Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@CMESμπραβο κοριτσακι μου να αλλαξει λιγο η διαθεση σου.κοιτα κ εγω που μενω στο χωριο μπορει να μην εχει κινηση αλλα για να παω ακομα κ σουπερ μαρκετ κανω μια ωρα δρομο για να παω κ μια να γυρισω οποτε το ιδιο πραγμα ειναι.

@rainbowλογικο να αγχωνεσαι αλλα δεν υστερει πολυ στα κιλα.ειναι κ κοριτσακι πρεπει να προσεχει.κ της κουμπαρας μου γεννηθηκε 2500 κ δεν ετρωγε γενικα αλλα ο γιατρος της ειπε οτι ειναι αδυνατη κ να μην την πιεζει με το φαγητο.φαντασου οτι οταν 6 μηνων η μπεμπα της ηταν οσο ειναι ο μπεμπης μου τωρα.

Σημερα θα βγω απο το σπιτι ναιιιιιιιιιι.εχει μια συνεφια αλλα θα παμε με το μωρο κ τον αντρα μου να του ψωνισουμε ρουχα.σε λιγοτερο απο μηνα παντρευεται ο αδερφος μου κ θελω κ εγω ενα γενικο ρεκτιφιε μαλια νυχια κλ.να δω ποτε θα τα κανω εδω πανω που ειμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@CMESφτου-φτου κοριτσακι.ελπιζω να ανεβηκε λιγο το ηθικο.τα παιδια που τα αφησες;

Εμεις κοριτσια πηγαμε για ψωνια.του πηραμε 5-6 καλοκαιρινα σετακια κ δυο πυζαμακια.ο μικρος τελειος χαμογελαγε συνεχεια.πηραμε κ σουβλακια στο γυρισμο ντερλικοσαμε χωρις να χρειαζεται να κανω λατζα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Κάναμε και μεις τα πρώτα μας εμβόλια!! Από βάρος είμαστε πολύ καλά ! Αλλά έχουμε ακόμα λίγο ίκτερο.. μας έδωσε εξετάσεις αιματολογικές η γιατρός αλλά τελικά όλα καλά.. είναι ο παρατεταμενος ίκτερος λόγω θηλασμού που μπορεί να κάνει και μέχρι το τρίτο μήνα οπότε οκ απλά το περιμένουμε.. δεν είναι κάτι παθολογικό ευτυχώς.  Αλλά αφήστε η αιμοληψια στο μικρούλη ήταν ένα σοκ για μας.. πολύ δύσκολα... Έκλαιγε χωρίς ανάσα και τον τρύπησαν και δύο φορές γιατί δε του βρήκαν κατευθειαν τη φλεβιτσα.. αλλά τέλος καλό όλα καλά ... Αυτός δείχνει να το ξεχάσει γρήγορα! Όταν γυρίσαμε μας γελαγε.. εμείς όμως θα το θυμόμαστε για καιρό το σοκ! Κατά τα άλλα ετοιμαζόμαστε για το  πρώτο μας οικογενειακό ταξίδι στο χωριό του άντρα μου το Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

εμεις καναμε γενικη ολο τπ σπιτι .τα εφτυσα..ευτυχως βοηθησε κ ο αντρας μου πολυ..και επειδη τσιμπολογισαμε για μεσημερι με επιασε μια ζαλαδα..κ τελθκα παραγγειλαμε κ εμεις κ μια χαρα...

μανιταρι μαγικο: Μεγια τα ρουχαλακια σας! Και εγω θελω να αλλαξω κατι φορμακια αλλα πεειμενω να περασει καμια μερα ακομα απο το εμβολιο κ μετα να την βγαλω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/3/2018 at 3:41 ΜΜ, CMES είπε:

Γεια σας!! Εγω σημερα σπιτι γιατι εχω ενα τρελο πιασιμο στον αυχενα και δεν μπορω να κουνηθω! Το απογευμα θα παμε στον ορθοπαιδικο για τα ισχια αλλα παλι προεκυψε δουλεια στον αντρα μου αρα παλι μονη μου θα παω!!!

Αυριο το πρωι εχω κλεισει κομμωτηριο να βαψω ριζα και ανυπομονω να γινω ανθρωπος!!!!

Άσε εγώ μάλλον έχω πάθει τενοντίτιδα στο χέρι .. απο όταν βγήκα από το μαιευτήριο με πονάει  και τώρα που βαραίνει και ο  μικρος χειροτερεύει. Ακούσω απο τον πόνο ώρες ώρες... Πρέπει να πάω και γω γιατρογιατί με παγο και επίδεσμο δε βλέπω να περναει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Δυσκολο βραδυ χθες, ηταν ανησυχα και τα δυο...

@lina!!! αυτο με την αιμοληψια το εχω ζησει και ειναι τραγικο! Οταν ειχα νοσηλευσει την κορη μου 9 μηνων για ουρολοιμωξη προσπαθουσαν να της βαλουν φλεβα και δεν μπορουσαν. Απο τις 2 το μεσημερι μεχρι τις 10 το βραδυ ειχε περασει ολο το νοσοκομειο απο πανω της και την ειχαν τρυπησει αμετρητες φορες. Τελικα της εβαλε φλεβα ο αντρας μου....

Να το δεις το θεμα με την τενοντιτιδα γιατι μπορει να χειροτερεψει πολυ με το να σηκωνεις το μωρο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξοριτσια! Εμεις εχουμε καταλαβει μαλλον οτι τη νυχτα κοιμομαστε..αφου χθες ολη μερα ηταν ξυπνια κ το βραδυ απο την κουραση της εφαγε απο το στηθος και κοιμηθηκε μεχρι το πρωι.αφου απορω δεν πειναει να ξυπνισει;μετα πεειμενω να παρει κιλα..αλλα να σας πω χορταινω υπνο...ελπιζω να συνεχισουμε ετσι...

cmes:δεν τους ελεγες απο την αρχη να το βαλει ο αντρας σου ..αλλα ειμαστε κ στο δικο μου το επεγγελμα καποιες πολυ ξεροκεφαλες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε σημερα;;εγω εχω αρχισει να γινομαι κακια κ μ αρεσει.χτες ηρθε η γιαγια του αντρα μου να δει το μωρο.να σημειωσω οτι για ενα χρονο περιπου δεν μου μιλαγε γτ λεει μια φορα που τσσκωνομουν με τον αντρα μου πεταχτηκε κ την ειπα βρωμιαρα.δεν ισχυει βεβαια γι αυτο κ εγω ποτε δεν πηγα να λυσω την παρεξηγηση.στο γαμο δεν μου ευχηθηκε καν κ οταν με ρωτησε ο αντρας μου του το ειπα κ μου την δικαιολογησε λεγοντας μου οτι την πονουσε η μεση της ουτε οταν γεννησα μου ευχηθηκε για το παιδι.καλα του λεω δεν ειπα να με σηκωσει την ευχη της περιμενα δεν ηταν βαρος.τεσπα.χτες ηρθε σπιτι κ ο μπεμπακος κουναγε τα χερια του κ λεει αχ μπεμπακο θα τους πλακωσεις στις μπουνιες ε;γυρναω στο παιδι κ λεω οχι την μανουλα αγαπη μου που σε ηθελε απο παντα.μπουνιτσες εκει που ησουν ανεπιθυμητος.ε μπεμπακο;;ε αλλαξε πεντε χρωματα.

πρίν από 10 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερα ξοριτσια! Εμεις εχουμε καταλαβει μαλλον οτι τη νυχτα κοιμομαστε..αφου χθες ολη μερα ηταν ξυπνια κ το βραδυ απο την κουραση της εφαγε απο το στηθος και κοιμηθηκε μεχρι το πρωι.αφου απορω δεν πειναει να ξυπνισει;μετα πεειμενω να παρει κιλα..αλλα να σας πω χορταινω υπνο...ελπιζω να συνεχισουμε ετσι...

cmes:δεν τους ελεγες απο την αρχη να το βαλει ο αντρας σου ..αλλα ειμαστε κ στο δικο μου το επεγγελμα καποιες πολυ ξεροκεφαλες..

Αφου κοιμαται να κανεις το σταυρο σου.κ εγω εχω αυτη την απορια αφου καποιες φορες ακουω το στομαχακι του να γουργουριζει.εμενα βαραει κ 9 ωρα.κ επειδη καποιες φορες παει να κοιμηθει κατα τις 9 το βραδυ τον κραταω ξυπνιο μεχρι τις 10:00-10:30 που κανουμε μπανιο κ τρωμε.απολαυσε τον υπνο σου τωρα που μπορεις γτ μετα ερχονται τα δοντια κ παλι θα κουτουλαμε.μιας φιλης μου ειναι 7 μηνων κ κοιμαται 12ωρο.προλαβαινεις να τον βαλεις για υπνο να κανεις καμοια δουλεια να κανεις μπανιο κ να χορτασεις κ υπνο.τα καλυτερα ερχονται

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σας ζηλευω!! Ο δικος μου χθες κοιμηθηκε 11, ξυπνησε 3.15 και κοιμηθηκε 4.30, μετα ξυπνησε 7 και κοιμηθηκε 8 και ξανα 8.40!! Η μικρη ξυπνησε στις 3 και ουρλιαζε (μαλλον αυτη τον ξυπνησε εκεινη την ωρα). Σημερα κουτουλαω παλι...

@rainbow οι νοσηλευτριες ηταν πολυ καλες, δεν εχω παραπονο. Ο αντρας μου δεν ηθελε να βαλει αυτος φλεβα στο παιδι γιατι τη λυποταν. Οταν ομως δεν μπορουσε πια κανεις δεν γινονταν αλλιως, επρεπε να δοκιμασει. Μετα απο αυτο το σκηνικο οποτε εμπαινε νοσηλευτρια στο δωματιο, ακομα και για να φερει κατι, η μικρη πλανταζε στο κλαμα!

@lina!!! να ξερεις παντως πως τα παιδια μεχρι 2 ετων δεν σχηματιζουν αναμνησεις γιατι δεν εχουν τις απαραιτητες νευρικες συναψεις. Οποτε τιποτα απο ολα αυτα δεν θα θυμαται!

@Μανιταρι Μαγικο ετσι σε θελω!! Προχωρα δυναμικα!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CMES πωπω κρίμα τα νινακια.. πάντως πρέπει να ναι αρκετά δύσκολο να βρεις φλέβα σε τόσο μικρό μωράκι.. όσο να ναι πρέπει να χει μια εξειδίκευση και εμπειρία ο αιμοληπτρια/νοσηλευτής.. και γω είχα ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις που τα τρύπησαν πολλές φορές τα μωράκια .. και να σου πω στο τέλος της ημέρας το σκεφτόμουν και έλεγα πάλι καλά που το πέτυχε με τη δεύτερη.. δεν νομίζω να ΧΑ τη ψυχραιμία να δω να τον τρυπάνε και τρίτη.. εδώ ακόμα και ο άντρας μου που ναι νοσηλευτής τον έβλεπα είχε ανεβάσει πίεση ... Μπράβο στον άντρα σου που χε τη ψυχραιμία να της βάλει εκείνος.. γιατί όπως και να χει είναι αλλιώς στο παιδί σου ...

Όσο για τον ύπνο εμείς πλέον έχουμε ένα σχετικά σταθερό μοτίβο.. κατά τις 7 το απόγευμα πέφτει στο βαθύ ύπνο..τρώει στις 9 και στις 12 . Και μετά ξυπνάει στις 3-4 περίπου και στις 6μιση το πρωί..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια οταν τον πηρα απο την ΜΕΝΝ του ειχαν ξυρισει τα μαλια στο πλαι ηταν μοικανος.οταν ρωτησα γτ μου ειπαν οτι του ειχαν βαλει ορο κ μονο στο κεφαλι μπορουν να βρουν φλεβα σε νεογεννητο.με πονεσε η ψυχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

κοριτσια εγω σκεφτομαι να την βαλω στο κρεβατι της.τη βλεπω να στριμωχνεται στην καλαθουνα κ τη λυπαμαι..μαλλον μεχρι τον τριτ θα τη μετακομισω..

το πασχα τι θα κανετε; εμεις ακομα δεν αποφασισαμε σε ποιον θα παμεμ

μανιταρι μαγικο: Καλα εκανες γιατι μετα μας περναν για χαζες κ οτι μπορουν να κανουν οτι θελουν.

εμενα θα ερθει η κουνιαδα μου απο αθηνα για λιγες μερες και θελει να παμε εμεις με το παιδι κ οχι να ερθει εδω..τι να πω! Ακομα δεν το εχει δει γιατι κ καλα ειναι πολλα τα λεφτα να ρθει κ εχουν λεφτα αλλα κλαιγονται.αφου απορω πως αντεξε να μην δει το ανηψι της τοσο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @CMES, γεια σας κοριτσια! για καλο χαθηκα. ο μπεμπουκος μου εχει αρχισει γελακια, φωνουλες, παιχνιδακια, και καθομαι και τον απολαμβσνω να παιζουμε. Αποφασισα να ξεαγχωθω λιγο και για το αν και ποτε θα κοιμηθει και ποτε θα τακτοποιησω και ολα. Ο,τι προκυψει καθρ μερα! Και οντως ημουν πιο χαλαρη και κουτσα στραβα εκανα και πραγματακια. Ανυπομονω να κλεισουν και τα σχολεια, να μην λειπει ο αντρας μου με το αυτοκινητο, να μπορω να βγαινω με τον μπεμπη στη Χωρα στα  μαγαζια, να βλεπω κ λιγο κοσμο. 

Link to comment
Share on other sites

@rainbow ξεκινα να τη βαζεις λιγο μεσα στη μερα στην κουνια της πριν τη βαλεις νυχτα. Την κορη μου την ειχα βαλει 2,5 μηνων και ενω κοιμοταν ηδη ολη τη νυχτα οταν πηγε στο παρκοκρεβατο (γιατι ειχαμε παει διακοπες) αρχισε να ξυπναρει παλι τη νυχτα για μια βδομαδα και μετα επανηλθε μονη της. Οταν γυρισαμε Αθηνα το πρωτο βραδυ την εβαλα κατευθειαν στην κουνια και δεν διαμαρτυρηθηκε καθολου! Τωρα ο μπεμπης ομως δεν εχει κουνια! Θα μεινει στο λικνο μεχρι να μετακομισουμε!!!

@Έσπερος σε ζηλευω που εισαι σε νησι τωρα που θα ανοιξει ο καιρος!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...