Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Geo81αχ μακαρι να την ειχα καθε μερα αλλα μενει μακρια κ δουλευει κ δεν μπορει να ερχεται συχνα.απο τοτε που γεννησα αλλη μια φορα εχει ερθει αλλα δεν εμεινε εδω.σημερα θα μεινει κ θα φυγει αυριο.εσυ εισαι τυχερη που θα κατσει μερες.κ εμενα ετσι τωρα πια δεν πολυκαθεται στο ριλαξ μονο το πρωι λιγο μετα λιγο στο καροτσι κ μετα ξαπλα πανω στο κρεβατι που παιζουμε με κουδουνιστρες με το προσωπο μου κυριως με τα μαλια κ την μυτη κ οταν γκρινιαζει βολτες περα δωθε.αλλιως αν γκριιαζει κ εχω κατι να κανω τον βαζω στο καροτσι κ του τραγουδαω η του λεω ιστοριες

Link to comment
Share on other sites

Geo81:και εμενα βαριεται..βασικα εμαθε και θελει παρεα να της μιλας κ νατην παιζεις..στο ριλαξ δεν καθεται σχεδον καθολου(ευτυχως δεν το αγορασαμε) γιατι κανει κινηση να σηκωθει κδεν μπορει και νευριαζει.οποτε την βαζω στο γυμναστηριο παιζει αρκετα , μολις αρχιζει τη γκρινια παω και εγω να παιξουμε..αλλα συνηθως οταν περασουν δυο ωρες απο το φαγητο η την εχεις αγκαλια κ την αφησεις κλαιει και πρεπει να πευδευτω πολυ για να σταματισει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρα πολλα νευρα!!! Σημερα ειχα το πρωτο μου μαθημα πιλατες. Εχω ηδη πει πολλες φορες (και σε πολλους ανθρωπους)ποσο σημαντικο ειναι να κανω κατι για μενα εστω και μια ωρα την εβδομαδα. Πρωτον ξυπνησα πιασμενη στον αυχενα και δεν μπορω να κουνησω καθολου. Δευτερον οταν αφησα τα παιδια στην πεθερα μου η μικρη ξαπλωθηκε στην ασφαλτο και σπαραξε στο κλαμα. Και τριτον η μανα μου (που οπως εχω αναφερει πολλες φορες ειναι στην καρακοσμαρα της) με πηρε 4 φορες τηλεφωνο κατα τη διαρκεια αυτης της μιας ρημαδας ωρας!!! Δεν το σηκωνα γιατι δεν το ειχα μαζι μου στην αιθουσα αλλα καθε φορα πηγαινα να δω ποιος ειναι μηπως ηθελε κατι η πεθερα μου με τα παιδια. Απο τη μυτη μου βγηκε!!!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια κ εγω χαλια ειμαι...ερχεται 3 φορες την εβδομαδα η μανα μου κ με βοηθαει κ μου λεει βαριες κουβεντες...οκ δεν ειμαι νοικοκυρουλα ουτε φτιαχνω ολη μερα κουλουρια κ πιτες...αλλα 3χρονια που ζουσα με τον αντρα μου δεν εφερε ουτε 1πιατο φαι...κ αλλοι φιλοι κ γνωστοι ζουν με τα ταπερ...μονη μου τα εβγαζα περα..  ουτε επισκεψη δεν περνουσε....κ τωρα ερχεται βοηθαει λογω του μωρου αλλα με κρινει πολυ ασχημα κ μπροστα στον αντρα μου....ισως καποιες κοπελλες λετε τωρα οτι ειμαι κακομαθημενη αλλα μεχρι τα 27 μου δεν με αφηνε ουτε ενα αυγο να βρασω στη κουζινα κ μολις συγκατοικισα με τον αντρα μου μεσα σε 1μερα βρεθηκα εντελως ξεκρεμαστη κ επρεπε να μαθω τα παντα μονη μου...ειχα μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη 6 μηνες στο κρεβατι κ στο μαιευτηριο ακομη ερχοταν κ νε εκρινε για τη συμπεριφορα μου για το ενα το αλλο....νιωθω πολυ μονη μου....δεν θελω τη βοηθεια κανενος αλλα δεν ανεχομαι να με προσβαλει μπροστα στον αντρα μου...εχω τις αντλησεις τον αποστειρωτη κ δεν ειμαι της αποψης οτι εγω πρεπει να ξεσκονιζω κ το μωρο να κλαιει...........ν αρεσει η καθαριοτητα αλλα δεν μπρω να βαζω 3 φορες την εβδομαδα σκουπα κ εκεινη να λεει οτι πρεπει καθε μερα....νιωθω μοναξια..ο αντρας μου δεν καταλαβαινει...

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLoveκοιτα εχω ζησει κατι παρομοιο με την μαμα μου κ οχι μονο κ οχι με βαριες κουβεντες.μεταξυ σοβαρου κ αστειου.ο αντρας μου βεβαια δεν εχει κανενα προβλημα απο την στιγμη που κ αυτος βοηθαει να γινει χαλια το σπιτι.η γιαγια του αντρα μου πεταει την ατακα " ε αν βαζεις οτιδηποτε χρησιμοππιεις στη θεση του κ χωρο εχεις κ τακτοποιημενο το σπιτι".κ εγω δεν ειμαι πολυ με τις δουλειες πριν μεινω εγκυος ημουν λιγο πιο νοικοκυρα τωρα οσο κ να θελω δεν γινετε.οσο για την μαμα σου πως περιμενει να  εισαι τελεια απο την στιγμη που μεχρι να φυγεις απο τα πατρικο σου στα ειχε ολα στο χερι;κ μπραβο σου που τα καταφερες γτ ειναι ζορι στην αρχη κ εγω το περασα κ απελπιζομουν ως που συνειδητοποιησα οτι οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε.κανε οτι μπορεις σε οποιον αρεσει.εκτος κ αν αφησεις το παιδι να κλαιει για να ξεσκονισεις.παλι θα σου πουν οτι κατι δεν κανεις καλα.ακρη δεν βρισκεις μην το ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κοριτσια κ εγω χαλια ειμαι...ερχεται 3 φορες την εβδομαδα η μανα μου κ με βοηθαει κ μου λεει βαριες κουβεντες...οκ δεν ειμαι νοικοκυρουλα ουτε φτιαχνω ολη μερα κουλουρια κ πιτες...αλλα 3χρονια που ζουσα με τον αντρα μου δεν εφερε ουτε 1πιατο φαι...κ αλλοι φιλοι κ γνωστοι ζουν με τα ταπερ...μονη μου τα εβγαζα περα..  ουτε επισκεψη δεν περνουσε....κ τωρα ερχεται βοηθαει λογω του μωρου αλλα με κρινει πολυ ασχημα κ μπροστα στον αντρα μου....ισως καποιες κοπελλες λετε τωρα οτι ειμαι κακομαθημενη αλλα μεχρι τα 27 μου δεν με αφηνε ουτε ενα αυγο να βρασω στη κουζινα κ μολις συγκατοικισα με τον αντρα μου μεσα σε 1μερα βρεθηκα εντελως ξεκρεμαστη κ επρεπε να μαθω τα παντα μονη μου...ειχα μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη 6 μηνες στο κρεβατι κ στο μαιευτηριο ακομη ερχοταν κ νε εκρινε για τη συμπεριφορα μου για το ενα το αλλο....νιωθω πολυ μονη μου....δεν θελω τη βοηθεια κανενος αλλα δεν ανεχομαι να με προσβαλει μπροστα στον αντρα μου...εχω τις αντλησεις τον αποστειρωτη κ δεν ειμαι της αποψης οτι εγω πρεπει να ξεσκονιζω κ το μωρο να κλαιει...........ν αρεσει η καθαριοτητα αλλα δεν μπρω να βαζω 3 φορες την εβδομαδα σκουπα κ εκεινη να λεει οτι πρεπει καθε μερα....νιωθω μοναξια..ο αντρας μου δεν καταλαβαινει...

Κοριτσι μου ειναι πολυ δυσκολη η θεση σου. Γιατι δεν της μιλας; να της πεις ηρεμα και χωρις καβγαδες πως το σπιτι ειναι δικο σου και εσυ κρινεις πως θα πρεπει να ειναι. Και κυριως οτι παρατηρησεις εχει να στις κανει οταν θα ειστε μονες σας.

Τωρα που πιασατε το θεμα του νοικοκυριου, εγω μεχρι να τελειωσω το σχολειο δεν ειχα πιασει ξεσκονοπανο στα χερια μου και φυσικα απο φαγητα ηξερα να κανω μονο μακαρονια. Ολα τα εκανε η γιαγια μου που εμενε μαζι μας και η αδερφη μου. Μαλιστα η αδερφη μου προσπαθουσε να με πεισει να μαθω να κανω δουλειες για να  μπορω να φερω βολτα το σπιτι οταν παντρευτω και της ειχα πει το αμιμητο: εγω θα γινω επιστημονας κι εσυ θα γινεις δουλα!!!! Μαντεψτε ποιος κανει τη δουλα τωρα....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Της εχω μιλησει..δυστυχως επαναλαμβανεται συνεχως...στις αρχες ειχα κ εγω τις ορμονες μου βλεπεις κ 22μερες στη μενν με στιγματισαν κ εκει ειχα τα ιδια κ κριτικη απο μακρια βεβαια γιατι δεν ειχε ερθει το μωρο σπιτι ακομη για να χρειαζομαι βοηθεια..σαπο τη καισαρικη σηκωθηκα αμεσως ευτυχως.συνεχως συγκρισεις με τη γειτονισσα με τη γνωστη κ οτι εγω ειμαι ανικανη μπροστα τπυς κ οτι το πανεπιστημιο με κατεστρεψε .κ δεν ειναι ουτε μεγαλη κ η ιδια ηταν ανεξαρτητη κ δουλευε.εχει εμμονη με την ταξη. Με αποτελεσμα οταν φευγει να μου εχει αλλαξει θεση απο την χτενα μου μεχρι κ την ταυτοτητα μου...προσωπικα οπου αφησω κατι θυμαμαι που ειναι...εκεινη θελει να τα βαζει στη θεση τους...ο αντρας μου δεν ξερει ουτε πλυντηριο να βαζει...ευτυχως ταιζει καποιες φορες το μωρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ZinaLove είπε:

Της εχω μιλησει..δυστυχως επαναλαμβανεται συνεχως...στις αρχες ειχα κ εγω τις ορμονες μου βλεπεις κ 22μερες στη μενν με στιγματισαν κ εκει ειχα τα ιδια κ κριτικη απο μακρια βεβαια γιατι δεν ειχε ερθει το μωρο σπιτι ακομη για να χρειαζομαι βοηθεια..σαπο τη καισαρικη σηκωθηκα αμεσως ευτυχως.συνεχως συγκρισεις με τη γειτονισσα με τη γνωστη κ οτι εγω ειμαι ανικανη μπροστα τπυς κ οτι το πανεπιστημιο με κατεστρεψε .κ δεν ειναι ουτε μεγαλη κ η ιδια ηταν ανεξαρτητη κ δουλευε.εχει εμμονη με την ταξη. Με αποτελεσμα οταν φευγει να μου εχει αλλαξει θεση απο την χτενα μου μεχρι κ την ταυτοτητα μου...προσωπικα οπου αφησω κατι θυμαμαι που ειναι...εκεινη θελει να τα βαζει στη θεση τους...ο αντρας μου δεν ξερει ουτε πλυντηριο να βαζει...ευτυχως ταιζει καποιες φορες το μωρο..

Δεν ξερω, εγω στη θεση σου θα προτιμουσα να μην ερθει καθολου. Η βοηθεια που προσφερουν οι γονεις, αν και εφοσον θελουν να την προσφερουν, δεν θα πρεπει να ερχεται με τιμημα την ψυχικη μας ηρεμια. Εξαλλου αυτο που χρειαζεται το μωρο σου ειναι εσενα να εισαι καλα και οχι τα ραφια ξεσκονισμενα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι cme...ιδομεν!!Ουφ!!!κ μεσα σε ολα αυτα το μωρο κλαιει ασταματητα..ουτε παιχνιδια ουτε γαλα ουτε τιποτα..πριν την κοιμησα αγκαλιτσα κ μπηκε ο πατερας της στο δωματιο κ ξυπνησε ουρλιαζοντας..τωρα της εδωσα 1.5 ml depon...κ εχει γατζωθει πανω στον πατερα της κ καθεται ακινητος..

Μολις κουνηθει ξυπναει κ κλαιει.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZinaLove είπε:

Της εχω μιλησει..δυστυχως επαναλαμβανεται συνεχως...στις αρχες ειχα κ εγω τις ορμονες μου βλεπεις κ 22μερες στη μενν με στιγματισαν κ εκει ειχα τα ιδια κ κριτικη απο μακρια βεβαια γιατι δεν ειχε ερθει το μωρο σπιτι ακομη για να χρειαζομαι βοηθεια..σαπο τη καισαρικη σηκωθηκα αμεσως ευτυχως.συνεχως συγκρισεις με τη γειτονισσα με τη γνωστη κ οτι εγω ειμαι ανικανη μπροστα τπυς κ οτι το πανεπιστημιο με κατεστρεψε .κ δεν ειναι ουτε μεγαλη κ η ιδια ηταν ανεξαρτητη κ δουλευε.εχει εμμονη με την ταξη. Με αποτελεσμα οταν φευγει να μου εχει αλλαξει θεση απο την χτενα μου μεχρι κ την ταυτοτητα μου...προσωπικα οπου αφησω κατι θυμαμαι που ειναι...εκεινη θελει να τα βαζει στη θεση τους...ο αντρας μου δεν ξερει ουτε πλυντηριο να βαζει...ευτυχως ταιζει καποιες φορες το μωρο..

εγω θα σου ελεγα να μην τα περνεις ολα τοσο κατακαρδα. μαμα σου ειναι αστην να λεει αφου την ξερεις γιατι την παρεξηγεις? δεν ειναι πεθερα πχ που θα ειχες λογο να αισθανεσε αβολα. το θεμα ειναι εσυ να μην νιωθεις τυψεις με το σπιτι γιατι νομιζω οτι καταβαθος παρεξηγησε γιατι πρωτα απο ολα εχεις εσυ τυψεις.

το σπιτι κατα ποσο θα ειναι καθαρο κ μαζεμενο θα το κανονιζεις εσυ με τον αντρα σου. αν δεν εχει προβλημα ο αντρας σου κ εσυ ασε την μαμα να λεει κ να κανει οτι θελει οταν ερχετε. αν τωρα θες κ εσυ το κατι παραπανω κ εχεις τυψεις που δεν το καταφερνεις μπορεις να ζητησεις βοηθεια απτο αντρα σου η αν δεν μπορει να παρεις μια γυναικα οσο μπορεις. 

Link to comment
Share on other sites

cmes: Μηπως δεν την παιζει πολυ η γιαγια της γι'αυτο δεν καθεται; η μπορει να ζηλευει να νομιζει οτι θα κατσεις με το μωρο .προσπαθηαε να την αφηνεις για λιγο στην αρχη και σιγα σιγα μεγαλωνε τα διαστηματα.. Ελπιζω το δευτερο μαθημα να το απολαυσεις..

Zinalove: Σιγα μην καθαριζουμε και καθε μερα...οταν αρχισει το παιδι να μπουσουλαει θα το κανουμε..εγω να σου πω την αληθεια μονο τις πρωτες 20 μερες ερχοταν για καθαρισμα αλλα τα ταπερακια ηταν πολυ συχνα...βεβαια βοηθαει αρκετα κ ο αντρας μου και οταν ξεχνιεται του το υπενθημιζω οτι θελω βοηθεια.καλυτερα να μιλισεις με τον αντρα σου να σε βοηθισει λιγο παραπανω πχ βαλε εσυ σκουπα να σφουγγαρισει αυτος.,να πλυνει κανενα πιατο ..δεν θελει και τα γραμματα ..και αραιωσε τη μαμα σου..πες της να σου φερνει μονο ταπερ..να γλυτωσεις το μαγειρεμα..και πριν ερθει περνα με ενα swiffer τα επιπλα που φαινονται να της ριξεις αταχτη στα ματια χαχαχ

μανιταρι μαγικο: Πως περνας με τη μαμα σου; ευτυχως δεν το κρατησε μανιατικο με τον αντρα σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , rainbow είπε:

Μηπως δεν την παιζει πολυ η γιαγια της γι'αυτο δεν καθεται; η μπορει να ζηλευει να νομιζει οτι θα κατσεις με το μωρο .προσπαθηαε να την αφηνεις για λιγο στην αρχη και σιγα σιγα μεγαλωνε τα διαστηματα.. Ελπιζω το δευτερο μαθημα να το απολαυσεις..

Δεν το κανει μονο με τη γιαγια της αλλα με ολους. Χθες πηγα μεχρι το ψιλικατζιδικο και εμεινε με τον αντρα μουκαι μπλαβιασε στο κλαμα μεχρι να γυρισω. Ειχα αφησει και το μωρο στην πεθερα μου υο πρωι! Και ειναι καινουριο αυτο. Μεχρι τωρα και αγνωστος να της εδινε το χερι για βολτα θα εφευγε χωρις να κοιταξει πισω. Η πεθερα μου την κραταγε καθε μερα απο 4 μηνων οσο ημουν στη δουλεια 12 ωρες την ημερα + πολλα βραδια που ειχα επαγγελματικα ταξιδια. @ZinaLove εσυ που εισαι ειδικη πως λες να το χειριστω;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...