Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, caramel_83 είπε:

ναι αγαπη μου πριν την αναμενομενη περιοδο δεν ειχες, εγω ομως ΤΕΡ 18/9 και πες οτι ειμαι εγκυος, τωρα ειμαι 6w 2d σωστα?? δεν θα ειχα πλεον κατι ?? καποιο συμπτωμα πιο εντονο?? καποια αναγουλα, καποιο εμετο, καπως το στηθος μου?

Ναι αν έχεις κυκλο έως 30 ημερών τότε ναι είσαι με μέρες καθυστέρηση οπότε θα έπρεπε να έχεις κάτι όχι απαραίτητα αναγούλες και τέτοια.  Αν όμως έχεις κύκλους ότι να'ναι, κάνεις και μεγάλους κύκλους τότε δεν ξέρεις πότε μπορεί να έγινε και να είσαι λιγότερο. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

δεν επηρεαζει δηλαδη αν δεν ειναι αποστειρωμένο ετσι?? γιατι τις αλλες 2 φορες που εχω κανει εκανα σε ουροσυλλεκτη

εσυ ειχες πει οτι η θερμοκρασια σου δεν ηταν δεκατα ετσι οταν ειδες θετικο? γιατι μετρηθηκα τωρα και ειμαι 36,7

Οχι καλε.. Γιατι να ναι αποστειρωμενο? Την ορμονη μετραει αλλωστε... Καλε κανε ενα και μας εσκασες!! Χειρότερη απο μενα καταντησες!!  Αχχαχαχαχαχαχα

Οσο για συμπτώματα καραμελιτσα,  ολοι λενε πως το πιο σιγουρο συμπτωμα ειναι η χαμενη περιοδος... Ασρ που και να μην εισαι,  θα πρεπει να το πεις στο γιατρο σου για να δειτε τι παιζει ρε κοριτσι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

@Nenitaki88 έμαθες ότι εισαι εγκυος αν καταλαβα καλα? Καλώς ήρθες! Και ολα καλα να πανε κοπελα μου.

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.? εχω 4 μέρες που το βρακάκι μου είναι μουσκεμενο.σαν νεράκι και αοσμο.αλλαζω συνέχεια εσώρουχο Γιατί νομίζω ότι κατουριεμαι πανω μου. να το πάρω ως καλο τώρα αυτο? :confused:

Ευχαριστωωω! Πλέον ειμαι 14 εβδομάδων!

Αυτο με τα υγρά το ειχα κι εγω. Τρομερά αυξημένα σαν νερό, αναγκάστηκα να φορέσω σερβιετακια. Ε μετα ΔΕΝ αδιαθέτησα! Με το καλό! Αλλωστε ουτε εσυ αδιαθετησες ακομη, σωστά;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

δεν επηρεαζει δηλαδη αν δεν ειναι αποστειρωμένο ετσι?? γιατι τις αλλες 2 φορες που εχω κανει εκανα σε ουροσυλλεκτη

εσυ ειχες πει οτι η θερμοκρασια σου δεν ηταν δεκατα ετσι οταν ειδες θετικο? γιατι μετρηθηκα τωρα και ειμαι 36,7

Ναι δε χρειάζεται να είναι αποστειρωμένο.  Έτσι κι αλλιώς, ουρα θα μπουν οπότε και αποστειρωμένο να'ναι, θα ξε-αποστρειρωθει! Όσο και θερμομετρηση, ποτέ δεν είχα δέκατα.  Ούτε πριν μάθω ότι είμαι έγκυος  (είχα βάλει μια μέρα πριν γιατί ένιωθα κούραση) ούτε εφ'οτου έμαθα!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@λουπιτα ρε αγαπη εχεις καθυστερηση???ποσες μερες??σορι αλλα εχω χασει αρκετες σελιδες

πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ναι αν έχεις κυκλο έως 30 ημερών τότε ναι είσαι με μέρες καθυστέρηση οπότε θα έπρεπε να έχεις κάτι όχι απαραίτητα αναγούλες και τέτοια.  Αν όμως έχεις κύκλους ότι να'ναι, κάνεις και μεγάλους κύκλους τότε δεν ξέρεις πότε μπορεί να έγινε και να είσαι λιγότερο. 

δεν εχω τοσο σταθερο κυκλο, αν εχει γινει κατι εχει γινει η επαφη 5/10 το βραδυ εχουν περασει 19 μερες απο τοτε, δεν γινεται κατι θα ενιωθα πιο εντονο εκτος απο πονους στην κοιλια και υγρα εδω και αρκετες μερες. Γι'αυτο σας λεω δεν ειμαι εγκυος απλα ανωμαλια ειναι  

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι καλε.. Γιατι να ναι αποστειρωμενο? Την ορμονη μετραει αλλωστε... Καλε κανε ενα και μας εσκασες!! Χειρότερη απο μενα καταντησες!!  Αχχαχαχαχαχαχα

Οσο για συμπτώματα καραμελιτσα,  ολοι λενε πως το πιο σιγουρο συμπτωμα ειναι η χαμενη περιοδος... Ασρ που και να μην εισαι,  θα πρεπει να το πεις στο γιατρο σου για να δειτε τι παιζει ρε κοριτσι... 

Αγαπη εσυ ειχες συμπτωματα, εγω δεν εχω, δεν ειμαι εγκυος γιατι να το χαλασω το ερημο το τεστακι?? θα περιμενω μεχρι Κυριακη εκτος αν ενδιαμεσα προκυψει κατι πιο εντονο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nenitaki88 είπε:

Ευχαριστωωω! Πλέον ειμαι 14 εβδομάδων!

Αυτο με τα υγρά το ειχα κι εγω. Τρομερά αυξημένα σαν νερό, αναγκάστηκα να φορέσω σερβιετακια. Ε μετα ΔΕΝ αδιαθέτησα! Με το καλό! Αλλωστε ουτε εσυ αδιαθετησες ακομη, σωστά;;;;;;;

Αρα να μην ανησυχω που 2-3 μερες τωρα εχω και εγω υγρα,  ε??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Ευχαριστωωω! Πλέον ειμαι 14 εβδομάδων!

Αυτο με τα υγρά το ειχα κι εγω. Τρομερά αυξημένα σαν νερό, αναγκάστηκα να φορέσω σερβιετακια. Ε μετα ΔΕΝ αδιαθέτησα! Με το καλό! Αλλωστε ουτε εσυ αδιαθετησες ακομη, σωστά;;;;;;;

εγω ειχα υγρα πριν 6 μερες μερες περιπου.... τωρα σταματησαν αλλα εμενα δεν ηταν σαν νερακι ηταν ασπρα και οχι διαφανη και πιο πηχτα και η γυναικολογος ειπε οτι μπορει να ηταν υγρα απο τον τραχηλο...ηταν πολλα ομως αισθανομουν οτι ηρθε περιοδος... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , caramel_83 είπε:

@λουπιτα ρε αγαπη εχεις καθυστερηση???ποσες μερες??σορι αλλα εχω χασει αρκετες σελιδες

δεν εχω τοσο σταθερο κυκλο, αν εχει γινει κατι εχει γινει η επαφη 5/10 το βραδυ εχουν περασει 19 μερες απο τοτε, δεν γινεται κατι θα ενιωθα πιο εντονο εκτος απο πονους στην κοιλια και υγρα εδω και αρκετες μερες. Γι'αυτο σας λεω δεν ειμαι εγκυος απλα ανωμαλια ειναι  

Αγαπη εσυ ειχες συμπτωματα, εγω δεν εχω, δεν ειμαι εγκυος γιατι να το χαλασω το ερημο το τεστακι?? θα περιμενω μεχρι Κυριακη εκτος αν ενδιαμεσα προκυψει κατι πιο εντονο 

Εγω ειχα... Πονους τυπου τραβηγματα στις ωοθηκες και φλεωες στο ατηθος... Μια φιλη μιυ ομως που γεννησε πριν μια βδομαδα,  το μοναδικο συμπτωμα που ειχε ηταν η καθυστέρηση... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ειχα... Πονους τυπου τραβηγματα στις ωοθηκες και φλεωες στο ατηθος... Μια φιλη μιυ ομως που γεννησε πριν μια βδομαδα,  το μοναδικο συμπτωμα που ειχε ηταν η καθυστέρηση... 

Είχες πει κάτι και για σπυράκια αν δεν κάνω λάθος?Ήταν αυτά τα μικρά άσπρα με πύον?


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , caramel_83 είπε:

να ρωτησω κατι κοριτσια?? αν χρειαστει να το κανω θα ουρησω σε ενα κυπελακι και θα βουτηξω το τεστ μεσα, η ερωτηση μου ειναι το κυπελακι πρεπει να ειναι ουροσυλεκτης ή και απλο ποτηρι πλαστικο μιας χρησης αρκει?? @Farmakotriftena @CME2205 

Μπορείς απλά να κρατάς το τεστ και να το κατουρήσεις. Αν θες να βάλεις τα ούρα σε ποτηράκι (είναι λίγο πιο αξιόπιστο) οτιδήποτε ποτηράκι κάνει!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elma86 είπε:

Είχες πει κάτι και για σπυράκια αν δεν κάνω λάθος?Ήταν αυτά τα μικρά άσπρα με πύον?

Αυτα ηταν τα δευτερευοντα... Δεν νε ψιλιασαν τα σπυρακια... Οι φλεβες και οι πονοι με ψιλιασαν

Οχι... Ηταν τα μικρα σπιθουρακια... Σαν δροτσιλες... Ακομα τα εχω βασικα... Ασε... Πονος μεγαλος τα σπυρια


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ειχα... Πονους τυπου τραβηγματα στις ωοθηκες και φλεωες στο ατηθος... Μια φιλη μιυ ομως που γεννησε πριν μια βδομαδα,  το μοναδικο συμπτωμα που ειχε ηταν η καθυστέρηση... 

Ανεμώνη μου αυτοί οι πόνοι έμοιαζαν με περιόδου; Και από ποια μέρα του κύκλου θυμάσαι να τους έχεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , alina80 είπε:

Ανεμώνη μου αυτοί οι πόνοι έμοιαζαν με περιόδου; Και από ποια μέρα του κύκλου θυμάσαι να τους έχεις;

Καμια σχεση με περιοδου... Σαν να με τραβαγε ενα χερι απο μεσα σ ωοθηκες... Πριν απο καμια βδομαδα ξεκινησε νομιζω... Δηλ περιπου 21 με 22 μερα

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...