Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλησπερα ομορφες!!σημερα ηρθε κ κουμπαρα μου με την μαμα μου απο το πρωι κ φυγανε το απογευμα.η κουμπαρουλα μου ειναι εγκυος στον 7ο μηνα στο δευτερο παιδακι της.καλα ηταν φαγαμε ηπιαμε καφε ο μπεμπακος ηταν απο αγκαλια σε αγκαλια δεν γκρινιαξε ουτε ενα λεπτο.τωρα εχω ενα νεροχυτη 7 χιλιομετρα αλλα οκ.αχ κοριτσια ζηλεψα την κοιλιτσα της θυμηθηκα την δικη μου.κ σημερα γεννησε μια φιλη μου το πρωτο της παιδακι κ εχω χαρει πολυ!αυριο εχουμε κ εμεις εμβολια αυριο πφφφ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, rainbow είπε:

Geo81: Καλα εκανες κ ξεκινησες πιστευω θα το ξεπερσεις γρηγορα και δεν θα τα χρειαζεσαι.

εμειςωπηγαμε παιδιατρο..καναμε τα εμβολιακια μας..μας ηρθε ζορι αλλα μετα χαριζε χαμογελα. Τον ρωτησα για διακοπες κ μου ειπε να μην την παρω γιατι θα φοβαμαι περισσοτερο μη καει μη την τσιμπισει τπτ μου ειπε κ 10 μερες μπορεις να την αφησεις. Και τον αλλο μηνα ξεκιναμε και εμεις κρεμουλες 5 μηνων και κατι θα ειμαστε.η μικρη παντως ηδη με κοιταει στο στομα...

 Άντε να δούμε τι θα γίνει με τις κρέμες θα τις τρώνε ;;;Γελάω με τα μικρά που μας κοιτάνε στο στόμα και είναι έτοιμα να φάνε κι αυτά!!!! Θα κάτσετε 10 μερούλες με τον άντρα σου να ξεκουραστείτε ελπίζω χωρίς έννοια και να περάσετε όμορφα!!! 

πρίν από 18 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλησπερα ομορφες!!σημερα ηρθε κ κουμπαρα μου με την μαμα μου απο το πρωι κ φυγανε το απογευμα.η κουμπαρουλα μου ειναι εγκυος στον 7ο μηνα στο δευτερο παιδακι της.καλα ηταν φαγαμε ηπιαμε καφε ο μπεμπακος ηταν απο αγκαλια σε αγκαλια δεν γκρινιαξε ουτε ενα λεπτο.τωρα εχω ενα νεροχυτη 7 χιλιομετρα αλλα οκ.αχ κοριτσια ζηλεψα την κοιλιτσα της θυμηθηκα την δικη μου.κ σημερα γεννησε μια φιλη μου το πρωτο της παιδακι κ εχω χαρει πολυ!αυριο εχουμε κ εμεις εμβολια αυριο πφφφ!!

Και εγώ ζηλεύω φίλες μου που είναι έγκυες τώρα θυμάμαι και εγώ την κοιλίτσα μου αλλά εντάξει ακόμα προσπαθώ να προσαρμοστώ στο μωράκι μου!!!  Μπράβο πέρασες ωραία σήμερα ήταν μια καλημέρα λοιπόν πάντα τέτοια εύχομαι κοριτσάκι να είναι γεμάτες οι μέρες σου ωραία !!!

πρίν από 2 λεπτά , CMES είπε:

Βρηκαμε χωρο για τη βαφτιση!! Πηγαμε σημερα σε ενα που βρηκα τυχαια στο ιντερνετ και ενθουσιαστηκα!! Και τιμες πολυ λογικες!!

 Μπράβο τέλεια !!!!  Εμείς θα την κάνουμε του χρόνου την βάφτιση αρχές Ιουνίου λέμε στον τόπο καταγωγής μου σε ένα εκκλησάκι δίπλα στη θάλασσα και σε ένα κτήμα παραθαλάσσιο απλά φέτος δεν είχανε ημερομηνίες και πολυ λυπήθηκα !!!

 Έχεις να σχεδιάσεις πολλά πράγματα τώρα έτσι ;;


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Geo81:δεν πειραζει και του χρονου μια χαρα θα ριναι θα εχεις και καιρο να το οργανωσεις οπως θελεις.εγω νμιζω οτι πιεζομαι λιγο σ'αυτο το θεμα γιατι ο αντρας μου κ η κουμπαρα βιαζονται κ εγω εχω αλλα πραγματα στο μυαλο μου τωρα.το μονο προβλημα θα ειναι οτι δεν θα καθεται κ πολυ να μπει στη κολυμπιθρα.

cmes: Μια χαρα ξενιασες και με αυτο..τουλαχιστον να σου φυγει το αγχος..αφου ειναι κ οικονομικο μια χαρα!!

μανιταρι μαγικο: Επιτελους να ξεσκασεις και εσυ..αντε πες τη μαμα σου να ερχεται πιο συχνα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Απο ετοιμασιες δεν εχω πολλα πραγματα αφου φωτογραφους στολισμους μπομπονιερες και τετοια θα χρησιμοποιησω τους ιδιους που ειχα στο γαμο και τη βαφτιση της κορης μου και ημουν πολυ ευχαριστημενη. Τα υπολοιπα ειναι της νονας!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ομορφες πως ειστε;το καλοκαιρι μπηκε δυναμικα κ εχουμε πεταξει το κομαμακι μας εξω κ εχουμε λιωσει στις αγκαλιες κ τα φιλακια.καλα εχουμε κατουρησει κ ολο το κρεβατι του μπαμπα μας αλλα δεν πειραζει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα ομορφες πως ειστε;το καλοκαιρι μπηκε δυναμικα κ εχουμε πεταξει το κομαμακι μας εξω κ εχουμε λιωσει στις αγκαλιες κ τα φιλακια.καλα εχουμε κατουρησει κ ολο το κρεβατι του μπαμπα μας αλλα δεν πειραζει!!

Αχαχαχαχααχ τέλεια !!! Και εμείς τα ίδια !!! Του έχω πάρει ολόσωμα φορμάκια αμάνικα από τα next & τα h&m και είναι σαν οικοδόμος πάνω !!! Σήμερα στην Αθήνα είναι κόλαση ... έχει 33 βαθμούς κ θα τον αφήσω μόνο με το παμπερς μου φαίνεται .... 

εγώ με το που πάω να του αλλάξω πάνα θυμάται να ξανά κάνει τσίσα του ... και να σου το συντριβάνι και να λίμπα παντού :P

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις χτες ξεκινησαμε ρυζαλευρο χτες..το εφαγε με ενθουσιασμο..χτες της το εφτιαξα με νερο..σημερα με μητρικο.δοκιμασα κ εγω ηταν σαν ρυζι αναλατο αγευστο..λεγονται διαφορα εναντιον του ρυζαλευρου αλλα λεγονται κ υπερ του...απο οπου κ να το πιασεις θα τρελαθεις..εξαλλου σε 6 μερες ξεκιναμε με μηλο.  κινεζοταυλανδεζακια κ επισημα απο χτες!!!!!   Εχουμε 25 βαθμους στο σπιτι χωρις κλιματισμο......ζηλεψτε!!!!!!εμεις δεν το κουναμε εδω  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ZinaLove είπε:

Εμεις χτες ξεκινησαμε ρυζαλευρο χτες..το εφαγε με ενθουσιασμο..χτες της το εφτιαξα με νερο..σημερα με μητρικο.δοκιμασα κ εγω ηταν σαν ρυζι αναλατο αγευστο..λεγονται διαφορα εναντιον του ρυζαλευρου αλλα λεγονται κ υπερ του...απο οπου κ να το πιασεις θα τρελαθεις..εξαλλου σε 6 μερες ξεκιναμε με μηλο.  κινεζοταυλανδεζακια κ επισημα απο χτες!!!!!   Εχουμε 25 βαθμους στο σπιτι χωρις κλιματισμο......ζηλεψτε!!!!!!εμεις δεν το κουναμε εδω  

Εμείς ξεκινάμε αύριο με φρούτα . Μήλο ή αχλάδι μου είπε 4 κουταλιές και σταδιακά να το διπλασιάζω κ κάθε τρεις μέρες να προσθέτω και ένα φρούτο. Και μετά πατάτα λαχανικά κλπ. Τη ρώτησα για ρυζαλευρο κ είναι κατά... μόνο κρέμες δημητριακών λέει χωρίς ζάχαρη . Όλες μου οι φίλες διαφορετικές απόψεις η καθεμία ανάλογα με τον/την παιδίατρο τους... τρέχα γύρευε !!!!

ποσο ζηλεύω που έχετε δροσιά !!!!!!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!! Κι εγω τρεχω καθε μερα με το σπιτι γιατι θελω να μετακομισουμε μεσα στον Ιουνιο πριν ξεκινησω την καινουρια δουλεια. Πολυ ζεστη και εχουμε βγαλει τις ασπρες μας διπλες εξω!!! Βρε παιδια κατασπρος ειναι!!! Σαν σκανδιναβος!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ZinaLove είπε:

Ασχετο..τι παιζει με το baby swimming;;το σκεφτομαι..

Η ανηψια μου πηγαινε απο 6 μηνων. Ειναι πολυ ωραια δραστηριοτητα; στα παιδια αρεσει πολυ και τα κουραζει κιολας οποτε βοηθαει και στο βραδινο υπνο. Εγω παντως εχω ενα μικρο προβλημα με τις πισινες καθαρα για λογους υγειινης, απο τη στιγμη που μπαινουν και ενηλικες μεσα...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να πάω για να τον κουράζω αλλά σκέφτομαι το θέμα της υγιεινής που λες και εσυ @CMES. Προτιμώ να περάσω λίγο χρόνο περισσότερο με τους γονείς μου στο χωριό που η θάλασσα είναι δίπλα κ όλα πιο εύκολα κ να κάνουμε τα μπάνια μας εκεί. 

Τι παίζει με αντιηλιακά ; Επίσης με τα κουνούπια ; Θα ρωτήσω βέβαια κ τη παιδίατρο αλλά θα ήθελα να ξέρω κ από την εμπειρία σας

πρίν από 49 λεπτά , CMES είπε:

Γεια σας!!! Κι εγω τρεχω καθε μερα με το σπιτι γιατι θελω να μετακομισουμε μεσα στον Ιουνιο πριν ξεκινησω την καινουρια δουλεια. Πολυ ζεστη και εχουμε βγαλει τις ασπρες μας διπλες εξω!!! Βρε παιδια κατασπρος ειναι!!! Σαν σκανδιναβος!!!

Φαντάζομαι όλα τα μωράκια είναι έτσι ασπρουλιάρικα χαχαχααχαχαχ 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Geo81 είπε:

Εγώ θα ήθελα να πάω για να τον κουράζω αλλά σκέφτομαι το θέμα της υγιεινής που λες και εσυ @CMES. Προτιμώ να περάσω λίγο χρόνο περισσότερο με τους γονείς μου στο χωριό που η θάλασσα είναι δίπλα κ όλα πιο εύκολα κ να κάνουμε τα μπάνια μας εκεί. 

Τι παίζει με αντιηλιακά ; Επίσης με τα κουνούπια ; Θα ρωτήσω βέβαια κ τη παιδίατρο αλλά θα ήθελα να ξέρω κ από την εμπειρία σας

Φαντάζομαι όλα τα μωράκια είναι έτσι ασπρουλιάρικα χαχαχααχαχαχ 

Αντηλιακο επιβαλεται να φοραει με υψηλο δεικτη, σπο μαρκες εχει πολλες! Για τα κουνουπια στην κορη μου το πρωτο καλοκαιρι που ηταν παρα πολυ μικρη χρησιμοποιουσα κουνουπιερες και σιτες παντου. Απο το επομενο καλοναιρι και μετα crilen αγκαλια!!

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...