Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

το θεμα και με το καρδιογραφημα ειναι να ξερουν και να το διαβαζουν.και επισης καλο ειναι να συνοδευεται με εναν υπερηχο καρδιας και καποιες αλλες εξετασεις αφου υπαρχει ιστορικο.δεν θελω να σε αγχωσω αλλα οταν υπαρχει τετοιο ιστορικο το κακο ειναι οτι εστιαζουν ολοι εκει και δεν κοιταν και αλλες πιθανοτηρες.φυσικα κ δεν θα παθει κατι ο μπαμπας σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

@dimitroula30 το καρδιογράφημα είναι μια εξέταση που δείχνει διάφορα προβλήματα από την καρδιά, όχι όμως όλα. Είναι επίσης μία δυναμική εξέταση, δηλαδή δείχνει μόνο κάτι που υπάρχει τη στιγμή που το βγάζεις. Αν ο πατέρας σου πχ έκανε μία αρρυθμία και για αυτό λιποθύμησε, αν του έκαναν καρδιογράφημα εκείνη την ώρα θα έδειχνε, αν του έκαναν μετά από μία ώρα μπορεί και όχι. Επίσης ένα λιποθυμικό επεισόδιο έχει πάρα πολλές πιθανές αιτίες και δεν σχετίζονται όλες με την καρδιά. Μια που έγιναν έτσι τα πράγματα, καλό είναι να κάνει ένα γενικό τσεκ απ. Ξεκινήστε με τον καρδιολόγο και ανάλογα θα σας κατευθύνει!

@elenakith εγώ είπα στην παιδίατρο να κανονίσουμε μία συνάντηση κοντά στα Χριστούγεννα, να έχω μαζέψει όλες τις απορίες μου για το μπεμπέ και να τα συζητήσουμε. Θέλω ακόμα να την ρωτήσω και για τις μάρκες των προϊόντων που θα πάρω, όπως πχ τα αφρόλουτρα κλπ. Αφού έχεις ήδη αποφασίσει για παιδίατρο μπορείς να κανονίσεις κι εσύ μια συνάντηση, να μαζέψεις όλες τις απορίες και επίσης να σου φτιάξει μια λίστα με αυτά που θα χρειαστείς τον πρώτο καιρό για το μωρό ώστε να τα έχεις σπίτι από πριν!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! έκανα και εγώ χθες καμπύλη σακχάρου, τα αποτελέσματα αύριο μάλλον... Δημητρούλα όσον αφορά τον μπαμπά σου το καρδιογράφημα δεν δείχνει αν οφείλεται η λιποθυμία από την καρδιά,αν και εγώ πιστεύω ότι ήταν από το στρες και την εξάντληση των ημερών όπως τα περιγράφεις.80 χρονών ο άνθρωπος, δεν είναι και εύκολο τόσες δουλειές που κάνουν μερικοί... περαστικά σας πάντως και μην στεναχωριέσαι, ξεκούραση θέλει νομίζω..

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi νομίζω πως θα περιμένω να βγω σε άδεια πρώτα για να έχω περισσότερο χρόνο. Με βλέπω να ψωνίζω Χριστούγεννα!! Επειδή δεν έχουμε να φτιάξουμε δωμάτιο, αφού δεν μετακομίζουμε ακόμα τελικά και δεν υπάρχει άλλο δωμάτιο στο σπίτι, έχω να αγοράσω κυρίως αναλώσιμα, οπότε έχουμε καιρό! Αν όμως έχετε σκοπό να ψωνίσετε έπιπλα, καρότσια κλπ, ξεκινήστε σιγά σιγά γιατί κάποια από αυτά έχουν πάνω από μήνα χρόνο παράδοσης!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ζουζούνες μου και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τη συμπαράσταση!! Πήγαμε χθες στον καρδιολόγο και δόξα τω Θεώ τα βρήκε όλα τέλεια!! Υπερκόπωση του είπε και μόνο ξεκούραση... 

Κατά τ' άλλα κορίτσια ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να πάμε για υπέρηχο να δούμε το υπερκινητικό μας μπεμπάκι που εύχομαι να έχει καλή θέση για μια φωτογραφία μιας και τις προάλλες μας κρυβόταν!! Από ψώνια εγώ κορίτσια έχω πάρει : καρότσι (3 σε 1) κρεβατάκι-συρταριέρα, χθες μου ήρθε το relax, του έχω πάρει επίσης φωτιστικό , τα ζιπουνάκια του, τα φορμάκια του, μην φανταστείτε πάρα πολλά ρούχα μιας εβδομάδας. Μιά αλλαξιά τη μέρα. Σίγουρα χρειάζονται κι άλλα. Πήραμε επίσης σεντονάκια, κουβερτούλα και για την κούνια και αγκαλιάς και για το πορτ μπεμπέ, παπλωματάκι , υπνόσακο, πετσετούλες μπουρνουζάκι, τον αποστειρωτή και 3 μπιμπερό!! Νομίζω μου έμειναν λίγα πράγματα για αρχή!! Τώρα θέλω να βρω ένα χαριτωμένο χαλάκι για το παιδικό! Το δωμάτιο του μπέμπη έχει γίνει ο πιο όμορφος χώρος μέσα στο σπίτι!! Μέχρι και το νάνι του του πήρα!!! Χαζομαμά !!! καλέ με πήραν τα ζουμιά , πολλή συγκίνηση κορίτσια με το παραμικρό!! Εσείς τι έχετε ψωνίσει?

  • Μου αρέσει 4

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλημέρα ζουζούνες μου και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τη συμπαράσταση!! Πήγαμε χθες στον καρδιολόγο και δόξα τω Θεώ τα βρήκε όλα τέλεια!! Υπερκόπωση του είπε και μόνο ξεκούραση... 

Κατά τ' άλλα κορίτσια ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να πάμε για υπέρηχο να δούμε το υπερκινητικό μας μπεμπάκι που εύχομαι να έχει καλή θέση για μια φωτογραφία μιας και τις προάλλες μας κρυβόταν!! Από ψώνια εγώ κορίτσια έχω πάρει : καρότσι (3 σε 1) κρεβατάκι-συρταριέρα, χθες μου ήρθε το relax, του έχω πάρει επίσης φωτιστικό , τα ζιπουνάκια του, τα φορμάκια του, μην φανταστείτε πάρα πολλά ρούχα μιας εβδομάδας. Μιά αλλαξιά τη μέρα. Σίγουρα χρειάζονται κι άλλα. Πήραμε επίσης σεντονάκια, κουβερτούλα και για την κούνια και αγκαλιάς και για το πορτ μπεμπέ, παπλωματάκι , υπνόσακο, πετσετούλες μπουρνουζάκι, τον αποστειρωτή και 3 μπιμπερό!! Νομίζω μου έμειναν λίγα πράγματα για αρχή!! Τώρα θέλω να βρω ένα χαριτωμένο χαλάκι για το παιδικό! Το δωμάτιο του μπέμπη έχει γίνει ο πιο όμορφος χώρος μέσα στο σπίτι!! Μέχρι και το νάνι του του πήρα!!! Χαζομαμά !!! καλέ με πήραν τα ζουμιά , πολλή συγκίνηση κορίτσια με το παραμικρό!! Εσείς τι έχετε ψωνίσει?

Αχ τι ωραία που έχετε ψωνίσει!! Σχεδόν έτοιμοι είστε πάντως! Εγώ έχω αγοράσει μόνο 1 φορμάκι με ασορτί σκουφάκι όταν πήγα Μιλάνο τον προηγούμενο μήνα! Πρέπει όμως να βγάλω από το πατάρι και την αποθήκη τα πράγματα που είχα στη μικρή και κυρίως να ανοίξω τις σακούλες με τα ρούχα και να δω τι δεν είναι ροζ και μπορεί να φορέσει ο μπέμπης (ε καλά, αν έχει και κανένα φιογκάκι πάνω δε χάθηκε ο κόσμος!  :-P) Επίσης μία φίλη μου έδωσε μία μεγάλη σακούλα με ρούχα και πρέπει κι αυτά να τα ξεχωρίσω και να τα τακτοποιήσω!! Χαλί είχα αγοράσει στη μικρή μάρκα Saint Clair. Έχει φοβερά σχέδια και είναι υποαλλεργικά και πλενόμενα. Το είχα παραγγείλει από το ίντερνετ και μου το είχαν φέρει σπίτι. Μου έχει βγει καταπληκτικής ποιότητας! Ρίξε μια ματιά στο ίντερνετ να τα δεις!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς έτοιμοι είμαστε , όχι ότι αγοράσαμε κάτι εμείς , αλλα μας δώσανε κ άλλα μας τα αγοράσανε . Τώρα στις εκπτώσεις έλεγα να πάρουμε το καθισματάκι κ τα αναλώσιμα κ τον Γενάρη καρότσι .

τι ωραία @dimitroula30 που ο μπαμπάς σου είναι καλά . Επίσης μια χαρά τα πήγατε με τα ψώνια .

@CME2205 και εγώ έφερα τώρα από την Αθήνα μια μεγάλη σακούλα με ρούχα του ανηψιου μου. Καλό ξεχωρισμα

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κορίτσια, δουλειές με φούντες θα έχουμε αυτόν τον μήνα... ωραίες δουλειές όμως!! ρουχακια, προίκα, να δείτε πως θα φύγει κι αυτός ο μήνας χωρίς να το πάρουμε χαμπάρι... εγώ πάλι τα έχω όλα, αλλά πρέπει να τα ξεσκονισω να τα φρεσκοπλυνω και θέλει πολύ δουλειά κιαυτο αλλά δεν παραπονιεμαι... δόξα το Θεό να λέμε..

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!εμενα μου εμειναν λιγα πραγματα ακομη,π.χ.μπανιερο,οινοπνευμα γαζες κ.α. απο τα ακριβα μου εμεινε το καθισμα αυτοκινητου,εχω καταληξη στην μαρκα kiddo carerra 0 εως 25 κιλα,την γνωριζετε?χαλι κ καροτσι τα αφηνω για ργοτερα

  • Μου αρέσει 2

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!

 

Τι ωραία θέματα με τα παραγματάκια του μωρού!

@dimitroula30 περαστικά εύχομαι στον μπαμπά σου, πες του ότι τώρα που θα γίνει παππούς πρέπει να κάθεται πιο ήσυχα.. :) 

@CME2205 έχεις δίκιο, θα μαζέψω απορίες και θα τηλεφωνήσω στην παιδίατρο κατά το Δεκέμβρη...γιατί δεν βγάζω άκρη, είναι πολλές οι γνώμες γύρω γύρω...

Εμάς μας δώσανε βραστήρα, ριλάξ και καθισματάκι αυτοκινήτου, πολύ ωραία, γαλάζια! :) Αυτές τις μέρες σκοπεύω να πάρω μπανάκι, και ό,τι βρω από σελτεδάκια, μπουρνουζάκια κτλ που μου λείπουν. Ίσως κλείσουμε και κούνια - συρταριέρα αν βρούμε κάποια να μας αρέσει...είναι υπέροχα αυτά τα ψώνια και γενικά αυτή η φάση της εγκυμοσύνης...και μόνο που νιώθω το μωράκι μου να κάνει βόλτες στην κοιλιά μου, δεν θέλω τίποτα άλλο...

παρεμπιπτόντως, μπιμπερό θα πάρετε γυάλινα ή πλαστικά? και πόσα μπουρνουζάκια, δύο θα φτάσουν λέτε? πόσα σελτεδάκια και πόσες πάνες χρειάζονται? πείτε λεπτόμέρειες όσες ξέρετε ή  έχετε καταλήξει...

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κοριτσια!!γενναω κ εγω με το καλο τον Ιανουάριο..βρισκομαι σε ακινησια απο τον Ιουλιο λογω τραχηλου αλλα αντεχω για τα ματια της πριγκιπισσας μου που ερχεται!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , elenakith είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

 

Τι ωραία θέματα με τα παραγματάκια του μωρού!

@dimitroula30 περαστικά εύχομαι στον μπαμπά σου, πες του ότι τώρα που θα γίνει παππούς πρέπει να κάθεται πιο ήσυχα.. :) 

@CME2205 έχεις δίκιο, θα μαζέψω απορίες και θα τηλεφωνήσω στην παιδίατρο κατά το Δεκέμβρη...γιατί δεν βγάζω άκρη, είναι πολλές οι γνώμες γύρω γύρω...

Εμάς μας δώσανε βραστήρα, ριλάξ και καθισματάκι αυτοκινήτου, πολύ ωραία, γαλάζια! :) Αυτές τις μέρες σκοπεύω να πάρω μπανάκι, και ό,τι βρω από σελτεδάκια, μπουρνουζάκια κτλ που μου λείπουν. Ίσως κλείσουμε και κούνια - συρταριέρα αν βρούμε κάποια να μας αρέσει...είναι υπέροχα αυτά τα ψώνια και γενικά αυτή η φάση της εγκυμοσύνης...και μόνο που νιώθω το μωράκι μου να κάνει βόλτες στην κοιλιά μου, δεν θέλω τίποτα άλλο...

παρεμπιπτόντως, μπιμπερό θα πάρετε γυάλινα ή πλαστικά? και πόσα μπουρνουζάκια, δύο θα φτάσουν λέτε? πόσα σελτεδάκια και πόσες πάνες χρειάζονται? πείτε λεπτόμέρειες όσες ξέρετε ή  έχετε καταλήξει...

Μπιμπερο εγώ έχω γυάλινα, τα πλαστικά βγάζουν μια κιτρινιλα με τον καιρό,μπουρνουζακια 0-12μηνων έχω 3,σελτεδακια έχω καμιά 10καρια, και πάνες 4-5περιπου αν θυμάμαι καλά... αλλά και πάλι εξαρτάται την χρήση που κάνει κάθε κοπέλα.αλλες στο πρώτο τους παιδί δεν χρησιμοποιούν πάνω από 2-3 φορές το ίδιο σελτεδακι, και γω στο πρώτο μου ήμουν πολύ παστρικια τώρα τα έχω απλούστευσει λιγάκι τα πράγματα...

πρίν από 31 λεπτά , ZinaLove είπε:

Καλησπέρα  κοριτσια!!γενναω κ εγω με το καλο τον Ιανουάριο..βρισκομαι σε ακινησια απο τον Ιουλιο λογω τραχηλου αλλα αντεχω για τα ματια της πριγκιπισσας μου που ερχεται!!!!

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω, στο πρώτο μου παιδί είχα ανεπάρκεια τραχήλου, αυτή ήταν η διάγνωση, και έμεινα ξάπλα από τον 5ο μήνα, μόνο τουαλέτα πήγαινα, τελικά πήγαν όλα καλά, άντεξα μέχρι την 36η βδομάδα....καλή συνέχεια σου εύχομαι και υπομονή....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

31 Ιανουαρίου!!!.Ναι,απο τον Ιουλιο αλλα κρατιεμαι γερα..Δε θα χαρω το κομματι των αγορων μονο...αλλα δεν πειραζει...Πηρατε καροτσι;;;

1 hour ago, november rain είπε:

Μπιμπερο εγώ έχω γυάλινα, τα πλαστικά βγάζουν μια κιτρινιλα με τον καιρό,μπουρνουζακια 0-12μηνων έχω 3,σελτεδακια έχω καμιά 10καρια, και πάνες 4-5περιπου αν θυμάμαι καλά... αλλά και πάλι εξαρτάται την χρήση που κάνει κάθε κοπέλα.αλλες στο πρώτο τους παιδί δεν χρησιμοποιούν πάνω από 2-3 φορές το ίδιο σελτεδακι, και γω στο πρώτο μου ήμουν πολύ παστρικια τώρα τα έχω απλούστευσει λιγάκι τα πράγματα...

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω, στο πρώτο μου παιδί είχα ανεπάρκεια τραχήλου, αυτή ήταν η διάγνωση, και έμεινα ξάπλα από τον 5ο μήνα, μόνο τουαλέτα πήγαινα, τελικά πήγαν όλα καλά, άντεξα μέχρι την 36η βδομάδα....καλή συνέχεια σου εύχομαι και υπομονή....

Ποσο ήταν ο τραχηλος σου;Εμενα 2,6..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...