Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημερα!!! Λοιπον η καταδταση μου συνεχιζεται τραγικη... δευτερο βραδυ αυπνη, δεν ποναω ομως μονο στον υπνο μου αλλα ολη μερα! Το ντεπον δεν μου κανει τιποτα και δεν υπαρχει θεση να βαλω το χερι μου που να με ανακουφιζει!!! Ειπα στην πεθερα μου να ερθει να πατει τη μικρη γιατι ο αντρας μου δουλευει και ειμαι μονη μου. Αργοτερα λεω να παω σε ορθοπεδικο να δω τι θα μου πει!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημερα!!! Λοιπον η καταδταση μου συνεχιζεται τραγικη... δευτερο βραδυ αυπνη, δεν ποναω ομως μονο στον υπνο μου αλλα ολη μερα! Το ντεπον δεν μου κανει τιποτα και δεν υπαρχει θεση να βαλω το χερι μου που να με ανακουφιζει!!! Ειπα στην πεθερα μου να ερθει να πατει τη μικρη γιατι ο αντρας μου δουλευει και ειμαι μονη μου. Αργοτερα λεω να παω σε ορθοπεδικο να δω τι θα μου πει!

Να πας,αφου ειναι ανυποφορος κ δεν περναει ο πονος,να πας!!!ευχομαι γρηγορη αναρρωση,κ να περασει ο πονος τουλαχιστον με μια αλοιφη!!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στον ορθοπεδικο. Τελικα οξεια τενοντιτιδα! Αφου αντιφλεγμονωδη στην εγκυμοσυνη δεν επιτρεπονται αλλα ουτε και τοπικες κρεμες, το μονο που μπορω να κανω ειναι να βαζω παγο, να κρεμασω το χερι και υπομονη... να δω τι αλλο θα παθω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2017 at 5:59 ΜΜ, ZinaLove είπε:

31 Ιανουαρίου!!!.Ναι,απο τον Ιουλιο αλλα κρατιεμαι γερα..Δε θα χαρω το κομματι των αγορων μονο...αλλα δεν πειραζει...Πηρατε καροτσι;;;

Ποσο ήταν ο τραχηλος σου;Εμενα 2,6..

Κι εμένα 2,5εκ...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Λοιπον πηγα στον ορθοπεδικο. Τελικα οξεια τενοντιτιδα! Αφου αντιφλεγμονωδη στην εγκυμοσυνη δεν επιτρεπονται αλλα ουτε και τοπικες κρεμες, το μονο που μπορω να κανω ειναι να βαζω παγο, να κρεμασω το χερι και υπομονη... να δω τι αλλο θα παθω!

Περαστικά σου ρε κορίτσι... κοίτα στα καλά καθούμενα τί μπορεί να πάθεις..

Α ξέχασα να σας πω και τα αποτελέσματα της καμπύλης: νηστική 90, μετά από 1ωρα 91, μετά από 2 ώρες 91..

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα βαψαμε το δωματιο στησαμε το κρεβατακι..τελειο εγινε.!! Ανηπομονω να το ολοκληρωσουμε..το πιο ωραιο δωματιο του σπιτιου...βεβαια με επιασε και ενα αγχος αν θα πανε ολα καλα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@CME2205 περαστικά σου . Πραγματικά τι μπορείς να πάθεις στα καλά καθούμενα . Οι τοπικές κρέμες δεν επιτρέπονται ; Αυτές που έχουν κορτιζόνη εννοείς  . Το βία; Γτ έχω βάλει κανα δυο φορές στον αυχένα μου. Λες να έκανα χαζομάρα ; Τώρα μου έβαλες φωτιά .

@rainbowτι ωραία . Να δεις θα το χαζεύεις συνέχεια . Και μν αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Mariachi δεν επιτρεπονται οι κρεμες που εχουν αντιφλεγμονωδη, οπως οι voltaren ή σαλυκιλικα,όπως η counterpain ειδικα στο 3ο τριμηνο γιατι επηρεαζουν την καρδια του μωρου. Παντως η κορτιζονη, σε οποιαδηποτε μορφη επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη (σε λογικες ποσοτητες). Μαλιστα την δινουν οι γυναικολογοι οταν υπαρχει πιθανοτητα προωρου τοκετου γιατι βοηθαει στην αναπτυξη των πνευμονων του μωρου. Ο ορθοπεδικος επισης μου ειπε να παω σημερα να μου κανει ενδοαρθρικη ενεση ξυλοκαινη με κορτιζονη και ο γυναικολογος μου ειπε πως ειναι οκ. Δεν ψηνομαι παντως να παω να φαω την ενεση μεσα στην αρθρωση...

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάλι καλά που μου το ανέφερες γτ ο πόνος στον αυχένα με έχει ταράξει κ δεν φανταζόμουν πως οι κρέμες ενοχλούν . Από εδώ κ πέρα ζεστές κομπρέσες κ σε μεγάλους πόνους θα ρωτήσω την γυναικολόγο . Φαντάζομαι θα πονάει η ένεση στην άρθρωση . Αχ τι τραβάς κ εσύ 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα! 

On 3/11/2017 at 11:22 ΠΜ, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!! Δεν ειμαι και στα καλυτερα μου..πηγα στο νοσοκομειο να παρω την αδεια και εδω ο γιατρος μου το βγαζει το μωρο μια βδομαδα μικροτερο αγχωθηκα πολυ.ευτυχως εχως το απογευμα ραντεβου με τον δικο μπυ γιατρο να μου πει τι γινεται..! Τι ειναι αυτο παλι ;ασε που φυσικα διαβασα στο ιντερνετ και αγχωθηκα ακομα πιο πολυ..

Το μωρό μέχρι τώρα δεν ήταν μικρότερο, έτσι? μπορεί να παίζει ρόλο το διαφορετικό μηχάνημα ή και η εμπειρία του γιατρού ή μπορεί να έκανε κάποιο κλάθος στις μετρήσεις...πάντως λογικό να αγχώνεσαι..πες μας τα νέα σήμερα που θα πας στο γιατρό.

On 3/11/2017 at 2:23 ΜΜ, CME2205 είπε:

Πήρα ντεπόν αλλά δεν είμαι καθόλου καλύτερα. Δεν νομίζω ότι είναι πιάσιμο γιατί δεν με έπιασε στον ύπνο μου, με έπιασε όταν πήγα να ξαπλώσω. Βέβαια χθες πήγα αυθημερόν Πάτρα και οδήγησα περίπου 6 ώρες, μπορεί αυτό να έχει κάποια σχέση. 

κορίτσι μου μάλλον θα επιβαρύνθηκες από την οδήγηση...περαστικά σου! Θα περάσει κι αυτό.. :) 

On 3/11/2017 at 3:22 ΜΜ, Faith 30 είπε:

@rainbow κ γω ηθελα να παω μια μερα για υπερυχο στην βιοιατρικη αλλα δεν το εκανα γιατι φοβομουν μην μου το εβγαζαν μικροτεροη μην μου ελεγαν κανενα κουλό ,δεν τους εμπιστευομαι,μονο τον γιατρο μου εμπιστευομαι,υπομονη κ ακου μονο τον γιατρο σου!περιμενουμε νεα σου!

@CME2205 εγω οταν ξαπλωνω για υπνο με πιεζει ο θωρακας πολυ,με αποτελεσμα να κοιμαμαι με 3 μαξιλαρια στο κεφαλι μου.επισης οταν κοιμαμσι απτην αριστερη πλευρα στο 2ωρο πονανε τα πλευρα μου,γυριζω πλευρο,το ιδιο γινετε κ απο κει,με αποτελεσμα να στριφογυρναω συνεχεια.εδω κ μια βδομαδα το ιδιο γινετε.κ εχω ακομη εναμιση μηνα μπρωστα μου!περαστικα σου!υπομονη!

@dimitroula30 γερό κ καλότυχο να ειναι!κ μενα μου λειπει,τριτη εχω υπερυχο!κοντη γιορτη.....ντοπλερ ποτε θα σου κανει,σε ειπε?

Οσο για τα κιλα,δεν ανεβαινω πλεον στην ζυγαρια!την τριτη που θα με ζυγισει ο γιατρος θα σας πω!9 κιλα δεν μου ακουγονται πολλα,αντε στον 8 να παρεις το πολυ 3 κ στον 9 αλλα 3.

κι εγώ όταν ξαπλώνω μου πιάνονται τα πλευρά και από τις δύο πλευρές, αλλά έχω παρατηρήσει ότι πιάνονται όταν έχω δύο μαξιλάρια στο κεφάλι. Όταν κοιμάμαι με ένα μαξιλάρι δεν πιάνονται τα πλευρά, αλλά μου μπουκώνει η μύτη...γενικά με τη μύτη έχω θέμα, δεν υπάρχει μέρα που να μην έχω έστω ένα μικρό μπούκωμα...

 

@dimitroula30 εγώ είμαι στα +9 κιλά, αλλά πλέον το βρίσκω όλο και πιο δύσκολο να αντιστέκομαι στους πειρασμούς. Επίσης το ζάχαρό μου ανεβαίνει και παρόλο που έχω ανεβάσει μονάδες ινσουλίνης δε λέει να πέσει κάτω από 90 το πρωί.... 

 

Σήμερα θα δούμε κι εμείς το μωράκι μας ! έχουμε ραντεβού με τον πρώτο γυναικολόγο μας και θα του ανακοινώσουμε και ότι τελικά θα πάμε στο δημόσιο..ελπίζω μόνο να το πάρει καλά, έχω λίγο άγχος είναι η αλήθεια, για την αντίδρασή του...

 

φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες to be... και καλή εβδομάδα σε όλες! μπούκωμα στην μύτη έχω και εγώ από τον τρίτο μήνα και ένα μήνα τώρα έχω και μυξουλες με το συμπαθειο... έτσι θα μας πάει μέχρι τέλους.εγω έχω ραντεβού την Τετάρτη μέ τόν γιατρό και δεν ξέρω μήπως είναι το τελευταίο γιατί και γω θα πάω σε Πανεπιστημιακό νοσοκομείο και θα με ξεγεννησει εκεί μαιευτήρας του δημοσίου.οποτε πρέπει να εμφανιστω κάνα δίμηνο πιο νωρίς και όχι τελευταία στιγμή... φάκελο μου έχουν ανοίξει, είχα πάει όταν ήμουν 2-3 μηνών για να καταχωρηθεί η εγκυμοσύνη.αντε ρε κορίτσια να περάσει αυτός ο μήνας να ξεκινήσουμε τις ετοιμασίες για τα Χριστούγεννα να περάσει νεράκι ο καιρός να δείτε πως θα έχουμε μπει όλες στον μήνα μας...2-3 κοπελες βέβαια θα έχουν γεννήσει άγιο βασιλακια....

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...