Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@CMES & @Μανιταρι ΜαγικοΕμενα οπως σας προανεφερα ανορεξια και γκρινια, αλλα και υπνηλια. Εμεις καναμε το ,pentavac. Η παιδιατρος μου ειπε μεχρι 10 μερες μετα πρεπει να επανελθει. Αν δεν αρχισει να τρωει παλι θα κανουμε καλλιεργεια για ουρολοιμωξη .

Εσας ποσα μλ τρωει καθε φορα κ καθ ποσες ωρες;

Απο εμας δεν μπορεις να κρινεις γιατι θηλαζει κιολας. Κανει 6-7 γευματα την ημερα και θηλαζει τουλαχιστον 30 λεπτα σε καθε γευμα. Σε 3-5 γευματα δινω μετα και 120ml.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@dimitroula30εμενα κανει 5 γευματα απο 140ml εως 170ml.καθε  4 ωρες τρωμε εκτος απο την νυχτα που κοιμαται 8-9 ωρες κ τον ξυπναω κιολας.

Καλημερα κοριτσαρες.σημερα γιορταζει ο αντρας μου κ απο χτες τρεχω κ δεν φτανω.καλα το σπιτι κ που το μαζεψα ειναι παλι χειροτερα απο πριν.εφτιαξα κ γλυκο κ στις 9:30 ερχεται κ υδραυλικος να μου αλλαξει μπαταρια στο ντους γτ τρεχει.πολυ ωραια θα περασουμε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! Πρωινες πρωινες βλεπω ολες...! Εμεις ακομα δεν καναμε τοβπρωτο μας εμβολιο μεσα στη βδομαδα θα παμε μαλλον δεν βιαζομαι ιδιαιτερα να τις τα κανω θεωρω οτι τα βομβαρδιζουν απο πολυ μικρα με πολλα .ειδικα αυτο το πενταπλο στο στομαχι μου καθεται..

εγω παλι σκεφτομαι πως τωρα που θα γυρισω πρεπει να καθαρισω το σπιτι κ μια καλη γενικη για το πασχα κ βαριεμαι..η μικρη εχει αποδειχθει μεγαλη κουτσομπολα θελει να ειναι συνεχεια με κοσμο να τη μιλανε κ εγω τη βαζω για υπνο κ αυτη με και χαμογελαει..τρελα ειναι...

dimitroula30: Εμεις ακομα πινουμε 100-110 ανα 3 ωρες εκτος απο το βραδυ που κοιμαται περισσοτερες ωρες

μανιταρι μαγικο: Να τον χαιρεσαι τον αντρα σου!! Τετοια μερα θυμηθικε ο υδραυλικος να ρθςι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καο χρονια πολλα!!

@Μανιταρι Μαγικο να χαιρεσαι τον αντρα σου!!

Εμενα γιορταζει η μαμα μου και η ανηψια μου. Η μαμα μου θα μαγειρεψει σημερα και θελει να παμε απο κει να φαμε. Θα ειναι ομως και η ανηψια μου που παει σχολειο και με αυτη τη δικαιολογια θα προσπαθησω γα το αποφυγω. Και το λεω αυτο γιατι με τον αντρα μου δεν τα πανε πολυ καλα και θα ειμαι μεσα στο αγχος μην πει κατι και παρεξηγηθουνε. Γενικα η μαμα μου εχει ταλεντο να δημιουργει παρεξηγησεις!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια να ειστε καλα κ να χαιρεστε τις οικογενειες σας. @CMESνα χαιρεσαι την μαμα σου κ την ανιψια σου.πολυχρονες να ειναι. @rainbow αυτο θα πει χωριο κοριτσακι ερχεται οποτε μπορει επειδη απλα μπορει.απο τις 6 το πρωι μαζευω κ παλι μπου****λο ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , CMES είπε:

Τωρα που λετε για το ποσο τρωνε συνειδητοποιω ποσο τρελες ποσοτητες ετρωγε η κορη μου!!! Σε ηλικια 2,5 μηνων επινε μονο σκονη και εκανε 6 γευματα απο 260 εως 330ml!!!

Τι λες τωρα;;;;δεν ηταν παρα πολυ;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Τι λες τωρα;;;;δεν ηταν παρα πολυ;;;

Ναι ηταν πολυ και η παιδιατρος τοτε μου ειχε πει να μην της δινω πανω απο 240 σε καθε γευμα γιατι θα εχω προβλημα! Παντως αυτες τις τρελες ποσοτητες μονο με το γαλα τις κρατησε. Οταν μπηκαν τα στερεα αρχισε να τρωει πολυ νορμαλ.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Να τους χαιρεσαι! Εμεις σημερα πηγαμε στα πεθερικα...η δε πεθερα ταχα παει να δει το μωρο που κοιμαται κ την ξυπναει..τι να πωαλλα λεει μονη της ξυπνησε..το βραδυ εχει εξοδο με τον αντρα μου επιτελους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Να τους χαιρεσαι! Εμεις σημερα πηγαμε στα πεθερικα...η δε πεθερα ταχα παει να δει το μωρο που κοιμαται κ την ξυπναει..τι να πωαλλα λεει μονη της ξυπνησε..το βραδυ εχει εξοδο με τον αντρα μου επιτελους

Πολυ σε ζηλευω... εμεις δεν προβλεπεται να εχουμε εξοδο μονοι μας τουλαχιστον για μια 5ετια ακομα!!!

Αχ αυτο με το ξυπνημα το κανει και ο πεθερος μου και με εκνευριζει τρελα! Παει και το φιλαει την ωρα που κοιμαται!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε;βολτες βλεπω θα πατε καποιες ευτυχως που καποιες απο μας μπορουν.θελω κ εγωωωω.εδω πανω κανει δευτερο χειμωνα.εχει πολυ αερα τρομακτικος θα ελεγα κ κρυο.εγω ευτυχως καταφερα κ εκανα ενα μπανιο σαν ανθρωπος κ το απολαυσα κιολας.εχω σιδερο ομως καλες 2 με βλεπω να κοιμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :) 

Χρόνια πολλά σε όλες! Να χαίρεστε όσους δικούς σας ανθρώπους γιορτάζουν..

On 23/3/2018 at 11:44 ΜΜ, CMES είπε:

@Μανιταρι Μαγικο εχει δικιο η @fanouli. Οι οδηγιες πλεον λενε ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι για να μην πνιγεται απο γουλιτσες. Αν βαλεις το κεφαλακι στο πλαι ειναι το ιδιο αππτελεσματικο για τις γουλιτσες με το να ειναι ολο το μωρο στο πλαι. Και φυσικα απαγορευονται σφηνακια και οποιοδηποτε αντικειμενο μεσα στην κουνια.

Κοριτσια ηρθε η νονα μου επισκεψη το απογευμα και μου εφερε λαμπαδα!!! Συγκινηθηκα πολυ!

Εμένα κορίτσια το μωρό και να έχει το κεφάλι σαν να κοιτάει ταβάνι, άμα του έρθει γουλίτσα το γυρνάει στο πλάι..επίσης όταν δεν έχει ρευτεί αρκετά και όταν έχει γουλιές είναι ανήσυχος, κουνάει χεράκια και το κεφάλι αριστερά δεξιά, οπότε όταν κάνει έτσι τον σηκώνω και τον κρατάω κανά δεκάλεπτο έξτρα για να μην υποφέρει και για να νιώθω πιο ασφαλής. 

Επίσης αν φοβάστε υπάρχει μαξιλάρι ασφαλείας που κρατάει το πάν μέρος του σώματος πιο ψηλά. Εγώ το έχω προληπτικά από τη γέννηση,και η γιατρός είναι σύμφωνη. Μπορείτε να το δείτε εδώ https://www.motherbaby.gr/μαξιλάρι-ασφαλείας-κούνιας-p-383.html. , υπάρχει και σε άλλες εταιριες, το είχε βγάλει και το lidl πριν λίγο καιρό 

Κορίτσι πολύ ωραία η κίνηση που έκανε η νονά σου! Είναι τόσο όμορφο να είστε έτσι αγαπημένες...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα ζηλεατε κοριτσια πουθενα δεν πηγαμε..η πεθερα μου την ξυπνηδε δυο φορες ταχα να τη σκεπασει κ η μικρη ηταν αυπνη μεσα στα νευρα κ εκλαιγε συνεχεια.την πηρε να την ταισει κ την εκανε χειροτερα δεν μπορουσα να το ησυχασω..κ το κορυφαιο μου ελεγε ασε θα την παρω εγω κατσε εσυ κ στα δυο λεπτα που δεν ηρεμουσε μου την εδινε .εβρεχε κ ολας κ με ολα αυτα ξενερωσα κ μειναμε σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rainbow είπε:

Τζαμπα ζηλεατε κοριτσια πουθενα δεν πηγαμε..η πεθερα μου την ξυπνηδε δυο φορες ταχα να τη σκεπασει κ η μικρη ηταν αυπνη μεσα στα νευρα κ εκλαιγε συνεχεια.την πηρε να την ταισει κ την εκανε χειροτερα δεν μπορουσα να το ησυχασω..κ το κορυφαιο μου ελεγε ασε θα την παρω εγω κατσε εσυ κ στα δυο λεπτα που δεν ηρεμουσε μου την εδινε .εβρεχε κ ολας κ με ολα αυτα ξενερωσα κ μειναμε σπιτι.

Αχ κοριτσακι μου σε ματιασαμε! Θα βρειτε τα πατηματα σας, θα συνηθισει και η μικρη τη γιαγια, νωρις ειναι ακομα!

Εγω ειχα κανονοσει να αφησω τη μικρη στη μανα μου και να παρω μαζι μου τον μπεμπη να παμε να βρουμε φωτα για το καινουριο σπιτι. Ομως εξω ειναι χαλια, ολα ειναι κατακιτρινα και ειναι ετοιμο να βρεξει! Δεν ξερω τι να κανω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...