Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@ZinaLove καλωσήρθες! Έχουμε ίδια ΠΗΤ! Καλή υπομονή και αντοχή, τον φάγαμε τον γάιδαρο όμως! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά τη μπεμπούλα σου όπως κι όλες μας βέβαια!

Για τα ψώνια μη στεναχωριέσαι, μπορείς να κάνεις και από το ιντερνετ, εγώ έχω πάρει έτσι κάποια φανελάκια και φορμάκια :) 

 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ZinaLove το μωράκι σου κ εσύ να είστε καλά κ δεν πειράζει για τις αγορές . Μπορείς να διαλέξεις από το Ίντερνετ κ να στείλεις τον άντρα σου να τα παρει. Καροτσι δεν έχω πάρει ! Άσε που έχουμε προσφορές από πολλούς να μας το πάρουν τον Γενάρη που θα γεννηθεί ο μικρός 

Οριστε κ το πινακακι μας ανανεωμένο . Αφαίρεσα μερικά κορίτσια που δεν έχουν εμφανιστεί εδώ κ πολύ καιρό . Εάν ξαναμπούν στην παρέα μας της προσθέτω πάλι.

 

Faith 30......................ΠΗΤ 03/01/2018 -πρίγκιπας 

Biscottinomum..........ΠΗΤ 03/01/2018-πριγκίπισσα 

«Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018-

Lina!!!.........................ΠΗΤ 11/01/2018 πρίγκιπας 

Katja..........................ΠΗΤ 14/01/2018 -πριγκίπισσα 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Panagiotamk...............ΠΗΤ 18/01/2018 -πρίγκιπας 

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Rosa Maria..................ΠΗΤ 27/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πρίγκιπας 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

ZinaLove....................ΠΗΤ 31/01/2018 - πριγκίπισσα 

Kalfeli.........................ΠΗΤ 03/02/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  06/02/2018- πρίγκιπας 

Rita#..........................ΠΗΤ 06/02/2018 - πριγκίπισσα 

Katerina29..................ΠΗΤ 16/02/2018-πρίγκιπας 

 

Μια ανάσα είμαστε , λέμε τώρα 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

ZinaLove:καλως ηρθες και καλη υπομονη!! Δεν το ειδε νωρις ο γιατρος σου να κανεις περιδεση;εγω ευτυχως την εκανα νωρις και δοξα το θεο ενω περιμενα να τη βγαλω ξαπλα κανω αρκετα πραγματα μεχρι κ βολτες παω συγκρατημενα βεβαια!!

απο ψωνια εμεις τα περισσοτερα τα πηραμε μου μενουν οι κουρτινες και μερικα μικροπραγματα οπως σελτεδακια κ κανενα μπιμπερο να υπαρχει. Και τα αναλωσιμα για μενα πιστευω μεσα στον επομενο μηνα θα τα παρω.το σαββατο θα βαψουμε το δωματιο...αρχιζουν κ οι εκπτωσεις οποτε θα παρω κανενα σουτιεν κ νυχτικο.οσο για το χαλι λεμε να παρουμε του χρονου τωρα εχουμε ενα ασπρο μια χαρα φαινεται..ευτυχως τα βαρια μας τα εχουν δωσει..κοριτσια μην τρελενεστε να παρετε κ πολλα γιατι σιγουρα θα σας φερουν κ δωρακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ζηνα με το καλο!!!!

Μαρια  το φαγαμε τον γαιδαρο,η ουρα ομως λενε ειναι η πιο δυσκολη!!!

Εμεις τελικα βαψαμε με οικολογικα χρωματα το δωματιο,μυριζε λιγο τις πρωτες 2 μερες αλλα τωρα ειναι οκ!!!

  • Μου αρέσει 2

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σας πω την αληθεια εγω τωρα απολαμβανω την εγκυμοσυνη μου μου εχει φυγει το αγχος κ η ψιλοκαταθληψη που ειχα στις αρχες και τωρα μονο που βλεπω την κοιλια μου χαζογελαω μονη μου..θελω να περασουν αργα αυτοι οι τελευταιοι μηνες..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα εγκυουλες μου!! Καλο μηνα να εχουμε!!!! Των αγιων αναργυρων σημερα!! Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν ή εχουν καποιον δικο τους να γιορταζει!!

Πλησιαζει ο καιρος....!! Ολα να κυλισουν ομαλα για ολες μας μεχρι τελους!!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά σε οσους γιορτάζουν! Καλό μήνα να έχουμε και να περάσει γρήγορα!!!!!Εγώ που θα δουλεύω μέχρι λίγο πριν γεννηθεί η μπεμπα γιατι δεν δικαιούμαι άδεια,μετράω τις εβδομάδες. ..μαζί με αυτήν που είναι στην μέση τωρα, είναι 8 εβδομάδες για τα Χριστούγεννα!!!!ευτυχώς είναι χαρούμενο διάστημα για τα παιδιά(ειμαι νηπιαγωγος)και θα περάσει γρηγορα!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, rainbow είπε:

ZinaLove:καλως ηρθες και καλη υπομονη!! Δεν το ειδε νωρις ο γιατρος σου να κανεις περιδεση;εγω ευτυχως την εκανα νωρις και δοξα το θεο ενω περιμενα να τη βγαλω ξαπλα κανω αρκετα πραγματα μεχρι κ βολτες παω συγκρατημενα βεβαια!!

απο ψωνια εμεις τα περισσοτερα τα πηραμε μου μενουν οι κουρτινες και μερικα μικροπραγματα οπως σελτεδακια κ κανενα μπιμπερο να υπαρχει. Και τα αναλωσιμα για μενα πιστευω μεσα στον επομενο μηνα θα τα παρω.το σαββατο θα βαψουμε το δωματιο...αρχιζουν κ οι εκπτωσεις οποτε θα παρω κανενα σουτιεν κ νυχτικο.οσο για το χαλι λεμε να παρουμε του χρονου τωρα εχουμε ενα ασπρο μια χαρα φαινεται..ευτυχως τα βαρια μας τα εχουν δωσει..κοριτσια μην τρελενεστε να παρετε κ πολλα γιατι σιγουρα θα σας φερουν κ δωρακια

Το ειδαμε στην αυχενικη αλλα με κραταει με utrogestan...Εσυ πόσο τραχηλο εχεις;;Θα τους ξαμολυσω να δουν...Λικνο η καλαθουνα για αρχη λετε;;εμενα ο παιδιατρος που ρωτησα μου ειπε λικνο  οτι τα αλλα τα θεωρει πολυ στριμωχτα....πειτε πειτε!!!Τι θα παρετε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δωσαν καλαθουνα χωρις βαση,με αυτη θα βγω απτην κλινικη,θα δοκιμασω να το κοιμηζω εκει αλιως στο κρεβατακι του κατευθειαν.μου ειπαν μεχρι 2 μηνων θα βολευετε πιο πολυ στην καλαθουνα.θα δειξει στην πραξη,οπου βολευετε,το θεμα ειναι να κοιματε!!!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Το ειδαμε στην αυχενικη αλλα με κραταει με utrogestan...Εσυ πόσο τραχηλο εχεις;;Θα τους ξαμολυσω να δουν...Λικνο η καλαθουνα για αρχη λετε;;εμενα ο παιδιατρος που ρωτησα μου ειπε λικνο  οτι τα αλλα τα θεωρει πολυ στριμωχτα....πειτε πειτε!!!Τι θα παρετε;;;;;

Εγώ είχα λίκνο δίπλα μ στην μεγάλη κ μεγάλη βόλεψε πολυ!!τώρα όμως θα την βάλω την μπεμπα κατευθείαν στη κουνια της και θα κοιμάμαι μαζί της για τους πρώτους μηνες...υπήρχε κρεβατι στο δωματιο της..σκέφτηκα πως θα το δεχτεί πιο εύκολα το μωρο η μεγαλη αλλιώς μας βλέπω όλους μαζι......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zinalove: Εμενα ηταν 2,4 και με την περιδεση εφτασε 2,9.μεχρι τις 23 βδομαδες .τωρα εχω την παρασκευη ραντεβου θα δουμε αν κατεβηκε.αλλα δεν περνω ουτε outrogestan ουτε με περιορισε.απλα μου ειπε να προσεχω λιγο.δεν υπηρχε περιπτωση να τον αφηνα να μην μου κανει περιδεση..νθωθω μεγαλυτετη ασφαλεια..

και εμας μας εδωσαν καλαθουνα δεν ξερω ποσο θα την χρησιμοποιησω γιατι σκεφτομουν και εγω μα τη βαλω νωρις στο κρεβατι της να συνηθισει να κοιμαται εκει..

Rita:ποσο ειναι η μεγαλη σου; εχω μια φιλη που ηθελε να το κανει αυτο αλλα η μικρη 2,5 χρονον πηγαινε να σηκωσει το μωρο γιατι ταχα εκλαιγε..κ η μαμα ειχε πανικοβληθει..δεν μπορουσε ουτε τουαλετα να παει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω λικνο εχω, μας το εχουν δωσει. Ειναι ξυλινο και ενω ειναι πολυ ομορφο δεν νομιζω οτι βολευει παρα πολυ τελικα. Το μωρο οπου και να το βαλεις θα κοιμηθει (καποια στιγμη), το θεμα ειναι τι βολευει εμας! Και γενικα καλο ειναι τους πρωτους μηνες να ειναι στο ιδιο δωματιο στους γονεις.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rainbow είπε:

zinalove: Εμενα ηταν 2,4 και με την περιδεση εφτασε 2,9.μεχρι τις 23 βδομαδες .τωρα εχω την παρασκευη ραντεβου θα δουμε αν κατεβηκε.αλλα δεν περνω ουτε outrogestan ουτε με περιορισε.απλα μου ειπε να προσεχω λιγο.δεν υπηρχε περιπτωση να τον αφηνα να μην μου κανει περιδεση..νθωθω μεγαλυτετη ασφαλεια..

και εμας μας εδωσαν καλαθουνα δεν ξερω ποσο θα την χρησιμοποιησω γιατι σκεφτομουν και εγω μα τη βαλω νωρις στο κρεβατι της να συνηθισει να κοιμαται εκει..

Rita:ποσο ειναι η μεγαλη σου; εχω μια φιλη που ηθελε να το κανει αυτο αλλα η μικρη 2,5 χρονον πηγαινε να σηκωσει το μωρο γιατι ταχα εκλαιγε..κ η μαμα ειχε πανικοβληθει..δεν μπορουσε ουτε τουαλετα να παει..

Ναι αντιδράνε περιεργα...δεν ξέρεις καθολου...4ων είναι η μεγάλη κ πιστεύω θα δυσκολευτεί...ήδη όταν λέμε ότι θα κάνουμε κάτι με την μπεμπα αργότερα, μ λεει πως ίσως δεν της αρέσει κ να μένει σπιτι...........χαμος θα γίνει. .......τουλάχιστον ας μην κοιμάται στο δωμάτιο μας...θα είναι πιο ασφαλής εκει...:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Το ειδαμε στην αυχενικη αλλα με κραταει με utrogestan...Εσυ πόσο τραχηλο εχεις;;Θα τους ξαμολυσω να δουν...Λικνο η καλαθουνα για αρχη λετε;;εμενα ο παιδιατρος που ρωτησα μου ειπε λικνο  οτι τα αλλα τα θεωρει πολυ στριμωχτα....πειτε πειτε!!!Τι θα παρετε;;;;;

Μπήκα τυχαία κ ειδα αυτά που γράφεις...εμενα πρώτη φορά μου μετρήσαν τράχηλο στην β επιπέδου...22 η 2.2 ξεκινήσα utrogestan και πήγαινα δουλεία 2φορές την βδομάδα...σ ενα μηνα επεσε στο 1.6 πηρα αναρρωτική κάθομαι σπίτι παω όμως κ βολτες κ δουλειές κανω οχι βαρος μ χει πει ο γιατρός μονο... να μην τα πολυλογώ εχω 2.2 κ μπορεί να φτασω κ μέχρι το τέλος...συμπέρασμα ? Λιγο προσοχή κ τα utrogestan και θα σαι μια χαρα!μην στεναχωριέσαι...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πως φευγουν ετσι τα λεφτα ρε κοριτσια..και ακομα δεν τελειωσα τις αγορες ενταξει λιγα εμειναν αλλα..που να ειχα να παρω και τα επιπλα..ουφ!!πηρα δυο σουτιεν θηλασμου κ μια μπιτζαμα θηλασμου(για νυχτικια ξεκινησα)αλλα ηταν πολυ ωραια κ φοριεται κ τωρα.το παντελονι ειναι σαν τα κολαν εγκυμοσυνης οποτε δεν ενοχλει ουτε σε περιπτωση καισαρικης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...