Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Cmes: Φταιει κ ο καιρος μαλλον που εισαι ετσι την αλλη βδομαδα ειπε θα εχει ηλιο οποτε αν βγεις εξω κατ'ευθειαν θα φτιαξει η διαθεση σου.και εγω ηθελα να τη βγαλω λιγο να μην την εχω συνεχεια μεσα αλλα δεν γινεται.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Μη σε παιρνει απο κατω παρε τα πανω σου γτ θα φρικαρεις στο τελος.με το εμβολιο ολα καλα; σου εκανε καθολου πυρετο;

Οχι πυρετο δεν καναμε, γενικα ο μικρος μια χαρα. Ειναι 63 εκ και 6570!! Η μεγαλη ομως εχει απιστευτη γκρινια σημερα. Βεβαια παλι καλα, εκανε την επαναληπτικη δοση της ιλαρας και αυτο ειναι ενα εμβολιο που κανει ευκολα πυρετο. Κοριτσια η κορη μου ειναο 22 μηνων και 95 εκατοστα. Λενε οτι τα παιδια σε ηλικια 2 ετων αν διπλασιασεις το υψος τους υπολογιζεις ποσο περιπου θα γινουν ως ενηλικες. Δηλαδη θα γινει 1.90;;;; που θα βρει αντρα;;; και πως θα βαζει τακουνια;;;

@rainbow δεν φταιει ο καιρος, κατι συζητησεις που ειχα χθες φταινε αλλα τελος παντων...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2018 at 3:34 ΜΜ, CMES είπε:

Η παιδιατρος μου ειπε 1-2 καφεδες την ημερα μακρια απο τους θηλασμους. Ομως αυτο με δυσκολευει πιο πολυ απο ολα! Συνηθως εσπρεσο πινω, φραπε σπανια, ομως δεν μπορω με τιποτα να το κοψω! Να σημειωσω πως πριν μεινω εγκυος επινα 4-5 καφεδες τη μερα!

Να ρωτησω οσες εχετε θηλασει εστω και λιγο: λενε οτι ο θηλασμος ειναι απολαυση και πολυ ωραια αισθηση κλπ. Εσας πως σας φαινεται; προσωπικα το βρισκω εξαιρετικα δυσαρεστο! Δεν εχει σχεση με τον ελεγχο τπυ σωματος και κατι τετοια που λενε μερικες, απλα αυτη η αισθηση δεν μου αρεσει καθολου!!! Αν τρωει εινσι υποφερτο, αν πιπιλαει ομως μου ερχεται να ουρλιαξω! Ευχαριστο σε καμια περιπτωση! Να πω πως δεν ποναω καθολου ουτε με εχει τραυματισει ποτε..

ψαξε για agitation/nursing aversion


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@CMES95εκ;;ο χριστος κ η παναγια μοντελο την κοβω την κορη σου.αντρα θα βρει μπασκετμπολιστα απο την ομαδα που θα φτιαξεις.τοσο ηταν ο αντρας μου στα 2.αυτο με τον διπλασιασμο του υψους το ξερω μπορει να εχει αποκλιση +/- 6 εκ.μπορει η κορη σου να φτασει 1,84.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMES95εκ;;ο χριστος κ η παναγια μοντελο την κοβω την κορη σου.αντρα θα βρει μπασκετμπολιστα απο την ομαδα που θα φτιαξεις.τοσο ηταν ο αντρας μου στα 2.αυτο με τον διπλασιασμο του υψους το ξερω μπορει να εχει αποκλιση +/- 6 εκ.μπορει η κορη σου να φτασει 1,84.

Ομως μπορει να γινει και 1.96;;;;;:shock::shock:


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@CMESω ναι!!!!να παρεις κ σκαλιτσα να ανεβαινεις να τα λετε που κ που.

Εγω παντως δεν αντεχω αλλη κλεισουρα στο σπιτι κ σημερα δεν πηγα πουθενα ο αντρας μου ολη μερα εχει κατι τρεξιματα κ μενω μονη μου πολλες ωρες.εχω πολυ σιδερωμα κ βαριεμαι να ξεκινησω γενικα εχω μια φρικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν ειμαστε κοντα δεν θα ειχαμε κανενα προβλημα.θα μαζευομαστε ολες μαζι με τα μωρα μας κ αυτα θα περνανε καλα κ εμεις δεν θα ειχαμε μοναξιες.εχει κ αυτη τη σκονη ουτε στην αυλη δεν μπορουμε να βγουμε.βασικα οταν βγηκα το απογευμα καλα εξω κ ειδα οτι δεν βλεπω απο την σκονη φρικαρα.αν ειχε ηλιο κ ζεστη θα εβγαινα μια μικρη βολτιτσα ολο το απογευμα που ειμαι μονη με το μωρο.:?

Link to comment
Share on other sites

εμεις κοριτσια συνεχιζουμε την"παρουσιαση" του μωρου..ευτυχως οι περισσοτεροι ηρθαν..

το κακο ειναι οτι εδω βαλαμε κρεβατακι για να κοιμαται κ η μικρη εχει απλα εγω τη βαζω στο πλαι αυτη γυρναει συνεχεια ανασκελα χτυπιεται κ ξεσκεπαζεται..που να ηξερα να παρω τον υπνοσακο.φοβαμαι μη μου κρυωσει κ ολας μου εβηξε μια φορα αλλα θελω να πιστευω ηταν τυχαιο.

οσο για τη σκονη κ σε εμας μια απο τα ιδια ειναι .ευτυχως δεν ειχα πλυνει τις βεραντες ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Βλέπω τα μωράκια μεγαλώνουν με γοργούς ρυθμούς!! Ο δικός μου τις τελευταίες μέρες είναι λιτοδίαιτος. από εκεί που έτρωγε 12--140 μλ τη φορά τώρα τρώει όπως να ναι. Μπορει να φάει 100 μπορεί να φάει 50 μπορεί και 140. Ανά 3 ή 4 ώρεες!! Λέτε να περνάει φάση ή κάτι έπαθε> Η γιατρός μου είπε να μην τον πιέζω. Θα επανέλθει αλλά εγώ ανησυχώ. Τον ζυγίσαμε προχθές και είναι 5100. Μου φάνηκαν λίγα αλλά αν το σκεφτείς πήρε ακριβώς 2 κιλά σε δύο μήνες. 

Όσο για τις βόλτες τις προηγούμενες μέρες του δώσαμε και κατάλαβε. τώρα κλειστήκαμε πάλι μέσα :(


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Ευτυχως σημερα ειδαμε το φως του ηλιου! Χθες ο μικρος απο τις 5 το πρωι εως τις 12 το βραδυ ηπιε μονο 120ml ξενο μια φορα στις 3 το μεσημερι. Κι αυτο θα μπορουσα να το αππφυγω και να τον βαλω να ξαναθηλασει αλλα ταιζα τη μικρη εκεινη την ωρα. Το βραδυ δεν κανω πειραματα, του δινω το μππυκαλακι του κανονικα!

@dimitroula30 μην ανησυχεις!! Αφου εβαλε καλο βαρος αυτο μετραει! Ξερουν αυτα ποσο χρειαζονται!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESΔεν ξέρω, στεναχωριέμαι γιατι κάνει και το εξής : ενώ κλαίει για να φάει, του δίνω το μπιμπερό και κλαίει ενώ τρώει. Με δυσκολεύει πολυ που δεν ξέρω τι τον βασανίζει.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , dimitroula30 είπε:

@CMESΔεν ξέρω, στεναχωριέμαι γιατι κάνει και το εξής : ενώ κλαίει για να φάει, του δίνω το μπιμπερό και κλαίει ενώ τρώει. Με δυσκολεύει πολυ που δεν ξέρω τι τον βασανίζει.

Μηπως εχει παλλινδρομηση και τον ενοχλει; συζητησε το με τον παιδιατρο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, rainbow είπε:

εμεις κοριτσια συνεχιζουμε την"παρουσιαση" του μωρου..ευτυχως οι περισσοτεροι ηρθαν..

το κακο ειναι οτι εδω βαλαμε κρεβατακι για να κοιμαται κ η μικρη εχει απλα εγω τη βαζω στο πλαι αυτη γυρναει συνεχεια ανασκελα χτυπιεται κ ξεσκεπαζεται..που να ηξερα να παρω τον υπνοσακο.φοβαμαι μη μου κρυωσει κ ολας μου εβηξε μια φορα αλλα θελω να πιστευω ηταν τυχαιο.

οσο για τη σκονη κ σε εμας μια απο τα ιδια ειναι .ευτυχως δεν ειχα πλυνει τις βεραντες ...

Η επίσημη οδηγία είναι να κοιμούνται τα μωρά ανάσκελα. Γιατί τη βάζεις στο πλάι;

Link to comment
Share on other sites

@fanouliκ εγω στο πλαι τον βαζω απο την μερα που γεννηθηκε κ αυτο μου ειπε κ ο παιδιατρος.για τυχον γουλιτσες.

@CMESμαλον εχει αυξηθει το γαλα σου κ τον χορταινει καλα κανεις κ δεν κανεις πειραματα το βραδυ.ξυπναει ακομα καθε τρεις ωρες;

@rainbowμε εκανες κ γελασα με την παρουσιαση του μωρου.κ εμενα γυριζει την νυχτα στην καλαθουνα του ανασκελα αλλα δεν τον πειραζω.εμενα κανει κ το αλλο κατεβαινει κατω κατω στην καλαθουνα εχει λυγισμενα τα ποδαρακια του κ οταν τον ανεβαζω πιο πανω κουνιεται για να κατεβει κατω παλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...