Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

εμενα κοριτσια μου προτεινε την ομοιοπαθητικη ενας πλαστικος χειρουργος για τις πολυκυστικες..βεβαια δεν δοκιμασα οποτε δε ξερω να σας πω αν εχει αποτελεσμα,παντως της κοπελας του ειχε φτιαξει ο κυκλος..

@caramel_83  ελπιζω να μην ερχεται γτ εισαι εγκυουλα κ οχι γτ πετυχες ανωμαλιασ τον κυκλο!!!

 

 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Nenitaki88 καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Άκρως εθιστικό είναι το θεματάκι μας να ξέρεις. 

@λουπιτα μου εγώ ως καλό θα το έπαιρνα. Ποτέ δεν περιμένεις; (Μάλλον το έχεις πει αλλά ακόμα δεν εχω πιει τον καφέ μου). 

έλα ντε.δεν ξρω ποτε περιμενω Γιατί η χαζή δεν ξέρω πότε έκανα οωρηξια.δεν είχα τεστακια. αλλιως Αλλιώς θα ήξερα.μου έρχεται 13 μερες μετα.σημερα εκανα ενα τεστακι της home test.αλλα Όχι με τα πρώτα πρωινά.μετα απο 2 μισή ώρες Αφού είχα κατορθώσει το έκανα.αρνητικοτατο. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.το μυαλό μου πάει σε κύστη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Ναι αυτό ακριβώς σκέφτομαι και το είχα πει κι εγώ παλαιότερα, ότι μόνο για τα φαρμακευτικά σκευάσματα έχουν γίνει χρόνια ερευνών και πειραμάτων. Αν δεν ήμουν έγκυος θα δοκίμαζα. Τώρα δεν ξέρω φοβάμαι.. .

  ο γιατρός μου τπτ vomex  φαντάζομαι θα μου προτείνει.   Το έχω ακούσει για το νερό Φλωρίνης.  Και η μάνα μου κάποια στιγμή που είχε έντονο  πρόβλημα με στομάχι την βοήθησε το νερό Φλωρίνης. 

το zantac πάντως επιτρέπεται, έως 2 την ημέρα. Είναι βέβαια κατηγορίας Β για εγκυμοσύνη αλλά εμένα ο γυναικολόγος μου είχε πει άφοβα αντιόξινα και zantac αν δεν την παλεύω.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι τις εγκυμονουσες και οσες ξερουν βασικα. οταν ειστε χαλια παιρνετε αναρρωτικη απ τη δουλεια? πρεπει να περασετε απο καποιον ελεγχο του Ικα ? εννοω στις αρχες της εγκυμοσυνης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια να πω κιόλας μιας και μιλάμε για ομοιοπαθητική ότι το καλοκαίρι βρήκα πως έχω υψηλά ποσοστά των ΝΚ κυττάρων που ουσιαστικά είναι  λεμφοκύτταρα για την άμυνα του οργανισμού. Όλοι τα εχουμε αλλά εγώ τα είχα σχεδόν σε διπλάσιο ποσοστό από το όριο κυρίως στο ενδομήτριο. Αυτά σκοτώνουν οτιδήποτε ξένο μπορούν να εντοπίσουν και είναι σχεδόν απαγορευτικά για μια εγκυμοσύνη αφού διώχνουν το έμβρυο ως ξένο. Μου γεννήθηκε λοιπόν η σκέψη, μήπως έφταιγε η ομοιοπαθητική γι αυτό?Μήπως μου ενίσχυσε τόσο πολύ την άμυνα που δεν έπρεπε? Βέβαια άλλη αλήθεια είναι πως έχω να αρρωστήσω 10 χρόνια από τότε δηλαδή που ξεκίνησα να δουλεύω. Κάποιοι λένε σε επάγγέλματα όπως το δικό μου(δασκάλα) που έρχονται σε επαφή με πολλά αντισώματα αναπτύσσουν πολύ το ανοσοποιητικό. Δεν ξέρω..σκέψεις είναι μόνο δεν κατέληξα πουθενά ακόμα 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

το zantac πάντως επιτρέπεται, έως 2 την ημέρα. Είναι βέβαια κατηγορίας Β για εγκυμοσύνη αλλά εμένα ο γυναικολόγος μου είχε πει άφοβα αντιόξινα και zantac αν δεν την παλεύω.

Δεν έχω καουρες προς το παρόν έχω γλιτώσει από αυτό. Αναγούλες αηδίες και έντονη  τάση για έμετο.  Οπότε zantac δεν θα με βοηθήσει. Στην κόρη μου είχα πολύ ΓΟΠ και έπινα κάθε μέρα gaviscon αλλά στο 3ο τρίμηνο.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

εμενα κοριτσια μου προτεινε την ομοιοπαθητικη ενας πλαστικος χειρουργος για τις πολυκυστικες..βεβαια δεν δοκιμασα οποτε δε ξερω να σας πω αν εχει αποτελεσμα,παντως της κοπελας του ειχε φτιαξει ο κυκλος..

@caramel_83  ελπιζω να μην ερχεται γτ εισαι εγκυουλα κ οχι γτ πετυχες ανωμαλιασ τον κυκλο!!!

 

 

οχι καλε δεν ειμαι ανωμαλια του κυκλου ειναι, αν ημουν θα ειχα καποιο συμπτωμα ιδιαιτερο

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!!!!!! @caramel_83 σημερα μετραω δευτερη μερα καθηστερηση (αν δε μου ερθει μεχρι το βραδυ.....) αλλα απο συμπτωματα τπτ...μονο πονακια που θυμιζουν οτι ερχετε περιοδος... εσυ πως πας?? ουτε εσενα ηρθε??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elma86 είπε:

Βεβαια να πω κιόλας μιας και μιλάμε για ομοιοπαθητική ότι το καλοκαίρι βρήκα πως έχω υψηλά ποσοστά των ΝΚ κυττάρων που ουσιαστικά είναι  λεμφοκύτταρα για την άμυνα του οργανισμού. Όλοι τα εχουμε αλλά εγώ τα είχα σχεδόν σε διπλάσιο ποσοστό από το όριο κυρίως στο ενδομήτριο. Αυτά σκοτώνουν οτιδήποτε ξένο μπορούν να εντοπίσουν και είναι σχεδόν απαγορευτικά για μια εγκυμοσύνη αφού διώχνουν το έμβρυο ως ξένο. Μου γεννήθηκε λοιπόν η σκέψη, μήπως έφταιγε η ομοιοπαθητική γι αυτό?Μήπως μου ενίσχυσε τόσο πολύ την άμυνα που δεν έπρεπε? Βέβαια άλλη αλήθεια είναι πως έχω να αρρωστήσω 10 χρόνια από τότε δηλαδή που ξεκίνησα να δουλεύω. Κάποιοι λένε σε επάγγέλματα όπως το δικό μου(δασκάλα) που έρχονται σε επαφή με πολλά αντισώματα αναπτύσσουν πολύ το ανοσοποιητικό. Δεν ξέρω..σκέψεις είναι μόνο δεν κατέληξα πουθενά ακόμα 

Πάντως αν έγινε αυτό από την ομοιοπαθητική αγωγή,  αποδεικνύεις το ποσό καλά δουλεύουν τα φάρμακα!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ritaki13 είπε:

να ρωτήσω κατι τις εγκυμονουσες και οσες ξερουν βασικα. οταν ειστε χαλια παιρνετε αναρρωτικη απ τη δουλεια? πρεπει να περασετε απο καποιον ελεγχο του Ικα ? εννοω στις αρχες της εγκυμοσυνης

Μέχρι 3 μέρες μπορείς να πάρεις αναρρωτική μόνο με βεβαίωση γιατρού, ακόμα και ιδιώτη. Για περισσότερες ημέρες πρέπει να περάσει επιτροπή του ΙΚΑ, όμως αν στην αναρρωτική γράψει αιμορραγία, αποκόλληση ή κάτι παρόμοιο δεν χρειάζεται να πας εσύ στο ΙΚΑ (αφού υποτίθεται δεν πρέπει να μετακινηθείς) και στέλνεις κάποιον άλλον. Συνήθως δεν σου δημιουργούν πρόβλημα και στο υπογράφουν αμέσως.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

οχι καλε δεν ειμαι ανωμαλια του κυκλου ειναι, αν ημουν θα ειχα καποιο συμπτωμα ιδιαιτερο

Εγώ πάντως αν θυμάσαι δεν είχα κανένα σύμπτωμα!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλημερααααα!!!!!! @caramel_83 σημερα μετραω δευτερη μερα καθηστερηση (αν δε μου ερθει μεχρι το βραδυ.....) αλλα απο συμπτωματα τπτ...μονο πονακια που θυμιζουν οτι ερχετε περιοδος... εσυ πως πας?? ουτε εσενα ηρθε??? 

οχι δεν μου εχει ερθει αλλα εγω δεν ειμαι, ανωμαλια εχω, σου ευχομαι αυριο να δεις ενα μεγαααλο +

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , CME2205 είπε:

Μέχρι 3 μέρες μπορείς να πάρεις αναρρωτική μόνο με βεβαίωση γιατρού, ακόμα και ιδιώτη. Για περισσότερες ημέρες πρέπει να περάσει επιτροπή του ΙΚΑ, όμως αν στην αναρρωτική γράψει αιμορραγία, αποκόλληση ή κάτι παρόμοιο δεν χρειάζεται να πας εσύ στο ΙΚΑ (αφού υποτίθεται δεν πρέπει να μετακινηθείς) και στέλνεις κάποιον άλλον. Συνήθως δεν σου δημιουργούν πρόβλημα και στο υπογράφουν αμέσως.

Σε ευχαριστω πολύ! ενημερωτικα ρωτησα γιατι ειμαι δυσκολος οργανισμος και εχω διαφορα οπως ημικρανιες κλπ κ σε μια εγκυμοσυνη τρεμω το τι μπορει να εχω απο συμπτωματα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

οχι δεν μου εχει ερθει αλλα εγω δεν ειμαι, ανωμαλια εχω, σου ευχομαι αυριο να δεις ενα μεγαααλο +

μηπως εισαι το ταιρι μου? ποσες μερεσ καθηστερηση μετρας εσυ?? τεστακι λεω να κανω υπομονη μεχρι παρασκευη σαββατο γτ και εμενα ο κυκλος μου δεν ειναι νορμαλ 100% ετοιμασοθ να το κανουμε μαζι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάντως αν θυμάσαι δεν είχα κανένα σύμπτωμα!!

ναι αγαπη μου πριν την αναμενομενη περιοδο δεν ειχες, εγω ομως ΤΕΡ 18/9 και πες οτι ειμαι εγκυος, τωρα ειμαι 6w 2d σωστα?? δεν θα ειχα πλεον κατι ?? καποιο συμπτωμα πιο εντονο?? καποια αναγουλα, καποιο εμετο, καπως το στηθος μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...