Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Πάντως αν τα συμπτώματα αυτά φύγουν γύρω στην 14η βδομάδα,  δεν ξέρω πως θα αντέξω.  Εγώ γίνει απλά ένα φυτό στην κρεβατοκάμαρα. Δεν έχω δύναμη να κανω τπτ.  Χθες μάζεψα δυνάμεις να πάω να πάρω με το αμάξι την κόρη μου και με έπιασε κρίση για εμετό μέσα στο αμάξι.  Σταμάτησα άρον άρον και ήμουν με μια σακούλα. Εντωμεταξύ  ζήτημα αν καταφέρνω τελικά να κανω 2 εμετούς από τις 30 κρίσεις που με πιάνουν. Όλη μέρα αηδία αναγούλα και σπασμούς για εμετούς. 

Εχεις δοκιμασει κοκα κολα??? Εγω παροτι τη σιχαινομαι γενικα,  οταν εχω ναυτιες βαζω τη λαιτ σε ενα κρασοποτηρο και πινω γουλιτσα γουλιτσα... Με βοηθαει να ρευομαι... Μονο η λαιτ ομως... Η αλλη μ φαινεται πολυ γλυκια... Και θα σε βοηθησει και απο αποψη ηλεκτρολυτων γιατι εχει γλυκαντικές ουσιες οποτε ισως σταθεις λιγο στα ποδια σου

Ρε κοριτσια,  με το θεμα τ καφε πως την παλευετε????  Μου λειπει ηδη πααααααααααρα πολυ!!!  :(:(:(:(


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, anemoni1989 είπε:

Εχεις δοκιμασει κοκα κολα??? Εγω παροτι τη σιχαινομαι γενικα,  οταν εχω ναυτιες βαζω τη λαιτ σε ενα κρασοποτηρο και πινω γουλιτσα γουλιτσα... Με βοηθαει να ρευομαι... Μονο η λαιτ ομως... Η αλλη μ φαινεται πολυ γλυκια... Και θα σε βοηθησει και απο αποψη ηλεκτρολυτων γιατι εχει γλυκαντικές ουσιες οποτε ισως σταθεις λιγο στα ποδια σου

Μου είπε η μαία του γιατρού μου για κόκα κόλα αλλά μου έλεγε 3 4 κουταλιτσες.. μου έλεγε να κανω και συχνά πολύ μικρά γεύματα και όσο μου έλεγε τι φαγητά να φάω ήθελα να ξερασω. Δεν χαιδευομαι . Αλήθεια δεν μπορώ να φάω τπτ μου φέρνουν να πάντα τρομερή αηδια. Βλέπω στην tv φαγητά και έρχεται το στομάχι στον λαιμό.  Χθες την έβγαλα με ένα κομματάκι σπανακόπιτα. Εντωματαξυ ο καημενος ο αντρας μου εχει γινει χαρωπη νοικοκυρουλα. Τα σκ του το πέρασε με τα να κυνηγάει την μικρή μαγείρευε έφτιαξε σπανακοπιτα έβαλα πλυντήρια τα σιδερωσε κτλ αχαχαχ 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και μάλλον θα μου δώσει φαρμακευτική αγωγή. Ίσως ψαχτω με ομοιοπαθητική. Αν συμφωνήσει και ο γιατρός μου. Εγώ δεν έχω εμπειρία στην ομοιοπαθητική (απλά δίνω μετά από παραγγελίες) όμως ο άντρας μου δουλεύει με ομοιοπαθητικά  πάρα πολλά χρόνια και το ψάξει πολύ. Δεν ξερω... Αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με ομοιοπαθητική ας μου πει.  Πάντως ξέρω ότι και στην υπογονιμότητα βοηθάει. 

εγω εχω ραντεβου με εναν ομοιπαθητικό για υπογονιμότητα πηρα πριν 1 βδομάδα και μου έκλεισε στις 18/12! και είναι και στην επαρχία όχι θεσσαλονίκη, είπα να κάνω και μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα μου, δεν έχω να χάσω κάτι

γενικά ξέρω πολύ κόσμο που έχει βοηθηθεί από ομοιοπαθητική και για σοβαρά προβλήματα μπορεις να το δοκιμάσεις!

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και μάλλον θα μου δώσει φαρμακευτική αγωγή. Ίσως ψαχτω με ομοιοπαθητική. Αν συμφωνήσει και ο γιατρός μου. Εγώ δεν έχω εμπειρία στην ομοιοπαθητική (απλά δίνω μετά από παραγγελίες) όμως ο άντρας μου δουλεύει με ομοιοπαθητικά  πάρα πολλά χρόνια και το ψάξει πολύ. Δεν ξερω... Αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με ομοιοπαθητική ας μου πει.  Πάντως ξέρω ότι και στην υπογονιμότητα βοηθάει. 

Καλημέρα!!Εγώ έκανα ο,ομοιοπαθητική 2 χρόνια. Παιδί βέβαια δεν έκανα αλλά απαλλάχτηκα από τις κολπίτιδες που πάθαινα 2-4 φορές το χρόνο οι οποίες με τη σειρά τους συνοδεύονταν σχεδον πάντα από μυκητιάσεις, μου έριχνε την προλακτίνη και κάποια στιγμή γέμισαν και τα μαλλιά μου που λόγω άγχους είχαν μια αραίωση. Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει στο πρόβλημά σου αλλα την προτείνω ανεπιφύλακτα. Φαντάζομαι τι τραβάς γιατι η μαμά μου το είχε και στις 3 εγκυμοσύνες της και στην τελευταία που θυμάμαι αφού ήμουν 12 χρονών έμπαινε συνέχεια στο νοσοκομείο με αφυδάτωση. Έχω ακούσει ότι τα αλμυρά κρακεράκια βοηθανε..


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εχεις δοκιμασει κοκα κολα??? Εγω παροτι τη σιχαινομαι γενικα,  οταν εχω ναυτιες βαζω τη λαιτ σε ενα κρασοποτηρο και πινω γουλιτσα γουλιτσα... Με βοηθαει να ρευομαι... Μονο η λαιτ ομως... Η αλλη μ φαινεται πολυ γλυκια... Και θα σε βοηθησει και απο αποψη ηλεκτρολυτων γιατι εχει γλυκαντικές ουσιες οποτε ισως σταθεις λιγο στα ποδια σου

Ρε κοριτσια,  με το θεμα τ καφε πως την παλευετε????  Μου λειπει ηδη πααααααααααρα πολυ!!!  :(:(:(:(

αστα! 1 βδομαδα ήμουν σαν το ζόμπι, αλλά μετά ήμουν οκ!, προσοχή γιατί καφεΐνη έχουν και άλλα πράγματα 

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μου είπε η μαία του γιατρού μου για κόκα κόλα αλλά μου έλεγε 3 4 κουταλιτσες.. μου έλεγε να κανω και συχνά πολύ μικρά γεύματα και όσο μου έλεγε τι φαγητά να φάω ήθελα να ξερασω. Δεν χαιδευομαι . Αλήθεια δεν μπορώ να φάω τπτ μου φέρνουν να πάντα τρομερή αηδια. Βλέπω στην tv φαγητά και έρχεται το στομάχι στον λαιμό.  Χθες την έβγαλα με ένα κομματάκι σπανακόπιτα. Εντωματαξυ ο καημενος ο αντρας μου εχει γινει χαρωπη νοικοκυρουλα. Τα σκ του το πέρασε με τα να κυνηγάει την μικρή μαγείρευε έφτιαξε σπανακοπιτα έβαλα πλυντήρια τα σιδερωσε κτλ αχαχαχ 

Σε καταλαβαινω... Δεν λεει κανενας οτι χαιδευεσαι... Ειναι απλα ζορικο τ μπεμπε σου!!!  :P

Πάντως δοκιμασε αν μπορεις αυτο με την κοκα κολα... Εγω σ λεω τη σιχαίνομαι γενικα.. Δεν τη βαζω σ στομα μου υπο νορμαλ συνθηκες... Και τωρα ο φιλος μου αγοραζει λιτρο για εμενα!!! Αχαχχαχαχαχαχαχα

Αλλα μονο τη λαιτ... Ε! Με την αλλη θελω να ξερασω περισσοτερο

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

αστα! 1 βδομαδα ήμουν σαν το ζόμπι, αλλά μετά ήμουν οκ!, προσοχή γιατί καφεΐνη έχουν και άλλα πράγματα 

I know... Ουτε τσαι πινω... Τιποτα... Ευτυχως μ αρεσει τ νερο και πινω μπολικο (αλλα με μετρο γτ μετα εχω αναγουλες)... Πφφφ και τον λατρευω τον καφε... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

5. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

8. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

9. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

10. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

11. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. linaa ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

14. anemoni1989 ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. rica 19-21/9/2017!!!

2. Nati85 2/10/2017!!!

3. caramel_83  18-20/10/2017!!!

4. Δήμητρα1988 23-25/10/2017!!!

5. alina80 29-31/10/2017!!!

6. Vila 30/10/2017!!!

7. andrianni  31/10/2017!!!

8. Elma86  1/11/2017!!!

9. Μαρθα Κ 5/11/2017!!!

10. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

11. ritaki13  6/11/2017!!!

12. Papaki@  8-10/11/2017!!!

13. MelinaFo  14/11/2017!!!

14. Ungry girl 17/11/2017!!!

15. ada32 19/11/2017!!!

16. noni90 19/11/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

εγω εχω ραντεβου με εναν ομοιπαθητικό για υπογονιμότητα πηρα πριν 1 βδομάδα και μου έκλεισε στις 18/12! και είναι και στην επαρχία όχι θεσσαλονίκη, είπα να κάνω και μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα μου, δεν έχω να χάσω κάτι

γενικά ξέρω πολύ κόσμο που έχει βοηθηθεί από ομοιοπαθητική και για σοβαρά προβλήματα μπορεις να το δοκιμάσεις!

Γενικά κι εγώ έχω καλή γνώμη για την ομοιοπαθητική.  Αν δεν ήμουν έγκυος θα δοκίμαζα για οποιοδήποτε άλλο θέμα. Ο άντρας μου την εμπιστεύεται πλήρως είναι και 18χρ μεγαλύτερος μου και στο φαρμακείο του δουλεύει 20 χρόνια με ομοιοπαθητικά και έχει ακούσει πολλα. Έχει κάνει και ο ίδιος.  Λίγο με φοβίζει ότι επειδή είμαι έγκυος.  Αλλά μπορεί να λέω και βλακείες γιατί δεν το έχω ψάξει. 

Μπράβο σου πάντως για το βήμα που κάνεις και σου εύχομαι να βοηθηθείς!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

εγω εχω ραντεβου με εναν ομοιπαθητικό για υπογονιμότητα πηρα πριν 1 βδομάδα και μου έκλεισε στις 18/12! και είναι και στην επαρχία όχι θεσσαλονίκη, είπα να κάνω και μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα μου, δεν έχω να χάσω κάτι

γενικά ξέρω πολύ κόσμο που έχει βοηθηθεί από ομοιοπαθητική και για σοβαρά προβλήματα μπορεις να το δοκιμάσεις!

κ εγω ξερω ατομα που με ομοιπαθητικη πιασανε παιδι, δε ξερω αν απλα ηρεμησαν κ ηρθε η αν οντως βοηθησε αλλα νομιζω οτι γενικα δε χανει καποια να δοκιμασει!

 

βεβαια εχω κ φιλη που εκανε 3 εξωσωματικες αποτυχημενες και το παρατησε και μετα απο 1 χρονο επιασε παιδι μονη της και τωρα εχει εναν παιδαρο 1 ετους! ποτε δε ξερεις δλδ τι γινεται στη ζωη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Μου είπε η μαία του γιατρού μου για κόκα κόλα αλλά μου έλεγε 3 4 κουταλιτσες.. μου έλεγε να κανω και συχνά πολύ μικρά γεύματα και όσο μου έλεγε τι φαγητά να φάω ήθελα να ξερασω. Δεν χαιδευομαι . Αλήθεια δεν μπορώ να φάω τπτ μου φέρνουν να πάντα τρομερή αηδια. Βλέπω στην tv φαγητά και έρχεται το στομάχι στον λαιμό.  Χθες την έβγαλα με ένα κομματάκι σπανακόπιτα. Εντωματαξυ ο καημενος ο αντρας μου εχει γινει χαρωπη νοικοκυρουλα. Τα σκ του το πέρασε με τα να κυνηγάει την μικρή μαγείρευε έφτιαξε σπανακοπιτα έβαλα πλυντήρια τα σιδερωσε κτλ αχαχαχ 

Λένε ότι το τζίντζερ βοηθάει πολύ και έχει πολλές βιταμίνες! Μπορείς να το πιεις σε ρόφημα, δεν είμαι σίγουρη πώς γίνεται, νομίζω σαν τσάι το βράζεις, όμως αν το γκουγκλάρεις θα δεις. Επίσης (το έχω αναφέρει και παλιότερα νομίζω) από όλα τα ανθρακούχα να προτιμήσεις το ξινό νερό Φλωρίνης. Σύμφωνα με συνάδελφό σου πολύ ψαγμένο στα θέματα υγιεινής διατροφής και φυσικών συστατικών, είναι το μόνο ανθρακούχο στην Ελλάδα χωρίς προσθήκη διττανθρακικών που βγαίνει με μπουρμπουλήθρες απευθείας από την πηγή. Θεωρείται θαυματουργό για το στομάχι γιατί έχει ακριβώς το κατάλληλο pH. Εμένα με βοηθούσε πολύ σε καούρες που ούτε τα αντιόξινα δεν μου έκανα κάτι. Το βρίσκεις σε σούπερ μάρκετ (συγκεκριμένα στο Βασιλόπουλο, δεν ξέρω για αλλού).'

Όσο για την ομοιοπαθητική, προσωπικά δεν είμαι φαν, έχω κακή εμπειρία ως παιδί που έκανα πολλά χρόνια για αλλεργίες και ως γιατρός δεν την παραδέχομαι. Όμως αυτό είναι προσωπική άποψη. Θα έλεγα όμως λόγω εγκυμοσύνης να μην βάλεις κάτι στον οργανισμό σου το οποίο δεν έχει πιστοποιηθεί το περιεχόμενό του και δεν έχει περάσει από κλινικές μελέτες. Λόγω επαγγέλματος αυτά τα διαδικαστικά των φαρμάκων τα ξέρεις καλύτερα φαντάζομαι!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλημέρα!!Εγώ έκανα ο,ομοιοπαθητική 2 χρόνια. Παιδί βέβαια δεν έκανα αλλά απαλλάχτηκα από τις κολπίτιδες που πάθαινα 2-4 φορές το χρόνο οι οποίες με τη σειρά τους συνοδεύονταν σχεδον πάντα από μυκητιάσεις, μου έριχνε την προλακτίνη και κάποια στιγμή γέμισαν και τα μαλλιά μου που λόγω άγχους είχαν μια αραίωση. Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει στο πρόβλημά σου αλλα την προτείνω ανεπιφύλακτα. Φαντάζομαι τι τραβάς γιατι η μαμά μου το είχε και στις 3 εγκυμοσύνες της και στην τελευταία που θυμάμαι αφού ήμουν 12 χρονών έμπαινε συνέχεια στο νοσοκομείο με αφυδάτωση. Έχω ακούσει ότι τα αλμυρά κρακεράκια βοηθανε..

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Κοίτα να δεις τώρα στο άκουσμα "αλμυρά κρακερακια" δεν μου ήρθε αηδία!! Αχαχ θα πω στον άντρα μου να μου φέρει.  Αυτά τα μικρουλια.  Θα πιω και λίγη κολα κολα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Κοίτα να δεις τώρα στο άκουσμα "αλμυρά κρακερακια" δεν μου ήρθε αηδία!! Αχαχ θα πω στον άντρα μου να μου φέρει.  Αυτά τα μικρουλια.  Θα πιω και λίγη κολα κολα...

Κάτι θα πιάσει που θα πάει!!!:-D:-D

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Good morning girls!!!  Τι κάνουμε!??? Εγω ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση σημερα!!!! :)

@alina80 σε ζηλευω!!!! Εγω ηπια λιγο ελληνικο το πρωι πριν φυγω για τη δουλειά και εδω τη βγαζω με νερο!!! Ειπα να τς περιορισω τους καφεδες σε 1-2 την ημερα... Αλλα δυσκολευομαι!!! Τα τσιγαρα τα εχω μειωσει κατα πααααρα πολυ... 1 κανω τη μερα και μπορει και κανενα (συνηθως κανενα)... Χθες ηταν η μονη μερα που ξεφυγα... Το απογευμα μετα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που με πηρε για λιγο απο κατω...

Κανα αλλο κοριτσι με νεα ευχαριστα??? 

@caramel_83 τι εγινε με σενα???  Εχασα κανα επεισόδιο??? 

Καλημερα κοριτσια μου... χθες δεν μπηκα γιατι μου ετυχαν πολλες δουλεις, εγω τιποτα δεν μου εχει ερθει ακομα,χθες βραδυ παλι πονουσα αρκετα αλλα και παλι τιποτα, μονο υγρα αλλες ωρες αρκετα αλλες ελαχιστα.... εχω στεναχωρηθει καπως σημερα ειναι 37 μερα:-( τελος παντων...

οι υπολοιπες της αναμονης τι εγιναν βρε παιδια?

@Δήμητρα1988 τι εγινε κοριτσι εσυ?

@alina80 εσυ απο συμπτωματα πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

@ritaki13 μου ζήτησε αίμα περιόδου να του στείλω, θα δει λέει τι χρειάζεται ο δικός μου οργανισμός και θα μου φτιάξει χάπι για μενα!!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , CME2205 είπε:

Λένε ότι το τζίντζερ βοηθάει πολύ και έχει πολλές βιταμίνες! Μπορείς να το πιεις σε ρόφημα, δεν είμαι σίγουρη πώς γίνεται, νομίζω σαν τσάι το βράζεις, όμως αν το γκουγκλάρεις θα δεις. Επίσης (το έχω αναφέρει και παλιότερα νομίζω) από όλα τα ανθρακούχα να προτιμήσεις το ξινό νερό Φλωρίνης. Σύμφωνα με συνάδελφό σου πολύ ψαγμένο στα θέματα υγιεινής διατροφής και φυσικών συστατικών, είναι το μόνο ανθρακούχο στην Ελλάδα χωρίς προσθήκη διττανθρακικών που βγαίνει με μπουρμπουλήθρες απευθείας από την πηγή. Θεωρείται θαυματουργό για το στομάχι γιατί έχει ακριβώς το κατάλληλο pH. Εμένα με βοηθούσε πολύ σε καούρες που ούτε τα αντιόξινα δεν μου έκανα κάτι. Το βρίσκεις σε σούπερ μάρκετ (συγκεκριμένα στο Βασιλόπουλο, δεν ξέρω για αλλού).'

Όσο για την ομοιοπαθητική, προσωπικά δεν είμαι φαν, έχω κακή εμπειρία ως παιδί που έκανα πολλά χρόνια για αλλεργίες και ως γιατρός δεν την παραδέχομαι. Όμως αυτό είναι προσωπική άποψη. Θα έλεγα όμως λόγω εγκυμοσύνης να μην βάλεις κάτι στον οργανισμό σου το οποίο δεν έχει πιστοποιηθεί το περιεχόμενό του και δεν έχει περάσει από κλινικές μελέτες. Λόγω επαγγέλματος αυτά τα διαδικαστικά των φαρμάκων τα ξέρεις καλύτερα φαντάζομαι!

Ναι αυτό ακριβώς σκέφτομαι και το είχα πει κι εγώ παλαιότερα, ότι μόνο για τα φαρμακευτικά σκευάσματα έχουν γίνει χρόνια ερευνών και πειραμάτων. Αν δεν ήμουν έγκυος θα δοκίμαζα. Τώρα δεν ξέρω φοβάμαι.. .

  ο γιατρός μου τπτ vomex  φαντάζομαι θα μου προτείνει.   Το έχω ακούσει για το νερό Φλωρίνης.  Και η μάνα μου κάποια στιγμή που είχε έντονο  πρόβλημα με στομάχι την βοήθησε το νερό Φλωρίνης. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...