Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Elma86 είπε:

Εγω παλι δεν ξερω αν φταίνε οι μερες αλλα με εχει πιασει μια στεναχώρια να το πω; @Vila νομιζω μονη θα το εχεις το θετικουλι. Εμενα σημερα 20η μερα ποναει αρκετα η μέση χωριά απο το στομάχι που συνεχίζει. Σημερα μαζι με αυτο δεν σταμάτησα να ρεύομαι συγγνωμη κιολας. A ναι! ακι που και που οι ωοθηκες!Βεβαια ειδικά η μέση με εχει ξαναπονεσει ετσι νωρις. Τιποτα αλλο. Οσο για τα όνειρα που λέτε και ο μπαμπας μου και ο αδερφός μου με εχουν δει στο τελος του καλοκαιριού να εχω αγοράκι. Βεβαια ακομα δεν..

Κι εγώ 20η μέρα είμαι. Μαζί δεν θα περιμένουμε; Τι κύκλους έχεις; 

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

χαχχαχαχαχ!!Εμεινα με τη χαρά!!Το χειμώνα πίνω πολύ γαλλικό!!

Κι εγώ να σκέφτομαι τι ωραία τα φουντούκια και πόσο καιρό έχω να φάω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Κι εγώ 20η μέρα είμαι. Μαζί δεν θα περιμένουμε; Τι κύκλους έχεις;

Πότε περιμένεις?Εγώ είμαι 27 μέρα και περιμένω την άλλη Δευτέρα με Τετάρτη!!

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Κι εγώ να σκέφτομαι τι ωραία τα φουντούκια και πόσο καιρό έχω να φάω! 

Και μένα μου αρέσουν αλλά είναι ακριβούτσικα.Και αμα τα ξεκινήσω δεν σταματάω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Πότε περιμένεις?Εγώ είμαι 27 μέρα και περιμένω την άλλη Δευτέρα με Τετάρτη!!

Την άλλη Δευτέρα με Τρίτη περιμένω κι εγώ. Είχα θετικό ωορρηξίας την προηγούμενη Δευτέρα. Κάνεις μεγάλους κύκλους εσύ ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , marillia είπε:

Τι κάντε κοριτσάκια μου?Πήγα μαρκετ και πήρα γαλλικό φουντουκι.Λέω θα πάω σπιτι να πιω το καφεδάκι μου και να σας διαβάσω γιατί έχω 2 μέρες να μπω!!Και δεν πήρα φίλτρα!!Ετσι σας διαβάζω με ελληνικούλη!!

Η γιαγια μου έλεγε το φθινώπορο που πέφτουν τα φύλλα δεν βγαίνουν τα όνειρα!!Εμένα μου έχουν βγεί πολλές φορές και προσπαθώ όταν ξυπνάω να μη τα σκέφτομαι.Επίσης ένα διάστημα που έβλεπα πολλά θρίλερ έβλεπα τα αντίστοιχα όνειρα!!!

Χαχαχα και γω μεχρι να καταλαβω οτι το γαλλικο φουντουκι ειναι αρωμα καφε σκεφτομουν οτι πριν διαβασα για γλυκοπατατες πηγη προγεστερονης! Τα γαλλικα φουντουκια τι εχουν??!!! Χαχαχαχχαχ ε ρε κολλημα θα χαζεψουμε εδω μεσα :P

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Χαχαχα και γω μεχρι να καταλαβω οτι το γαλλικο φουντουκι ειναι αρωμα καφε σκεφτομουν οτι πριν διαβασα για γλυκοπατατες πηγη προγεστερονης! Τα γαλλικα φουντουκια τι εχουν??!!! Χαχαχαχχαχ ε ρε κολλημα θα χαζεψουμε εδω μεσα :P

χαχαχαα όπως και ο φρέσκος αννανάς παχαίνει το ενδομήτριο!!Γλυκοπατάτα δεν έχω φάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , marillia είπε:

Τι κάντε κοριτσάκια μου?Πήγα μαρκετ και πήρα γαλλικό φουντουκι.Λέω θα πάω σπιτι να πιω το καφεδάκι μου και να σας διαβάσω γιατί έχω 2 μέρες να μπω!!Και δεν πήρα φίλτρα!!Ετσι σας διαβάζω με ελληνικούλη!!

Η γιαγια μου έλεγε το φθινώπορο που πέφτουν τα φύλλα δεν βγαίνουν τα όνειρα!!Εμένα μου έχουν βγεί πολλές φορές και προσπαθώ όταν ξυπνάω να μη τα σκέφτομαι.Επίσης ένα διάστημα που έβλεπα πολλά θρίλερ έβλεπα τα αντίστοιχα όνειρα!!!

 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Την άλλη Δευτέρα με Τρίτη περιμένω κι εγώ. Είχα θετικό ωορρηξίας την προηγούμενη Δευτέρα. Κάνεις μεγάλους κύκλους εσύ ε;

Είχα ένα τρίμηνο μια χαρά.Συνήθως έτσι με πάει.3 καλά και μετά μου κάνει έναν μεγάλο όπου με εκνευρίζει αφάνταστα.Μου φαίνεται βουνό!!Ασε που δεν κατάλαβα καλά πότε είχα ωορρηξία.Επαφούλες είχαμε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Κι εγώ 20η μέρα είμαι. Μαζί δεν θα περιμένουμε; Τι κύκλους έχεις; 

Κι εγώ να σκέφτομαι τι ωραία τα φουντούκια και πόσο καιρό έχω να φάω! 

28-29 μερες ειναι ο κύκλος μου. Με βαση την εφαρμογή που εχω εγω με βγαζει 1/11. Το (μαλλον) θετικο το ειχα το σαββατο. Μακαρι να ειμαστε τυχερές 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

χαχαχαα όπως και ο φρέσκος αννανάς παχαίνει το ενδομήτριο!!Γλυκοπατάτα δεν έχω φάει.

Αααα τον ξεχασα τον ανανα!!!! Με παρεσυρε η @Vila που σημερα εβρασε γλυκοπατατες για την ενισχυση της προγεστερονης! 

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αααα τον ξεχασα τον ανανα!!!! Με παρεσυρε η @Vila που σημερα εβρασε γλυκοπατατες για την ενισχυση της προγεστερονης! 

Οι γλυκοπατάτες πάντως είναι πιο ωραίες ψητές ολόκληρες στο τζάκι ή στο φούρνο. Βραστές έτσι κι έτσι. 

Για τα γαλλικά φουντούκια δεν ξέρω...χαχαχα (ευτυχώς δεν κατάλαβα μόνο εγώ αλλά ντ άλλα. Όχι τίποτα άλλο, λέω τσάμπα σκουρυνα.το μαλλί!). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Οι γλυκοπατάτες πάντως είναι πιο ωραίες ψητές ολόκληρες στο τζάκι ή στο φούρνο. Βραστές έτσι κι έτσι. 

Αυτα μ κανετε και μετα με πιανουν οι λιγουρες και τρωω κ παχαινω!!!! Οριστε κανω συνειρμους τζακια κρασια λουκανικα καστανα γλυκοπατατες χαχαχαχαχ ας φτιαξω κ γω ενα διπλο ελληνικο να στανιαρω 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elma86 είπε:

Εγω παλι δεν ξερω αν φταίνε οι μερες αλλα με εχει πιασει μια στεναχώρια να το πω; @Vila νομιζω μονη θα το εχεις το θετικουλι. Εμενα σημερα 20η μερα ποναει αρκετα η μέση χωριά απο το στομάχι που συνεχίζει. Σημερα μαζι με αυτο δεν σταμάτησα να ρεύομαι συγγνωμη κιολας. A ναι! ακι που και που οι ωοθηκες!Βεβαια ειδικά η μέση με εχει ξαναπονεσει ετσι νωρις. Τιποτα αλλο. Οσο για τα όνειρα που λέτε και ο μπαμπας μου και ο αδερφός μου με εχουν δει στο τελος του καλοκαιριού να εχω αγοράκι. Βεβαια ακομα δεν..

Με όλα αυτά που μου λες δε νομίζω πως αν είμαι θα είμαι μόνη.. σαν να τα έχεις τα συμπτωματακια σου!!! 

Λοιπόν το καρέ της ντάμας είμαστε!    4 μαζί στις ίδιες μέρες! @Elma86 @marillia @alina80 και εγώ!! Αν είναι κάποια άλλη να φανερωθεί τώρα!

Όσο για τα γαλλικά φουντούκια τους ανανάδες και τις γλυκοπατάτες πολύ γέλασα! Χαχαχαχα 

Λοιπόν τίς έβρασα λιγο τις γλυκοπατάτες και μετά τις σωταρα στο τηγάνι και έγιναν υπέροχες!! Αυτές τις μέρες τρώω και κάστανα και ρόδια..θα κάνουν καμία δουλειά αυτά άραγε?? :cool:

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vila είπε:

Με όλα αυτά που μου λες δε νομίζω πως αν είμαι θα είμαι μόνη.. σαν να τα έχεις τα συμπτωματακια σου!!! 

Λοιπόν το καρέ της ντάμας είμαστε!    4 μαζί στις ίδιες μέρες! @Elma86 @marillia @alina80 και εγώ!! Αν είναι κάποια άλλη να φανερωθεί τώρα!

Όσο για τα γαλλικά φουντούκια τους ανανάδες και τις γλυκοπατάτες πολύ γέλασα! Χαχαχαχα 

Λοιπόν τίς έβρασα λιγο τις γλυκοπατάτες και μετά τις σωταρα στο τηγάνι και έγιναν υπέροχες!! Αυτές τις μέρες τρώω και κάστανα και ρόδια..θα κάνουν καμία δουλειά αυτά άραγε?? :cool:

Από όσο βλέπω αρχές της άλλης βδομάδας είμαστε τέσσερις. Κορίτσια βάλτε τα δυνατά σας να σπάσουμε όλα τα ρεκόρ του θέματος μας. Να πάω να πάρω ανανά λέτε; 

Πέρα από την πλάκα, στις τέσσερις και στατιστικά να το πάρουμε μια ή δύο θα είναι. Δεν μπορεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

αν κατσω κ θυμηθω κ αλλα θα γελάσετε...εχω δει κ πιο μικρη οτι μπορουσες να αλλάξεις κεφαλι κ να βαλεις οποιο ηθελες!

λοιπον σχολασα κ σας διαβαζω.. για ονειρα λετε;; εχω δει στον υπνο μου ταινια δρασης και μα διαβαζω και υποτιτλους! ε;;;;

@anemoni1989 πηρες τα αποτελεσματα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...