Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Πολυ γκρινια εχει πεσει!!!εμεις δεν κοιμομαστε....κ βαζουμε ολο το χερι στο στομα λες κ εχουμε φαει κοκορετσι κ γλειφουμε τα χερια μας...ακομη κ στο πλυσιμο κ μπανιο τα ιδια.. πως ντυνεστε μεσα στο σπιτι;,δεν ξερω να βαλω καλοκαιρινα η οχι ακομη;;φορμακι πολυ λεπτο μακριμανικο κ απο μεσα εσωρουχο κοντομανικο...τι να αρχισω τα φορεματακια με τα μπουτια εξω;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Απελπισια...ο αντρας μου ξυπνησε μετα απο 5 ημερες που πρακτικα εχει να ερθει σπιτι. Φυσικα ειναι αρρωστος, φοβαται μην κολλησει τα παιδια και απο το πρωι ειναι στο δωματιο και κοιμαται. Εγω στο σαλονι με τα 2 μωρα να γκρινιαζουν, να καθαριζω και να μαγειρευω... καταπληκτικα περναμε....θελω να βαλω τα κλαματα...ή τις φωνες!!!

 

Για παρηγοριά σου λέω ότι κι εμείς μέσα είμαστε. Ο αντρας μου λείπει και το μωρό δεν κοιμάται με τίποτα... Υπομονή! Θα έρθουν καλύτερες μερες και για εμας

 

Αυτό με το κοκορέτσι πολύ μου άρεσε! Πες μας ότι ψησατε κιόλας σήμερα να ζηλέψω...! Εγώ της έχω βγάλει τα μπουτακια έξω εδώ και μέρες. Με κοντομάνικο ζιπουνακι την έχω. Που και που της βάζω ένα παντελονακι. Επιτελους τα μπουτακια τα φιλώ όλη μέρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , ZinaLove είπε:

Πολυ γκρινια εχει πεσει!!!εμεις δεν κοιμομαστε....κ βαζουμε ολο το χερι στο στομα λες κ εχουμε φαει κοκορετσι κ γλειφουμε τα χερια μας...ακομη κ στο πλυσιμο κ μπανιο τα ιδια.. πως ντυνεστε μεσα στο σπιτι;,δεν ξερω να βαλω καλοκαιρινα η οχι ακομη;;φορμακι πολυ λεπτο μακριμανικο κ απο μεσα εσωρουχο κοντομανικο...τι να αρχισω τα φορεματακια με τα μπουτια εξω;;;

Κι εγω την ιδια απορια εχω. Τον ντυνω αντιστοιχα με εσενα ομως νομιζω πως ηρθε η ωρα να βαλουμε βερμουδιτσα και να βγαλουμε εξω τις διπλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κοκορετσι;;;!!ποιο ψησιμο;;!!αχ!!πανε αυτα!!εδω κανουμε δοκιμες....μηπως πειναει;μηπως εχει κανει κακα;μηπως νυσταζει;μηπωε ζεσταινεται _κρυωνει;;μηπως το ενα αλλο;;;κ φτου απο την αρχη....ζητημα ειναι να παμε μια βολτα στο παρκο γιατι σημερα λεγαμε να παμε πρωτη βολτα για καφε αλλα λεω να το αναβαλω καθως θα γινεται μαλλον χαμος παντου....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια υπομονη.αυτο με το χερι το κανει κ εμενα το τρωει σαν μανιακος καποιες φορες κ εχει αρχισει κ τον αντιχειρα να πιπιλαει.εμεις πηγαμε στα πεθερικα μου κ ψησαμε ε καλα ηταν τπτ το ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο δικος μου βαζει και τα δυο χερια στο στομα μαζι! Και οταν εχει πιπιλα προσπαθει να βαλει και την πιπιλα και το χερι! Εμεις απο βολτες αλλο τιποτα, απλα ειναι τοσο κουραστικο και με τα δυο που πρεπει να εχω παντα καποιον μαζι μου, αφου ο αντρας μου ποτε δεν ακολουθει στις βολτες γιατι ειναι συνεχεια στη δουλεια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα βγηκαμε μια βολτα κ στο 2ωρο απο το ταισμα πειναγε κ αρχισε το κλαμα...με αγριοκοιταγε κιολας σαν να μου λεει που με πας...πειναω......γυρισαμε φαγαμε κ βγηκαν παλι ολα τα κακα απ εξω.....αντε παλι πλυσιμο..μια σαλια μια κακα μια γουλιες....ολα μερα τριβω κ πλενω..ποιες πανες παιρνετε βρε κοριτσια;;παιρνουμε παμπερς..μεεμεις αλλαζουμε 4 φορμακια την ημερα σταντατακι συν ρσωρουχα αν οχι 4 σιγουρα 2....εσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , ZinaLove είπε:

Τωρα βγηκαμε μια βολτα κ στο 2ωρο απο το ταισμα πειναγε κ αρχισε το κλαμα...με αγριοκοιταγε κιολας σαν να μου λεει που με πας...πειναω......γυρισαμε φαγαμε κ βγηκαν παλι ολα τα κακα απ εξω.....αντε παλι πλυσιμο..μια σαλια μια κακα μια γουλιες....ολα μερα τριβω κ πλενω..ποιες πανες παιρνετε βρε κοριτσια;;παιρνουμε παμπερς..μεεμεις αλλαζουμε 4 φορμακια την ημερα σταντατακι συν ρσωρουχα αν οχι 4 σιγουρα 2....εσεις;;;

Με τα pampers ειχα κι εγω διαρροες και τις αλλαξα. Τωρα παιρνω τις pufies απο το ιντερνετ και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Δεν την ταιζεις εξω;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμεις pampers χρησιμοποιουμε δεν ειχα ποτε ατυχηματα.με τα τσισα καποιες φορες αλλα με τα babylino τις ειχα.με τα active baby dry ουτε το βραδυ μετα απο 8-9 ωρες δεν εχει διαροη.κ με τα κακα μονο μια φορα μου λερωθηκε κ αυτο γτ μαλον δεν ειχα βαλει σωστα την πανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, CMES είπε:

 

Εμείς από την αρχή χρησιμοποιησαμε Babylino.  Όσες φορές έκανε λάθος ο άντρας μου και αγόρασε pampers μια στις δύο λερωνοντουσαν τα ρούχα. 

Κι εμείς οπότε βγούμε για βόλτα, στο δίωρο φροντίζω να είμαστε πίσω για να την ταΐσω. Έχω ανασφάλεια να κουβαλάω τόσα τσουμπλεκια. Και πως θα έχω καθαρά χέρια, και να μην χυθεί το νερό ή η σκόνη ή να μην πέσει κάτω το μπιμπερό. Και που θα τα απλώσω όλα αυτα... Μόνο σε επίσκεψη σε σπίτι θα το έκανα. Αλλά βρε κορίτσια, οπότε βγαίνουμε, εμείς είμαστε το μικρότερο μωρό. Όλα είναι μεγαλύτερα από εμάς. Μου κάνει εντύπωση... 

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσια!

εμεις γυεισαμε πριν λιγες ωρες ψησαμε με κατι φιλους πηγαμε στους παππουδες η μικρη χορτασε κουβεντες κ βολτες..!! Αυριο εχουμε εμβολιο..!

εμεις χρησιμοποιουμε τα pampers δεν ειχα καμια φορα διαροη, ισως γιατι δεν πινει πολυ γαλα απο μενα κ τα κακα της ειναι πιο κρεμωδη κ κανει μια φορα τη μερα..τελικα ξεκιναω και τον αποθηλασμο σιγα σιγα..κ εχει μειωθει αρκετα το γαλα κ πλεον δεν μπορω να τη βλεπω να τιρανιεται κ να κλαιει με που τη βγαζω απο το στηθος μεχρι να φτιαξω υο μπουκαλι κριμα ειναι..

σοφουλακι: Δεν θελει κ πολλα πραγματα εξω ουτε τοση υπερβολη με την καθαριοτητα..εγω πηρα ενα κουτακι της chi co που ειναι για τη σκονη κ εχει κ κλιπσακι για βγαινει η σκονη χωρις να χυνεται , και ενα μικρο θερμο .βαζω το νερο στο μπουκαλι το κρυωνω σε ενα ποτηρι με νερο κ μια χαρα..η σκονη ειναι μετρημενη κ σε 5 λεπτα ειναι ετοιμα.. Ε δεν γινεται να εισαι παντα κ με το ρολοι στο χερι η να μην μπορεις να πας καπου ...

Link to comment
Share on other sites

@rainbow εγω το μπιμπερο το φτιαχνω πριν ξεκινησω να τον ταιζω και το εχω διπλα οσο θηλαζω. Μολις αρχισει να γκρινιαζει στο στηθος του το δινω κατευθειαν.

@Σοφουλάκι ταλαιπωρεισαι χωρις λογο. 3 πραγματα χρειαζεσαι εξω: δοσομετρητη με τη σκονη, θερμος και μπιμπερο. Εγω παιρνω παντα 2 δοσεις και 2 μπιμπερο μαζι μου για σιγουρια, μηπως κατι στραβωσει ομως και με την κορη μου που επινε μονο ξενο ποτε δεν στραβωσε τιποτα. Οσο για τα χερια, εχω στην τσαντα ενα μινρο αντισηπτικο χεριων. Ειναι πολυ αγχωτικο αυτο που κανεις και χωρις νοημα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω αγοράσει αυτά που χρειάζονται όπως με συμβούλευσατε κορίτσια. Αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Το άγχος μου είναι μήπως αρχίσει να κλαίει και νιώσω αβολα. Ειδικά αν είναι ο άντρας μου μαζί που δεν αντέχει καθόλου να κλαίει το παιδί. Δεν έχω επιδιώξει να πάω για καφέ με φίλη που να ξέρει από μωρα ακόμη για να εξοικειωθώ. Θα γίνει όμως. Με το άλλαγμα έξω, πως το κάνετε;; 

Rainbow εμένα με έχει βολέψει πολύ το θερμος. Βάζω στο θερμός το νερό, στη θερμοκρασία που θα το χρησιμοποιήσω και έτσι έχω ελαττώσει πολύ το χρόνο ετοιμασίας του γάλακτος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...