Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολυ γκρινια σημερα κοριτσια εχω φρικαρει.ολη μερα γκρινιαζει κ κοιμαται ενα μισαωρο μετα απο καθε γευμα.τωρα το βραδυ εχει δυο ωρες που γκρινιαζε κ καθολου υπνο.τωρα μολις κοιμηθηκε ας ελπισουμε να κοιμηθουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

@CMES μολις ξαπλωσα #τελειωσε κι αυτη η μερα!! Ο μπεμπακος μου ειναι γενικα πολυ ησυχος . εχει ομως δυο τρεις μερες που οταν ερχεται η ωρα να φαει ενω πειναει οταν του δινω το γαλα φαινεται να μην του αρεσει. Ισως φταιει γιατι ξεκινησα δειλα δειλα να τρωω κανονικα μαγειρεμενα φαγητα με κρεμμυδι μεσα κτλ και μαλλον επηρεαζεται η γευση του γαλακτος. Επισης στα κιλα του δεν ειναι πολυ χοντρουλης κανονικο θα τον ελεγα. Ειναι 6200 αλλα η γιατρος μου λεει πως εινι ενταξει. Σε λιγες μερες θα κανουμε το τριτο εμβολιο μας!!

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Ετσι ειμασταν εμεις στο δευτερο..μακαρι να κοιμηθει να ηρεμισει κ ολας..πιστευω αυριο θα ειστε καλυτερα..! Ασε κ εγω μετα απο ολο αυτο τρεμω τι θα ακολουθει καθε φορα μετα τα εμβολια

dimitroula30: Προσπαθησε να μην το τσιγαριζεις το κρεμμυδι,σιγουρα αλλαξε η γευση αλλα ποστευω θα το συνηθισει..δεν εχει κ πολλες επιλογες...εγω παντως δεν καταλαβαινω ποτε περναν οι μερες οι βδομαδες..σκεφτομαι κατι που εχει μια βδομαδα που εγινε και νομιζω πως ηταν χθες κ λεω μα καλα τι μερα εχουμε ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τωρα τελειωσα σιδερωμα κ παω κ εγω να κοιμηθω.ο μπεμπακος κοιμαται μια χαρα μεχρι στιγμης του εδωσα κ ντεπον( οσο μπορεσα) κ ηταν κ αυπνος ας ελπισουμε οτι θα θελει να ξεκουραστει.αυριο θα ερθει κ η μαμα μου πρεπει να συμαζεψω λιγο.

@rainbowκ εγω το παθαινω αυτο με τις μερες δεν εχω ιδεα ποτε ειναι δευτερα ποτε ειναι κυριακη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Αυριο ξεκιναω το πρωτο μαθημα πιλατες! Θα κανω 2 personal και μετα θα μπω σε γκρουπ. Ειπα και στη μαμα μου τωρα να παμε λιγο στα μαγαζια να παρω κανενα κολαν γιατι δεν εχω τι να φορεσω. Θα παρω και κανενα καλοκαιρινο πυζαμακι για τα παιδια.

@rainbow καλη επιτυχια με τη διατροφη! Εγω τα εχω κανει λιγο χαλια τις τελευταιες μερες αλλα θα επανελθω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ερώτηση σε εσάς που έχετε εμπειρία στο θηλασμό. Έχει λίγες ημέρες το μωρό μου ενώ πεινάει βλέπω πως δεν του αρέσει το γάλα και δυσανασχετεί. ΈΧΩ ΞΕΚΙΝΉΣΕΙ ΝΑ ΤΡΏΩ ΚΡΕΜΜΎΔΙ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΆ , ΛΈΤΕ ΝΑ ΑΛΛΟΙΏΝΕΙ ΤΗ ΓΈΥΣΗ?

Επίσης πόσα μλ τρώνε τα μωράκια σας και πόσο βάρος έχουνε? Εμένα είναι 6200 - μικρούλης νομίζω- και τρώει το πολύ 140 μλ αλλά κάνει 7 γευματα τη μερα


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ερώτηση σε εσάς που έχετε εμπειρία στο θηλασμό. Έχει λίγες ημέρες το μωρό μου ενώ πεινάει βλέπω πως δεν του αρέσει το γάλα και δυσανασχετεί. ΈΧΩ ΞΕΚΙΝΉΣΕΙ ΝΑ ΤΡΏΩ ΚΡΕΜΜΎΔΙ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΆ , ΛΈΤΕ ΝΑ ΑΛΛΟΙΏΝΕΙ ΤΗ ΓΈΥΣΗ?

Επίσης πόσα μλ τρώνε τα μωράκια σας και πόσο βάρος έχουνε? Εμένα είναι 6200 - μικρούλης νομίζω- και τρώει το πολύ 140 μλ αλλά κάνει 7 γευματα τη μερα

Δεν νομιζω οτι το κρεμμυδι παιζει τοσο ρολο. Οταν λες δεν του αρεσει το γαλα σου πως το εννοεις; πινει και σκονη και βλεπεις πως την προτιμαει; ή γενικα δεν θελει πολυ; γιατι και ο δικος μου τελευταια εχει μειωσει δραματικα τις ποσοτητες. Εμενα ειναι γυρω στα 8 κιλα (ηταν 7800 πριν 3 βδομαδες που τον ζυγισα) και θηλαζει + μπουκαλι μετα. Μεχρι τωρα εκανε 5 γευματα την ημερα και επινε 150ml +θηλασμο ομως εδω και μια βδομαδα κανει 6 γευματα αλλα δεν πινει πανω απο 100ml, δεν ξερω γιατι.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Εμενα ειναι μολις 5.500 τρωει περιπου 100-120 ml αλλα υπαρχουν φορες που θα πιει 60 αλλα μπορει να πεινασει και στις 2,5 ωρες .ο παιδιατρος μου ειπε οτι λογω δοντιων τωρα πιυ αρχιζουν να εχουν ενοχλισεις δεν θα τρωει σταθερες ποσοτητες να μην ανησυχω.εμαε αρχισε απο χθες εχει βηχα κ εινα λιγο μπουκομενη..δενμπορω να καταλαβω που με κρυωσε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας!εγω σημερα τρεχω κ δεν φτανω ο μικρουλης μια χαρα κοιμηθηκε μεχρι τις 7:30 κ μετα ξανακοιμηθηκαμε μεχρι τις 12:00 που μας ξυπνησε η πεθερα μου.ημουν κοματια 3:30 η ωρα πηγε για να κοιμηθω.ερχεται η μαμα μου σε μια ωρα κ προσπαθω να μαζεψω τα αμαζευτα δεν τα καταφερνω αλλα δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα σας!εγω σημερα τρεχω κ δεν φτανω ο μικρουλης μια χαρα κοιμηθηκε μεχρι τις 7:30 κ μετα ξανακοιμηθηκαμε μεχρι τις 12:00 που μας ξυπνησε η πεθερα μου.ημουν κοματια 3:30 η ωρα πηγε για να κοιμηθω.ερχεται η μαμα μου σε μια ωρα κ προσπαθω να μαζεψω τα αμαζευτα δεν τα καταφερνω αλλα δεν πειραζει.

Γιατι καλε εχεις τοσες δουλειες; δεν θα σε παρεξηγησει η μαμα σου αν ειναι και λιγο ακαταστατα!! Παντως εισαι πολυ τυχερη με τα ωραρια. Εγω χθες κοιμηθηκα 1 και ο μικρος ξυπνησε 6.30 και δεν ξανακοιμηθηκε μετα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESοχι δεν θα με παρεξηγησει αλλα να μην ειναι ολα μεσα στη μεση.ασε που θα αρχισει να τα κανει μονη της( που δεν με χαλαει αλλα δουλευει σε φουρνο  κ δεν θελω να την ταλαιπωρησω). Δεν ειναι τυχη ειναι ευλογια αυτες οι ωρες υπνου του μικρου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εφτασε τα 5κιλα και πινει στο συνολο 850ml μεσο ορο με 6 γευματα.. μητρικο δινω αντλημενο...πταγματικα δεν ξερω τι γινεται με τα μλ...ασε που η καημενη κανω κ αποχη απο γαλακτοκονικα οσπρια εσπεριοειδη πρασινα κ εχω ρεψει... εκει να σου πω εγω διαιτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !

Απο όσο ξέρω το κρεμμύδι δεν αλλοιώνει την γεύση του μητρικού γάλακτος. Μπορεί να είναι απλά μια φάση που περνάει το παιδί κ δεν πίνει γάλα. @ZinaLove έχεις εντοπίσει αλλεργίες στο μωρό γι αυτό και η αποχή ; Επειδή κάνω κ γω αποχή από τα γαλακτομικα. Δίνεις αποκλειστικά μητρικό αντλημένο ; Γιατί δεν το βάζεις το μωρό στο στήθος αν επιτρέπεται; 

Σας θαυμάζω κορίτσια μπράβο , διαβάζετε προετοιμάζετε εξετάσεις ομιλίες και είστε μανάδες προς μίμηση !!! @Μανιταρι Μαγικο Τι καλά που έρχεται η μανούλα σου!! Και εγώ εδώ την έχω φέρει από το χωριό μέχρι να νιώσω λίγο καλύτερα από όλα αυτά! 

Κοριτσια πως απασχολείται καθημερινά τα μωρα σας ; Ο δικός μου νομίζω ότι βαριέται εύκολα ... ξεκινάμε με ριλαξ κ παιχνιδάκια το οποίο δεν κάθεται σχεδόν καθόλου πια, μετά στα χέρια μου κ λένε τραγούδια μετά γυμναστήριο που είναι κ το μόνο που θα κάτσει μισή ώρα , μετά πάλι αγκαλιά αλλά θέλει συνεχώς όρθιος στην αγκαλιά κ ας μην του μιλάς αρκεί να τον κόβεις βόλτες πέρα δώθε .


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...