Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

CMES ίσως αυτό που θα πω να είναι βλακεια για σένα μιας και είναι το δεύτερο παιδάκι σου κι έχεις εμπειρία, όμως επειδή ζω το ίδιο ακριβώς με σένα στο θηλασμο το λεω μήπως και σε βοηθήσει. Κι εμένα πολλές φορές είναι νευρική άλλωτε με το στήθος και άλλωτε με το μπουκάλι. Στο στήθος ησυχάζει κάπως όταν την κρατάω με το ένα χέρι αγκαλιά και με το άλλο πιέζω το στήθος μου από την κάτω μεριά, να γίνει σαν τρίγωνο, σαν χωνί. Ουσιαστικά την βοηθάω να κουράζεται λιγότερο να αντλήσει το γάλα. Αυτό εμένα μου έκανε διαφορά. 

Με το μπουκάλι διαπίστωσα ότι δεν το θέλει ζεστό το γάλα οπότε το έχω πολύ χλιαρό στο θερμός. Καμία φορά χρειάζεται να την πηγαίνω βόλτα αγκαλιά  στο δωματιο για να το πιει ή αφού την έχω βάλει στο καρότσι της το δίνω. 

Η γυμναστική θα σου κάνει πολύ καλό και θα ξεφεύγεις λιγάκι. Μπράβο που το σκέφτηκες και το οργανωσες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον σημερα θα βγαλουμε τα καγκελα απο το κρεβατι της μικρης. Πολυ φοβαμαι οτι θα σηκωνεται απο το κρεβατι και θα την κυνηγαω!! Επιμενει η παιδιατρος ομως γιατι τα καγκελα της ερχονται στην κοιλια και αν προσπαθησει να βγει ειναι πολυ ευκολο να ερθει τουμπα με το κεφαλι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω κοριτσια δεν ειμαι κ πολυ καλα τις τελευταιες μερες εχω λιγο πεσμενη ψυχολογια κ γενικα ολα μου φταινε κ δεν ξερω γτ.η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να μαζεψω το σπιτι κ το βραδυ ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο κ με χορευουν τα νευρα μου.κοιμαμαι στις 2:30 με 3 καθε βραδυ κ ευτυχως που το παιδι κοιμαται μεχρι τις 8-9 κ κοιμαμαι καποιες ωρες.

@CMESθα σηκωνεται αν ξυπναει την νυχτα αλλιως δεν νομιζω.βεβαια ειναι κ το παιδι πως θα τη δει.

Link to comment
Share on other sites

cmes: Καλα θα κανετς να τα βγαλετε γιατι οντως ειναι πολυ επικινδυνα.

τι παθατε βρε κοριτσια ολες;σας επιασε ο καιρος; εγω παλι ευτυχως ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα αν δεν ειχα κ διαβασμα θα ημουν τελεια...απο βδομαδα λεω να ξεκινησω κ διαιτα μαζι με τον αντρα μου γθατι δεν παει αλλο

Σοφουλακι: Αμα σου κανει ετσι με το γαλα με το φαγητο σε βλεπω να κανεις ολοκληρες χορευτικες παραστασεις για να φαει χαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε παιδιά, κολλητικό είναι; Κι εγώ σήμερα νιώθω πολύ πηγμένη. Είχε και η μικρή μου δέκατα, κρυώσε μάλλον με αυτόν τον καιρό που δεν ξέρει κανείς πως να ντυθεί και πως να σκεπαστεί. Έχω και τον άντρα μου που δεν θέλει να βγαίνω βόλτα με την μικρή γιατί φοβάται. Θέλει να πηγαίνουμε και οι τρεις μαζί το βράδυ που γυρνάει από τη δουλειά ή νωρίς το πρωί. Μα το βράδυ έχει υγρασία και το πρωί η μικρή κοιμάται. Άσε που στραβωνει και όταν βγαινω μόνη μου έστω και για ψωνια. Μου λέει που αφήνεις το παιδί; αφού κλαίει όταν λείπεις. Κι έχει δίκιο. Αλλά δεν μπορώ να είμαι όλη μέρα μέσα. Σκάω. Προσπαθώ να τον κανω να με καταλάβει αλλά μάλλον δεν το πετυχαίνω. Ουφ! 

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο πρεπει να παρεις αποφαση πως απο τη στιγμη που εκανες παιδι το σπιτι σου θα ειναι μπαχαλο για πολλα χρονια ακομα!! Οσο πιο γρηγορα το δεχτεις τοσο πιο πολυ θα ησυχασεις! 

@Σοφουλάκι σε αυτο πρεπει να επιμεινεις γιατι ειδικα τωρα που μπαινει το καλοκαιρι θα λαλησεις αν εισαι ολη μερα μεσα! Στο λεω επειδη κι εγω το ζω να πρεπει να εξαρτομαι παντα απο καποιον για να βγω απο το σπιτι, και πιστευω πως αυτο εχει συντελεσει παρα πολυ στην πεσμενη μου ψυχολογια!

@rainbow κι εγω μεσα σε ολα πρεπει να ετοιμασω μια ομιλια για τον Ιουνιο!! Ομως κατα τη διαρκεια της ημερας δεν μπορω να ανοιξω υπολογιστη γιατι ερχεται η μικρη και μου παταει ολα τα κουμπια. Ολο το αναβαλω και στο τελος θα παθω καμια κριση πανικου  γιατι δεν θα προλαβαινω!!!!

 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESεγω το εχω αποδεχτει ποτε δεν ημουν μανιακη με τις δουλειες του σπιτιου αλλα καποιες φορες μου σπανε τα νευρα.ειναι μικρο το σπιτι κ ολα ειναι μεσα στη μεση κ σιγουρα αυτη η κλεισουρα με εχει τσακισει.φτιαχνει κ ο καιρος κ δεν παλευεται μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

πολυ χαλαρους νομιζω τους εχετε τουςαντρες σας και σας.που θα μου ελεγε δεν κραταω τη μικρη να βγεις θα γινοταν χαμος ασε που θα κοβοταν κτο σεξ για αντιπηνα!!

Σοφουλακι: Το μωρο ακομα δεν ειχει το αισθημα αποχωρισμου οποτε ο αντρα σ ου μαλλον δεν εχει βρει τροπο ακομα με το μωρο να ξερει τι θελει η εχει επαναπαυτει οτι εισαι εσυ παντα εκει.οταν πας για δουλεια τι θα κανει;ασε που ειναι οξυμορο εξω δε σε εμπιστευεται αλλα στο σπιτι τα μπορεις ολα.καντου μια συζητηση θα παθεις τιποτα απο το πολυ μεσα .

σημερα ειδα και αιμα..μαλλον μου ρχεται κ περιοδος σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια παιδακια κανατε για να τα χαρειτε οχι για να κλειστητε μεσα στο σπιτι κ να κανετε δουλειες δεν πηρε καμια βραβειο καλητερης νοικοκυρας να ξερετε!!!

θυμιστε κ στους αντρες σας την τιμη του καροτσιου δεν το πηρατε για ομορφια για βολτες το πηρατε να βγαλει κ τα λεφτα του!!! 

αντε καντε αυτο που σας ευχαριστει τωρα που δεν εχουν κ αποψη τα μικρουλια ποσο καιρο νομιζετε θα μεινουν μωρακια ετσι να τα ευχαριστειθητε.! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@rainbowκ εγω τα ιδια αντιποινα κανω για το γαμο χαχα.

@CMESτι εγινε βρηκες κανεναν να σας παει βολτα;

Ναι η αδερφη μου εκανε κοπανα απο τη δουλεια και πηγαμε παιδικη χαρα με τα παιδια.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...