Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου... χθες δεν μπηκα γιατι μου ετυχαν πολλες δουλεις, εγω τιποτα δεν μου εχει ερθει ακομα,χθες βραδυ παλι πονουσα αρκετα αλλα και παλι τιποτα, μονο υγρα αλλες ωρες αρκετα αλλες ελαχιστα.... εχω στεναχωρηθει καπως σημερα ειναι 37 μερα:-( τελος παντων...

οι υπολοιπες της αναμονης τι εγιναν βρε παιδια?

@Δήμητρα1988 τι εγινε κοριτσι εσυ?

@alina80 εσυ απο συμπτωματα πως εισαι?

Θα το ξαναπώ , κάνε ένα τεστακι τι ψυχή έχει; Το ίδιο θα σου έλεγε και ο γιατρός. Τουλάχιστον θα ξέρεις. 

Εγώ είμαι 7η μέρα από την ωορρηξία οπότε είναι νωρις για συμπτώματα. Έχω κάτι τσιμπήματακια δεξιά και αριστερά εδώ και τρεις μέρες, αλλά κάτι άσχετο θα είναι σίγουρα. Επίσης έχω στεναχωρηθεί σήμερα γιατί έχω συχνοουρια και υποψιάζομαι μηκυτες ( έτσι τους ανακάλυψα την τελευταία φορά.). Θα κανονίσω να πάω στο γιατρό έτσι κι αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 21 λεπτά , λουπιτα είπε:

έλα ντε.δεν ξρω ποτε περιμενω Γιατί η χαζή δεν ξέρω πότε έκανα οωρηξια.δεν είχα τεστακια. αλλιως Αλλιώς θα ήξερα.μου έρχεται 13 μερες μετα.σημερα εκανα ενα τεστακι της home test.αλλα Όχι με τα πρώτα πρωινά.μετα απο 2 μισή ώρες Αφού είχα κατορθώσει το έκανα.αρνητικοτατο. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.το μυαλό μου πάει σε κύστη.

θυμησε μου σε ποια μερα εισαι σμρ?ποτε εκανες ωορρηξια?

πρίν από 13 λεπτά , caramel_83 είπε:

οχι καλε δεν ειμαι ανωμαλια του κυκλου ειναι, αν ημουν θα ειχα καποιο συμπτωμα ιδιαιτερο

καποιο συμπτωμα οπως ειχα κ εγω???γτ αν θυμασαι δεν ειχα τπτ...δεν το λεω για να σε ξεσηκωσω απλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!πιστευω πως σαββατο πρεπει να κανεις μια χοριακη..

πρίν από 10 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλημερααααα!!!!!! @caramel_83 σημερα μετραω δευτερη μερα καθηστερηση (αν δε μου ερθει μεχρι το βραδυ.....) αλλα απο συμπτωματα τπτ...μονο πονακια που θυμιζουν οτι ερχετε περιοδος... εσυ πως πας?? ουτε εσενα ηρθε??? 

μακαρι να μην σου ερθει βρε κοριτσι!σκεφτεσαι να κανεις καποιο τεστ η χοριακη?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

μηπως εισαι το ταιρι μου? ποσες μερεσ καθηστερηση μετρας εσυ?? τεστακι λεω να κανω υπομονη μεχρι παρασκευη σαββατο γτ και εμενα ο κυκλος μου δεν ειναι νορμαλ 100% ετοιμασοθ να το κανουμε μαζι!!!

χαχχαα μακαρι να ημουν το ταιρι σου γλυκια μου αλλα δεν ειμαι, εσυ θα εισαι το ταιρι της ανεμονης ;)

Link to comment
Share on other sites

@Nenitaki88 καλως ηρθες κοριστσι!!!! και εγω σχετικα καινουργια ειμαι και σχεδον τα ηξερα τα κοριτσια πριν κανω εγγραφη.....ευχομαι με το καλο το μικρουλι σου και να φερεις γουρι και τυχη σε ολες εμας που περιμενουμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ναι αγαπη μου πριν την αναμενομενη περιοδο δεν ειχες, εγω ομως ΤΕΡ 18/9 και πες οτι ειμαι εγκυος, τωρα ειμαι 6w 2d σωστα?? δεν θα ειχα πλεον κατι ?? καποιο συμπτωμα πιο εντονο?? καποια αναγουλα, καποιο εμετο, καπως το στηθος μου?

μην το λες αυτο καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. φιλη μου που στο πρωτο δεν μπορουσε να σταθει τωρα στο δευτερο ειναι τελειως ανετη. ειναι στον 3ο κ δεν το εχει πει στη δουλεια καν γιατι δεν εχει συμπτωματα και περιμενει να μπει στον 4ο.ουτε στηθος ουτε πρηξιμο ουτε τπτ, ελαχιστη υπνηλια ειχε τις πρωτες εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

5. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

8. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

9. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

10. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

11. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. anemoni1989 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 42!!!

14. linaa ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. rica 19-21/9/2017!!!

2. Nati85 2/10/2017!!!

3. caramel_83  18-20/10/2017!!!

4. Δήμητρα1988 23-25/10/2017!!!

5. alina80 29-31/10/2017!!!

6. Vila 30/10/2017!!!

7. andrianni  31/10/2017!!!

8. Elma86  1/11/2017!!!

9. Μαρθα Κ 5/11/2017!!!

10. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

11. ritaki13  6/11/2017!!!

12. Papaki@  8-10/11/2017!!!

13. MelinaFo  14/11/2017!!!

14. Ungry girl 17/11/2017!!!

15. ada32 19/11/2017!!!

16. noni90 19/11/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 τεστακι θα περιμενω μεχρι παρασκυη σαββατο για να ειμαι λιγο πιο σιγουρη....

@caramel_83 ουτε εγω εχω συμπτωματα....μονο πονακια που τα εχω 2 βδομαδες τωρα σχεδον...... ουτε ζαλαδες...ουτε αναγουλες και εμετο....ουτε το στηθος μου...ουτε τπτ! αλλα ακομη ελπιζω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , λουπιτα είπε:

έλα ντε.δεν ξρω ποτε περιμενω Γιατί η χαζή δεν ξέρω πότε έκανα οωρηξια.δεν είχα τεστακια. αλλιως Αλλιώς θα ήξερα.μου έρχεται 13 μερες μετα.σημερα εκανα ενα τεστακι της home test.αλλα Όχι με τα πρώτα πρωινά.μετα απο 2 μισή ώρες Αφού είχα κατορθώσει το έκανα.αρνητικοτατο. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.το μυαλό μου πάει σε κύστη.

Με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου των τελευταίων μηνών ποτέ δεν περιμένεις; 

Το τεστ μπορεί να το έκανες νωρίς, και χωρίς πρωινά δεν το λαμβάνουμε υπόψη μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

@elenakii22 τεστακι θα περιμενω μεχρι παρασκυη σαββατο για να ειμαι λιγο πιο σιγουρη....

@caramel_83 ουτε εγω εχω συμπτωματα....μονο πονακια που τα εχω 2 βδομαδες τωρα σχεδον...... ουτε ζαλαδες...ουτε αναγουλες και εμετο....ουτε το στηθος μου...ουτε τπτ! αλλα ακομη ελπιζω....

ειχες επαφες αυτο τον μηνα?? γιατι εγω ειχα 1 την οποια μονο 1-2 σταγονες εφυγαν μεσα ναι μεν υπαρχει πιθανοτητα αλλα απο την αλλη θα ειναι κωλοφαρδια... 

εγω εχω πει μεχρι Κυριακη θα περιμενω αν δεν εχει ερθει τοτε θα κανω τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

ειχες επαφες αυτο τον μηνα?? γιατι εγω ειχα 1 την οποια μονο 1-2 σταγονες εφυγαν μεσα ναι μεν υπαρχει πιθανοτητα αλλα απο την αλλη θα ειναι κωλοφαρδια... 

εγω εχω πει μεχρι Κυριακη θα περιμενω αν δεν εχει ερθει τοτε θα κανω τεστ

ναι εγω ειχα επαφες κανονικα αλλα επειδη δεν εκανα τεστακια ωορηξιας εχω λιγο αμφιβολιες γιατι μπορει να εκανα απλα μεγαλο κθκλο και να μη την επιασα!

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 εμενα μου ξεκινησαν 2 βδομαδες κοντα απο την ημερομηνια που περιμενα..

πρίν από 7 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

@elenakii22 τεστακι θα περιμενω μεχρι παρασκυη σαββατο για να ειμαι λιγο πιο σιγουρη....

@caramel_83 ουτε εγω εχω συμπτωματα....μονο πονακια που τα εχω 2 βδομαδες τωρα σχεδον...... ουτε ζαλαδες...ουτε αναγουλες και εμετο....ουτε το στηθος μου...ουτε τπτ! αλλα ακομη ελπιζω....

οκ!!εγω θα σου προτεινα παρασκευη ωστε να μπορεις να κανεις χοριακη σαββατο!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@caramel_83 εμενα μου ξεκινησαν 2 βδομαδες κοντα απο την ημερομηνια που περιμενα..

ωραια κι εγω αυτο λεω με ΤΕΡ 18/9 αν ειμαι θα ειμαι 6 εβδομαδωβ τωρα σωστα??? αρα θα επρεπε πλεον να εχει ξεκινησει κατι να εχω απο συμπτωματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...