Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια! Εσει που ξερετε ποσο κραταει ο αποθηλασμος; τωρα της δινω στις 3 μερεε κ ακομα οταν το παταω πεταγεται..με βλεπω να χαπακονομαι

μανιταρι μαγικο: Εμενα κοιμαται 3 45 λεπτα. Τη μερα.ενταξυ ποσο να κοιμηθει το βραδυ κοιμαται 10,5 -11 ωρες περιποθ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα ομορφες! 

@rainbowκ εμενα 3-4 μισαωρα κοιμαται.κ τωρα πια δεν γκρινιαζει ουτε για την πιπιλα ολο το βραδυ.

@CMESε ειναι στο παιδι τοτε προφανως ο δικος μου κοιμαται καλα το βραδυ γτ παιζει ησυχια κ οχι πολυ φως.ενω την ημερα ειναι σαν να τον πιανει υπερενταση γτ ειναι φωτεινα κ γενικα ολο κατι βλεπει που το θελει κ τσαντιζεται.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια! Εσει που ξερετε ποσο κραταει ο αποθηλασμος; τωρα της δινω στις 3 μερεε κ ακομα οταν το παταω πεταγεται..με βλεπω να χαπακονομαι

μανιταρι μαγικο: Εμενα κοιμαται 3 45 λεπτα. Τη μερα.ενταξυ ποσο να κοιμηθει το βραδυ κοιμαται 10,5 -11 ωρες περιποθ

οσο το πατας θα βγαινει

στο ενδιαμεσο των τριων ημερων που δ θηλαζεις πρηζεται το στηθος;

θηλαζεις αρκετα αραια οποτε κ να μην ξαναδωσεις,δ θα εχεις θεμα,αρκει να μην ζηταει το μωρο

Link to comment
Share on other sites

vikib: Το μωρο δε ζηταει γιατι εχει μαθει στο μπουκαλι εμενα και σρην αρχη που ειχα παραπανω γαλα δεν πρηζοταν υπερβολικα το στηθος γι'αυτο δεν μπορω να καταλαβω κ τωρα.πολυ γαλα σιγουρα δεν εχω αλλα φοβαμαι μην κανω και ασβεστωματα .δεν θα επρεπε να βγαζει μονο σταγονες κ οχι να πεταγετε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rainbow είπε:

vikib: Το μωρο δε ζηταει γιατι εχει μαθει στο μπουκαλι εμενα και σρην αρχη που ειχα παραπανω γαλα δεν πρηζοταν υπερβολικα το στηθος γι'αυτο δεν μπορω να καταλαβω κ τωρα.πολυ γαλα σιγουρα δεν εχω αλλα φοβαμαι μην κανω και ασβεστωματα .δεν θα επρεπε να βγαζει μονο σταγονες κ οχι να πεταγετε;

αυτα που σου λεω τα ξερω θεωρητικα,προσωπικα οταν αποθηλασα ξερω οτι ειχα γαλα γτ ημουν στο τριτο τριμηνο στο δευτερο,απλα δ πειραξα το στηθος,κ σε 3μηνες ξεκινησα κανονικα.κ ειχα παρα πολυ γαλα για 1,5χρονο

αν πρηστει τοσο που σε ενοχλει,βγαζεις με το χερι τοσο ωστε να ανακουφιστεις

μπορεις να πιεις κ αρκετες κουπες τη μερα τσαι φασκομηλο ,μειωνει την παραγωγη

αν θελεις μιλησε τηλεφωνικα με τη γραμμη για το θηλασμο αλκυονη,νομιζω 10525 η με τη φαιναρετη.αλλα κ τηλ με μια συμβουλο της lll απο οποιαδηποτε πολη,θα σου απαντησει

αυτα απο οσα γνωριζω για το θηλασμο,γιατρος δ ειμαι,αλλα δ μπορεις να βρεις κ πολλους γιατρους που να ξερουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα κοιμάται 3 μισαωρα-45λεπτα μεσα στη μέρα. Ακόμα σκέφτομαι τι να κάνω με το θηλασμό, καθώς το βράδυ θηλάζει κανονικά ενω τη μέρα αναγκάζομαι και βγάζω με το θηλαστρο, αφού τις περισσότερες φορες δε θέλει στήθος.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι φυσιολογικο το να μην κοιμαται αρκετα.σημερα το απογευμα πηγαμε μια μικρη βολτιτσα με το αμαξι κ ο μπεμπακος κοιτουσε εξω απο το παραθυρο ολο περιεργεια.θα πηγαιναμε κ με τα ποδια αλλα ειχε βαλει λιγο ψυχρα κ πολυ αερα κ δεν βγηκαμε απο το αμαξι.βρε κοριτσια στο καθισματακι δεν χωραει πια ειναι αρκετα στεναχωρα τι κανουμε σ αυτη την περιπτωση;το αλλο λεει απο 6 πανω.

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

μανιταρι μαγικο: Και εμενα αρχισε να μην κοιμαται στη βολα γιατι θελει να βλεπει. Εχει παρει δηλαδη το επομενο καθισματακι; αν οχι ισως βρεις κατι που να ειναι κ για μικροτερο.αλλα νομιζω αυτα πανε με τα κιλα κ οχι με τους μηνες οποτε μαλλον δεν θα εχεις πεοβλημα

Link to comment
Share on other sites

@rainbowεχω κ το επομενο καθισματακι γτ μου το εδωσαν δεν το εχω αγορασει.θα το δοκιμασω κ θα πραξω αναλογα.

Χτες στη βολτα περασα κ απο μια κοπελα να τις δωσω κατι πραγματα που εχει κ αυτη ενα μπεμπη 6,5 μηνων.ο δικος μου ειναι τεραστιος μπροστα σε εκεινον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!! Χθες πηγαμε και ειδαμε αλλο ενα κτημα για τη βαφτιση. Ειναι πιο οικονομικο, αξιοπρεπεστατο γιατι εχει και ωραιο φαγητο και στην τιμη περιλαμβανει τα παντα, ακομα και κοπελες να απασχολουν τα παιδια. Ομως εχει μονο διαθεσιμη ημερομηνια 7 οκτωβριου και το εκκλησακι ειναι μικρο αρα η βαφτιση θα γινει εξω. Φοβαμαι τον καιρο!!! Ομως τωρα που θα αλλαξω δουλεια πρεπει να μαζευτουμε οικονομικα!

@Μανιταρι Μαγικο κι εγω εχω το ιδιο προβλημα με το αυγο, δεν χωραει πια. Το αλλο καθισμα που εχεις απο ποσα κιλα ειναι; κοιταει μπροστα ή πισω;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

@CMES καλα κανατε κ βρηκατε κατι πιο οικονομικο κ αυτο με τις κοπελες που απασχολουν τα παιδια ειναι τελειο!! Το καθισματακι κοιταζει μπροστα ειναι το επομενο του αυγου.αλλα κ το αυγο μπροστα το βαζω να κοιταζει ετσι γραφει στις οδηγιες οτι απογορευεται να κοιταζει πισω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

@CMES καλα κανατε κ βρηκατε κατι πιο οικονομικο κ αυτο με τις κοπελες που απασχολουν τα παιδια ειναι τελειο!! Το καθισματακι κοιταζει μπροστα ειναι το επομενο του αυγου.αλλα κ το αυγο μπροστα το βαζω να κοιταζει ετσι γραφει στις οδηγιες οτι απογορευεται να κοιταζει πισω.

Κοριτσι μου απαγορευεται τοσο μικρο μωρο να κοιταζει μπροστα!!! Ο αυχενας τους ακομα δεν ειναι σταθερος και σε περιπτωση ατυχηματος ειναι πολυ επικινδυνο! Οι οδηγιες λενε μεχρι 2 ετων να κοιταζουν αναποδα! Αυτο που λες για το αυγο εννοουν να μην τοποθετειται αναποδα οταν υπαρχει αεροσακος. Σε αυτη την περιπτωση ή το βαζεις στο πισω καθισμα ή απενεργοποιεις τον αεροσακο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα στο πισω καθισμα τον βαζουμε ποιος βαζει μπροστα το μωρο;;κ ο παιδιατρος οταν τον ειχαμε ρωτησει αυτο μας ειπε να κοιταζει μπροστα.βεβαια εγω καποιες φορες τον γυρναω στο πλαι για να τον βλεπω καλυτερα ειδικα αν εχει φαει πριν.κ παντα τον εχω δεμενο γτ φοβαμαι.παω να βγαλω το μεγαλο να το επεξεργαστω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Μα στο πισω καθισμα τον βαζουμε ποιος βαζει μπροστα το μωρο;;κ ο παιδιατρος οταν τον ειχαμε ρωτησει αυτο μας ειπε να κοιταζει μπροστα.βεβαια εγω καποιες φορες τον γυρναω στο πλαι για να τον βλεπω καλυτερα ειδικα αν εχει φαει πριν.κ παντα τον εχω δεμενο γτ φοβαμαι.παω να βγαλω το μεγαλο να το επεξεργαστω!!

Σου το λεω με βεβαιοτητα γιατι το εχω ψαξει πολυ!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...