Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Είμαι?????? Με βαση τις τιμες που δινει το εργαστηριο αυτό πάντως, δεν είμαι! Δίνει την πρώτη εβδομάδα από 50 και πάνω! Αλλά ξέρω πως αυτό δεν ισχύει! Τι να πω? πφφφφφ απογοητευσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Αλλά, επανασυγκρότηση και θετική σκέψη! ΔΕν θα πέσω! Όλα καλά θα πάνε όποια κι αν είναι η εκβαση!

Θα πάνε όλα καλά!! Κάτσε να σου πει κ ο γυναικολόγος τη γνώμη του εγώ πιστεύω απλά ξεκίνησες από χαμηλά κ εννοείται θα διπλασιάζεται τριπλασιαΖεται δε ξέρω κ εγώ τι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Alekagala είπε:

Αγαπη μου γλυκια με 33χοριακη ξεκίνησα και τωρα εχω στο βυζι μου το ποντικομικρουλη.... Γιατι πτοεισε αντι να πανυγητιζεις??? 

Λες? Αχ! Μου δίνεις θάρρος τωρα!!! Ευχαριστώ!!! Δεν ξέρω...Με πήρε απο κάτω το πινακάκι που είχαν στο χαρτί...αλλά ξέρω πως το 0-5 είναι αρνητικό... Ποιος ξερει γιατι αυτοι το δίνουν >50???? Αντε να μιλήσω και με το γιατρο να δω τι θα μου πει!!!! 

Ο ενδοκρινολόγος πάντως, μόλις ακουσε εγκυμοσύνη σαν να προβληματίστηκε...Περιμενω να με πάρει να μου πει για χαπι....


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Λες? Αχ! Μου δίνεις θάρρος τωρα!!! Ευχαριστώ!!! Δεν ξέρω...Με πήρε απο κάτω το πινακάκι που είχαν στο χαρτί...αλλά ξέρω πως το 0-5 είναι αρνητικό... Ποιος ξερει γιατι αυτοι το δίνουν >50???? Αντε να μιλήσω και με το γιατρο να δω τι θα μου πει!!!! 

Βρε συ σύνελθε και λογικεψου!!!!  Δευτερα 33 και τεταρτη 67 μονάδες...  Ανέβαινε δηλαδη οριακά μετα πηρε τα πανω του!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Είμαι?????? Με βαση τις τιμες που δινει το εργαστηριο αυτό πάντως, δεν είμαι! Δίνει την πρώτη εβδομάδα από 50 και πάνω! Αλλά ξέρω πως αυτό δεν ισχύει! Τι να πω? πφφφφφ απογοητευσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Αλλά, επανασυγκρότηση και θετική σκέψη! ΔΕν θα πέσω! Όλα καλά θα πάνε όποια κι αν είναι η εκβαση!

Ψυχραιμια εξαλλου οι τιμες της χοριακης καθοριζονται και απο την μερα συλληψης. Περιμενε τον γιατρο σου κ την επανεξεταση 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 μίλα και με το γιατρό σου. Νομίζω όμως ότι οι διπλασιασμός έχουν σημασία, όχι το νούμερο. Στα λέει και η Alekagala που τα ξέρει από πρώτο χέρι. Μην απογοητεύεσαι. Και η @orianna νομίζω μικρό νούμερο είχε στην πρώτη χοριακή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Alekagala είπε:

Βρε συ σύνελθε και λογικεψου!!!!  Δευτερα 33 και τεταρτη 67 μονάδες...  Ανέβαινε δηλαδη οριακά μετα πηρε τα πανω του!!!! 

Μου δίνεις πολύ θάρρος να ξέρεις!!!!! Ξεκινάω επειγόντως Τ4 από αυριο κιολας μου πε ο ενδοκρινολόγος και με το που κάνω υπέρηχο, παω να με δει!

@alina80 τον πήρα, αλλά είχε δουλειά....σε κανα μισάωρο θα ξαναμιλήσουμε..

 

Απλά αγχώθηκα ξαναλέω από τις τιμές που δίνει το εργαστήριο....αλλά δε λέει από 5 - 50 τι εισαι? και πώς γίνεται να δίνει την 1η εβδομάδα 50 - 500? εκτός αν εννοει εβδομάδα μετα της συλληψης... πφφφφ


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989Γλυκιά μου εννοείτε ότι είσαι εγκυούλα!!Το σημαντικό όπως λένε και τα κορίτσια είναι ο διπλασιασμός.Θα κάνεις μια επανάληψη την Τετάρτη στο ίδιο μικροβιολογικό και θα πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μου δίνεις πολύ θάρρος να ξέρεις!!!!! Ξεκινάω επειγόντως Τ4 από αυριο κιολας μου πε ο ενδοκρινολόγος και με το που κάνω υπέρηχο, παω να με δει!

@alina80 τον πήρα, αλλά είχε δουλειά....σε κανα μισάωρο θα ξαναμιλήσουμε..

 

Απλά αγχώθηκα ξαναλέω από τις τιμές που δίνει το εργαστήριο....αλλά δε λέει από 5 - 50 τι εισαι? και πώς γίνεται να δίνει την 1η εβδομάδα 50 - 500? εκτός αν εννοει εβδομάδα μετα της συλληψης... πφφφφ

Μήπως χρησιμοποιεί άλλο σύστημα; Άλλη μονάδα μέτρησης εννοώ; Κ κάθεσαι κ αγχώνεσαι τσάμπα; Αφού κ τα κορίτσια λένε έχουν προχωρήσει εγκυμοσύνες κ με μικρότερη χοριακη από τη δική σου οι πιθανότητες ειμαιε το μέρος μας! Θετική σκέψη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ @anemoni1989 με 36 ξεκίνησα λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.  Κανονικά ποτέ θα πρεριμενες περίοδο; τι κύκλους κανεις; πόσο ημερων;

Το μονο που σκέφτομαι ειναι μηπως τελικα θα εκανα μεγαλυτερο κυκλο και οχι μικρο οπως υπολογιζα... Οποτε εχω λιγοτερες μερες καθυστερησης... Η καθυστερημενη συλληψη...??? Οτι ειναι θα φανει! Και σίγουρα θα ναι για καλο! Τελευταια περιοδο ειχα 24/9...

Τωρα θα μ πει σε κανα 2 -  3 μερες να ξαναπαω!!! 

Σε 3 μέρες μου ειπε να ξαναπαω και θα περιμενουμε αυξηση της τάξης του 80%.... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το μονο που σκέφτομαι ειναι μηπως τελικα θα εκανα μεγαλυτερο κυκλο και οχι μικρο οπως υπολογιζα... Οποτε εχω λιγοτερες μερες καθυστερησης... Η καθυστερημενη συλληψη...??? Οτι ειναι θα φανει! Και σίγουρα θα ναι για καλο! Τελευταια περιοδο ειχα 24/9...

Τωρα θα μ πει σε κανα 2 -  3 μερες να ξαναπαω!!! 

Αγαπη μου όλα καλά θα πάνε μη μου έχεις ανχος σκέψου θετικά και όταν μιλήσεις με τον γιατρό μετά ενημέρωσε μας.... Ααα και η αδερφή μου θυμάμαι άρχισε με πολύ μικρό νούμερο και τώρα το κοριτσάκι της είναι 3 χρόνων!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ανεμώνη μου για πριν την περίοδο ή για την ημέρα που πιθανώς να περίμενες είναι καλη. Με καθυστέρηση μάλλον όχι. Υπομονή οπότε και σε 3 μέρες θα δούμε αν έχει διπλασιαστεί. Μόνο εκεί θα φανεί... εύχομαι τα καλύτερα όμως μέσα από τη καρδιά μου. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΝαι,  θα φανει οτι και να ναι!!! Αλλωστε,  οπως εχω πει και πιο παλια,  οτι γινεται,  γινεται για καλο και μονο για καλο!!! Δεν θα προκαταβαλω ομως κατι! Την Πέμπτη το απογευμα θα ξερω πιο σιγουρα!!! Σκέφτομαι να παω αλλου ομως! Αυτοι αργουν παρα πολυ... Οπως και να χει,  μετα απο τοσες μερες αν ειναι καλη η εκβαση θα ειναι αυξημενη.. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει τόσο μεγάλη απόκλιση. Και ειδικά αφού θα έχουν περάσει και 3 ημερες. Κι εγώ στην κόρη μου το είχα τσεκάρει και η απόκλιση από εργαστήριο σε εργαστήριο ήταν της τάξεως των 0.4 μονάδων. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...