Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

elenakith: Μηπως ειπε για καισαρικη και λογω ζαχαρου( που δεν ξερω αν παιζει ρολο) αλλα και για να ειναι αυτος σιγουρος οτι θα πας σ'αυτον;δηλαδη σου λεει ποιος τρεχει τελευταια στιγμη να την ξεγεννησω η ισως εχουν κοντρα καποιοι γιατροι μεταξυ τους .γιατι κανονικα δεν επιτρεπεται αν δεν εφημευρευεις να πας να ξεγεννησεις .και αν εσενα σπασουν τα νερα στην 38 τι κανεις;

elenakith: Καλα μην νομιζεις οτι κ με τον φυσιολογικο εισαι μια χαρα μετα..αν σου κανουν πολλα ραμματα απο κατω εκει να δεις πονο.οποτε οτι σου πουν καλυτερο θα κανεις .αν και προσωπικα πιστευω οτι θα σου πει καισαρικη στην 37 εβδομαδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , rainbow είπε:

elenakith: Μηπως ειπε για καισαρικη και λογω ζαχαρου( που δεν ξερω αν παιζει ρολο) αλλα και για να ειναι αυτος σιγουρος οτι θα πας σ'αυτον;δηλαδη σου λεει ποιος τρεχει τελευταια στιγμη να την ξεγεννησω η ισως εχουν κοντρα καποιοι γιατροι μεταξυ τους .γιατι κανονικα δεν επιτρεπεται αν δεν εφημευρευεις να πας να ξεγεννησεις .και αν εσενα σπασουν τα νερα στην 38 τι κανεις;

elenakith: Καλα μην νομιζεις οτι κ με τον φυσιολογικο εισαι μια χαρα μετα..αν σου κανουν πολλα ραμματα απο κατω εκει να δεις πονο.οποτε οτι σου πουν καλυτερο θα κανεις .αν και προσωπικα πιστευω οτι θα σου πει καισαρικη στην 37 εβδομαδα.

Ναι, λόγω ζαχάρου μου είπε, τοέχω γράψει μόλις πρι..Αν σπάσουν τα νερά ξαφνικά,  και έχω κάνει την innohep το πρωί εκείνη την ημέρα, υπάρχουν δύο περιπτώσεις, ή θα κάνω φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο ή θα κάνω καισαρική με ολική αναισθησία (γιατί με την αντιπηκτική δεν μπορείς να κάνεις επισκληρίδιο)..

ναι , θα κάνω ό,τι είναι καλύτερο εννοείται... :) 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

elenakith: Και παλι με αντιπηκτικη πως θα κανεις Χ/ο ;οπου υπαρχει κινδυνος μεγαλης αιμοραγιας.δεν ξερω τι γινεται σε περιπτωσεις επειγοντως αλλα προετοιμασου για προγραμματισμενη καισαρικη γιατι δεν νομιζω να παρει τετοιο ρισκο ο γιατρος.ολα καλα θα πανε κ ετσι θα μπορεις να φροντισεις το μωρο σου ,θα σε βοηθησει λιγο παραπανω ο αντρας σου δεν εγινε κ κατι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@rainbow δεν ξέρω να σου πω, ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται, αλλά δεν το αναλύσαμε κιόλας γιατί είχα αγχωθεί αρκετά και δεν πλατειάσομε για την καισαρική...μάλλον γι αυτό μου είπε ότι θεωρεί καλύτερη λύση την προγραμματισμένη καισαρική, τι να σου πω? θα δείξει...απλά πρέπει να το δουλέψω και να το χωνέψω..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

@elenakith μην αγχώνεσαι για την καισαρική, ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου! Και με τον φυσιολογικό αν δεν είναι εύκολος μπορεί πάλι να ταλαιπωρηθείς πολύ και μετά να μην μπορείς να κάτσεις! Βέβαια το θέμα με την αντιπηκτική είναι σημαντικό, οπότε σε συμφέρει καλύτερα να πας με ραντεβού, είτε για φυσιολογικό είτε για καισαρική. Επίσης, μπορείς να προτείνεις στο γιατρό σου όταν μπεις στο μήνα σου να σου αλλάξει αντιπηκτικές και να κάνεις πχ Clexane που χορηγείται 2 φορές την ημέρα. Έτσι η δράση της κρατάει μόνο ένα 12ωρο και όχι 24ωρο. Αν πχ σε πιάσουν οι πόνοι στις 10 το βράδυ και το πρωί έχεις κάνει αντιπηκτική, απλά δεν κάνεις την δεύτερη δόση και έχει φύγει η δράση της από τον οργανισμό! 

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα κορτσούδια και κοιλίτσες!

@CME2205 σ'ευχαριστώ πολύ! Θα ρωτήσω την αιματολόγο την Τετάρτη που θα πάω, να μου πει τι να κάνω..

 

Κορίτσια για σκέπασμα το βράδυ τι θα βάλετε στα μωράκια στην αρχή? έχω δει αυτούς τους υπνόσακους που είναι για νεογέννητα, με τις τιράντες, αλλά αναρωτιέμαι, τα χεράκια δεν θα κρυώνουν που θα είναι απ'έξω? Η κουβερτούλα επιτρέπεται? δεν ξέρω τι να κάνω..να έπαιρνα τηλ την παιδίατρο που θα πάρω ή είναι υπερβολικό από τώρα λέτε?

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

elenakith: Εγω μετα πο πολυ ψαξιμο (που ο καθενας ελεγε τα δικα του) κατεληξα στην αρχη που δεν κουνιουνται να βαλω κουβερτα με σεντονακι απο κατω.και κατα τους 2,5-3 μηνες να βαλω υπνοσακο.πηρα εναν που εχει αποσπομενα μανικια και αναλογως τον καιρο μπορει να τα βγαλω.γιατι σε μας μπορει να κανει κρυο και τον μαιο αλλα μας κλεινουν την θερμανση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ απο εμας!!!κ γω κατεληξα κουβερτουλα τελικα!

Περναει ο καιρος,σημερα θα πλενω τα ρουχα  που θα παρω μαζι μου στην κλινικη,κ θα ετοιμασω την  βαλιτσουλα!μονο εσωρουχα μια χρησης μου εμειναν να παρω.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, λίγο εκτός θέματος αυτό που θα σας πω αλλά θέλω να μου συμπαρασταθείτε γιατί ταράχτηκα από χθες. Ο μπαμπάς μου κοντεύει τα 80, έχει κάνει εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς πριν πολλά χρόνια, και χθες το μεσημέρι είχε ένα λιποθυμικό επεισόδιο στο χωράφι. Ήταν βέβαια πολύ ταλαιπωρημένος, καθώς ήταν άυπνος, είχε πάρει κι ένα λεξοτανιλ το βράδυ αλλά δεν μπόρεσε να κοιμηθεί, ήταν νηστικός γιατί από το άγχος του να τελειώσει τη δουλειά δεν έφαγε και τον ταλαιπωρεί εδώ και λίγες μέρες και ένα κρύωμα. 

Πήγαμε στα έκτακτα του έκαναν καρδιογράφημα του μέτρησαν πίεση ζάχαρο κτλ και ήταν όλα καλά ,δεν μας έστειλαν νοσοκομείο. Ωστόσο εγώ έχω τρομοκρατηθεί, φοβάμαι μην παθει τίποτε.   Πείτε μου βρε κορίτσια ένα καρδιογράφημα δείχνει αν έχει πάθει καποια βλάβη η καρδιά? @CME2205 εσύ που είσαι και του χώρου τι γνώμη έχεις?

  • Λυπημένη/-ος 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Χάθηκα, αλλά τρέχω με τη δουλειά και το βράδυ κοιμάμαι στις εννέα!!!

Χρόνια πολλά σε ολες τις Δήμητρες!

@dimitroula30 χρόνια πολλά, και περαστικά σου εύχομαι για τον μπαμπά σου! Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλα!

Κορίτσια σήμερα το πρωί μέτρησα το ζάχαρο με μηχανάκι και ήταν 101, που χθες το βράδυ απλά ήπια ένα ποτήρι γάλα στις οκτώ και μετά έπεσα για ύπνο! Είναι δυνατόν;;;;;

Σήμερα έχω ραντεβού με καινούριο γιατρό, που είναι σε δημόσιο, και να δω αν θα με αναλάβει, και αν είναι να πάω εκεί.... Δεν ξέρω ακόμη τί να κάνω, και είμαι στη 29η εβδομάδα!!!!Βέβαια στον παλιό μου γιατρό δεν έχω πάει ακόμη, και πρέπει να δω σύντομα τί θα κάνω!!!


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι τοσο.ναι το καρδιογραφημα δειχνει αν υπαρχει καποιο προβλημα στην καρδια.οποτε μαλλον δεν ειδαν κατι και γι'αυτο δεν τον κρατησαν.δεν σημαινει οτι καθε λιποθυμικο επεισοδιο θα προερχεται απο την καρδια .οπως ειπες ηταν και αυπνος ο ανθρωπος και νηστικος δεν θελει πολυ.μπορει να επαθε και υπογλυκαιμια η υποταση.αλλα μαλλον πρεπει να του μιλισετε να τον φοβισετε και λιγο να μην κανει τοσες δουλειες στην ηλικια του δεν θα γινει και τιποτα αν πανε λιγο πισω γιατι οντως ειναι και λιγο ξεροκεφαλοι σ'αυτη την ηλικια και νομιζουν οτι ειναι 30 χρονων

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα,οχι,το καρδιογραφημα δεν δειχνει προβλημα στην καρδια δυστηχως.μιλαω απο προσωπικη εμπειρια,δεν θελω να επεκταθω γιατι ειναι πολυ στεναχωρα αυτα τα θεματα.ωστοσο δεν συμαινρι οτι η λιποθυμια προερχετε απο σοβαρο προβληξα,ισως να πεσε η πιεση,ισψς η αυπνια η αφαγια,το ζαχατο,πολλα παιζουν ρολο.αφου εχει κανει ηδη εγχειρηση καρδιας,φανταζομαι κανει καθε χρονο κ τριπλεξ κ υπερυχο καρδιας,γνωμη μου να το επισπευσει για να ηρεμισετε κιολας.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κλείσαμε ραντεβού για το απόγευμα στον καρδιολόγο του, ελπίζω μην πάθει τίποτε μέχρι τότε. Τσεκ απ είχε κάνει τον Ιούνιο αν θυμάμαι καλά και ήταν όλα καλά - για την ηλικία του.

 

Ευχαριστώ πάντως κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας και συγνώμη που σας βγάζω από το όμορφο θέμα των μπεμπε μας 

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,εφοσον υπαρχει ιστορικο δεν αφηνουμε τιποτα στην τυχη του!

Ολα μεσα στην ζωη ειναι,δυστηχως η ευτυχως οταν υπαρχει προβλημα υγειας δεν ειναι τιποτα στο χερι μας.

Καλο μεσημερι!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...