Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοιλιτσες μου τι κανετε;;εμεις ντερλικοσαμε του σκασμου στους παπουδες του αντρα μου.γιορταζε κ ο παππους μας κ μετα πηγαμε για καφεδακι.οι μερες πλησιαζουν κ ειμαι σ ενα μονιμο αγχος οτι ανα πασα στιγμη θα γεννησω.ελπιζω να περασατε κ εσεις ομορφα κ οικογενειακα.:-P

Link to comment
Share on other sites

Όσο η υγεία υπάρχει, όσο η αγάπη κυριαρχεί, όσο η ελπίδα πρωτοπορεί κι όσο οι πατροπαράδοτες αξίες οδηγούν τα βήματα μας, κάθε Πρωτοχρονιά, θα είναι ένα θετικό ξεκίνημα για τον καθένα ξεχωριστά, αλλά και για ολόκληρο τον κόσμο! Εύχομαι λοιπόν όλα αυτά, αλλά και κάθε άλλο θετικό και όμορφο, με την ευλογία του Αγίου Βασιλείου, να μονοπωλήσουν τη ζωή μας το νέο έτος! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά για όλους μας!

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσον αφορά το δόντι ξεκίνησα amoxil 500mg 3φορες/ημέρα και κάθε 6ωρες depon 1000mg.και την Τετάρτη που θα επιστρέψει στην πόλη, θα μου το ανοίξει γιατί αν γεννήσω και μετά δεν θα μπορώ να το φτιάξω.εκτος αυτού πρέπει να φτιαχτεί γιατί ο πονόδοντος είναι το χειρότερο μου... σου πιάνεται όλο το κεφάλι, ένα μούδιασμα, και ένας πονοκέφαλος εκνευριστικος


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2017 at 7:04 ΜΜ, Biscottinomum είπε:

Κορίτσια μου καλή χρονιά! Οτι καλύτερο! Θα έχετε νεα μου συντομα!!!!!! Φιλιά πολλά σε όλες!*

Μπισκοτάκι τί έγινε βρε; πηγές να γεννήσεις; τί νέα θα μας φέρεις;;;

πρίν από 2 λεπτά , Katerinakiii είπε:

Καλη χρονια κ χρονια πολλα σε ολες!!!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!εγω αποψε εκανα εισαγωγη κ αυριο το πρωι γενναω!!!!με το καλο κ οι υπολοιπες!!!

Άντε με το καλό να πάρεις αγκαλιά το παιδάκι σου.. σου εύχομαι έναν εύκολο τοκετό και καλή ανάρρωση!

Εμένα κορίτσια μου έπεσε το φλουρί στη βασιλόπιτα που είχε φτιάξει η πεθερά μου!!! Πρέπει να σκυλιασε, το κοίταζε και δεν το πίστευε...εντωμεταξυ πρώτη φορά που πετυχενω φλουρί, συνήθως είμαι γκαντεμω και δεν με θέλει... αλλά αυτή την φορά μου έκανε την χάρη.. μάλλον προοριζόταν για την μπεμπουλα, δεν εξηγείται αλλιώς...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerinakiii  με εναν πόνο αγάπη μου!!

@november rain μου μια απο τα ίδια , εμένα ειδε οτι πέφτει σ εμενα και είπε του μπέμπη του μπέμπη τελικά το κομματι!!! Χιχιχιχιχι!!!! Ωστόσο η αλλη νύφη σήμερα δεν συνόδευσε τον άντρα της στο οικογενειακό τραπέζι που ειχαμε-να σημείωσε παντρευτηκαν πριν 15 μερες... Η πεθερά σκυλιασε αλλά φυσικά μπροστά μου δεν ειπε τίποτα...... Το ευχαριστήθηκα....

  • Μου αρέσει 3

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

8Καλη χρονια και ευτυχισμένο το 2018!!!!!Εύχομαι να είναι τέλεια όλα τα μωράκια του κοσμου!!!

Κοριτσάκια μου για όσες με ρωτήσατε δεν ένιωθα τις συσπασεις εξ αρχής ουτε στο τελος...δεν ειχαμε δει την τριπλή περιτυλιξη λωρου..   την είδαμε αφού βγήκε..  η καισαρικη συζητηθηκε με το γιατρο λογω υψηλής μυωπίας.....με φτ ισως καθυστερουσαμε μερικές ωρες.οχι μερες. . τα ζυγισαμε κ αποφάσισαμε καισαρικη...δεν ξέρω τι θα γινόταν φτ με τριπλή περιτυλιξη ουτε ξερω ξέρω αν το είχε δει από πριν ο γιατρός κ δεν μου το είπε να με αγχωσεί....

.χτες την πηρα πρώτη φορά αγκαλιά  κ νομιζω τα συναισθημστα που βιωσα και οι σκεψεις μου δεν περιγραφονται....8μηνες γεμάτοι δυσκολίες κ ατυχίες κ τωρα τώρα σιγά σιγά ολα φτιάχνουν...... ποσο θαυμαστη ειναι η φυση κ τι δημιουργει μια γυναικα.....δεν πιστευω ακομη οτι την μπορώ να κατέβω και να την πάρω αγκαλια ..μου έδωσαν να προσπαθήσω με το μπιμπερό αλλα δυσκολευομουν πολυ.....την κοιτούσα κ προσπαθούσα να τη φανταστώ κοπέλα...μαγικές στιγμές.....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

8Καλη χρονια και ευτυχισμένο το 2018!!!!!Εύχομαι να είναι τέλεια όλα τα μωράκια του κοσμου!!!

Κοριτσάκια μου για όσες με ρωτήσατε δεν ένιωθα τις συσπασεις εξ αρχής ουτε στο τελος...δεν ειχαμε δει την τριπλή περιτυλιξη λωρου..   την είδαμε αφού βγήκε..  η καισαρικη συζητηθηκε με το γιατρο λογω υψηλής μυωπίας.....με φτ ισως καθυστερουσαμε μερικές ωρες.οχι μερες. . τα ζυγισαμε κ αποφάσισαμε καισαρικη...δεν ξέρω τι θα γινόταν φτ με τριπλή περιτυλιξη ουτε ξερω ξέρω αν το είχε δει από πριν ο γιατρός κ δεν μου το είπε να με αγχωσεί....

.χτες την πηρα πρώτη φορά αγκαλιά  κ νομιζω τα συναισθημστα που βιωσα και οι σκεψεις μου δεν περιγραφονται....8μηνες γεμάτοι δυσκολίες κ ατυχίες κ τωρα τώρα σιγά σιγά ολα φτιάχνουν...... ποσο θαυμαστη ειναι η φυση κ τι δημιουργει μια γυναικα.....δεν πιστευω ακομη οτι την μπορώ να κατέβω και να την πάρω αγκαλια ..μου έδωσαν να προσπαθήσω με το μπιμπερό αλλα δυσκολευομουν πολυ.....την κοιτούσα κ προσπαθούσα να τη φανταστώ κοπέλα...μαγικές στιγμές.....

Μπράβο zina μου...να χαίρεσαι το παιδάκι σου, όλα τα άλλα σε λίγο θα είναι παρελθόν, τώρα από δω και πέρα ανοίγει ένα καινούργιο κεφάλαιο στην ζωή, που λέγεται οικογένεια, μητρότητα, απέραντη αγάπη... 

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerinakiii  @Biscottinomum 

Με ενα πονο σας ευχομαι!!!ποσο χαιρομαι που ξεκινησαν τα γεννητουρια,σας εκανα καλο ποδαρικο κοριτσια!!!

Με το καλο κ οι υπολοιπες, υπομονη,απολαυστε τις τελευταιες στιγμες με τα μπιζελακια σας μεσα σας,κοντευει  η ωρα για ολες σας!!!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerinakiii με το καλό! !τι έγινε τελικα; όλα καλα;

@Biscottinomum ήρθε το μπισκοτακι σου;

Λοιπόν θα ανοίξω θέμα που δεν το έχουμε συζητήσει :έχετε διαλέξει όνομα για το μωράκι σας; θα δώσετε όνομα παππού -γιαγιάς ή κάτι αλλο; εμείς θα δώσουμε το όνομα του πεθερού μου καθώς είναι το πρώτο αγόρι σε όλο το σόι! Στέλιο θα τον πούμε! 

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cme2205: Ανοιξες θεμα που ποναει..εμενα ο αντρα μου θελει να το πουμε στελλα γιατι του αρεσει σαν ονομα.βεβαια λενε κ τον πεθερο ετσι.αλλα εμενα δεν μ'αρεσει καθολου .οπατερας μου οταν το ακουσε δεν του αρεσε γιατι λεει να το πουμε σε μια απο τις 2 γιαγαδες.και γενικα ολοι πριν μεινω εγκυος ελεγαν οτι δεν θελουν να ακουσουν το ονομα και καλα..εκτος απο τη μαμα μου.δεν ξερω τι θα κανουμε σκεφτομαι μηπως δωσουμε καποιο ασχετο..πολυ προβληματιζομαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...