Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ωραια κι εγω αυτο λεω με ΤΕΡ 18/9 αν ειμαι θα ειμαι 6 εβδομαδωβ τωρα σωστα??? αρα θα επρεπε πλεον να εχει ξεκινησει κατι να εχω απο συμπτωματα

τι να πω δε ξερω βρε κοριτσι....γιατι ομως δε κανεις ενα τεστ να το σιγουρεψεις??? εγω θα ειχα κανει ασυζητητη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

Κοριτσια σε εσας που ειστε εγκυουλες ποτε ξεκινησαν τα πρωτα πιο εντονα συμπτωματα σας? ζαλαδες, εμετοι, στηθος κλπ

εμένα ποτέ!!! Μόνο πόνος στο στήθος γύρω στην 7η εβδομάδα αλλά απολύτως τίποτε άλλο και στις 2 εγκυμοσύνες. Το ξεχνούσα κιόλας ότι είμαι έγκυος, μόνο τώρα στο τέλος που έχω πάθει λίγο σκάσιμο από το μεγάλο μωρό!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

τι να πω δε ξερω βρε κοριτσι....γιατι ομως δε κανεις ενα τεστ να το σιγουρεψεις??? εγω θα ειχα κανει ασυζητητη!

κι εγω θα ειχα κανει αν ειχα σοβαρες επαφες.... εγω ομως δεν ειχα και γι'αυτο δεν πιστευω οτι μπορει να ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ωραια κι εγω αυτο λεω με ΤΕΡ 18/9 αν ειμαι θα ειμαι 6 εβδομαδωβ τωρα σωστα??? αρα θα επρεπε πλεον να εχει ξεκινησει κατι να εχω απο συμπτωματα

καποιες κοπελες δεν εχουν καν συμπτωμα!επισης εισαι τωρα στις 36 μερες μπορει να εκανες αργοτερα ωορρηξια κ γιαυτο να μην εχεις τπτ η πολυ απλα να μην εχεις συμπτωματα!βαση της ΤΕΡ συμπτωματα ειχα στην 7η βδομαδα απλα θα εκανα κ εγω κυκλο 36 ημερων ενω το εμβρυο ειναι μικροτερο γιαυτο προσαρμοσαμε την ημερομηνια!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

Κοριτσια σε εσας που ειστε εγκυουλες ποτε ξεκινησαν τα πρωτα πιο εντονα συμπτωματα σας? ζαλαδες, εμετοι, στηθος κλπ

Εγώ πονούσα σαν να ήταν να αδιαθετήσω...μεχρι και feldene πήρα στην 28η μέρα..τα πονάκια ήταν έντονα μέχρι την 6η εβδομάδα και κάτι,  όποτε και σταμάτησαν και τωρα αραιά και πού εχω τραβηγματάκια ανευ σημασίας ...η πρώτη αναγούλα μαζί με εμετό ήρθε την κυριακή λίγο πριν κλεισω την 8η!Αρα το μόνο σύμπτωμα σε εμένα ήταν η καθυστέρηση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

κι εγω θα ειχα κανει αν ειχα σοβαρες επαφες.... εγω ομως δεν ειχα και γι'αυτο δεν πιστευω οτι μπορει να ειμαι...

χρειαζεσε μονο 1 απο τα εκατομυρια!!!!!  και με μονο 1 επαφη που ειχεσ μπορει να ειναι το τυχερο σπορακι σου! εκτοσ αν δεν ειχεσ καμια....κανε ενα και με εχει φαει η αγωνια......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

εμένα ποτέ!!! Μόνο πόνος στο στήθος γύρω στην 7η εβδομάδα αλλά απολύτως τίποτε άλλο και στις 2 εγκυμοσύνες. Το ξεχνούσα κιόλας ότι είμαι έγκυος, μόνο τώρα στο τέλος που έχω πάθει λίγο σκάσιμο από το μεγάλο μωρό!

οκ, θα περιμενω μεχρι Κυριακη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

οκ θα κανω την Κυριακη και θα σας βγαλω και φωτο την - να σας την στειλω, εγω ειμαι η αναποδη της παρεας χαχαχαχα ολες βγαζουν τον σταυρο, εγω την παυλα :P:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

οκ θα κανω την Κυριακη και θα σας βγαλω και φωτο την - να σας την στειλω, εγω ειμαι η αναποδη της παρεας χαχαχαχα ολες βγαζουν τον σταυρο, εγω την παυλα :P:P

εγω φοτογραφιες δε ξερω να ανεβαζω οποτε θα σας πω...πιο τεστ παιρνεις??? και εγω ενα που ειχα κανει παλιοτερα με 4 μερες καθηστερηση παυλες ειχε αλλα μονο μια (αρνητικο δλδ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω το clear blue θα κανω, το εχω βασικα στο ντουλαπι εδω και μηνες, βλεπετε αυτοσυγκρατηση ετσι?? :-D

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

οκ μαζι την κυριακη τοτε κοριτσι μου!! θα περιμενω και εγω μεχρι τοτε( αν τα καταφερω..)

εσυ βρε αγαπη μου ειχες επαφουλες, δεν υπαρχει λογος να δωσεις τοσο χρονο, εχεις σταθερο κυκλο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

εγω το clear blue θα κανω, το εχω βασικα στο ντουλαπι εδω και μηνες, βλεπετε αυτοσυγκρατηση ετσι?? :-D

αληθεια?? καντο τωραααααααααααααααααα!!!!! περιμενω φοτο!!!!

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

εγω το clear blue θα κανω, το εχω βασικα στο ντουλαπι εδω και μηνες, βλεπετε αυτοσυγκρατηση ετσι?? :-D

εσυ βρε αγαπη μου ειχες επαφουλες, δεν υπαρχει λογος να δωσεις τοσο χρονο, εχεις σταθερο κυκλο??

το μεγαλυτερο που εχω κανει ειναι 34 μερες...οποτε θα τις αφησω να περασουν και μετα.. οχι δεν ειναι πολυ σταθερος λογο των πολυκυστικων μου

Link to comment
Share on other sites

δεν το κανω αληθεια, την Κυριακη αν ειναι θα το κανω το πρωι

πρίν από 3 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

αληθεια?? καντο τωραααααααααααααααααα!!!!! περιμενω φοτο!!!!

το μεγαλυτερο που εχω κανει ειναι 34 μερες...οποτε θα τις αφησω να περασουν και μετα.. οχι δεν ειναι πολυ σταθερος λογο των πολυκυστικων μου

σημερα σε ποια μερα εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

δεν το κανω αληθεια, την Κυριακη αν ειναι θα το κανω το πρωι

σημερα σε ποια μερα εισαι?

31η...ο κυκλος μου συνηθως ειναι 28-30 με μεσο μορο 29 μερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...