Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Vila είπε:

Λοιπόν το καρέ της ντάμας είμαστε!    4 μαζί στις ίδιες μέρες! @Elma86 @marillia @alina80 και εγώ!! Αν είναι κάποια άλλη να φανερωθεί τώρα!

Όσο για τα γαλλικά φουντούκια τους ανανάδες και τις γλυκοπατάτες πολύ γέλασα! Χαχαχαχα 

Λοιπόν τίς έβρασα λιγο τις γλυκοπατάτες και μετά τις σωταρα στο τηγάνι και έγιναν υπέροχες!! Αυτές τις μέρες τρώω και κάστανα και ρόδια..θα κάνουν καμία δουλειά αυτά άραγε?? :cool:

Μπόλικες είμαστε χαχχαχα!!Μακάρι κορίτσια σας το εύχομαι!!Για μένα μάλλον τον άλλο μήνα.Διαίσθηση μηδενική!!Θέλω και γω να αγοράσω κάστανα!!!Τα λατρεύωωωω!!!Μου έσωσε και η πεθερά μου μήλα και λέω αύριο να κάνω μια τάρτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , marillia είπε:

Μπόλικες είμαστε χαχχαχα!!Μακάρι κορίτσια σας το εύχομαι!!Για μένα μάλλον τον άλλο μήνα.Διαίσθηση μηδενική!!Θέλω και γω να αγοράσω κάστανα!!!Τα λατρεύωωωω!!!Μου έσωσε και η πεθερά μου μήλα και λέω αύριο να κάνω μια τάρτα!!

Ταρτα με μηλα κ κανελα!!! Απιθανο!

  • Μου αρέσει 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marillia είπε:

Μπόλικες είμαστε χαχχαχα!!Μακάρι κορίτσια σας το εύχομαι!!Για μένα μάλλον τον άλλο μήνα.Διαίσθηση μηδενική!!Θέλω και γω να αγοράσω κάστανα!!!Τα λατρεύωωωω!!!Μου έσωσε και η πεθερά μου μήλα και λέω αύριο να κάνω μια τάρτα!!

Μακαρι δε λες τιποτα! Εγω παλι για τους άλλους εχω διαίσθηση μια που ειμαι και ιχθυς,για μενα ποτε! Τα κάστανα τα αγαπω και εγω παααααρα πολυ!! Αλλα δυστυχως παχαίνουν και εχω βαλει 2-3 κιλάκια μετα το πασχα οποτε προσπαθώ να τα αποφύγω:/ Ασε που εδω στα βόρεια δεν εχω δει να πουλάνε ιδιαίτερα. Στα σουπερ μαρκετ τουλαχιστον. Εκτος αν δεν τα προσεξα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

Σχολασα και διαβασα 8 σελιδες αχχαχα... Δεν ξερω τι εγινε και καταλαθος κατι εκανα και δεν μπορω να μπω απο το κινητο γιατι φυσικα και δεν θυμαμαι κοδικους οποτε δεν σας διαβαζα στη δουλεια σημερα και επρεπε να μπω απο τον υπολογιστη..

Λοιπω δεν ξερω με τι να προτο αρχισω το σχολιασμο χαχαα!

@anemoni1989 καλα αποτελεσματα μια τεραστια χοριακη! οντως στο εργαστηριο ειναι λιγο αργοι νομιζω 2 ωρες μετα θα επρεπαι να τα ειχαν ετημα..περιμενουμε με αγωνεια!

Οσο για τα ονοιρα μουφα ουτε εγω τα πηστευω μαλον ειναι του μιαλου τα παιχνιδια!

Πριν κανα μηνα λεει η γιαγια το αντρα μου οτι με ειδε στον υπνο της να τους ανακηνωνω οτι ειμαι εγκυος λεω αν οντως βγει πραγματικοτητα μετα θα παω να της ζητησω και 5 νουμερακια για το τζοκερ αχχαχαχα αλλα τιποτα!

@MelinaFo οσο για τα suprer foods οσο παμε και χειροτερευουμε γεγονος χααχααχχααχ!

@Elma86 @marillia @alina80 kai @Vila θελω σερι απο ολες να καταριψουμε τα ρεκορ και η επομενη εβδομαδα να ξεκινησει παρα παρα πολυ δυναμηκα και αισσιοδοξα!

καλησπερααα σε ολες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Elma86 είπε:

Μακαρι δε λες τιποτα! Εγω παλι για τους άλλους εχω διαίσθηση μια που ειμαι και ιχθυς,για μενα ποτε! Τα κάστανα τα αγαπω και εγω παααααρα πολυ!! Αλλα δυστυχως παχαίνουν και εχω βαλει 2-3 κιλάκια μετα το πασχα οποτε προσπαθώ να τα αποφύγω:/ Ασε που εδω στα βόρεια δεν εχω δει να πουλάνε ιδιαίτερα. Στα σουπερ μαρκετ τουλαχιστον. Εκτος αν δεν τα προσεξα

Ναι στα μαρκετ δεν είδα και γω.Λαική θέλει.Αλλά να είμαι ειλικρινής δεν έχω πάει ακόμα.Πάει ο μπαμπάς μου και παίρνει και για μένα!!Ρομαντικό ψαράκι λοιπόννν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

Σχολασα και διαβασα 8 σελιδες αχχαχα... Δεν ξερω τι εγινε και καταλαθος κατι εκανα και δεν μπορω να μπω απο το κινητο γιατι φυσικα και δεν θυμαμαι κοδικους οποτε δεν σας διαβαζα στη δουλεια σημερα και επρεπε να μπω απο τον υπολογιστη..

Λοιπω δεν ξερω με τι να προτο αρχισω το σχολιασμο χαχαα!

@anemoni1989 καλα αποτελεσματα μια τεραστια χοριακη! οντως στο εργαστηριο ειναι λιγο αργοι νομιζω 2 ωρες μετα θα επρεπαι να τα ειχαν ετημα..περιμενουμε με αγωνεια!

Οσο για τα ονοιρα μουφα ουτε εγω τα πηστευω μαλον ειναι του μιαλου τα παιχνιδια!

Πριν κανα μηνα λεει η γιαγια το αντρα μου οτι με ειδε στον υπνο της να τους ανακηνωνω οτι ειμαι εγκυος λεω αν οντως βγει πραγματικοτητα μετα θα παω να της ζητησω και 5 νουμερακια για το τζοκερ αχχαχαχα αλλα τιποτα!

@MelinaFo οσο για τα suprer foods οσο παμε και χειροτερευουμε γεγονος χααχααχχααχ!

@Elma86 @marillia @alina80 kai @Vila θελω σερι απο ολες να καταριψουμε τα ρεκορ και η επομενη εβδομαδα να ξεκινησει παρα παρα πολυ δυναμηκα και αισσιοδοξα!

καλησπερααα σε ολες!

Καλως την!!! Εμεις μην ξεχνιεσαι ανανα μετα την περιοδο χαχαχα


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα τα αποτελέσματα αν και απογοητευτηκα λιγο... Η tsh  ευτυχως εχει πεσει κι αλλο,  μαλλον ειχε δικιο ο ενδοκρινολογος και εφταιγαν και τα αντισυλληπτικα για την ανοδο της.  4.52 η τωρινη τιμη της... Η χοριακη 42 μολις... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ετοιμα τα αποτελέσματα αν και απογοητευτηκα λιγο... Η tsh  ευτυχως εχει πεσει κι αλλο,  μαλλον ειχε δικιο ο ενδοκρινολογος και εφταιγαν και τα αντισυλληπτικα για την ανοδο της.  4.52 η τωρινη τιμη της... Η χοριακη 42 μολις... 

Πότε είχες  τερ;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ετοιμα τα αποτελέσματα αν και απογοητευτηκα λιγο... Η tsh  ευτυχως εχει πεσει κι αλλο,  μαλλον ειχε δικιο ο ενδοκρινολογος και εφταιγαν και τα αντισυλληπτικα για την ανοδο της.  4.52 η τωρινη τιμη της... Η χοριακη 42 μολις... 

Μήπως σχετίζεται το ότι κανείς μικρούς κύκλους; Πόσο θα έπρεπε να είσαι για τη βδομάδα αυτή; 4+3 δεν είσαι;

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

24/09....σε έναν πίνακα που βρήκα είδα ότι την 5η εβδομάδα παιζει από 18 - 7000 αλλα δεν ξερω...μάλλον θα περιμενω περιοδο σε λίγες μέρες...

Γιατί να περιμένεις περίοδο; Την αξιολόγησε ως κακή ο γυναικολόγος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Μήπως σχετίζεται το ότι κανείς μικρούς κύκλους; Πόσο θα έπρεπε να είσαι για τη βδομάδα αυτή; 4+3 δεν είσαι;

Γιατί να περιμένεις περίοδο; Την αξιολόγησε ως κακή ο γυναικολόγος;

είχε δουλεια και δεν μπορεσε να μιλήσουμε... Μου ζήτησε να τον πάρω σε καμια ωρα... 4+2 είμαι νομίζω... 

Για να δουμε τωρα!!! Τι θα μ πει??? Σίγουρα επανεξέταση...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

είχε δουλεια και δεν μπορεσε να μιλήσουμε... Μου ζήτησε να τον πάρω σε καμια ωρα... 4+2 είμαι νομίζω... 

Για να δουμε τωρα!!! Τι θα μ πει??? Σίγουρα επανεξέταση...

Θα σου πει να κανεις μεθαυριο και θα εχει τριπλασιαστεί! Εγκυμοσύνες εχουν ολοκληρωθεί και με μικρότερη χοριακη απο τη δική σου! Εισαι εγκυος! Αυτο να σκεφτεσαι μονο!!

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elma86 είπε:

Θα σου πει να κανεις μεθαυριο και θα εχει τριπλασιαστεί! Εγκυμοσύνες εχουν ολοκληρωθεί και με μικρότερη χοριακη απο τη δική σου! Εισαι εγκυος! Αυτο να σκεφτεσαι μονο!!

Είμαι?????? Με βαση τις τιμες που δινει το εργαστηριο αυτό πάντως, δεν είμαι! Δίνει την πρώτη εβδομάδα από 50 και πάνω! Αλλά ξέρω πως αυτό δεν ισχύει! Τι να πω? πφφφφφ απογοητευσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Αλλά, επανασυγκρότηση και θετική σκέψη! ΔΕν θα πέσω! Όλα καλά θα πάνε όποια κι αν είναι η εκβαση!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

είχε δουλεια και δεν μπορεσε να μιλήσουμε... Μου ζήτησε να τον πάρω σε καμια ωρα... 4+2 είμαι νομίζω... 

Για να δουμε τωρα!!! Τι θα μ πει??? Σίγουρα επανεξέταση...

Αγαπη μου γλυκια με 33χοριακη ξεκίνησα και τωρα εχω στο βυζι μου το ποντικομικρουλη.... Γιατι πτοεισε αντι να πανυγητιζεις??? 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...