Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@rainbowκ εγω στο ιδιο δωματιο κ συγκεκριμενα κ στο ιδιο κρεβατι κοιμαμαι με τον μπεμπη γτ την κουνια δεν μας την εχουν φερει ακομα.στην καλαθουνα δεν χωραει εδω κ καιρο κ σκεφτομαι οτι θα εχω προβλημα.αλλα δεν εχω κ δωματιο για το μωρο πρεπει να αλλαξω σπιτι.αλλα ου τετοια τυχη εδω πανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ εμεις κοιμομαστε στο ιδιο δωματο με το μωρο...νιωθω οτι ειναι πολυ νωρις να παει σε αλλο δωματιο...να περασει ο χρονος κ βλεπουμε........εγω θα εχω προβλημα οχι η μπεμπα....εγω δεν θα μπορω να κοιμηθω μακρια της...

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Δυσκολα και εσεις αλλα αλλο να μην εχεις χωρο κ λλο αυτο.ειχα διαβασει οτι τα παιδια απο 3ων μηνων καλο ειναι να πανε στο κρεβατι τους .εγω προσωπικα δεν μετανιωσα καθολου που την πηγα στο δωματιο της εχω 1 μηνα κ κατι .

zinalove: Αμα το πας στο χρονο αποκλειεται να κοιμηθει μονο του.μετα σας βλεπω να το κανεις 5 χρονια..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο δωματιο μας τον κοιμιζω αλλα στο λικνο του. Δεν υπαρχει αλλο δωματιο και στης μικρης δεν τον βαζω γιατι φοβαμαι οτι θα την ξυπναει. Περιμενω να μετακομισουμε αλλα στο λικνο εχει αρχισει να μη χωραει. 8200 εφτασε!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESδεν μιλαμε για μωρο μιλαμε για αντρακλα!!μπραβο σας!

Οσο για το θεμα υπνου πολυ φοβαμαι οτι ισως εχουμε προβλημα αλλα ξερω κιολας οτι ειναι υπναρας οποτε μπορει κ να προσαρμοστει χωρις προβληματα.συγγενης μου κοιμαται ακομα με την κορη της κ ειναι 9 χρονων!!!!θα ηθελα πολυ να ειχαμε δικο του δωματιο θα ειχαμε κ περισοτερο χωρο κ θα κοιμομουν κ με τον αντρα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!

cmes: Πω πω σε λυπαμαι..εμενα δυο φορες ξυπνγσε εξι κ μου κακοφανηκε φαταζομαι εσυ κ με δυο παιδια.μαλλον δεν του αρεσει ο υπνος.. Βρε μηπως ροχαλιζει ο αντρας σου κ τον ξυπναει;γιατι κ εγω το εχω πατηρησει αυτο το πρωι ξυπναει με το παραμικρο θορυβο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι σημερα δεν ξυπνησε το πρωι απο μονος του 9:30 η ωρα τον ξυπνησα να φαει κ τον αλλαξα κ ξανακοιμηθηκε χωρις πολλα- πολλα.κ ξυπνησε 11,30 γτ ειχε βραχει αλλιως κατα τις 12:30 θα ξυπναγε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ZinaLove είπε:

Cme κ εμεις σημερα ξυπνησαμε 6 το πρωι..κ ειχα κοιμηθει στις 2....αστα.....δεν εχω κουραγιο ουτε να γραψω....... 

Αχ εμεις ετσι ειμαστε καθε μερα! Μονο που κοιμαμαι 12-1 συνηθως. Ομως σημερα καταφερα και κοιμηθηκα 40 λεπτα το μεσημερι. Ειδα και μια ασθενη σημερα, μου κρατησε τα παιδια η πεθερα και ξανανιωσα λιγο. Αυριο εχω μια αλλη συνεντευξη για δουλεια. Δεν εχω καμια πιθανοτητα, ειναι σιγουρα μιλημενη η θεση ομως θα μου αρεσε παρα πολυ!!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@rainbowΟι συστάσεις της Αμερικανικής Παιδιατρικής Ακαδημίας είναι τα βρέφη να κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς 6 μήνες έως 1 έτος για την αποφυγή του συνδρόμου αιφνίδιου βρεφικού θανάτου. Σίγουρα ξέρεις το παιδί σου καλύτερα, αλλά στο λέω ενημερωτικά.

Εγώ που είχα την κόρη μου 2μιση χρόνια μαζί μου, απ' όταν πήγε στο δωμάτιο της δεν ήρθε ποτέ ξανά στο κρεβάτι μου. Οπότε δεν νομίζω ότι θα είναι μια μόνιμη κατάσταση αν το βρέφος κοιμηθεί στο δωμάτιο των γονιών 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

fanouli: Προσωπικα το θεωρω χαζο και εχω διαφορετικη αποψη σε καποια πραγματα κ με τον ΠΟΥ και με την αμερ.παιδιατρικη,οτι τι αν μεινει το παιδι στο δωματιο των γονιων και επελθει αιφνηδιος θανατος θα το καταλαβεις;χαμπαρι δε θα παρεις.κ να το καταλαβεις παλι αργα θα ειναι. Δηλαδη τη μερα που κοιμαται κ η μαμα πλενει πιατα δεν μπορει να συμβει;ακομα δεν εχουν καταλιξει σε τι οφειλεται και στα αιτια.εγω παντως πρισωπικα κ στο δωματιο που την ειχα οταν κοιμομουν δεν καταλαβαινα τιποτα.ξυπνουσα καποιες στιγμες ασυναισθητα την εβλεπα κ ξανακοιμομουν.να μη σου τυχει ειναι..να μου πεις οτι για ψυχολογικους λογους θελει η μαμα να κοιμαται με το παιδι περισσοτερο το δεχομαι αλλα και παλι πιστευω οτι ετσι δεν βοηθας το παιδι.και φυσικα και εμενα δε σημαινει οτι μεγαλωνοντας δεν θα ερχεται στο κρεβατι μου αλλα πιστευω πως ειναι πιο δυσκολο ενα παιδι που δεν εφυγε ποτε απο τη μανα του να κοιμηθει μονο του ξαφνικα σε αλλο δωματιο.ασε που σκεφτομαι αυτα τα ζευγαρια δεν θελουν να μεινουν μονα τους;να κανουν σεξ;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλο το να κοιμαμαι στο ιδιο δωματιο και αλλο στο ιδιο κρεβατι. Ο αντρας μου μου ειχε απαγορευσει εξ'αρχης να κοιμηθει καποιο απο τα δυο παιδια στο ιδιο κρεβατι γιατι στη δουλεια του εχει δει απειρα ατυχηματα (τηρουμενων των κανονων ασφαλους συνκοιμησης!). Την συνκοιμηση δεν την στηριζουν επισημα οι παιδιατρικες εταιριες. Και οταν το παιδι ειναι να κοιμηθει απο τις 8 τι θα γινει; θα κοιμηθει και ο γονιος στις 8 ή θα το αφησουν μονο του στο κρεβατι; εφοσον το παιδι κοιμαται σε δικο του κρεβατι μπορεις να βαλεις μια ενδοεπικοινωνια με καμερα και να ειναι σαν να το εχεις διπλα σου. Υπαρχουν ακομα και μικρα μονιτορ που μετρανε ανασες και καρδιακους παλμους στο μωρο και αν σταματησουν βαραει συναγερμος!

22 ώρες πρίν, rainbow είπε:

Βρε μηπως ροχαλιζει ο αντρας σου κ τον ξυπναει;γιατι κ εγω το εχω πατηρησει αυτο το πρωι ξυπναει με το παραμικρο θορυβο

Ξυπναει ακομα κι αν ο αντρας μου λειπει...

Λοιπον καποιος με εχει μουτζωσει σιγουρα....ποναει ο λαιμος μπυ φρικτα και εκλεισε η φωνη μου...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

cmes: Μολις ειπες νσ κανεις ξατι για σενα αμαμ..βεβαια με τετοιο καιρο τι περιμενεις.εμεις σαπισαμε.και ειδα κ ολη την αλλη βδομαδα βροχες.εχει αδεια ο αντρας μου και δεν κανουμε τιποτα..ουτε μια βολτα δε μπορουμε να παμε..

και εγω ενδοεπικοινωνια με καμερα εχω..πολυ βολικη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...