Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

cmes: Πω πω χαμος!!ουτε γαμο να κανατε!! Και εγω σκεφτομαι για τα δικα μου..

το μονο κακο ειναι οτι δεν ξερεις ποιοι θα ερθουν γιατι οι πιο πολλοι δεν λενε σιγουρα ειναι ολοι στο θα δουμε κ μας ειπε κ ο ανθρωπος του μαγαζιου δεν το πειραζουν τα ατομα αλλα επειδη θα φτιαξει τα τραπεζια κ θα κλεισει το μαγαζι μην του πω 100 και ρθουν 70 .και δικιο εχει,το καλο ειναι θα μας χρεωσει οσα ατομα ερθουν κ οχι οσα θα του πουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Πω πω χαμος!!ουτε γαμο να κανατε!! Και εγω σκεφτομαι για τα δικα μου..

Στο γαμο ειχαμε 260! Το προβλημα ειναι πως δεν μπορουμε να αποφασισουμε το μερος!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια στην βαφτιση θα καλεσω ολο μου το σοι που δεν ειναι κ μικρο αφου δεν εκανα θρσκευτικο γαμο θα ηθελα να τους καλεσω.απο οτι μπορω να σκεφτω μονο τα σογια μας γυρω στα 100 ατομα μαζευονται.αλλα εγω θα αργησω ακομα για την βαφτιση.θελω να ειναι κ ο αδερφος μου εδω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Εγω κοριτσια στην βαφτιση θα καλεσω ολο μου το σοι που δεν ειναι κ μικρο αφου δεν εκανα θρσκευτικο γαμο θα ηθελα να τους καλεσω.απο οτι μπορω να σκεφτω μονο τα σογια μας γυρω στα 100 ατομα μαζευονται.αλλα εγω θα αργησω ακομα για την βαφτιση.θελω να ειναι κ ο αδερφος μου εδω.

Και ο αντρας σου δεν θα σου κανει θεμα με ολον αυτον τον κοσμο;;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οτι κ να κανει εγω θα τους καλεσω γτ οι δικοι του να καλεσουν ολο του το σοι;;κ εκτος αυτου για να του κανω την ζωη πιο δυσκολη του λεω οτι θα πρεπει να παντρευτουμε γτ δεν θα μας βαφτιζει το παιδι ο παπας.( η θεια του εχει κανει δευτερο γαμο πολιτικο κ ο παπας δεν την αφηνε να βαφτισει ενα παιδακι κ εκανε θρησκευτικο μονο κ μονο γι αυτο).αμα δεν του αρεσει ας μην ερθει!!! Εχω κ την πεθερα μου εδω κ μερες οτι δεν πρεπει να ειμαστε τσακωμενοι κ οτι δεν ειναι σωστο για το παιδι αυτη η κατασταση κ αλλες βλακειες κ τα ακουσε κ αυτη για τα καλα της εκλεισα κ το τηλ στη μουρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα! Κοριτσια μου τα φωτα σας...ο μικρος μου γεννηθηκε 5/1/18..οι κολικοι τον τσακισαν.εδω κ κανα 20μερο εχει ηρεμησει καπως..το θεμα ειναι πως δεν καθεται πουθενα! Ουτε στο παρκο,ουτε στο καροτσι ουτε πουθενα! Μονο αγκαλια κ βολτες παρακαλω!! Κ για να κοιμηθει ( κοιμαται καποια μισαωρα μεσα στη μερα) παλι αγκαλια κ βολτα κ τραγουδι..εχω εξαντληθει..τι να κανω? Δεν μπορω να τον αφηνω να κλαιει γτ παθαινει κ υστερια μια στο τοσο κ δε θελω...

Link to comment
Share on other sites

@Angie trgκοριτσακι μαλον εμαθε στην αγκαλια λογο κ των κολικων.κ εμενα με ειχε προειδοποιησει ο γιατρος.ισως αν εκει που τον αφηνεις να του βαζεις καποιο παιχνιδακι να το βλεπει να ξεχνιεται.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμένα είναι πολύ άστατη στον ύπνο της. Τόσο που θέλω κάθε φορά να τη ρωτήσω πόσο έχει σκοπό να κοιμηθεί, να ξέρω να κάνω καμιά δουλειά! 

Angie trg όταν τον έχεις αγκαλιά βάλτον κοντά στον απορροφητηρα. Νανουρισε τον εκεί όταν είναι για να κοιμηθεί. Τα ηρεμεί αυτός ο θόρυβος. 

rainbow κι εγώ στα ίδια είμαι. Ένα το χω και σκέφτομαι για δεύτερο.  Το ξέρω ότι εκεί πρέπει να καταλήξω και μάλιστα το συντομότερο. Εσύ έχεις σκεφτεί πότε, ή είναι νωρίς ακόμη και να το σκέφτεσαι; 

Εσείς κορίτσια χρεισιμοποιειτε το καρότσι στο σπίτι;;  και το έχετε δεμένο;;; που το αφήνετε κατά τη διάρκεια της ημέρας;;  

Εγώ για βάφτιση το σκέφτομαι ή τον Φεβρουάριο ή του χρόνου το καλοκαίρι. 

 

Link to comment
Share on other sites

@rainbow, ο άντρας μου σίγουρα θα θεωρήσει πιο χοντρό να τους καλέσουμε χωρίς να τους κλείσουμε δωμάτιο παρά να μην τους καλέσουμε καθόλου εξηγώντας ότι το θέλουμε σε κλειστό κύκλο. Εννοείται ότι α έχουμε φροντίσει εμείς να βρούμε καταλυμα με κάποια καλή προσφορά, άσχετα από το ποιος θα την πληρώσει, γιατί μπορεί πχ να θέλουν να μείνουν παραπάνω κ εμείς να καλύψουμε ένα βράδυ. Αυτό τουλάχιστον λέγαμε πριν γεννηθεί ο μικρός. Τώρα βέβαια τα οικονομικά φαίνονται πολύ ζορισμένα και γι' αυτό ο άντρας μου θα ήθελε μόνο τον άμεσο κύκλο. Από την άλλη, οι δικοί μου γονείς αποκλείεται να δεχτούν να τους πληρώσουμε ξενοδοχείο. Λογικά κ τα πεθερικά μου. Για τα αδέρφια μας θεωρώ αυτονόητο να το πληρώσουμε γιατί είναι κ εκείνοι με νέες οικογένειες κ πολλές υποχρεώσεις. Τραπέζι θα κάνουμε σε ένα παραθαλάσσιο εστιατόριο, όχι γλέντι κλπ, αλλά ο άντρας μου θέλει και ένα βράδυ στο σπίτι, που γι\ αυτόν αυτό είναι το κανονικό γλέντι. 

Πάντως κι εγώ δεν θα ήθελα να βρεθώ με καλεσμένο όλο το σόι από υποχρέωση. Το μόνο έξτρα που θα ήθελα υπό κανονικές συνθήκες θα ήταν δύο θείες και τα ξαδέρφια της μαμάς μου που έχουμε μεγάλο σύνδεσμο (συγκεκριμένα άτομα, όχι όλες οι θείες κ όλα τα ξαδέρφια), και κάποιοι φίλοι. Ιδανικά δηλαδή 50 άτομα σύνολο. Αλλά οκ, αφού αυτό δεν είναι εφικτό, ελπίζω να μη διαφωνήσουμε για τους πολύ στενούς συγγενείς. 

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκι τον απορροφητηρα τον ειχαμε αγκαλια στους κολικους! @Μανιταρι Μαγικο...ασε με λουνα παρκ το χω κανει το παρκο...μαλλον η μονη λυση ειναι το κλαμα...θα κλαιω κ γω μαζι αλλα δε γινεται αλλιως..δεν παει η κατασταση...ειναι κ 7 κιλα γερος να ναι..θα το συζητησω κ με την παιδιατρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω κοριτσια χτες πηρα τον παιδιατρο γτ παλι μου κανει ευκοιλια.ειχε σταματησει καποιες μερες κ εκανε παλι.με μπερδευει γτ κανει κ κανονικα κακα κ δεν φαινεται να τον ενοχλει κατι.ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο αλλα να τον ενημερωνω καθε μερα.σημερα για παραδειγμα δεν εκανε( ακομα) ηταν κανονικα.κ αν συνεχισει θα κανουμε καλιεργεια ουρων.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βρηκα μυρμηγκια  στο σπιτι κ εχω φρικαρει...θα αρχισουν κ οι κατσαριδες μιας κ μενουμε σε σπιτι με αυλη...τι θα κανω!!να ψ   εκασω με κατσαριδοκτονο μεσα νομιζω το αποκλειω...ελεγα για εξω συνεργειο απολυμανσης αλλα τωρα μεσα τι θα κανω;;;;;;;;;;;να πω στο συνεργειο να ριξουν κ μεσα;;εσεις τι θα κανατε;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ZinaLove είπε:

Κοριτσια βρηκα μυρμηγκια  στο σπιτι κ εχω φρικαρει...θα αρχισουν κ οι κατσαριδες μιας κ μενουμε σε σπιτι με αυλη...τι θα κανω!!να ψ   εκασω με κατσαριδοκτονο μεσα νομιζω το αποκλειω...ελεγα για εξω συνεργειο απολυμανσης αλλα τωρα μεσα τι θα κανω;;;;;;;;;;;να πω στο συνεργειο να ριξουν κ μεσα;;εσεις τι θα κανατε;;

Σε μια παρομοια περιπτωση που ειχα βρει κατσαριδα στο σπιτι οταν ημουν εγκυος φωναξα συνεργειο και μου εκαναν μονο εξω αλλα και φρεατια και απ'ολα καο μετα δεν ξαναδα ουτε κατσαριδα ουτε μηρμυγκι. Νομιζω πως αν ψεκασουν μονο εξω εισαι καλυμενη!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ZinaLove είπε:

Κοριτσια βρηκα μυρμηγκια  στο σπιτι κ εχω φρικαρει...θα αρχισουν κ οι κατσαριδες μιας κ μενουμε σε σπιτι με αυλη...τι θα κανω!!να ψ   εκασω με κατσαριδοκτονο μεσα νομιζω το αποκλειω...ελεγα για εξω συνεργειο απολυμανσης αλλα τωρα μεσα τι θα κανω;;;;;;;;;;;να πω στο συνεργειο να ριξουν κ μεσα;;εσεις τι θα κανατε;;

Νομίζω πως αν ψεκασουν έξω, θα εξαφανιστούν κι από μέσα. Ρώτα το συνεργείο τι χημική ουσία θα χρησιμοποιήσει και να ρωτουσες και τον παιδίατρο; Εγώ παντως μέσα θα το απέφευγα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Εγω κοριτσια χτες πηρα τον παιδιατρο γτ παλι μου κανει ευκοιλια.ειχε σταματησει καποιες μερες κ εκανε παλι.με μπερδευει γτ κανει κ κανονικα κακα κ δεν φαινεται να τον ενοχλει κατι.ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο αλλα να τον ενημερωνω καθε μερα.σημερα για παραδειγμα δεν εκανε( ακομα) ηταν κανονικα.κ αν συνεχισει θα κανουμε καλιεργεια ουρων.

Η κορη μου σε αυτη την ηλικια ειχε κανει διαρροιες 2 εβδομαδες χωρις αλλα συμπτωματα και τελικα βαλαμε υποαλλεργικο γαλα και σταματησαν!

5 ώρες πρίν, Angie trg είπε:

@Σοφουλάκι τον απορροφητηρα τον ειχαμε αγκαλια στους κολικους! @Μανιταρι Μαγικο...ασε με λουνα παρκ το χω κανει το παρκο...μαλλον η μονη λυση ειναι το κλαμα...θα κλαιω κ γω μαζι αλλα δε γινεται αλλιως..δεν παει η κατασταση...ειναι κ 7 κιλα γερος να ναι..θα το συζητησω κ με την παιδιατρο..

Αυτο που εφαρμοσα και στα δυο μου παιδια ηταν εκπαιδευση. Στην αρχη τα ειχα στην καλαθουνα στο σαλονι στην οποια φυσικα δεν ηθελαν να μπουν. Ειδικα το πρωτο ηταν πολυ δυσκολο σε αυτο το θεμα. Την ειχα λοιπον αγκαλια και οταν την επαιρνε ο υπνος την ακουμπουσα στην καλαθουνα. Σε 5 λεπτα εκλαιγε. Ξανα αγκαλια και οταν ηρεμουσε παλι καλαθουνα. Σε 5 λεπτα ξαναεκλαιγε, την επαιρνα παλι αγκαλια και παλι το ιδιο. Αυτο το εκανα κυριολεκτικα ολη μερα. Ομως πολυ γρηγορα, μετα απο 3-4 μερες το 5λεπτο εγινε 20λεπτο, μετα μισαωρο και μετα μπορουσαν πια να κανουν κανονικους υπνους. Σε αυτη την ηλικια δεν ειναι για καλαθουνα αλλα μπορεις να δοκιμασεις αυτην την τεχνικη στο παρκο. Επισης να δοκιμασεις ενα ριλαξ, ιδιως αυτα που κουνιουνται σαν κουνια ειναι πολυ αποτελεσματικα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...