Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@Μανιταρι Μαγικο επειδη εκανε εναν μεγαλο υπνο απο τις 7 το απογευμα και ξυπνουσε γυρω στις 2-3 τωρα κανω το εξης: αν φαει πχ 7 τον ξυπναω 10-11 τον κανω μπανιο τον ταιζω και ετσι κοιμαται στις 12-1 και ξυπναει 5-6! Κοιμαμαι κι εγω κατευθειαν οποτε κανω εναν 5ωρο υπνο και μετα ξανακοιμαται οποτε συμπληρωνω 1-2 ωριτσες ακομα, αναλογα ποτε θα ξυπνησει η μικρη. Ειμαι σαφως καλυτερα!

Λοιπον ειπα να παρω λιγο τα πανω μου! Εκλεισα Τεταρτη κομμωτηριο να βαψω μαλλι και Παρασκευη εχω συνεντευξη για δουλεια! Ευτυχως θα μου κρατησει τα παιδια η γλυκια μου αδερφουλα! 

@rainbow κι εμεις το απογευμα περιμενουμε επισκεψεις. Θα ερθει η νονα μου!

Και τωρα που το ανεφερα, εχετε αποφασισει νονο για τα μωρα σας;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Μανιταρι Μαγικο Εδώ και 10 χρόνια για την αποφυγή του SIDS οι επίσημες οδηγίες της Αμερικανικής Παιδιατρικής Ακαδημίας είναι το μωρό να κοιμάται ανάσκελα. Μας το είπαν και στο μαιευτήριο αλλά κι από μια έρευνα στο διαδίκτυο το διαπιστώνεις εύκολα. Κι εγώ κάποιες φορές όταν κοιμάται αμέσως μετά το θηλασμό, τον αφήνω στο πλάι για να μην τον ξυπνήσω, αλλά δεν είναι το ιδανικό. Οπότε ένα παιδί που γυρίζει μόνο του ανάσκελα δεν το ξυπνάμε.

Link to comment
Share on other sites

@fanouliκοριτσακι εμενα πνιγοταν στον υπνο του κ καποιες φορες εβγαζε κ γουλιτσα κ γι αυτο τον βαζω πλαι εκτος απ αυτο απο την μερα που γεννηθηκε ειχε μια γκρινια στο ανασκελα.ενοειται οτι δεν τον ξυπναω για να τον βαλω πλαι.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο εχει δικιο η @fanouli. Οι οδηγιες πλεον λενε ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι για να μην πνιγεται απο γουλιτσες. Αν βαλεις το κεφαλακι στο πλαι ειναι το ιδιο αππτελεσματικο για τις γουλιτσες με το να ειναι ολο το μωρο στο πλαι. Και φυσικα απαγορευονται σφηνακια και οποιοδηποτε αντικειμενο μεσα στην κουνια.

Κοριτσια ηρθε η νονα μου επισκεψη το απογευμα και μου εφερε λαμπαδα!!! Συγκινηθηκα πολυ!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμας θα μας το βαφτισει η κουμπαρα μας που ειναι κ φιλη μου .εχει ηδη αρχισει να ψαχνει..εγω παλι δεν εχω κοθταξει κατι ακομα...

εγω παρατηρησα κ στο πλαι καποιε φορες ζοριζεται αλλα κ ανασκελα.και ανασκελα πιο πολυ. Σαν να μην αναπνειει ευκολα. κ οταν ηθελε να βγαλει το γαλα εκλαιγεμολις τη σηκωνα μου το βγαζε.εγω πιστευω ειναι να μη σου τυχει .γιατι αμα το σκεφτεις κ οταν πινεις στο πλαι σου λενε να κοιμασαι κ σε κρισεις στο πλαι τον γυριζεις

Link to comment
Share on other sites

@CMESξερω την επισημη οδηγια αλλα πριν δυο χρονια πρωτη μου ξαδερφη εχασε το μωρο της απο αιφνιδιο θανατο μολις 5 εβδομαδων.η οδηγια ηταν να το κοιμηζει ανασκελα.οποτε δεν πιστευω πως η σταση υπνου παιζει τοοοοοσο μεγαλο ρολο για τον αιφνιδιο θανατο.εκτος αυτου ακομα κ οταν γυρναει μονος του γτ κουνιεται πολυ αρχιζει να γκρινιαζει κ καποιες φορες ειναι σαν να μην αναπνεει καλα.κ πριν καποια χρονια η επισημη οδηγια ηταν τα μωρα να κοιμουνται μπρουμητα αλλα τωρα ειναι απαγορευτικο γτ πιεζει το στομαχακι τους κ  τα πνευμονια τους με αποτελεσμα να μην αναπνεουν καλα.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι... εμένα που τον βάζω ανάσκελα γυρνάει το κεφάλι του όταν κοιμάται στη μέση, σαν να κοιτάει το ταβάνι και πάω συνέχεια και τον γυρίζω.

Λοιπόν κορίτσια ανασκουμπώνομαι και ξεκινάω από βδομάδα τη γύρα στα μαγαζιά να τελειώσουμε τις εκκρεμότητες του καινούριου σπιτιού μήπως καταφέρουμε να μετακομίσουμε πριν το καλοκαίρι!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκ εμενα ππτε δεν το πλαγιαζει το κεφαλι του οταν ειναι ανασκελα.υπαρχουν πολλοι παραγοντες που ευθυνονται για τον αιφνιδιο θανατο κ οι περισοτεροι ειναι αγνωστοι.κανεις δεν ξερει σιγουρα γτ συμβαινει οποτε εγω πιστευω ειναι θεμα τυχης κ οσο για τον υπνο ειναι θεμα του παιδιου.αντε ολο βολτιτσες θα εισαι κοριτσακι κ το καλυτερο ειναι τα ψωνια.θελω κ εγωωωωωω!εχω να παω για ψωνια δεν ξερω κ εγω απο ποτε.θελω κ καινουριο σπιτι γτ σ αυτο δεν χωραμε εχω απελπιστει.εχω παντου πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESκ εμενα ππτε δεν το πλαγιαζει το κεφαλι του οταν ειναι ανασκελα.υπαρχουν πολλοι παραγοντες που ευθυνονται για τον αιφνιδιο θανατο κ οι περισοτεροι ειναι αγνωστοι.κανεις δεν ξερει σιγουρα γτ συμβαινει οποτε εγω πιστευω ειναι θεμα τυχης κ οσο για τον υπνο ειναι θεμα του παιδιου.αντε ολο βολτιτσες θα εισαι κοριτσακι κ το καλυτερο ειναι τα ψωνια.θελω κ εγωωωωωω!εχω να παω για ψωνια δεν ξερω κ εγω απο ποτε.θελω κ καινουριο σπιτι γτ σ αυτο δεν χωραμε εχω απελπιστει.εχω παντου πραγματα.

Κι εμείς σε αυτό που μένουμε τώρα έχουμε στριμωχτεί πολύ. Κυρίως από θέμα αποθηκευτικών χώρων. Δεν χωράνε τα ρούχα στις ντουλάπες! Ο μπέμπης δεν έχει δωμάτιο και η κουζίνα είναι πάρα πολύ μικρή, δεν έχω που να ακουμπήσω τα πράγματα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εγω μια απο τα ιδια.σε καταλαβαινω απολυτα.κ εμεις δεν εχουμε δωματιο του μωρου στο δικο μας κοιμαται.οταν θα ερθει κ η κουνια να δεις γλεντια

@dimitroula30εμενα ουτε πυρετο εκανε ουτε γκρινια ειχε.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κοριτσια εσας τα μωρα ειχαν παρενεργειες απο το εμβολιο;

Κι εμας τιποτα δεν εκανε. Θυμαμαι ομως η κορη μου ειχε κανει απιστευτη ανησυχια και για μερικες μερες ειχε χαλασει τον βραδινο υπνο. 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cmes τελικα το βολευτηκατε το σλινγκ;

Διαβασα κτ κ επειδη οταν ειχα την κορη μου δ το ειχα δει,ειπα να στο πω καλου κακου

Καλο ειναι στο σλινγκ οριζοντια να τον βαζεις μονο οσο θελει να θηλασει,μην τον εχεις να κοιμαται ετσι.καλυτερα καθετα.ειναι πιο ευκολο να ελεγχεις οτι αναπνεει καλα,αλλα κ στην οριζοντια θεση δ ειναι οτι ετσι θα κοιμοντουσαν απο φυσικου τους,τα ποδαρακια ετσι "κολλητα".οποτε καλυτερα καθετα,ειναι πιο καταλληλη θεση

Link to comment
Share on other sites

@CMES & @Μανιταρι ΜαγικοΕμενα οπως σας προανεφερα ανορεξια και γκρινια, αλλα και υπνηλια. Εμεις καναμε το ,pentavac. Η παιδιατρος μου ειπε μεχρι 10 μερες μετα πρεπει να επανελθει. Αν δεν αρχισει να τρωει παλι θα κανουμε καλλιεργεια για ουρολοιμωξη .

Εσας ποσα μλ τρωει καθε φορα κ καθ ποσες ωρες;


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...