Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κ εμας για στερεες μας ειπε οτι απο τελος του 5ου θα ξεκινησουμε σιγα σιγα κ προσεκτικα για το στομαχι του.εγω για το καροτσι ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε κ καθιστο να τον βαζω οχι ξαπλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια, χάθηκα λίγο γιατί με τη μπέμπα δεν προλαβαινω τίποτα. Όσο δυσκολη η εγκυμοσύνη άλλο τόσο το μωρο. Υπερκινητική και ειχαμε πολλά κλάματα λόγω κολικων και παλινδρόμησης. Κάπου διάβασα κοιμούνται με παραμύθια.. Γίνονται κι αυτά? Εμείς μονο με το στήθος μέχρι στιγμής, το οποίο μια το θέλει και μια όχι. Δεν κάθεται ουτε λεπτο ήσυχη. Θελει να τα βλεπει ολα και προσπαθει να μπουσουλησει. Μεχρι στιγμης σερνεται με τα χερια. Εσείς τι κάνετε;


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Παει αρρωστησα τελειως! Λαιμος, βηχας, κομμαρες, απ'ολα!! Κανονισα και το ταξιδι στο εξωτερικο που σας ελεγα, τελικα θα παω μονη μου γιατι βγαινουν πολυ ακριβα τα εισιτηρια να παμε οικογενειακως. Τωρα μενει να στρωθω να ετοιμασω την ομιλια.

Ο μπεμπης εγινε χθες 4 μηνων! Τον ζυγισα γιατι τη δευτερα θα επισττεψω τη ζυγαρια, εχει φτασει 8380!!! Με τον θηλασμο θελω να ξεμπερδευω σιγα σιγα, κουραστηκα πολυ! Ομως δεν μου παει η καρδια να μην του δινω, περιμενω να μειωθει απο μονο του το γαλα. Λογικα σε κανα 20ημερο θα ξεκινησουμε και τα φρουτακια. Δεν θελω καθολου! Ολη αυτη η φαση με τα αλεσμενα ειναι πολυ κουραστικη!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Περαστικα!! Αντε ενα κουραγιο κανε και θα την τελειωσεις την ομιλια.ισως καλυτερα που θα πας μονη σου να ξεσκασεις και να χαλαρωσεις για να ανεβει κ η ψυχολογια σου!τοσο νωριςθα τον ξεκινησεις φρουτα; δεν ξερω εμενα μου φαινεται μικρουλα ακομα να φαει ..εγω τωρα εφτασα να τη δινω μερα παρα μερα τωρα ποτε θα κοπει θα δειξει..οταν τη θηλαζω στεναχωριεμαι που σκεφτομαι οτι ειναι τελεταιες φορες αλλα κατα τη διαρκεια της μερας δε με πειραζει καθολου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εγινε κοριτσια; οταν μπαινει σαββατοκυριακο εξαφανιζεστε ολες;;;

@rainbow ονειρευομαι το ταξιδι για να κοιμηθω!! Θα χτυπησω 12ωρο!!! Και την κορη μου 4,5 μηνων την ειχαμε ξεκινησει. Υποθετω πως κι αυτος καπου εκει αν κρι ει η παιδιατρος πως ειναι ετοιμος. Στη θεωρια θελουμε να αντικαταστησουμε το ξενο γαλα με τιε συμπληρωματικες τροφες και να κρατησουμε το θηλασμο που λογικα τοτε θα του φτανει. Λεω στη θεωρια γιατι δεν ξερω αν στην πραξη γινεται. Ωρες ωρες σκεφτομαι πινει καθολου απο μενα ή απλα πιπιλαει και κοροιδευομαστε; ομως δεν εχω ακομα περιοδο αρα λογικα κατι γινεται...

Ηθελα να ρωτησω, το βραδυ στον υπνο τι τους φορατε; εγω ολη τη μερα τον εχω με το κοντομανικο και απο μεσα το ζιπουνακι ομως το βραδυ του βαζω ζιπουνακι+ολοσωμο μακρυμανικο φορμακι. Ειναι καλα ή ζεσταινεται; σημερα ειδικα εχει πολυ ζεστη!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cmes περαστικά! Λοιπον εγώ της φοραω όλη μέρα κοντομανικο φορμακι, με τα μπουτια εξω. Βέβαια το σπίτι είναι αρκετά ζεστό. Κορίτσια θέλω βοήθεια. Έχω πρόβλημα με τον ύπνο. Έχει μαθει να κοιμάται στο στήθος, με έχει κουράσει κι εμένα πολύ αυτή η φαση, αλλά δεν ξέρω πως αλλιως να την κοιμησω. Είναι και δυσκολη στον ύπνο όπως κι εγώ. Και ξυπνάει ανα 1-2 ώρες. Εσείς πως τα κοιμιζετε;


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kalfeli είπε:

Cmes περαστικά! Λοιπον εγώ της φοραω όλη μέρα κοντομανικο φορμακι, με τα μπουτια εξω. Βέβαια το σπίτι είναι αρκετά ζεστό. Κορίτσια θέλω βοήθεια. Έχω πρόβλημα με τον ύπνο. Έχει μαθει να κοιμάται στο στήθος, με έχει κουράσει κι εμένα πολύ αυτή η φαση, αλλά δεν ξέρω πως αλλιως να την κοιμησω. Είναι και δυσκολη στον ύπνο όπως κι εγώ. Και ξυπνάει ανα 1-2 ώρες. Εσείς πως τα κοιμιζετε;

Εγω ειμαι πολυ τυχερη σε αυτο. Για τον βραδινο υπνο αν δεν τον παρει ο υπνος στον ωμο στο ρεψιμο τον βαζω παλι λιγο να θηλασει και σε 2 λεπτα τον παιρνει ο υπνος. Αυτο γυεω στις 10 που κοιμαται για βραδυ. Ολες τις υπολοιπες φορες οταν τον βλεπω να νυσταζει τον βαζω μεσα στο παρκο, παιζει λιγο και τον παιρνει μονος του ο υπνος. Ειναι και στο παιδι αλλα επειδη και τα δυο μου παιδια ετσι κοιμουνται θεωρω πως καπως τα εμαθα κι εγω ετσι. Μη με ρωτησεις πως, δεν εκανα κατι συνειδητα. Αυτο που εκανα συνειδητα ειναι μεσα στη μερα να τα αφηνω να κοιμουνται μαζι μας στο σαλονι με φωνες, τηλεοραση και ενιοτε ουρλιαχτα. Το βραδυ ομως ρουτινα υπνου και στο δωματιο. Εφαρμοζεις καποια ρουτινα υπνου του βραδυ; που την κοιμιζεις συνηθως; 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις κοριτσια εχουμε κρυο ακομα οποτε την εχω κοντομανικ φορμακι και φορμακι βελουτε και το βραδυ κανονικα με τον υπνοσακο..τουλαχιστον δε θα πανε χαμενα τα φορμακια..θα τα φορεσει αρκετα...γιατι κοντομανικα δεν εχω πολλα πρεπει να παω να παρω.

kalfeli: Ισως αν δοκιμασεις καποια αλλη σταση να την κρατισεις να κοιμηθει; εγω π.χ ειμ;ι ορθια τη βαζω στο πλαι σε σταση θηλασμου φαντασου της βαζω και πιπιλα αν εχει υπερενταση την κουναω λιγο και κοιμαται σχεδον αμεσως .το βραδυ βεβαια μπορει να κοιμηθει καθως τρωει αλλα η πρωτη μεθοδος πιανει παντα..

καλα cmes ο δικος σου δεν υπαρχει...πολυ βολικο να κοιμουνται μονα τους,η μανα μου ελεγε οτι κ εγω ετσι κοιμομουν αλλα δεν καταφερα να το εφαεμοσω στη μικρη αλλα δεν εχω παραπονο δεν δυσκολευομαι

εμεις κλεισαμε για διακοπες 6 μερες κ θα τη κρατησει η μαμα μου ,και χθες ο αντρας μου δεν μπορουσε να κοιμηθει γιατι σκεφτοταν πως θα την αφησουμε τοσες μερες..ελπιζω να μη με γυρισει αρον αρον πισω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια! Εμεις εδω εχουμε κρυο κ υγρασια το βραδυ.κ την ημερα εχουμε πολυ δροσια μεσα στο σπιτι ενω εξω σκαει ο τζιτζικας.σημερα τον ειχα με κοντομανικο αλλα το βραδυ κοντομανικο απο μεσα λεπτο φορμακι κ κουβερτουλα.κ οσο για τον υπνο την ημερα θελει αγκαλια αλλα τωρα τελευταια τον βαζω στο καροτσι τον κουναω κ κοιμαται.το βραδυ κοιμαται οπου να ναι δεν εχει προβλημα.εδω κ κατι μερες ξυπναει στις 10 με 10:30 το πρωι!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, rainbow είπε:

εμεις κλεισαμε για διακοπες 6 μερες κ θα τη κρατησει η μαμα μου ,και χθες ο αντρας μου δεν μπορουσε να κοιμηθει γιατι σκεφτοταν πως θα την αφησουμε τοσες μερες..ελπιζω να μη με γυρισει αρον αρον πισω..

Γιατι δεν την παιρνετε μαζι σας; 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...