Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@rainbowβασικα η κολητη μου βρηκε τον ερωτα στη χαλκιδικη κ εγω μετα απο κανα χρονο εδω.η αλλη μου κολητη κ κουμπαρα μου παντρεμενη μακρια εδω ουτε καν...δεν υπαρχει.ειναι πολυ μικρη κοινωνια κ μυαλα του 1800.δεν ξερω τι να πω..δεν μπορω να κανω παρεα με καποια εδω δεν εχω κατι κοινο να συζητησω κ να περασω καλα.ισως καποια στιγμη φυγουμε απο εδω κ παμε αθηνα.εχει σπιτι εκει ο αντρας μου.αλλα θα πρεπει να βρει καλη δουλεια κ οχι κατι του ποδαριου.ψαχνει αλλα δεν βρισκει κατι αξιολογο κ εδω τουλαχιστον τα εξοδα ειναι ελαχιστα σε σχεση με την αθηνα.κ ναι ειναι μεγαλη τυχη να εχεις κοντα την οικογενεια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστω κοριτσια μου για τις ευχες σας!! Καναμε εμβολιο σημερα και φυσικα ειμαστε ξυπνιοι ολο το βραδυ, ανα μια ωρα γκρινια για πιπιλα και τωρα στις 5.30 τον ταιζω γιατι εκλαιγε πολυ. Η παιδιατρος μου ειπε να κοβω λιγο ποσοτητες απο το ξενο γιατι παραπαχυνε και να τον θηλαζω περισσοτερο! 8900 και 70 εκατοστα εφτασε!!! 

@rainbow σε καταλαβαινω κι εμενα ειναι μεγαλο στηριγμα η αδερφη μου! Ειδικα οσον αφορα τα παιδια την εμπιστευομαι απολυτα και ειναι πολυ καλη παρεα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια νομιζω οτι η μικρη αρχιζει να εχει θεματα αποχορισμου...την πηρε ο αντρας μου σημερα και πηγε στους γονεις μου επαιξε λιγπ και μετα που ηθελε να κοιμηθει εγινε ο κακος χαμος κοιμηθηκε 10 λεπτα και μετα παλι κλαμα...τι θα κανω το καλοκαιρι; εκλεισα και ξενοδοχειο για 6 βραδια..το βλεπω να την περνουμε μαζι μας..πως να τξν αφησω ετσι;και ειναι και μακρια δεν μπορω να γυρισω να την παρω..! Απο τη μια λεω αν υπηρχε αναγκη αναγκαστικα θα την αφηνα αλλα απο την αλλη λυπαμαι κ τη μαμα μου αν κλαιει συνεχεια πως θα την κουμανταρει...

cmes: Φανταζομαι τα μπουτακια του θα τα εχεις καταφαει...

Link to comment
Share on other sites

@CMESπεραστικα σας κοριτσακι σημερα πιστευω δεν θα εχει προβλημα φανταζομαι. ισως να κοιμηθει κ λιγο παραπανω γτ ταλαιπωρηθηκε χτες ο γιγαντας.μπραβο σας μεγαλωσατε πολυυυ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , rainbow είπε:

αχ κοριτσια νομιζω οτι η μικρη αρχιζει να εχει θεματα αποχορισμου...την πηρε ο αντρας μου σημερα και πηγε στους γονεις μου επαιξε λιγπ και μετα που ηθελε να κοιμηθει εγινε ο κακος χαμος κοιμηθηκε 10 λεπτα και μετα παλι κλαμα...τι θα κανω το καλοκαιρι; εκλεισα και ξενοδοχειο για 6 βραδια..το βλεπω να την περνουμε μαζι μας..πως να τξν αφησω ετσι;και ειναι και μακρια δεν μπορω να γυρισω να την παρω..! Απο τη μια λεω αν υπηρχε αναγκη αναγκαστικα θα την αφηνα αλλα απο την αλλη λυπαμαι κ τη μαμα μου αν κλαιει συνεχεια πως θα την κουμανταρει...

cmes: Φανταζομαι τα μπουτακια του θα τα εχεις καταφαει...

Η δικη μου αποψη ειναι να την παρετε μαζι σας. Δεν προκειται να χαλαρωσεις αλλιως, θα εχεις συνεχεια την εννοια. Παντως αν την αφησεις και θα ειναι αναστατωμενη οσο θα λειπεις και θα σου βγαλει το λαδι να επανελθει μετα. Οταν η κορη μου ηταν 6 μηνων ελειψα 4 μερες στο εξωτερικο και την κρατησε η πεθερα μου. Δεν σου συζηταω τι εγινε... στην πορεια βεβαια συνηθισε γιατι ειχα συνεχεια ταξιδια. Ομως αν το δεις και απο την αλλη πλευρα, αυτες ειναι στιγμες με το μωρο που δεν γυριζουν πισω! Να πατε διακοπες μαζι και να ευχαριστηθειτε σαν οικογενεια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rainbow μπορεις να ψαξεις τροπους να αντιμετωπισεις το αγχος αποχωρισμου απο τωρα που ειναι νωρις.υπαρχουν τροποι βεβαια ειναι κ στο παιδι σιγουρα.δεν χανεις τπτ να το ψαξεις.εγω δεν ξερω αν θα μπορουσα εξι μερες μακρια απο τον μπεμπακο μονο κ μονο την εγνοια του να εχω δεν θα περασω καλα κ σιγουρα δεν θα ξεκουραστω.θα ειμαι καθε τρεις κ λιγο στο τηλ.εμενα μια φορα που πηγα αθηνα με τον αντρα μου κ τον αφησα στην πεθερα μου κ πλανταξε.ειχα συνεχεια στο μυαλο μου τι να κανει κ μιλαγα με την πεθερα μου καθε μιση ωρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα πως θα την αφησω γιατι τη μαμα μου την εμπιστεθομαι παρα πολυ εχει μεγαλωσει κ αλλα 3 παιδια εκτος απο μας και γενικα ειναι πολυ ηρεμη και δεν τη φοβαμαι..απλα τη λυπαμαι γιατι θα εχει τη γκρινια του μπαμπα .αν μου πει οτι το μωρο ειναι καλα δεν θα εχω κανενα προβλημα ουτε εννοια αν δεν καθεται ομως θα εχω...σκεφτηκαμε να εφαρμοσουμε καναδυο τακτικες να τη μαθει κ καλυτερα και θα δουμε πως θα παει αν δω οτι ζοριζεται η μικρη θα την παρω....και μια γνωστη δεν αφηνε το παιδι πουθενα μεχρι που εμεινε εγκυος και ηταν χαλια αναγκαστηκε να μπει στο νοσοκομειο και οι παπουδες δεν ηξεραν τι να κανουν..μεχρι και πυρετο ανεβασε το μικρο απο το ζορι του..θα δειξει εχουμε καιρο μπροστα μας...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου τι νυχτα περασα!!χθες η μικρη δεν κοιμηθηκε μεσημερι και ο μπεμπης την ειχε πεσει απο νωρις οποτε λεω θα κοιμηθουμε καλα σημερα...αμ δε!! 11.30 την ωρα που ετοιμαζομουν για υπνο ξυπναει ο μικρος να φαει. Ξανακοιμαται 12.30 και κοιμαμαι κι εγω. Στις 3 ακουω ξαφνικα γοερο κλαμα. Σηκωνομαι τρομαγμενη και βρισκω την κορη μου εξω απο την πορτα του δωματιου μου. Αφου την ηρεμησα παω να τη βαλω για υπνο ομως ηθελε να καθομαι σε μια καρεκλα διπλα της. Καθομαι κι εγω η κακομοιρα και να μην κοιμαται με τιποτα! Δοκιμασα τα παντα! Τι τραγουδια, τι παραμυθια, τι χαδια, μεχρι και στο κρεβατι μας την πηρα αλλα τιποτα! Τελικα κοιμηθηκε 6.30 και στις 7 ξαναξυπνησε ο μπεμπης να φαει, που φυσικα δεν ξανακοιμαται μετα...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESπωπω τι τραβηξες παλι.δεν μπορει να στα κρατησει καποιος να κοιμηθεις λιγο;εσυ θα πεσεις κατω καποια στιγμη.

Κ εμεις σημερα ολπ το βραδυ ειχαμε μια σχετικη γκρινια.για καποιο λογο καθε βραδυ εχει αερια τα οποια τον ζοριζουν παρα πολυ μεχρι να βγουν.ενω κοιμηθηκε αμεσως μετα το φαγητο γτ ηταν κουρασμενος ειχε παει βολτα με τον αντρα μου δεν ειχε κοιμηθει κ καθολου ολο το απογευμα μετα τις 3 ενω κοιμοταν ειχε ζορια κ δωστου σφιξιμο κ δωστου ζορισμα κ λιγη γκρινια.στις 7 που σηκωθηκε ο αντρας μου παλι ξυπνησε αλλα ξανακοιμηθηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον σημερα εχει bazaar το stockhouse απο ενα μαγαζι με επιπλα που μου αρεσει πολυ. Επειδη πρεπει να παρουμε σαλονι για το καινουριο σπιτι νομιζω ειναι μεγαλη ευκαιρια και λεω να παω το απογευμα. Προς το παρον εχουμε βγει στο μπαλκονι που ειναι πολυ μεγαλο και δροσιστηκαμε λιγο γιατι σημερα εχει πολλη ζεστη! Ο μικρος εχει λιωσει στον υπνο στο ριλαξ αλλα δεν τον σηκωνω γιατι δεν εχω που να τον βαλω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας διαβαζω αλλα δεν γραφω γιατι εχω γινει βαμπιρ....νυστα πολυ....ξυπναει το βραδυ κ πειναει δεν ξερω τι γινεται ...ζεσταινεται;κρυωνει;το σπιτι ειναι πολυ δροσερο οποτε παιζει κ να κρυωνει τη νυχτα....σταματησαμε κ την αποστειρωση κ σπο βδομαδα θα ξεκινησουμε το ρυζαλευρο...εχω τις αμφιβολιες μου αλλα μαλλον πρεπει να ακουσω τη γιατρο...ειναι κ αυτη η αποψη για στερεες κλεισμενους 6μηνες  κ δεν με αφηνει να ησυχασω...νερο ποτε δινουμε κ πως το δινουνε κ ποσο δινουμε;;;;δεν μπορω αγχωνομαι.......εσεις τι οδηγιες εχετε απο το παιδιατρο;;βλεπετε ειμαστε οι μεγαλυτερες απο ολες σας κ τα ζβτηματα προκυπτουν πρωτα σε εμας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ZinaLove είπε:

Κοριτσια μου σας διαβαζω αλλα δεν γραφω γιατι εχω γινει βαμπιρ....νυστα πολυ....ξυπναει το βραδυ κ πειναει δεν ξερω τι γινεται ...ζεσταινεται;κρυωνει;το σπιτι ειναι πολυ δροσερο οποτε παιζει κ να κρυωνει τη νυχτα....σταματησαμε κ την αποστειρωση κ σπο βδομαδα θα ξεκινησουμε το ρυζαλευρο...εχω τις αμφιβολιες μου αλλα μαλλον πρεπει να ακουσω τη γιατρο...ειναι κ αυτη η αποψη για στερεες κλεισμενους 6μηνες  κ δεν με αφηνει να ησυχασω...νερο ποτε δινουμε κ πως το δινουνε κ ποσο δινουμε;;;;δεν μπορω αγχωνομαι.......εσεις τι οδηγιες εχετε απο το παιδιατρο;;βλεπετε ειμαστε οι μεγαλυτερες απο ολες σας κ τα ζβτηματα προκυπτουν πρωτα σε εμας..

Δεν παίρνεις και καμια δεύτερη γνώμη καλύτερα; Γιατί και πολύ νωρίς σε βάζει και με εντελώς λανθασμένο και παρωχημένο τροπο

On 1/6/2018 at 12:08 ΜΜ, Μανιταρι Μαγικο είπε:

καλημερα κοριτσακια μου;πως ειστε;ελπιζω να μην χαθητε κ εσεις δεν θα το αντεξω!!

Πριν απο πολύ πολύ καιρό (κάπου αρχές Ιουλίου) είχε γίνει μια προταση να μεταφέρουμε το παρεακι κάπου πιο ιδιωτικά όπως γινόταν άλλωστε και όλες τις προηγούμενες χρονιές έτσι ώστε να γίνουμε η Μαρία η Σοφία η Κατερίνα και όχι η Οντέτ και το μανιτάρι το μαγικό, απο την λούτσα και όχι απο κάπου έξω απο την Αθήνα. Να μοιραζομαστε στιγμες μας όχι με τον φόβο ότι έχει ο καθένας πρόσβαση στην πληροφορία.

Τότε όταν έπεσε αυτό σαν ιδέα μέχρι και ψεύτικο λογαριασμό έφτιαξε μια παλαβη για να μην γίνει πράξη όλο αυτό και τελικά δεν έγινε. Γεννησαμε, σκορπισαμε, αναμενόμενο καλώς η κακώς. 

Συχνά σας διαβάζω, σπάνια θα κάνω κάποιο σχόλιο, όπως φαντάζομαι κι άλλες κοπέλες. Είναι όμορφο για όσο κρατήσει αλλά λειπει η ουσιαστική επικοινωνία όχι απαραίτητα γιατί δεν υπάρχει η διάθεση, υπάρχει όμως αυτό το σκαλωμα του πρωτοσέλιδου. Δεν πειράζει, ηταν συλλογικα η επιλογή μας

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κοριτσια μου σας διαβαζω αλλα δεν γραφω γιατι εχω γινει βαμπιρ....νυστα πολυ....ξυπναει το βραδυ κ πειναει δεν ξερω τι γινεται ...ζεσταινεται;κρυωνει;το σπιτι ειναι πολυ δροσερο οποτε παιζει κ να κρυωνει τη νυχτα....σταματησαμε κ την αποστειρωση κ σπο βδομαδα θα ξεκινησουμε το ρυζαλευρο...εχω τις αμφιβολιες μου αλλα μαλλον πρεπει να ακουσω τη γιατρο...ειναι κ αυτη η αποψη για στερεες κλεισμενους 6μηνες  κ δεν με αφηνει να ησυχασω...νερο ποτε δινουμε κ πως το δινουνε κ ποσο δινουμε;;;;δεν μπορω αγχωνομαι.......εσεις τι οδηγιες εχετε απο το παιδιατρο;;βλεπετε ειμαστε οι μεγαλυτερες απο ολες σας κ τα ζβτηματα προκυπτουν πρωτα σε εμας..

Κι εμειςστους 5 μηνες θα ξεκινησουμε φαγητο, ομως οχι ρυζαλευρο, κατευθειαν λαχανικα. Νομιζω πως δεν θα βρεις αρκετα μωρα να ξεκινουν στους 6 μηνες εκτος και αν θηλαζουν αποκλειστικα. Αν πινουν ξενο οι παιδιατροι προτιμουν να κανουν τις εισαγωγες νωριτερα. Νερο ξεκινας να δινεις μολις ξεκινησεις τις στερεες. Μπορεις να δοκιμασεις με μπιμπερο, με μικρο πλαστικο ποτηρακι σαν σφηνοποτηρο, με το κουταλακι ή με εκπαιδευτικο ποτηρακι. Παντως να ξερεις στην αρχη δεν θα το θελει καθολου, μετα απο αρκετους μηνες το συνηθιζουν. Εμας η παιδιατρος συστεινε μεχρι μα γινει ενος ετους να βραζουμε το νερο για 5 λεπτα οπως κανουμε για το γαλα και να του το δινουμε αφου κρυωσει, αλλοι παιδιατροι δεν το κανουν αυτο.

 

3 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

Δεν παίρνεις και καμια δεύτερη γνώμη καλύτερα; Γιατί και πολύ νωρίς σε βάζει και με εντελώς λανθασμένο και παρωχημένο τροπο

Πριν απο πολύ πολύ καιρό (κάπου αρχές Ιουλίου) είχε γίνει μια προταση να μεταφέρουμε το παρεακι κάπου πιο ιδιωτικά όπως γινόταν άλλωστε και όλες τις προηγούμενες χρονιές έτσι ώστε να γίνουμε η Μαρία η Σοφία η Κατερίνα και όχι η Οντέτ και το μανιτάρι το μαγικό, απο την λούτσα και όχι απο κάπου έξω απο την Αθήνα. Να μοιραζομαστε στιγμες μας όχι με τον φόβο ότι έχει ο καθένας πρόσβαση στην πληροφορία.

Τότε όταν έπεσε αυτό σαν ιδέα μέχρι και ψεύτικο λογαριασμό έφτιαξε μια παλαβη για να μην γίνει πράξη όλο αυτό και τελικά δεν έγινε. Γεννησαμε, σκορπισαμε, αναμενόμενο καλώς η κακώς. 

Συχνά σας διαβάζω, σπάνια θα κάνω κάποιο σχόλιο, όπως φαντάζομαι κι άλλες κοπέλες. Είναι όμορφο για όσο κρατήσει αλλά λειπει η ουσιαστική επικοινωνία όχι απαραίτητα γιατί δεν υπάρχει η διάθεση, υπάρχει όμως αυτό το σκαλωμα του πρωτοσέλιδου. Δεν πειράζει, ηταν συλλογικα η επιλογή μας

Εμενα παντως θα μου αρεσε να καναμε μια πιο ιδιωτικη ομαδα. Ωρες ωρες το σκεφτομαι οτι εκθετουμε πολλες πληροφοριες για την οικογενεια μας και μπορει να τις διαβαζει ο καθενας!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

oντετ:ισα ισα που οταν δεν ξερεις τον αλλο και δεν εισαι φιλοςμονο στο fb (γ δεν τον κρινεις/κουτςομπολευεις που το κανουν ολοι)γιατι στο fb εγω προσωπικα θα ντραπω να πω κατι ηδεν θελω να αναφερθω πχ στον αντρα μου γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται..ενω εδω ποιο το προβλημα που ειναι δημοσιο..δε μοιραζομαστε και μυστικα του κρατους δεν με ξερει καποιος και αν με σχολιασει κ καποια αρνητικα τι εγινε; δεν με πειραζει βεβαια να γινει καποια ομαδα αλλα εδω προσωπικα μπορω να εκφραστω καλυτερα.δηλαη οταν ειμασταν εγκυες δεν ειχαμε προβλημα κ το αποκτησαμε τωρα;

 

zinalove: Πολλοι παιδιατροι κανουν εισαγωγη τις στερεες νωρις.στην αγγλια κυριως αλλα κ σε αλλες χωρες ξεκινανε πολυ νωρις.ειναι τι ακολουθει ο καθε γιατρος..απλα στην ελλαδα εχουμε την αποψη οτι για κατι που νομιζουμε οτι μπορουμε να κρινουνε εχουμε αποψη βλεπε γεννα,θηλασμο,φαγητο..αν σου ελεγε ενας καρδιοχειρουργος οτι χρειαζεσαι μια συγκεκριμενη εγχειρηση ποσες αποψεις θα εβρισκες στο ιντερνετ με γνωμες αλλων ατομων;καμια....αν κρινεις οτι ο γιατρος σου ειναι καλος και τον εμπιστευεσαι τον ακολουθεις ,αν θες πηγαινε κ για δευτερη γνωμη αλλου αλλα μην διαβαζεις τι λεει ο καθενας στο ιντερνετ γιατι και οι γιατροι σπουδες εχουν κανει κατι ξερουν και αυτοι δεν γινεται οταν ειναι αρρωστο το μωρο να ειναι τελειος και να κρεμομαστε απο τα χειλια του και για αλλα θεματα να ειναι" χαζος" και ασχετος.και αν παλι δεν θελεις συζητα το μαζι του να δεις τι εχει να σου πει

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...