Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Just now, CMES είπε:

Δεν το κανει μονο με τη γιαγια της αλλα με ολους. Χθες πηγα μεχρι το ψιλικατζιδικο και εμεινε με τον αντρα μουκαι μπλαβιασε στο κλαμα μεχρι να γυρισω. Ειχα αφησει και το μωρο στην πεθερα μου υο πρωι! Και ειναι καινουριο αυτο. Μεχρι τωρα και αγνωστος να της εδινε το χερι για βολτα θα εφευγε χωρις να κοιταξει πισω. Η πεθερα μου την κραταγε καθε μερα απο 4 μηνων οσο ημουν στη δουλεια 12 ωρες την ημερα + πολλα βραδια που ειχα επαγγελματικα ταξιδια. @ZinaLove εσυ που εισαι ειδικη πως λες να το χειριστω;

κοριτσι μου ειναι κ αυτο φαση αναπτυξης μην ανησυχεις ολα τα παιδακια καποια στιγμη το κανουν κ μετα συνιθιζουν. οσο πιο σταθερη εισαι εσυ τοσο πιο γρηγορα θα συνιθισει. κ μενα ο ανυψιος μου καθε μερα στην γιαγια του εμενε απο ενος χωρις κανενα προβλημα. καποια στιγμη στα δυομιση δεν αφηνε την μανα του καθε πρωι κλαματα οταν εφευγε. ε μετα απο καποιο διαστημα το εμαθε η μαμα παει δουλεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@rainbowκαλα περασαμε εδω σπιτι κ στην πεθερα μου πηγαμε.στον αντρα μου του τα πε ενα χερακι κ μετα του λεει οκ οτι ειπαμε νερο κ αλατι!ευχαριστηθηκε κ τον μπεμπακο κ αυτος το ιδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

cmes: Μαλλον ειναι αυτο που λεει η Lina και εγω πιστευω θα της περασει αρκει να μην κανεις εσυ πισογυρισματα.αν της μιλισεις πριν την αφησεις στην πεθερα σου δηλαδη αν την πας αποηευμα να της εξηγησεις απο το πρωι οτι εχεις μια δουλεια που δεν μπορουν να ειναι παιδακια κ πρεπει να μεθνει για λιγο με τη γιαγια..παλι τα ιδια θα σου κανει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!εγω εχω ξυπνησει με τρομερο πονοκεφαλο λογο αυχενικου κ ζαλαδες.ο μπεμπακος ξυπνησε στις 9 κ χορτασα υπνο.χτες ο αντρας μου τσακωθηκε με την πεθερα μου κ επειδη κατι του ειπε για τον μπεμπακο της απαγορευσε να ερχεται να τον βλεπει!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!!

cmes: Μαλλον ειναι αυτο που λεει η Lina και εγω πιστευω θα της περασει αρκει να μην κανεις εσυ πισογυρισματα.αν της μιλισεις πριν την αφησεις στην πεθερα σου δηλαδη αν την πας αποηευμα να της εξηγησεις απο το πρωι οτι εχεις μια δουλεια που δεν μπορουν να ειναι παιδακια κ πρεπει να μεθνει για λιγο με τη γιαγια..παλι τα ιδια θα σου κανει;

Ναι το εχω δοκιμασει κι αυτο. Απλα αρχιζει να κλαιει απο το πρωι! Σημερα πηγα να φτιαξω νυχια (εχω μπει γερα στο σχεδιο αναδομηση!) Και την αφησα σπιτι με την αδερφη μου. Εγινε πανζουρλισμος. Ειχε πιαστει και με τραβουσε απο τις τσεπες του τζην και μετα κρεμαστηκε απο το ποδι μου και ουρλιαζε!! Που θα παει... θα συνηθισει!!

Επαθα και λαστιχο!! Ευτυχως πριν φτασω σπιτι εσκασε οποτε τουλαχιστον δεν εμεινα στο δρομο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cme ισως να δοκιμαζες οταν λειπεις για αρχη να της εφερνες ενα δωρακι κανοντας απο πριν συμφωνια μαζι της οτι θα ειναι ηρεμη κ ησυχη...η να της λες οτι πας να παρεις κατι για εκεινη...φοβαται μηπως σε χασει....ειναι πολυ μικρη  για να κανεις μαζι της διαλογο κ να καταλαβει τετοιου ειδους ζητηματα..επισης βαλτη δτο παιχνιδι με το μωρο...πχ..πες της δωσε μια πανα για το μωρο...  η δειξε στο μωρο τα αρκουδακια σου.. ζητα της μια βοηθεια ετσι χαζη για να νιωθει οτι ειναο στο παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

cmes: Οντως ομως κανε εναν αγιασμο...! Οταν εισαι σπιτι και φευγεις φυγε κρυφα να μη σε βλεπει.ολα τα παιδακια το κανουν.ειναι της ηλικιας απλα σε συνηθισε ολη μερα και της κακοφαινεται

μανιταρι μαγικο: Γιατι βρε δεν προλαβαινεις..;κριμα ειχες λιγο την πεθερα να στον κραταει..αλλα δεν νομιζω να της το κρατισει πολυ ο αντρας σου.εγω ρε κοριτσια μια χαρα προλαβαινω..λεω στον αντρα μ παω για μπανιο και καθομαι με τς ωρες...για νυχια θα παω την αλλη βδομαδα..μαλλια περιμενω να κοπει το γαλα και μετα...αλλα λεω να αφησω να βγει το φυσικο μου κ μετα να κανω ανταυγειες..δεν ξερω βεβαια αν προλαβω μεχρι τη βαφτιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Cme ισως να δοκιμαζες οταν λειπεις για αρχη να της εφερνες ενα δωρακι κανοντας απο πριν συμφωνια μαζι της οτι θα ειναι ηρεμη κ ησυχη...η να της λες οτι πας να παρεις κατι για εκεινη...φοβαται μηπως σε χασει....ειναι πολυ μικρη  για να κανεις μαζι της διαλογο κ να καταλαβει τετοιου ειδους ζητηματα..επισης βαλτη δτο παιχνιδι με το μωρο...πχ..πες της δωσε μια πανα για το μωρο...  η δειξε στο μωρο τα αρκουδακια σου.. ζητα της μια βοηθεια ετσι χαζη για να νιωθει οτι ειναο στο παιχνιδι...

Συνηθως της λεω οτι θα της φερω μπισκοτο ή κουλουρι και παντα της φερνω κατι. 

Δεν το βαζω κατω ομως! Τη Δευτερα εχω το επομενο μαθημα πιλατες. Τα νυχια τα εκανα τζελ οποτε ειμαι κομπλε για ενα μηνα. Επισης εχασα μισο κιλο (σε 2,5 εβδομαδες, τεραστια επιτυχια!).


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbowγια καποιο λογο ο μπεμπης οταν μπαινω για μπανιο κλαιει απαρηγορητα.ο αντρας μου τα κανει πανω του γτ νομιζει πως κατι επαθε η οτι δεν τον θελει κ τρεχω πανικοβλητη με τις σαπουναδες.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Ωραια θα περασετε μεγαλωνοντας...! Καλη υπομονη..εγω ευτυχως δεν εχω τετοια θεματα ακομα τουλαχιστον!εμενα ετσι κανει μονο στην πεθερα μου κ δεν ξερω γιατι.

εχει δυο μερες πουειναι αλλο παιδακι τρωει 150ml και παιζει μονη της αρκετα...να μη το ματιασω...αφου σκεφτομαι μηπως μαζι με το εμβολιο πεενουσε και αλμα...! Τωρα εχει αρχισει και προσπαθει να σηκωθει απο το ριλαξ εχει πολυ γελιο και πλεον αρχιζω της βαζω τα δαχτυλα μου πιανεται κ την τραβαω λιγο και σηκωνεται η τη βοηθαω να γυρισει μπρουμυτα..μεγαλη χαρα που τα καταφερνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

@Μανιταρι Μαγικο αναισθητοποιησου! Κι εγω μπαινω για μπανιο μεσημερι ή βραδυ οταν κοιμουνται. Το πιθανοτερο ειναι να μην ειναι κανενας αλλος στο σπιτι και πολλες φορες ξυπναει ο μπεμπης και κλαιει. Τελειωνω το μπανιο μου και βγαινω μετα. Δεν μου αρεσει να τον αφηνω να κλαιει ουτε το κανω συστηματικα ομως δεν θα βρωμισουμε κιολας!!!

@rainbow εμενα παλι τρωει πολυ λιγο! Του κανω 150ml αλλα ζητημα να πιει τα 100. Σημερα το πρωι που ηταν και 6 ωρες νηστικος μονο θηλασε, το μπουκαλι το εφτυνε. Συγκρινω και με την κορη μου που σε αυτη την ηλικια επινε κουβαδες γαλα και μου φαινεται περιεργο! Δεν ανησυχω αλλα στο μυαλο μου το εχω συνδεσει με τον υπνο. Νομιζω αν δεν φαει δεν θα κοιμηθουμε ποτε! Και ειμε τοοοοοσο κουρασμενη!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια τη νυχτα ξυπναμε ανα 1ωρα βαζω χερι στην κουνια της βαζω την πιπιλα κοιμαται κ παλι τα ιδια....δεν ξερω εμενα απο εκει που δεν επινε  γαλα παλιοτερα τωρα δοξα τω θεω πινουμε...160 στις 8 ,150 στις 11..το θεμα ειναι οτι μου εκανε μια πανα με σκουρες πρασινες βλεννες κ τρεμω  με αυτη τη γοπ τι σκατα γινεται;;;!!η παιδιατροα λεει οτι αν ξαναδω η βλεπω συχνα τετοιες πανες μιλαμε..τρεχα γυρευε...εμενα μου εκατσε τωρα να παρω μια πανα να τη στσιλω για μαγιερ...αρχισα παλι να κανω την γιατρο κ θα αγχωθω......αφηστε που μου χαλασε η ανακλιση στο πορτ μπεμπε κ εγινε σαν στραβολουκουμας...εκπιζω να ισχυει η εγγυηση γοαφι θα τους παρει κ θα τιυς σηκωσει κ αυτους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...