Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

fanouli: Αν της βαλω ενα κουκλακι πανω της θα το πιασει να το δει,η ενα κουκλακι που της εχω κρεμασμενο απλωνει να το πιασει αλλα αν κατι ειναι διπλα της δεν κανει κινηση.επισης μας εφεραν ενα παιχνιδι κυλινδρο απο τα mother care και τη βαζω μπρομυτα να στηριζεται εκει εχει πολυ γελιο σπρωχνει με τα ποδια της κ φευγει μπροστα με τα μουτρα σχεδον ξαπλωνει αν δεν την παρεις.λες κ ειναι ετοιμη να μπουσουλισει χαχα, μαλλον δεν πρεπει να της μαθαινω τετιοια απο τωρα ποιος θα την κυνηγαει μετα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fanouli είπε:

Kοριτσια, εσάς τα μωρά σας κάνουν προσπάθεια να πιάσουν τιποτα; Ο δικός μου καθόλου και νομίζω ότι η κόρη μου 3 μηνών προσπαθούσε να πιάσει την κουδουνιστρα.

Ο δικος μου αν κατι ειναι μπροστα του και κουνιεται θα πλησιασει το χερι του, ισως το χτυπησει, αλλα μεχρι εκει. Συγκρινω κι εγω με την κορη μου η οποια 3 μηνων γυριζε απο ανασκελα μπρουμυτα και ανησυχω! Ομως το καθε παιδι εχει τους δικους του χρονους και γενικα τα κοριτσια ειναι πιο προχωρημενα απο τα αγορια οποτε μη σκας. Παντως η ικανοτητα να πιασουν πραγματα ειναι πιο αργα, νομιζω στους 4 ή 5 μηνες.

@rainbow οσο μεγαλωνπυν αλλαζουν. Μπορει να περναει και αλμα τωρα. Τη βαφτιση για ποτε την κλεισατε;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: 25 αυγουστου .το μαγαζι μας ειπε 10€ συν τα ποτα.νομιζω καλη τιμη.με ανχωνουν μονο δυο τρια ατομα που κατεβαζουν τις μπυρες σαν νερο

Μονο καληηηη;;;;; αν ακουσεις τιμες στην Αθηνα θα παθεις εμφραγμα!!! Εμεις σκεφτομαστε για τελος Σεπτεμβρη-αρχες Οκτωβρη ομως ακομα δεν εχουμε αποφααισει που και πρεπει να βιαστουμε γιατι δεν θα βρισκουμε να κλεισουμε!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Ακομα δεν καταληξαμε ποσου θα καλεσουμε στο τραπεζι γιατι εχω μεγαλο σοι αλλα δεν ξερω και αν θα ερθουν γιατι πολλοι μενουν μακρια αν πουμε θειους κ πρωτα ξαδερφια μαζευονται κοντα στα 100 ατομα ,αν παμε μονο οι οικογενειες ,Oι κουμπαροι και οι φιλοι ειμαστε κοντα στα 37. Απλα στην πρωτη περιπτωση θα μας φυγει 1,5 χιλιαρικο κ δεν ξερω αν αξιζει αλλα η αδερφη μου λεει ειναι πιο σωστο να τους καλεσω ολους αφου θα ειναι μακρια η βαφτιση.αν εβαζε κ κανενας παππους τιποτα για τα εξοδα δεν θα το σκεφτομουν αλλα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τη βαφτιση θα την κανουμε στο νησι το φθινοπωρο. κλειστη. ερμητικα!  οι γονεις μας κ τα αδερφια μας κ θελω να πιεσω για τα αδερφια των γονιων μου κ τη γιαγια μου γιατι ειμαστε πολυ δεμενοι. τα πεθερικα δν εχουν αλλο σοι οποτε υπαρχει μια ανισορροπια εκει αλλα δν γινεται να μην ερθει η προγιαγια μου στο δισεγγονο, κ η προγιαγια ερχεται με τη μια θεια, οποτε αν ερθει η μια θεια θα ερθει κ η αλλη. δεν ξερω αν το εχει συνειδητοποιησει ο αντρας μου. παλιοτερα οταν το συζητησαμε τους υπολογιζε τοσους αλλα τωρα απο συζητησεις νομιζω οτι περιμενει μονο γομεις κ αδερφια... εμενα δν προκειται να δεχτει κ βοηθεια απο γονεις για τη βαφτιση. το θεωρει προτιμουερο να μπουν ατην ακρη για το παιδι. λογικο βεβαια, δεν μπορω να πω. αλλα επισης θεωρει δεδομενο οτι εστω μια διανυκτερευση θα την πληρωσουμε εμεις γιατι δν εχουμε χωρο να φιλοξενησουμε κανεναν, οποτε το κοστος της βαφτισης ανεβαινει. ολο αναβαλλω την ανοιχτη συζητηση για τους καλεσμενους κ με αγχωνει αυτο. κ δεν νερω κ πως να το πω στη μαμα μου που ια στενοχωρηθει πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις θα εχουμε πολυ κοσμο. Ο αντρας μου εχει μεγαλο σοι και ειναι πολυ δεμενοι αλλα και πολυ των τυπων. Απο την αλλη τωρα πια εχουμε και πολλες υποχρεωσεις απο τη δουλεια. Ο αντρας μου δουλευει σε μεγαλο νοσοκομειο κι εγω σε μεγαλη εταιρια. Θα μας παει ο κουκος αηδονι!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εσπερις: Νομιζω οτι πρεπει να πειτε τη γιαγια κ ας ερθει κ η θεια δυο ατομα παραπανω δεν εγινε κατι .φανταζομαι ειναι κ μεγαλη ποσο θα ζησει αυτα ειναι ππυ περιμενει η γυναικα και μπορει να πει να πληρωσει αυτη το ξενοδοχειο κ αν οχι φανταζομαι θα το κερασει το παιδι οποτε πανω κατω τα ιδια θα ερθουν

cmes: Απο τη δουλεια να τους καλεσετε μονο στην εκκλησια δεν θα παρεξηγησει κανενας τετοιες εποχες.εγω λεω να μην τους καλεσω οθτε εκει γιατι απογοητευτικα ουτε να μου ευχηθουν δεν με πηραν.δεν το περιμενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@rainbow Αν ήταν για δυο ατομα δν θα το συζητουσε κανεις! οι δυο θειες μου, αδερφες της μαμας κ του μπαμοα μου, εχουν τετραμελεις οικογενειες. οποτε αν ερθουν διπλασιαζεται ο αριθμος. Εγω θεωρω αυτονοητο οτι πρεπει να ερθουν κ μεχρι προτινος το θεωρουσε κ ο αντρας μου αλλα τωρα νομιζω αλλαζει γνωμη.  

Link to comment
Share on other sites

εσπερος : Τους θειους δεν εισαι υποχρεωμενη να τους κλεισεις ξενοδοχειο.αν δεν θελουν ασ μην ερθυν.αλλα πρεπει να τους το πεις νωρις για να εχουν χρονο να βρουν κατι φθηνο.και εμενα ενας ξαδερφος μου κανει γαμοβαφτιση στη ζακυνθο δεν μας βαζουν κ;τι γιατι ειναι πολλα τα εξοδα και σκεψου ο μπαμπας μου εχει 5 αδερφες και φανρασου κ ποσα ξαδερφια...

Link to comment
Share on other sites

@rainbow απο τη δουλεια πρεπει να τους καλεσουμε και στο τραπεζι γιατι το ιδιο ειχαμε κανει και με τη βαφτιση της κορης μου. Επισης στο μαιευτηριο ειχαν ερθει οι πιο κοντινοι συναδελφοι να με δουν, μου ειχαν στειλει 2 τεραστια καλαθια (ενα απο το τμημα μου και ενα απο τον γενικο διευθυντη της εταιριας) και καποιοι συναδελφοι μου εστειλαν στο σπιτι δωρα για το μωρο! 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...