Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Το βράδυ την παίρνω μέσα στην κρεβατοκάμαρα , μπουσουλαει λίγο, μετα θηλάζει και κοιμάται. Αλλά μονο με θηλασμό. Αν κόψω το θηλασμό δεν ξέρω τι θα γίνει. Και μέσα στη νύχτα ξυπνάει και θηλάζει με τις ώρες. Επίσης τη μέρα κι εγώ είχα προσπαθήσει να κοιμάται με φασαρία κτλ αλλά συνεχώς ξυπνούσε και κατέληξα να βάζω ηλεκτρικές σκούπες και λευκούς θορύβους. Επίσης με το θηλασμό έχουμε θέμα, οτι αρκετές φορες αρνείται το στήθος και ειδικα το ενα και πρεπει παλι να βάζω λευκούς θορύβους, να την κάνω βόλτες θηλαζοντας κτλ. Με την πιπιλα καποιες φορες κοιμάται, αλλά αν είναι σε μεγάλη υπερένταση δύσκολα. Το βράδυ κοιμάται συνήθως κατα τις 10 και μετα τις 6:30 το πρωι ξυπνάει συνέχεια. Αλλά δεν έχει σταθερό πρόγραμμα ύπνου. Κι εγώ δεν την παλευω, πρεπει κάπως να κοιμηθώ.

 

Πάντως είστε τυχερες που μπορείτε να τα αφήνετε κάπου. Εμένα οι παπουδες τα χουν παίξει και δεν την παλεύουν, μονο για λιγες ώρες. Αν την πιασει το κλάμα δε σταματάει.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Kalfeli είπε:

Το βράδυ την παίρνω μέσα στην κρεβατοκάμαρα , μπουσουλαει λίγο, μετα θηλάζει και κοιμάται. Αλλά μονο με θηλασμό. Αν κόψω το θηλασμό δεν ξέρω τι θα γίνει. Και μέσα στη νύχτα ξυπνάει και θηλάζει με τις ώρες. Επίσης τη μέρα κι εγώ είχα προσπαθήσει να κοιμάται με φασαρία κτλ αλλά συνεχώς ξυπνούσε και κατέληξα να βάζω ηλεκτρικές σκούπες και λευκούς θορύβους. Επίσης με το θηλασμό έχουμε θέμα, οτι αρκετές φορες αρνείται το στήθος και ειδικα το ενα και πρεπει παλι να βάζω λευκούς θορύβους, να την κάνω βόλτες θηλαζοντας κτλ. Με την πιπιλα καποιες φορες κοιμάται, αλλά αν είναι σε μεγάλη υπερένταση δύσκολα. Το βράδυ κοιμάται συνήθως κατα τις 10 και μετα τις 6:30 το πρωι ξυπνάει συνέχεια. Αλλά δεν έχει σταθερό πρόγραμμα ύπνου. Κι εγώ δεν την παλευω, πρεπει κάπως να κοιμηθώ.

 

Πάντως είστε τυχερες που μπορείτε να τα αφήνετε κάπου. Εμένα οι παπουδες τα χουν παίξει και δεν την παλεύουν, μονο για λιγες ώρες. Αν την πιασει το κλάμα δε σταματάει.

Κι εμενα το ιδιο προγραμμα. 10-6.30 και μετα δεν ξανακοιμαται. Προσπαθησε ή να κοιμασαι κι εσυ απο τις 10 ή να κοιμασαι μεσα στη μερα οταν κοιμαται το μωρο. Εμενα παντως εδω και 3 μερες ξυπνησε 7-7.30 και σημερα 8.20! Δοκιμασε οταν ξυπναει το βραδυ να μην τη σηκωσεις και να της βαλεις λιγο πιπιλα μηπως ξανακοιμηθει. Αυτο το κανω κι εγω αλλα πρεπει να προλαβω να βαλω την πιπιλα πολυ γρηγορα πριν ξυπνησει για τα καλα! Καμια φορα κιολας οπως ειναι σκοταδι προσπαθω να του βαλω την πιπιλα, δεν βλεπω, δεν στοχευω καλα και τον ξυπναω και τον εκνευριζω!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκ εγω το παθαινω αυτο με το στοχο κ μια φορα πηγα να του βγαλω το ματι.εγω πιστευω οτι ο υπνος ειναι κ στο παιδι.ο δικος μου ειναι υπναρας.κ το βραδυ που ολα ησυχαζουν κοιμαται σαν πουλακι ενω την ημερα κοιμαται μισαωρα αντε 45λεπτα.χτες βεβαια το μεσιμερι τον πηγαμε βολτα στους παππουδες του αντρα μου κ κουραστηκε κ κοιμηθηκε ενα 2ωρο γεματο.μετα μεχρι το βραδυ δεν ξανακοιμηθηκε καθολου κ στις 12 εφαγε κ κοιμηθηκε μεχρι τις 10 το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω με την πιπιλα αν και κοιμάται μπρουμυτα - αλλη παραξενια και δύσκολα. Μαζί με μένα κοιμάται το βράδυ στο κρεβάτι γιατί δεν την παλευω να σηκωνομαι. Και επειδή κι εγω δυσκολευομαι στον ύπνο μέχρι να με πάρει ο ύπνος πολλές φορες έχει ηδη ξυπνήσει. Καταπληκτικά δηλαδή.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εχω προσπαθησει να τον κοιμηζω την ημερα με φασαρια αλλα αυτος ειχε αλλα σχεδια.ενω στην αρχη κοιμοταν χωρις αγκαλια απο μονος του κ με φωτα κ με φασαρια ξαφνικα αρχισε να γκρινιαζει να τριβει την μουρη του κ να τσαντιζεται απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια ο μικρος πινει πολυ γαλα τωρα του φτιαχνω 240 μλ κ τρωει απο 190 εως 220 μλ.το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκω γυαλινα μπιμπερο που να χωρανε περισοτερο γαλα κ αυτος αυξανει συνεχως την ποσοτητα που τρωει.μηπως ξερετε καποια εταιρεια που να βγαζει πιο μεγαλα μπιμπερο γυαλινα;μονο πλαστικα βρισκω μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Βρε κοριτσια ο μικρος πινει πολυ γαλα τωρα του φτιαχνω 240 μλ κ τρωει απο 190 εως 220 μλ.το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκω γυαλινα μπιμπερο που να χωρανε περισοτερο γαλα κ αυτος αυξανει συνεχως την ποσοτητα που τρωει.μηπως ξερετε καποια εταιρεια που να βγαζει πιο μεγαλα μπιμπερο γυαλινα;μονο πλαστικα βρισκω μεχρι στιγμης.

Της mam τα γυαλινα χωρανε εως 240. Περισσοτερο δεν θα χρειαστει να δωσεις. Στην κορη μου ππυ επινε παραπανω της εκανα ενα μεγαλο μπιμπερο και ενα μικρο, ομως η παιδιατρος μου ειχε πει να μην της κανω πανω απο 240 σε ενα γευμα. Σε λιγο θα αρχισουν και οι στερεες οποτε δεν θα χρειαστεις μεγαλυτερο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Εγω στην αρχη ελεγα να την παρω μετα επεσαν να με φανε οτι που θα το πας το παιδι στη ζεστη στον ηλιο κτλ και ειπαν οι δικοι μου θα την κρατησουν οποτε βολευτικα κ εγω γιατι θα ξεκουραστω κ θα κανω οντως διακοπες γιατι αλλις τη θαλασσα με τα κυαλια θα την εβλεπα.ειναι κ ασπρη πολυ η δικια μου κ με τον αερα κοκκινιζει φαντασου στη θαλασσα θα την εβλεπε ο πατερας μου μετα και θα αρχιζε τα χαζα του κ θα μαλωναμε ασχημα..

εμειε πηγαμε σε μια βαφτιση σημερα σε αλλη πολη..ωραια ηταν αλλα η μικρη εχει λιγο γκρινια μαλλον ειμαστε σε αλμα!ασε που οταν γυριζαμε μια νταλικα πηγε να κανει προσπεραση δε χορουσε ,φοβηθηκε ο μπροστινος πλακωθηκε στα φρενα παραλθγο θα πεφταμε πανω του ..

αντιλιακη κρεμα τα βαζετε;ποια μαρκα ειναι καλη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Εγω στην αρχη ελεγα να την παρω μετα επεσαν να με φανε οτι που θα το πας το παιδι στη ζεστη στον ηλιο κτλ και ειπαν οι δικοι μου θα την κρατησουν οποτε βολευτικα κ εγω γιατι θα ξεκουραστω κ θα κανω οντως διακοπες γιατι αλλις τη θαλασσα με τα κυαλια θα την εβλεπα.ειναι κ ασπρη πολυ η δικια μου κ με τον αερα κοκκινιζει φαντασου στη θαλασσα θα την εβλεπε ο πατερας μου μετα και θα αρχιζε τα χαζα του κ θα μαλωναμε ασχημα..

εμειε πηγαμε σε μια βαφτιση σημερα σε αλλη πολη..ωραια ηταν αλλα η μικρη εχει λιγο γκρινια μαλλον ειμαστε σε αλμα!ασε που οταν γυριζαμε μια νταλικα πηγε να κανει προσπεραση δε χορουσε ,φοβηθηκε ο μπροστινος πλακωθηκε στα φρενα παραλθγο θα πεφταμε πανω του ..

αντιλιακη κρεμα τα βαζετε;ποια μαρκα ειναι καλη;

Αντε καλε κριμα! Να χαρει κι η μικρουλα λιγο θαλασσα! Τις πρωτες διακοπες που ειχα παρει την κορη μου ηταν 2,5 μηνων! Δεν την ειχα βαλει θαλασσα αλλα τον μπεμπη που θα ειναι ηδη 7 θα τον βαλω. Κι ο δικος μου ειναι κατασπρος και καταξανθος!!! Αντηλιακο μου ειχε συστησει η παιδιατρος ενα της frezyderm καλο αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις κοριτσια διακοπες στον υπνο μας.αλλα θα παω καμια βδομαδα στη μαμα μου κ εκει εχουμε θαλασσες πολλες κ συνηθως καθαρες.το μονο προβλημα ειναι οτι εχουν κανει επελαση οι τσουχτρες.αν φετος δεν εχει θα κανουμε κανενα μπανακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ πίνουν τόσο πολύ σε μια φορά; εμείς ακόμα μέχρι το πολύ 90 στο τσακιρ κέφι. Συνηθως 60. Να ανησυχησω; αντιηλιακο θα βαζετε; εγώ λέω να μην την εκθετω στον ήλιο τις επικίνδυνες ώρες απλως. Λέω να τη βάλω κι εγώ στη θάλασσα αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδράσει, μήπως της φανεί κρύο το νερό.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

@Kalfeliκοριτσακι εμενα ο γιατρος μου ειπε οποσδηποτε αντηλιακο ακομα κ οταν ο ηλιος πεφτει.κ τωρα μας ειπε οταν βγαινουμε βολτα να του βαζω στο προσωπο κ στα χερακια.κ αν παμε θαλασσα να εχω μαζι μου ενα μπουκαλι γλυκο νερο να το αφησω στον ηλιο κ οταν βγει απο τη θαλασσα να του ριχνω το νερο απο το μπουκαλι να μην ερεθιστει απο το αλατι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Καλέ πίνουν τόσο πολύ σε μια φορά; εμείς ακόμα μέχρι το πολύ 90 στο τσακιρ κέφι. Συνηθως 60. Να ανησυχησω; αντιηλιακο θα βαζετε; εγώ λέω να μην την εκθετω στον ήλιο τις επικίνδυνες ώρες απλως. Λέω να τη βάλω κι εγώ στη θάλασσα αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδράσει, μήπως της φανεί κρύο το νερό.

Μην αγχωνεσαι! Αλλα παιδια τρωνε περισσοτερο και αλλα λιγοτερο, δεν εχει καμια σημασια!! Αντηλιακο θελει συνεχεια, ακομα και αν δεν ειναι επικινδυνες ωρες. Ειναι πολυ ευαισθητα τα δερματακια τους! Ο δικος μου ειναι και σαν γαλακτομπουρεκο....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalfeli : Δοκιμασες αφου ρευτει κ περασει κανενα δεκαλεπτο να του ξαναδωσεις γαλα; εγω οταν αρχισε κατι τετοια της το εκανα ετσι το ξαναζεστενα δηλαδη κ της το εδινα λιγο αργοτερα αφου ειζε ρευτει και συνηθως επινε κ αλλα 60. Αν δεν θελει μαλλον του αρκουν αυτα που πινει.

και εγω νομιζω αντιλιακο της ηλιολουστες μερες επιβαλλεται γιατι πλεον ο ηλιος ειναι πολυ βλαβερος και οι ακτινες περνανε..μας πηρε κ η θεια ενα μαγιο με φρου φρου..ειναι τελειο..ανυπομονω να τη βαλω στη θαλασα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...