Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Ετοιμα τα αποτελέσματα αν και απογοητευτηκα λιγο... Η tsh  ευτυχως εχει πεσει κι αλλο,  μαλλον ειχε δικιο ο ενδοκρινολογος και εφταιγαν και τα αντισυλληπτικα για την ανοδο της.  4.52 η τωρινη τιμη της... Η χοριακη 42 μολις... 

εισαι εγκυος κ συγχαρητητηρια κ παλι! απλα σου μενει μια επαναληπτικη για να εισαι ακομα πιο σιγουρη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 18 λεπτά , Ani ani είπε:

εισαι εγκυος κ συγχαρητητηρια κ παλι! απλα σου μενει μια επαναληπτικη για να εισαι ακομα πιο σιγουρη!

Για να δουμε ρε κοριτσι... Ο γιατρός ηταν συγκρατημενος... Μου βαλε και ψυλους... Μου λεει μηπως ειναι εκθετικη η τιμη και ειναι 4200? Τουλάχιστον θελει 80% αυξηση στις 3 μερες!!! Αχαχχαχααχχαχαχα

Νομιζω ομως χανω την αισιοδοξία μου! Δεν πιστευα οτι θα με πείραζε τοσο πολυ... Εν τω μεταξύ ακομα εχω αυτα τα περιεργα συμπτωματα... Το στηθος τουμπανο,  οι φλεβες εκει... Τα περιεργα πονακια που δεν μοιαζουν καθολου με περιοδου... Παραλογιζομαι το ξερω... Αλλα δεν θα ειχαν υποχωρησει αν παλινδρομουσε???  (που να ξερετε και εσεις θα μου πεις,  αλλα καπου θα πρεπει να τα πω και εγω για να μοιραστω τις σκεψεις μου)!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , anemoni1989 είπε:

ΛΝαι,  θα φανει οτι και να ναι!!! Αλλωστε,  οπως εχω πει και πιο παλια,  οτι γινεται,  γινεται για καλο και μονο για καλο!!! Δεν θα προκαταβαλω ομως κατι! Την Πέμπτη το απογευμα θα ξερω πιο σιγουρα!!! Σκέφτομαι να παω αλλου ομως! Αυτοι αργουν παρα πολυ... Οπως και να χει,  μετα απο τοσες μερες αν ειναι καλη η εκβαση θα ειναι αυξημενη.. 

Μην αγχώνεσαι καλή μου δεν κερδίζεις τίποτα έτσι! Όλα καλά εύχομαι!

μια χαρά είναι η τιμή σου ;)


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Papaki@ είπε:

Μην αγχώνεσαι καλή μου δεν κερδίζεις τίποτα έτσι! Όλα καλά εύχομαι!

μια χαρά είναι η τιμή σου ;)

Καλα προφανως και δεν θα κερδισω τιποτα... Κοιτα απογοήτευση ενιωσα... Τωρα ειμαι ηδη καλυτερα... Ειμαι εγκυος! Αυτο μετραει! Τωρα το αν θα προχωρήσει η οχι,  ειναι αλλη ιστορία! Ευχαριστώ πολυ για τη στήριξη σας και συγγνώμη για το πρηξιμο! Προχωράμε!!!!  :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@anemoni1989 δεν εχω ιδεα αν η τιμη αυτη ειναι καλη αλλα απ οτι ακουω ισως ναμην ειναι τοσο ενθαρηντικη οπως σου ειπε και ο γιατροσ σου....για μενα μετραει οτι και το τεστ και η χοριακη σου αποδεικνυουν οτι εισαι εγκυος!! θα ξανακανεις οπως σου ειπε ο γιτρος σου και θα εχει τα αποτελεσματα που θελει!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλα προφανως και δεν θα κερδισω τιποτα... Κοιτα απογοήτευση ενιωσα... Τωρα ειμαι ηδη καλυτερα... Ειμαι εγκυος! Αυτο μετραει! Τωρα το αν θα προχωρήσει η οχι,  ειναι αλλη ιστορία! Ευχαριστώ πολυ για τη στήριξη σας και συγγνώμη για το πρηξιμο! Προχωράμε!!!!  :)

απλα δεν μπορεις να ξερεις ποτε εγινε η συλληψη αρα δεν ξερεις κ τι τιμη θα πρεπει να εχεις..απο τα λιγα που μπορω να σου πω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

@anemoni1989 δεν εχω ιδεα αν η τιμη αυτη ειναι καλη αλλα απ οτι ακουω ισως ναμην ειναι τοσο ενθαρηντικη οπως σου ειπε και ο γιατροσ σου....για μενα μετραει οτι και το τεστ και η χοριακη σου αποδεικνυουν οτι εισαι εγκυος!! θα ξανακανεις οπως σου ειπε ο γιτρος σου και θα εχει τα αποτελεσματα που θελει!!!!! 

Οπως ειπε και η @Ani ani δεν ξερω πότε εγινε η συλληψη... Επισης,  όπως εχω ξαναπει ολα γίνονται για καλο! Θα φανει στην πορεία και οπως και να χει δεν απογοητευομαστε!  Ηδη νιωθω καλα! Στην τελική και να μην ευοδωσει,  θα φυγει μονο του και δεν θα έχω ντραβαλα!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Papaki@ είπε:

Κορίτσια τζίφος το τεστ ωορρηξίας! 

Μα τόσο λάθος στα συμπτώματα κάνω; 

Παπάκι μου μην απογοητεύεσαι. Τα συμπτώματα κρατάνε περισσότερες μέρες. Εγώ έχω πονάκια και υγρά τουλάχιστον τρεις μέρες πριν δω θετικό τεστακι. Δηλαδή τέσσερις μέρες πριν την ωορρηξία. Και συνήθως την ημέρα της ωορρηξίας είναι λιγότερα αν όχι και καθόλου τα συμπτώματα. Οπότε συνεχίζεις να κάνεις και αύριο και μεθαύριο...μέχρι το θετικό. Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ετοιμα τα αποτελέσματα αν και απογοητευτηκα λιγο... Η tsh  ευτυχως εχει πεσει κι αλλο,  μαλλον ειχε δικιο ο ενδοκρινολογος και εφταιγαν και τα αντισυλληπτικα για την ανοδο της.  4.52 η τωρινη τιμη της... Η χοριακη 42 μολις... 

Θυμάσαι επαφες που είχες μέσα στον κύκλο;

1 hour ago, Papaki@ είπε:

Μην αγχώνεσαι καλή μου δεν κερδίζεις τίποτα έτσι! Όλα καλά εύχομαι!

μια χαρά είναι η τιμή σου ;)

Παπάκι εγώ είχα μέχρι κ οχτώ μέρες υγρα ωορρηξίας. Έχεις κ πόνο στην ωοθηκη; 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , orianna είπε:

Θυμάσαι επαφες που είχες μέσα στον κύκλο;

Παπάκι εγώ είχα μέχρι κ οχτώ μέρες υγρα ωορρηξίας. Έχεις κ πόνο στην ωοθηκη; 

Η τελευταία ηταν στις 9 του μηνα... Αν εγινε με αυτη την επαφη η γονιμοποίηση,  ισως και να δικαιολογεί τη χαμηλη τιμη της... Πες μετα απο 4 μερες,  και καμια 12ρια για να εμφανιστει στο αιμα... Θα δειξει την Πεμπτη... Θα παω ομως αλλου... Ειχα ασχημο προαίσθημα για αυτο τ κεντρο... Δεν παω και τριτη φορα γιατι αργουν πολυ... Θα παω σε μικροβιολογο τωρα

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Η τελευταία ηταν στις 9 του μηνα... Αν εγινε με αυτη την επαφη η γονιμοποίηση,  ισως και να δικαιολογεί τη χαμηλη τιμη της... Πες μετα απο 4 μερες,  και καμια 12ρια για να εμφανιστει στο αιμα... Θα δειξει την Πεμπτη... Θα παω ομως αλλου... Ειχα ασχημο προαίσθημα για αυτο τ κεντρο... Δεν παω και τριτη φορα γιατι αργουν πολυ... Θα παω σε μικροβιολογο τωρα

Άντε βρε μια χαρά είσαι.. 10 η 11 του μήνα έκανες ωορρηξια γι αυτό έχεις 42 χοριακη. Μόνο μ αυτό τον τρόπο εξηγείτε. Είσαι 12 η 13 μερες απο την ωορρηξια κ είναι μια φυσιολογική τιμή. Ταιριάζει κ η επαφή που είχες λοιπόν. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπερα σε όλες! 

Παρακολουθω το θεμα απο τοτε που ειχα σύμπτωματα και έτσι έχοντας πολυ ελεύθερο χρόνο (άδεια τον Αύγουστο), διάβασα τα πάντα απο την αρχή! Τοτε ήσασταν κάπου στη σελίδα 490 Χαχαχα! Συνέχισα να σας διαβάζω κάθε μερα!

Οταν τελικά ειχα θετικό τεστ τον Αύγουστο, διάβαζα που το Ελενακι και η Ανι είχαν θετικά τεστ επίσης. Μέχρι να συγχρονιστούν τα όσα διάβαζα με την τοτε ημερομηνία, τα κορίτσια ηταν ήδη 4 εβδομάδες ακριβώς παραπανω απο μένα. Εγω τωρα ειμαι 14 εβδομάδες και 0 ημέρες με ΤΕΠ 17/7. 

Συγχαρητηρια σε όλες τις εγκύουλες και με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες άμεσα! Κάθε φορά που εχετε συμπτώματα ανυπομονώ για εσάς ΟΛΕΣ! Χαχαχαχα

Ειναι λιγο κουλό που σας "ξερω" ενώ εσείς οχι! Απλά δεν έπαιρνα την απόφαση να γραφτώ!

Σημερα ομως ΕΣΚΑΣΑ! Γιατι είδα που η Ανεμώνη στενοχωρήθηκε για χαμηλή χοριακη. Και δεν άντεξα να μη γράψω άλλο! Λοιπόν... σύμφωνα με όσα έγραψε, εγω κατάλαβα οτι η τιμή που ανέφερε δεν ειναι 43 αλλα 430, καθώς οπως είπε δεν αναφέρει το εργαστήριο για τιμές 0-50. Δεν αναφέρει διότι θα εχει προφανώς αλλη μέτρηση. Το γνωστό σε όλες 0-5 μη έγκυος ειναι στο εργαστήριο της ανεμώνης 0-50. Άρα το 43 ειναι 430. Δηλαδη μια χαρά μεγάλη χοριακη!

Συγνωμη για το τεράστιο μήνυμα!

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

τι συγκινητικο ολο αυτο που μολις μας εγραψες! @Nenitaki88 κ εγω καπως ετσι ξεκινησα τοτε...διαβαζα τις αλλες κοπελες μεχρι που πηρα την μεγαλη αποφαση να γραψω!! για πες μας περισσοτερα για εσενα! συγχαρητηρια και για την εγκυμοσυνη σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @Nenitaki88 καλωσηρθες!! Κρίμα που τόσο καιρό δεν μπήκες νωρίτερα στην παρέα μας!

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να συναντήσεις το μωράκι σου!

Αν θέλεις πες μας πόσο καιρό προσπαθούσατε?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...