Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Κι εγώ θηλάζω και δίνω και μπουκάλι. Αλλά τον τελευταίο καιρό δεν το θελει το μπουκαλι. Τις περισσότερες φορές το πετάω όπως είναι. Κάποιες φορες όμως το πίνει με τα παρακάλια. Συνήθως όταν δεν έχω πολύ γάλα στο στήθος, που συμβαίνει κάποιες φορές μέσα στη μέρα. Αλλες φορες αποκοιμιεται στο στήθος και δεν θέλω να την ξυπνήσω και μένω με την απορία, ήθελε τώρα κι άλλο ή όχι;; Αυτό που με έσωσε είναι το θερμός που έχω το νερό έτοιμο σε χλιαρή θερμοκρασία. Γιατί πριν το ζέσταινα στο μπρίκι κάθε φορά και πότε έκαιγε, πότε ήταν κρύο το νερό. Πάντως με έχει μπερδέψει πολύ η μπουμπού και έχω συνέχεια το άγχος αν περνει σωστά βάρος. Τουλάχιστον με το μπουκάλι βλέπεις τι τρώει και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αλλά δε θέλω να σταματήσω τον θηλασμό αφού έχω σχετικά ακόμη γάλα. Υποτίθεται ότι στους 6 μήνες λιγοστευει το γάλα όταν κάνεις μικτή διατροφή;;; 

Αυτο πραγματικα δεν το καταλαβαινω!! Γιατι επιμενεις να της δινεις με το ζορι μπουκαλι; αφου το αν εχεις αρκετο γαλα μπορεις να το κρινεις μονο απο την προσληψη βαρους και απο τιποτε αλλο! Παιδευεσαι και παιδευεις και το μωρο χωρις λογο! Δοκιμασε για ενα μηνα (ή μεχρι να κανετε το επομενο εμβολιο) να μην δωσεις μπουκαλι παρα μονο αν εχει θηλασει και συνεχιζει να γκρινιαζει ή να ειναι ανησυχη (οχι να μην εχει κοιμηθει, μπορει να εχει χορτασει και να ειναι ξυπνια). Αν δει ο παιδιατρος οτι η προσληψη βαρους με αυτον τον τροπο δεν ειναι ικανοποιητικη τοτε το ξαναξεκινας!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

Αυτο πραγματικα δεν το καταλαβαινω!! Γιατι επιμενεις να της δινεις με το ζορι μπουκαλι; αφου το αν εχεις αρκετο γαλα μπορεις να το κρινεις μονο απο την προσληψη βαρους και απο τιποτε αλλο! Παιδευεσαι και παιδευεις και το μωρο χωρις λογο! Δοκιμασε για ενα μηνα (ή μεχρι να κανετε το επομενο εμβολιο) να μην δωσεις μπουκαλι παρα μονο αν εχει θηλασει και συνεχιζει να γκρινιαζει ή να ειναι ανησυχη (οχι να μην εχει κοιμηθει, μπορει να εχει χορτασει και να ειναι ξυπνια). Αν δει ο παιδιατρος οτι η προσληψη βαρους με αυτον τον τροπο δεν ειναι ικανοποιητικη τοτε το ξαναξεκινας!

Έκανα διόρθωση στο προηγούμενο μήνυμα μου, αν θέλεις δες το. 

Μα αυτό συμβαίνει. Δεν περνει αρκετό βάρος. Για αυτό επιμενω. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντάξει αλλά θα μπορούσε και καλύτερα. Δηλαδή ναι μεν αλλά... όχι! Τι να κάνω; δε θέλω να ρισκάρω για την ανάπτυξη της, κι ας ταλαιπωρουμαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Έκανα διόρθωση στο προηγούμενο μήνυμα μου, αν θέλεις δες το. 

Μα αυτό συμβαίνει. Δεν περνει αρκετό βάρος. Για αυτό επιμενω. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντάξει αλλά θα μπορούσε και καλύτερα. Δηλαδή ναι μεν αλλά... όχι! Τι να κάνω; δε θέλω να ρισκάρω για την ανάπτυξη της, κι ας ταλαιπωρουμαι. 

Οταν λες δεν παιρνει αρκετο; σε ποια καμπυλη ειναι; εχει πεσει καμπυλη; γιατι δεν τη βαζεις απλα να θηλαζει πιο συχνα;

Το ταξιδι εμας ειναο αεροπορικο. Η κορη μου απο ενος ετους τρωει κανονικα τα παντα οπως τρωμε κι εμεις οποτε το φαγητο δεν ειναι προβλημα. Γενικα θεωρω οτι τιποτε δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα γιαυτο προσπαθω να πεισω τον αντρα μου!!

Για τις στερεες οταν ξεκινησετε θα ειναι ακομα καλυτερα γιατι δεν θα χρειαζεσαι καθολου ξενο. Τις επιπλεον θερμιδες θα τις παιρνεις απο τις στερεες και μπορεις να κρατησεις τον θηλασμο οσο θες. Και 2 φορες την ημερα να θηλαζεις δεν κοβεται το γαλα! Οσο για το ταξιδι, υπαρχουν ετοιμες αλεσμενες τροφες στα φαρμακεια. Ομως μπορεις να αγορασεις ενα φορητο μπκεντερ με μπαταριες και να αλεθεις οτι χρειαζεσαι! Για τις αλλεργιες μη φοβασαι, απλα δεν θα κανεις καμια καινουρια εισαγωγη τροφης μια εβδομαδα πριν φυγετε. Ποσες μερες θα λειψετε; θα εχετε κουζινα εκει που θα πατε;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , CMES είπε:

Οταν λες δεν παιρνει αρκετο; σε ποια καμπυλη ειναι; εχει πεσει καμπυλη; γιατι δεν τη βαζεις απλα να θηλαζει πιο συχνα;

Το ταξιδι εμας ειναο αεροπορικο. Η κορη μου απο ενος ετους τρωει κανονικα τα παντα οπως τρωμε κι εμεις οποτε το φαγητο δεν ειναι προβλημα. Γενικα θεωρω οτι τιποτε δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα γιαυτο προσπαθω να πεισω τον αντρα μου!!

Για τις στερεες οταν ξεκινησετε θα ειναι ακομα καλυτερα γιατι δεν θα χρειαζεσαι καθολου ξενο. Τις επιπλεον θερμιδες θα τις παιρνεις απο τις στερεες και μπορεις να κρατησεις τον θηλασμο οσο θες. Και 2 φορες την ημερα να θηλαζεις δεν κοβεται το γαλα! Οσο για το ταξιδι, υπαρχουν ετοιμες αλεσμενες τροφες στα φαρμακεια. Ομως μπορεις να αγορασεις ενα φορητο μπκεντερ με μπαταριες και να αλεθεις οτι χρειαζεσαι! Για τις αλλεργιες μη φοβασαι, απλα δεν θα κανεις καμια καινουρια εισαγωγη τροφης μια εβδομαδα πριν φυγετε. Ποσες μερες θα λειψετε; θα εχετε κουζινα εκει που θα πατε;

Θα είναι ωραία να πάτε οι τρεις σας τότε. Πως τα πάει ο άντρας σου με τα παιδιά; Είναι συνδεδεμένος με την κόρη του ή τον έχει φάει η δουλειά;;;

Δε θα σου πω σε ποια καμπύλη είναι τα δεδομένα του μωρού μου... θα με κοροιδεψεις... Θα γελάς μέχρι αύριο... Εγώ όταν τη ζυγίζω,  βλέπω ότι δεν παίρνει και φοβάμαι μήπως μέχρι τον επόμενο μήνα φανεί ότι δεν πηρε όσο θα έπρεπε . Δε θέλω να συμβεί κάτι τέτοιο και να πάει πίσω η ανάπτυξη της ενδεχομένως,  από δικη μου αμέλεια.  Την θηλάζω κάθε οπότε θέλει. Ισως ομως πρέπει να έχω το νου μου να την βάζω συχνότερα γιατί καμιά φορά ξεχνιέμαι και από το κλάμα της το καταλαβαίνω ότι πεινάει.

Στο ταξίδι θα είναι για μια διανυκτέρευση, δύο ημερες. Σκέφτομαι μήπως το κάνω δύο διανυκτέρευσεις για πιο ανεση. Αλλά θα προτιμούσα να μην φτιάξω τίποτα εκει και να πάρουμε έτοιμα αν γίνεται. Ούτε να κουβαλάω κατσαρολικα ούτε να ψάχνω για μανάβικα και κρεοπωλεία για τρεις μέρες το πολύ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλακι: Μη το μπουκωνεις το παιδακι καλε ας φαει οσο θελει κ το λογικο ειναι να γκρινιαξει για να καταλαβεις οτι πειναει .δεν ξερω εγω δεν ειμα της αποψης να τα μπουκωνουμε τα παιδια μετα γινονται σαν γιουβαρλακια..πλεον δεν βλεπεις κανενενα κανονικο παιδι τα περισσοτερα ειναι χοντρα.οσο για το ταξιδι αφου δεν ειναι πολλες μερες καπως θα τα βολεψετε .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Θα είναι ωραία να πάτε οι τρεις σας τότε. Πως τα πάει ο άντρας σου με τα παιδιά; Είναι συνδεδεμένος με την κόρη του ή τον έχει φάει η δουλειά;;;

Δε θα σου πω σε ποια καμπύλη είναι τα δεδομένα του μωρού μου... θα με κοροιδεψεις... Θα γελάς μέχρι αύριο... Εγώ όταν τη ζυγίζω,  βλέπω ότι δεν παίρνει και φοβάμαι μήπως μέχρι τον επόμενο μήνα φανεί ότι δεν πηρε όσο θα έπρεπε . Δε θέλω να συμβεί κάτι τέτοιο και να πάει πίσω η ανάπτυξη της ενδεχομένως,  από δικη μου αμέλεια.  Την θηλάζω κάθε οπότε θέλει. Ισως ομως πρέπει να έχω το νου μου να την βάζω συχνότερα γιατί καμιά φορά ξεχνιέμαι και από το κλάμα της το καταλαβαίνω ότι πεινάει.

Στο ταξίδι θα είναι για μια διανυκτέρευση, δύο ημερες. Σκέφτομαι μήπως το κάνω δύο διανυκτέρευσεις για πιο ανεση. Αλλά θα προτιμούσα να μην φτιάξω τίποτα εκει και να πάρουμε έτοιμα αν γίνεται. Ούτε να κουβαλάω κατσαρολικα ούτε να ψάχνω για μανάβικα και κρεοπωλεία για τρεις μέρες το πολύ. 

 

Ο αντρας μου με τη μικρη τα πανε πολυ καλα. Γενικα οι αντρες δενονται με τα παιδια πολυ περισσοτερο αφου αυτα αρχισουν να επικοινωνουν. Για το ταξιδι θα βρεις στα φαρμακεια τα ετοιμα γευματα της hipp. Εχει και φρουτοκρεμες και κρεατοσουπες, ομως και αυτα θελουν λιγο ζεσταμα. Ισως παρεις εναν θερμαντηρα.

Για το ταισμα του μωρου να ξερεις πως περισσοτερο κακο κανει το να μπουκωνεται παρα να παρει 100 γραμμαρια αντι 150. Οταν το πιεζεις να φαει, ειδικα φορμουλα, μπορει να του προκαλεσεις παλλινδρομηση. Επισης αν μπορουσες να αποφυγεις τη φορμουλα που, οπως και να το κανεις, αποτελει χημικα επεξεργασμενη τροφη, μονο καλο θα του κανεις. Μην κολλας με το βαρος. Τα παιδια που θηλαζουν αποκλειστικα μπορει να πεσουν μεχρι και 2 καμπυλες χωρις να υπαρχει προβλημα. Επισης θα μπορουσες να βγαζεις με το θηλαστρο και να το δινεις ως συμπληρωμα. Ετσι τουλαχιστον θα αποφευγεις τη φορμουλα.

Αυτο το κολλημα εχει η πεθερα μου. Κατοχικο συνδρομο, πρεπει το παιδι να ειναι στρουμπουλο για να ειναι υγιες. Και φτανει στο σημειο να προσπαθει να με πεισει να κοψω το θηλασμο γιατι δεν μπορει να υπολογισει τι τρωει το παιδι. Και μιλαμε για ενα μωρο 8 κιλα!!! Που να ηταν και αδυνατο τι θα ακουγα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου πως ειστε;;εγω ποτε δεν πιεσα τον μπεμπακο να φαει γτ εκτος του οτι παντα ηταν φαγανουλης δεν το μπορω.η πεθερα μου καποιες φορες στην αρχη που τον ταιζε τον πιεζε κ στο τελος εβγαζε γουλιτσες η οταν βαζαμε τις σταγονες για τους κολικους εχει τυχει να τις λεω οτι αστον αν δεν θελει κ εκεινη μου φωναζε οτι εχει τις σταγονες μεσα. Κ εγω απο μικρη δεν ετρωγα κ παντα με πιεζαν με αποτελεσμα μεγαλωνοντας να μην μ αρεσει το φαγητο.μπορω να ζω με γλυκα παγωτα καφε αλλα οχι φαγητο.ειδικα εκεινο το αυγο με το ψωμακι στην οργη μου το εχω με στριμωχνανε σε ενα τοιχο που δεν μπορουσα φυγω κ με ταιζανε με το ζορι.οταν μεγαλωσα δεν ξαναεφαγα αυγο μεχρι τα 30 μου.εμεις σημερα θα κανουμε εμβολια νομιζω δυο ειναι.του πνευμονιοκοκου το καναμε τον προηγουμενο μηνα κ ηταν καπως το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας. Κοίταζα στο βιβλιάριο της τις καμπύλες και τελικά είχα δίκιο. Είναι μεν στην καμπύλη 85 αλλά για να παραμείνει μέχρι την αλλαγή του μήνα της εκεί θα πρέπει να πάρει 750 γραμμάρια σε 10 ημέρες. Δηλαδή θα πέσουμε. Δεν μου αρέσει που το μπουκώνω το παιδί αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην ποσότητα γάλακτος που έχω στο στήθος. Γενικά θα ήμουν πιο χαλαρή ως μαμά αλλά με αγχωσε ο άντρας μου στην αρχή, ο οποιος όντως έχει κληρονομήσει το κατοχικό σύνδρομο, και με έπεισε πως καλύτερα να είναι πιο γεμάτη πάρα να μην περνει βάρος. Κάπου λίγο το έχω χάσει,  για αυτό θα κατέβει καμπύλη, όμως όπως μου είπε η CMES θα το βάζω συχνότερα στο στήθος. Δεν ήξερα ότι με το θηλασμό δεν πειράζει να αλλάξει καμπύλη... Δεν έχω τόσο πολύ γάλα για να βγάζω και με το θήλαστρο. Άσε που δε με βόλεψε. Η μικρή θέλει συνέχεια ασχολία.  (Έχω ακούσει πως ο αποκλειστικός θηλασμός λειτουργεί ως αντισυλληπτικο ενώ εγώ έχω άλλα στο μυαλό μου...!!)  

Αυτό με το αυγό ήταν το αγαπημένο μου! Λες να στριμωχνω κι εγω τη μικρή και να κόψει εντελώς τα αυγα μετά .;;;!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας. Κοίταζα στο βιβλιάριο της τις καμπύλες και τελικά είχα δίκιο. Είναι μεν στην καμπύλη 85 αλλά για να παραμείνει μέχρι την αλλαγή του μήνα της εκεί θα πρέπει να πάρει 750 γραμμάρια σε 10 ημέρες. Δηλαδή θα πέσουμε. Δεν μου αρέσει που το μπουκώνω το παιδί αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην ποσότητα γάλακτος που έχω στο στήθος. Γενικά θα ήμουν πιο χαλαρή ως μαμά αλλά με αγχωσε ο άντρας μου στην αρχή, ο οποιος όντως έχει κληρονομήσει το κατοχικό σύνδρομο, και με έπεισε πως καλύτερα να είναι πιο γεμάτη πάρα να μην περνει βάρος. Κάπου λίγο το έχω χάσει,  για αυτό θα κατέβει καμπύλη, όμως όπως μου είπε η CMES θα το βάζω συχνότερα στο στήθος. Δεν ήξερα ότι με το θηλασμό δεν πειράζει να αλλάξει καμπύλη... Δεν έχω τόσο πολύ γάλα για να βγάζω και με το θήλαστρο. Άσε που δε με βόλεψε. Η μικρή θέλει συνέχεια ασχολία.  (Έχω ακούσει πως ο αποκλειστικός θηλασμός λειτουργεί ως αντισυλληπτικο ενώ εγώ έχω άλλα στο μυαλό μου...!!)  

Αυτό με το αυγό ήταν το αγαπημένο μου! Λες να στριμωχνω κι εγω τη μικρή και να κόψει εντελώς τα αυγα μετά .;;;!!

Αν η ποσοτητα ξενου που δινεις μεσα στη μερα ειναι 100-150ml οπως ειχες πει να ξερεις πως βαρος παιρνει απο το δικο σου γαλα, αν σκεφτεις πως σε αυτη την ηλικια οι αναγκες της ειναι περιπου 1 λιτρο την ημερα. Αυτο που λεει ο αντρας σου παντως δεν ισχυει, γιατι ενα αδυνατο παιδι (μεσα στα φυσιολογικα πλαισια φυσικα, μεσα στις καμπυλες) δεν κινδυνευει απο κατι ενω ενα παχουλο κινδυνευει απο παιδικο διαβητη, χοληστερινη και καθυστερηση αναπτυξης! Δινε του ξενο αν αυτο σε κανει να νιωθεις ασφαλης ομως σε καμια περιπτωση μην το πιεζεις να φαει. Αν το θελει ας το πιει, αλλιως αστο!

Επισης, τι εννοεις εχεις αλλα στο μυαλο σου; εχεις ορεξη; γιατι εγω καθολου!!!!

@Μανιταρι Μαγικο του πνευμονιοκοκκου φερνει πολυ ανησυχια, το επομενο ειναι πιο ηπιο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια πως καταφερνετε να δωσετε παραπανω γαλα; εμενα αμα σφραγισει το στομα δεν ανοιγει με τιποτα..και τωρα τελευταια μου εριξε κ την ποσοτητα που τρωει.100 με 110 ml το πολυ.το να ριξει καμπυλη ενα μωρο που ειναι στα ορια ναι να ανησυχισεις αλλα ενα παιδι που ειναι "τσουποτο"δεν ειναι κ τοσο τραγικο.κ εγω απο μικρη δεν ετρωγα κ θυμαμαι τη μανα μου να με κυνηγαει με το σπανακι...ολες βλεπω ψυχολογικα τραυματα εχουμε..! Δεν ξερω εγω οταν βλεπω χοντρα παιδια παθαινω....

επισης εχω μια απορια..για τα βαζακια της hipp κ τα αλλα βιολογικα κ καλα..πως γινεται να μην εχοουν συντηριτικα κ να μην θελουν ψυγειο;

Σοφουλακι: Παιδι που δεν κλαιει κ κοιμαται μια χαρα χορτασμενο ειναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια μολις ακουσα τη θεικη αττακα της πεθερας μου: μου λεει "να μου τον φερνεις να τον κραταω, αντε σιγα σιγα να ξεκολλησει πια απο το βυζι!!!" 3 μηνων μωρο!!!! Καταλαβαινεται τωρα τι τραβαω οταν λεω ολοι ειναι εναντιον μου με το θηλασμο;;;;

@rainbow κι εμενα αν δεν θελει αλλο σπρωχνει εξω το μπιμπερο με τη γλωσσα του και αναγουλιαζει. Επισης ακριβως την ιδια απορια εχω για τα βαζακια της hipp!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Αμαν αυτη η πεθερα σου τι ζορι τραβαει πια .κ αν ειναι κολλημενο τι την νοιαζει;απορω πως κρατιεσαι..εμενα εχςι φαει αλλο κολλημα..να της δωσω λεει νερο εμας ετσι μας ελεγε ο παιδιατρος...μα της λεω δεν εχει λογικη γιατι να δωσω νερο στο παιδι..μετα απο μερικες βδομαδες νερο δινεις ;ααα λεω δεν θα τα παμε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Που θα μου πάει.. θα τη βρω την άκρη. Έχετε δίκιο σε όλα! 

Τι θελουν κι επεμβαίνουν όλοι στο τι θα δώσουμε στο παιδί;; Λες και είναι άρρωστα και θα πουν τη γνώμη τους για να γίνουν καλά! Εγώ κάθε φορά που πάω στον παππού μου, μου δίνει και από μια σόκολατα για τη μικρή! Τι θα γίνει άραγε όταν θα αρχίσει να τρώει;;; 

rainbow πως το βλέπεις με το διάβασμα; θα καταφέρεις να ανοίξεις βιβλιο;; επικεντρώσου αν είναι σε ένα ή δύο μαθήματα να κάνεις ότι μπορείς. 

CMES Ξεκίνησες με την ετοιμασία της ομιλίας; Τουλάχιστον κάνε ένα πλάνο για αρχή, μην περάσει ο καιρός και αγχωθείς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Αμαν αυτη η πεθερα σου τι ζορι τραβαει πια .κ αν ειναι κολλημενο τι την νοιαζει;απορω πως κρατιεσαι..εμενα εχςι φαει αλλο κολλημα..να της δωσω λεει νερο εμας ετσι μας ελεγε ο παιδιατρος...μα της λεω δεν εχει λογικη γιατι να δωσω νερο στο παιδι..μετα απο μερικες βδομαδες νερο δινεις ;ααα λεω δεν θα τα παμε καλα...

Νερο ξεκινανε να πινουν απο 6 μηνων, ουσιαστικα οταν μπουν οι στερεες. Αμαν πια οι γιαγιαδες!!! Αποψη για τα παντα!!

@Σοφουλάκι εχω αγχωθει ηδη!! Δεν εχω ουτε ορεξη ουτε κουραγιο!! Νυσταζω και πολυ γιατι ακομα ο βραδινος υπνος ειναι χαλια και μεσα στη μερα δεν υπαρχει πιθανοτητα να κοιμηθω. Καλα ο παππους σου τα σπαει... σε κανα χρονο βλεπω να δινει στο μωρο καμια μπυρα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α, και όσο για την όρεξη, τον προηγούμενο μήνα είχα τρελή όρεξη, αυτόν όχι και τόσο. Αυτό που έχω στο μυαλό μου και μου έχει γίνει κόλλημα είναι μπας και πιάσουμε δεύτερο... Να προλάβουμε το εξάμηνο γονιμότητας που δίνει η γέννα...! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...