Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 2

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κοριτσια μου εγώ χτες γέννησα....το μωράκι μου είναι στην θερμοκοιτιδα...πριν 20 μέρες ήταν 2200 στον υπέρηχο κ γεννήθηκε 2200 χτες...δεν καταλαβαίνω τέτοια απόκλιση....ευτυχως μου έκανε καισαρικη γιατι το κοριτσι μου είχε τριπλή περιτυλιξη μωρου κ το ανακαλύψαμε μόλις την είδαμε.. .Από εκεί λοιπόν που ο γιατρός με έκλεισε σε 3 βδομαδες για επισκεψη  με έστειλε για καρδιοτοκογραφο κ οι συσπασεις βαρουσαν κοκκινο....δεν έχω καταλάβει ότι έχω γεννήσει.κατεβαινω στη μενθ να τη δω κ πιάνεται η ψυχή μου...ονειρευομουν τόσους μήνες αλλιώς τη στιγμή που θα την έβλεπα.....απο την άλλη δεν είναι κ τραγικά τα πράγματα η πριγκίπισσα μου έχει πολύ καλές πιθανοτητες ως 35 κ 2 εβδομαδων...

Να σου ζήσει το μωρό σου, έλαβες το πιο όμορφο δώρο για τον καινούργιο χρόνο... γιατί πιάνεται η ψυχή σου; εσύ είπες ότι είχε τριπλή περιτυλιξη με τον λώρο... λογικά ο γιατρός σου όταν το είδε θεώρησε ότι έπρεπε να το πάρει για να το σώσει.. τα κιλά φτιάχνονται, είσαι τυχερή που έχεις μάγκα γιατρό και έσωσε την ζωή του.. αυτά είναι πολύ επικίνδυνα και έχουν γίνει πολλά τελευταία στιγμή.οποτε πρέπει να χαμογελάς και να είσαι τρισευτυχισμένη...

Κορίτσια εγώ έχω τον πόνο μου! πονόδοντος από χθές το βράδυ.πηρα ένα ντεπον αλλά τίποτα.. τί να κάνω; θα πάρω σε λίγο τηλ τον οδοντίατρο μου.. πρέπει να είναι κάποιο σφράγισμα παλιό αλλά έχει πιαστεί όλο το κεφάλι μου και μου κάνει ημικρανία... τί άλλο επιτρέπεται να πάρω για να απορροφηθεί η φλεγμονή; αντιβίωση; κάποια κοπέλα είχε ταλαιπωρηθεί με το δόντι της πιο παλιά, τί είχε κάνει;

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLove να ζου ζησει το μωρακι σου. Το καλυτερο δώρο σου έκανε ο αη Βασίλης!! @november rain εγώ ειχα ταλαιπωρηθει με τα δοντια μου από τον 6ο μήνα οπου χρειαΣτηκε να κάνω απονευρωση . Αργότερα μου βγήκε και ενα σφράγισμα να κάνω αλλά επειδή ειχα μπει στον 8ο μου είπε ο οδοντιατρος να το αφήσουμε για μετα τη γεννα. Ωστόσο αν χρειαστεί να παρεις κάποια αντιβιωση νομιζω σύμφωνα με αυτά που μου ειχε πει οτι μπορείς να πάρεις πχ zinadol . αλλά ρωτά το γιατρό σου φυσικά!! Και περαστικουλια

 

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , dimitroula30 είπε:

@ZinaLove να ζου ζησει το μωρακι σου. Το καλυτερο δώρο σου έκανε ο αη Βασίλης!! @november rain εγώ ειχα ταλαιπωρηθει με τα δοντια μου από τον 6ο μήνα οπου χρειαΣτηκε να κάνω απονευρωση . Αργότερα μου βγήκε και ενα σφράγισμα να κάνω αλλά επειδή ειχα μπει στον 8ο μου είπε ο οδοντιατρος να το αφήσουμε για μετα τη γεννα. Ωστόσο αν χρειαστεί να παρεις κάποια αντιβιωση νομιζω σύμφωνα με αυτά που μου ειχε πει οτι μπορείς να πάρεις πχ zinadol . αλλά ρωτά το γιατρό σου φυσικά!! Και περαστικουλια

Μωρέ ας το αφήσω και εγώ για μετά την γέννα, τώρα τί να κάνω να φύγει ο πόνος; έστειλα μνμ στον οδοντίατρο μου, περιμένω απάντηση,να δούμε χρονιαρες μέρες... όλο το χρόνο δεν έπαθα τίποτα,31 Δεκεμβρίου θυμήθηκε να μου συμβεί.. Λέτε να είναι σημαδιακό αυτό ρε κορίτσια; λέτε ο καινούργιος χρόνος να με ταλαιπωρήσει;;; ή μήπως δεν ήμουν καλός άνθρωπος όλο αυτόν τον χρόνο και με πληρώνει μ'αύτο τόν τρόπο;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , november rain είπε:

Μωρέ ας το αφήσω και εγώ για μετά την γέννα, τώρα τί να κάνω να φύγει ο πόνος; έστειλα μνμ στον οδοντίατρο μου, περιμένω απάντηση,να δούμε χρονιαρες μέρες... όλο το χρόνο δεν έπαθα τίποτα,31 Δεκεμβρίου θυμήθηκε να μου συμβεί.. Λέτε να είναι σημαδιακό αυτό ρε κορίτσια; λέτε ο καινούργιος χρόνος να με ταλαιπωρήσει;;; ή μήπως δεν ήμουν καλός άνθρωπος όλο αυτόν τον χρόνο και με πληρώνει μ'αύτο τόν τρόπο;

Καλε τι ειναι αυτα που λες;;; ολα τα προβληματα θα φυγουν με τον παλιο χρονο και θα ερθει ο καινουριος ολο χαρα! Επειδη εκτος απο ντεπον δεν μπορεις να παρεις αλλα παυσιπονα περιμενε να μιλησεις με τον οδοντιατρο σου μηπως σου κανει τιποτα τοπικα να ανακουφιστεις!

Εγω κοριτσια ξυπνησα στις 3 με απιστευτη δυσφορια, ανακατωσουρα και πονο χαμηλα! Δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω με τιποτα. Καθε μερα κι αλλο κουλο με πιανει!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και με το καλό να μας βρει ο καινούργιος χρόνος! Να είμαστε όλες γερές και γερά μωράκια στην αγκαλιά μας σύντομα! 

 

12 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κοριτσια μου εγώ χτες γέννησα....το μωράκι μου είναι στην θερμοκοιτιδα...πριν 20 μέρες ήταν 2200 στον υπέρηχο κ γεννήθηκε 2200 χτες...δεν καταλαβαίνω τέτοια απόκλιση....ευτυχως μου έκανε καισαρικη γιατι το κοριτσι μου είχε τριπλή περιτυλιξη μωρου κ το ανακαλύψαμε μόλις την είδαμε.. .Από εκεί λοιπόν που ο γιατρός με έκλεισε σε 3 βδομαδες για επισκεψη  με έστειλε για καρδιοτοκογραφο κ οι συσπασεις βαρουσαν κοκκινο....δεν έχω καταλάβει ότι έχω γεννήσει.κατεβαινω στη μενθ να τη δω κ πιάνεται η ψυχή μου...ονειρευομουν τόσους μήνες αλλιώς τη στιγμή που θα την έβλεπα.....απο την άλλη δεν είναι κ τραγικά τα πράγματα η πριγκίπισσα μου έχει πολύ καλές πιθανοτητες ως 35 κ 2 εβδομαδων...

 

Ζήνα να σου ζήσει ηπριγκιπέσσα!!! Να είναι πάντα γερή και τυχερή! Ίσως να μην είναι όπως τα περίμενες αλλά το μωρό σου είναι πλέον γεννημένο και σε λίγο θα είναι αποκλειστικά στην αγκαλιά σου! Να σε ρωτήσω, τις συσπάσεις τις καταλάβαινες? τον ομφάλιο λώρο που είχε τυλιχτεί τον είδατε στο υπέρηχο?

 

@CME2205 περαστικά σας βρε κορίτσι μου! Τι είναι το κοξάκι? είναι επικίνδυνο? 

 

@november rain περαστικά σου κι εσένα! Τι είπε τελικά ο οδοντίατρος? Εγώ λέω ότι τα μέχρι τώρα προβλήματα τα φορτώνεται ο παλιός χρόνος και ο καινούργιος θα έρθει φρέσκος με χαρές!!! 

 

Κορίτσια εμένα ο μπέμπης είναι κάποιες μέρες που δίνει ρέστα από κίνηση και είναι και κάτι μέρες που κινείται λίγο και νωθρά, αδύναμα. Είναι φυσιολογικό αυτό ή πρέπει να ανησυχήσω? Ραντεβού με το γιατρό έχω την Πέμπτη...

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith ειναι ενας ιος που στα παιδια εκτος οτι τα ταλαιπωρει πολυ μπορει να κανει και αρκετες επικινδυνες επιπλοκες. Προς το παρον καλα την εχουμε βγαλει ομως εχω κουραστει πολυ αυτες τις μερες γιατι η μικρη δεν τρωει τιποτα, εχει πολυ γκρινια και θελει συνεχεια αγκαλια. Όσο για τον μπεμπη, σημασια εχει να νιωθεις τις κινησεις του τουλαχιστον 10 φορες την ημερα, δεν εχει σημασια ποσο δυνατα.

Κοριτσια κι εγω δεν ειμαι καλα σημερα. Ποναει η κοιλια μου χαμηλα σαν να εχω περιοδο αλλα συνεχομενα και αρκετα δυνατα σε σχεση με αλλες μερες.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLove να σου ζησει! Μν ανησυχείς όλα θα πάνε καλά κ σύντομα θα την εχεις σπιτι. Λίγο βάρος να πάρει .

@november rain εμένα από παυσίπονο με είχε αφήσει κ algofren. Από αντιβίωση που τλκ δν χρειάστηκε με άφησε amoxil. Μου είπε ότι σε απλά παυσίπονα να πάρω ότι θέλω : panadol, Ponstan, depon. Περαστικά ! Το έχω ζήσει κ σίγουρα είναι από τους χειρότερους πόνους 

Οι γέννες μας

Faith 30 ...............21/12/2017

Zinalove................30/12/2017

 

Εγκυουλες Ιανουαρίου 

Gtkt1311.....................ΠΗΤ 30/12/2017 - πρίγκιπας 

Biscottinomum............ΠΗΤ 03/01/2018 -πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 03/01/2018- πρίγκιπας 

Μανιτάρι μαγικό .........ΠΗΤ 06/01/2018 - πρίγκιπας 

Katja..........................ΠΗΤ 14/01/2018 -πριγκίπισσα 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Panagiotamk...............ΠΗΤ 18/01/2018 -πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

Lina!!!.........................ΠΗΤ 21/01/2018 πρίγκιπας 

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Rosa Maria..................ΠΗΤ 27/01/2018 - πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πρίγκιπας 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Kalfeli........................ΠΗΤ 03/02/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  06/02/2018- πρίγκιπας 

Rita#..........................ΠΗΤ 06/02/2018 - πριγκίπισσα 

Katerina29..................ΠΗΤ 16/02/2018-πρίγκιπας

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλη Πρωτοχρονια σε ολες κοριτσια!! Για να δουμε θα εχουμε κανενα πρωτοχρονιατικο μωρακι;;; ολες με το καλο με την νεα χρονια !!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLove να σου ζησει κοπελα μου!μην ανησυχεις για το μωρακι σου,ειναι θεμα χρονου να παρει βαρος κ να το εχεις στην αγκαλια σου!

Κοριτσια καλη χρονια,με το καλο να τα υποδεχτειτε κ οι υπολοιπες!

  • Μου αρέσει 2

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...