεν εχω δοκιμάσει και δεν ξέρω , απλά έχω ακούσει...

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και μάλλον θα μου δώσει φαρμακευτική αγωγή. Ίσως ψαχτω με ομοιοπαθητική. Αν συμφωνήσει και ο γιατρός μου. Εγώ δεν έχω εμπειρία στην ομοιοπαθητική (απλά δίνω μετά από παραγγελίες) όμως ο άντρας μου δουλεύει με ομοιοπαθητικά  πάρα πολλά χρόνια και το ψάξει πολύ. Δεν ξερω... Αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με ομοιοπαθητική ας μου πει.  Πάντως ξέρω ότι και στην υπογονιμότητα βοηθάει. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...