Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!καλους υπερυχους ευχομαι να εχουμε αυτη την βδομαδα!αντε να παω κ γω αυριο να το δω,γιατι μου ελειψε πολυ!!!

Κ γω μπουκομενη μυτη εδω κ μηνες,το εχω συνηθησει ομως.

  • Μου αρέσει 3

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς έχουμε ραντεβού την επόμενη Δευτέρα. ......δεν βλέπω την ώρα να δούμε την μικρή. .την προηγούμενη φορα δεν έκατσε να βγάλουμε ούτε φωτο κ έχω να την δω πόσο καιρό. ..δεν περνάνε οι μέρες μ φαίνεται. ....περιμένουμε νέα από τις μανούλες που έχουν ραντεβού αυτές τις μερες..:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@rita# και εμείς την Δευτέρα που μας έρχεται έχουμε ραντεβού . Θα έχει περάσει ένας μήνας . Τελευταία φορά που τον βλέπω μετά από ένα μήνα ,μετά την Δευτέρα θα τον βλέπουμε κάθε 15 μέρες .αντε επιτέλους :-)

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μια χαρά σας βλέπω όλες :)

Εμείς φτιάχνουμε το δωμάτιο κ γυρνάμε με την μαμά μου τα μαγαζιά για να κάνουμε έρευνα αγοράς... Μέχρι τέλος του μήνα θα τελειώσει το δωμάτιο κ θα μας μένουν μόνο ρουχαλακια, σεντόνια, πετσέτες κ ότι χρειάζεται για την φροντίδα του μωρού...

Κι εγώ ανυπομονώ να έρθουν οι γιορτές!! Αν κ δε θα φάω κ τόσα γλυκά φέτος (μιας κ η καμπύλη μου βγήκε παθολογική) αλλά δεν πειράζει... Το μωράκι μας να είναι υγιές...

Υπέρηχο έχουμε κι εμείς την Δευτέρα :-D Τι συγχρονισμός είναι αυτός?!?! :-D Κ δύο εβδομάδες πιο μετά θα κάνουμε το Doppler.

  • Μου αρέσει 3

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!! Έτσι ακριβώς!!! Τωρα ειμαστε στην τελική ευθεια και θέλουμε να τα βλέπουμε τα μικράκια μας! 

Σήμερα εγώ την είδα..και μας έβαλε και καρδιοτοκογράφο!! Όλα καλά!* αυτό που καταχάρηκα ειναι οτι γύρισεεεεε! Πήρε θέση!!!*** 

Επίσης, ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης για να μην αρρωστήσω ουτε εγώ, ούτε η μικρή λόγω αντισωμάτων που θα πάρει! 

Αυτά από εμάς!!!!☺☺☺☺

  • Μου αρέσει 6

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Biscottinomum είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!! Έτσι ακριβώς!!! Τωρα ειμαστε στην τελική ευθεια και θέλουμε να τα βλέπουμε τα μικράκια μας! 

Σήμερα εγώ την είδα..και μας έβαλε και καρδιοτοκογράφο!! Όλα καλά!* αυτό που καταχάρηκα ειναι οτι γύρισεεεεε! Πήρε θέση!!!*** 

Επίσης, ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης για να μην αρρωστήσω ουτε εγώ, ούτε η μικρή λόγω αντισωμάτων που θα πάρει! 

Αυτά από εμάς!!!!☺☺☺☺

Αχ τι ωραια νεα ειναι αυτα!!!πηρε θεση,δηλαδη θα παραμεινει ετσι μεχρι τελους?εγω αυριο ταπογευμα ντοπλερ κ βιοφυσικο προφιλ,κατι τετοιο με ειπε θα με κανει,θα μπω το βραδυ για λεπτομεριες.ο καρδιοτοκογραφος ποση ωρα κραταει?

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ μας πήρε 30 λεπτά περίπου! Και κανονικά ξαπλωμένη και στο πλάι! Και μετά υπέρηχο αλλο ένα 40λεπτο!!! Αχαχαχα την είδα και την άκουγα πολύυυυ ώρα σήμερα!!!!** να πάνε όλα τέλεια @Faith 30!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,αυτο εχει σημασια να ειναι τα αποτελεσματα καλα!!!στον γιατρο μου γινετε χαμος απο κοσμο,οποτε δεν νομιζω να με κανει κ καρδιοτογρ.συνηθως σε 20 λεπτα μας εχει τελιωμενους.με το ντοπλερ ολα καλα?δεν ξερω γιατι αλλα ψιλοανχωνομαι για αυριο,γιατι δεν το χω ξανακανει.το βαρος της στο ειπε?

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσΙα τι ωραία . Εσείς έχετε  κ ντοπλερ (εσύ @Faith 30 αύριο ) κ εσύ @Biscottinomum κ καρδιοτακογραφο . Αντε να έρθει κ η σειρά μας. Συγχαρητήρια κ που πήρε θέση . Αντε με το καλό 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ καλημέρα σας!!!! @Mariachi σε ευχαριστούμε πολύ!!! @Faith 30 με το ντοπλερ όλα καλά...βασικά κοιτάει οοοολες τις ροές αίματος..αρτηρίες..πλακούντα..όλα με κόκκινο και μπλε εμφανίζονται!! Εκεί φαίνεται η σωστή αιμάτωση τως οργάνων του απο τη μαμά!!* όλα καλά μη στενοχωριέσαι..κυρίως αν υπάρχει κάτι μου ειπε οτι "μικρά ντοπλερ" κάνουμε κάθε φορά, σε κάθε υπέρηχο! Είμαστε 2210 γραμμάρια 36 εκατοστά , και υπολογίζει 3.500 -3.700 να γεννηθούμε! Παναγία μου...αν σκεφτείς οτι είμαι ένας άνθρωπος 55 κιλά..(τώρα πια 64 βέβαια)..αλλά πως θα βγειιιιιι!!!!!! Αχαχαχαχα!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! Μην αγχώνεσαι!

  • Μου αρέσει 3

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες κοιλίτσες!!!

 

Είδαμε χθες τον μικρό μας πρίγκηπα! Δυστυχώς πάλι ήταν γυρισμένος έτσι που δεν μπορέσαμε να δούμε προσωπάκι...είδαμε όμως σωματάκι και μπρατσάκια! Βρε κορίτσια αυτός είχε γράμμωση στο μπράτσο σαν ποντίκι! χαχαχαχα μας το έβγαλε και φωτογραφία ο γιατρός! Είναι 1.300kg, και κουνιόταν συνέχεια! Το κεφάλι το είχε προς τα κάτω...λέτε να είναι ανησυχητικό αυτό? δεν είναι νωρίς για να έχει πάρει θέση? ή μπορεί να ήταν τυχαίο που τον πετύχαμε προς τα κάτω και απλά να στριφογυρνάει?

ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα, αλλά γενικά βιάζεται πάντα τόσο που δεν προλαβαίνω να ρωτήσω πολλά...του είπαμε και ότι θα πάμε στο δημόσιο, όλα οκ :) 

15 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Αχ τι ωραια νεα ειναι αυτα!!!πηρε θεση,δηλαδη θα παραμεινει ετσι μεχρι τελους?εγω αυριο ταπογευμα ντοπλερ κ βιοφυσικο προφιλ,κατι τετοιο με ειπε θα με κανει,θα μπω το βραδυ για λεπτομεριες.ο καρδιοτοκογραφος ποση ωρα κραταει?

φέιθ τι είναι το βιοφυσικό προφίλ? πρέπει να το ζητήσει κανείς έξτρα και πόσο κοστίζει? εγώ το ντόπλερ το έχω κλείσει για 6.12 και μου είπαν ότι κοστίζει 110Ευρώ..

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Εμείς έχουμε υπέρηχο την άλλη Πέμπτη και ντόπλερ δεν έχω κλείσει ακόμα! Πάλι τελευταία έμεινα!!! 

@biscottinomum γιγαντάκι κι εσένα βλέπω!!! Καλύτερα, όταν θα γεννηθεί δεν θα έχεις άγχος πώς να το κρατάς, να είναι ψωμωμένο!!!

@elenakth στην μικρή μου από τους πρώτους μήνες είχε πάρει θέση, ουσιαστικά ήταν σε θέση από την αρχή!! Μια χαρά είναι!! Μην αγχώνεσαι!! Είπατε στο γιατρό σας ότι σκέφτεστε το δημόσιο;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Εμένα μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνω doppler ούτε και καμπύλη σακχάρου. Βέβαια μεθαύριο θα κάνω τον επανέλεγχο της β επιπέδου, σχετικά με το θέμα της καρδιάς να δούμε τι γίνεται. Κατά τα άλλα δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα σε σχέση με το μωρό. Είμαστε ακόμα σε διαδικασία μετακόμισης. Κι εγώ έχω ρινίτιδα από την αρχή μέχρι τώρα.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε στο γιατρο ..σε αυτον βγαινει 5 μερες μικροτερο αλλα δεν ειναι τιποτα μου ειπε .για να εχει υπολλειπομενη αναπτυξη πρεπει να ειναι πανω απο 15 μερες μου ειπε.κ εμας η μικρη ειναι στη μεση ποσοστιαια μετρηαη(ετσι νομιζω το ειπε)και γενικα η αναπτυξη μας ειπε ειναι φυσιολογικη απο την αρχη μεχρι τωρα.ενταξει μου εφυγε λιγο το αγχος..1180 γρ εφτασε..σε καμια βδομαδα θα κανω κ τις ενεσεις κορτιζονης!!dopler μου ειπε αν δεν δει κατι ανησυχιτικο δεν χρειαζεται.

καμια δεν πηρε στρωμα για το κρεβατακι;ποιο προτινετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...