Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!

παει χαλασαμε και εμεις δυο μερες τωρα ξυπναει στις 6 κ κλαιει.σημερα της εβαλα τη πιπιλα κοιμηθηκε μεχρι 7 αυτο ηταν.. Οσο παει κ μου ξυπναει πιο νωρις..παει το 8,30 που ηταν καποτε.. ! Εμεις θα την παμε θαλασσα κανενα διημερο τον αυγουστο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!

παει χαλασαμε και εμεις δυο μερες τωρα ξυπναει στις 6 κ κλαιει.σημερα της εβαλα τη πιπιλα κοιμηθηκε μεχρι 7 αυτο ηταν.. Οσο παει κ μου ξυπναει πιο νωρις..παει το 8,30 που ηταν καποτε.. ! Εμεις θα την παμε θαλασσα κανενα διημερο τον αυγουστο

Εγώ θα τον βάλω κανονικά μου είπε η γιατρός ! Μετά τον Ιούλιο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!! Αρκεί να τηρούμε όχι ήλιος νωρίς κλπ! Όποτε καλά θα κάνετε να την πάτε μωρε την ζουζούνα!!!

8 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Geo81καλα αυτα τα βρηκαμε αλλα κ παλι δεν χωνευεται κατι τετοιο.

Όχι βέβαια δεν χωνεύεται κοριτσάκι μου ! 

Πως είναι ο μικρός ; Με την δυσκοιλιότητα ;


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.

@Geo81πηρα τον γιατρο μου ειπε θερμομετρο στο ποπο για 10 δευτ.αυτος βεβαια κακα δεν εκανε αλλα ηρεμησε τον εκανε ο μπαμπας του μπανακι εφαγε κ κοιμηθηκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου.

@Geo81πηρα τον γιατρο μου ειπε θερμομετρο στο ποπο για 10 δευτ.αυτος βεβαια κακα δεν εκανε αλλα ηρεμησε τον εκανε ο μπαμπας του μπανακι εφαγε κ κοιμηθηκε.

Αυτό τουλάχιστον να είναι ήρεμο το μπεμπακι σας!! Εμείς μια φορά είχαμε δυσκοιλιότητα όταν ήταν 3 μηνών είχε εφτά μέρες να κάνει αλλά τρεφόταν τότε αποκλειστικά με μητρικό τον θήλαζα. Όμως είχε γκρίνια κ του βάλαμε ένα υπόθετο βρεφικό γλυκερινης κ ευτυχώς τα έκανε . Από τότε δεν έχουμε ξανά τέτοιο θέμα. Τώρα μάλλον σε σας έφταιγε το αχλάδι η κ τίποτα... απλά τα ενοχλεί μωρε. Με το ακτινίδιο θα στρώσει. Εγώ όποτε έτρωγα ακτινίδιο ο μικρός τα έκανε 3 φορές την ημέρα όταν τον θηλαζα.


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Geo81προς το παρον ειναι ηρεμος δεν εφαγε πολυ φρουτοκρεμα κ δεν τον πιεσα αλλα νυσταζε κ γι αυτο δεν εφαγε.του εκανα 120 μλ γαλα εφαγε τα 90 κ τον πηρε ο υπνος.

Πως μετράς πόσο έφαγε; το ξαναβάζεις εκεί που το αλέθεις; Αυτό με το θερμόμετρο το έκανα κι εγώ στον μπέμπη όταν δεν έκανε κακά αλλά δεν έπιανε ιδιαίτερα, ούτε και το υπόθετο γλυκερίνης που δοκιμάσαμε. Βέβαια ήταν η φάση που προσπαθούσα να κόψω το ξένο και μάλλον δεν είχε τίποτα να βγάλει...

Ακτινίδιο πάντως εμάς μας είχε πει η παιδίατρος μετά το χρόνο. Όμως να φανταστείς στην κόρη μου δεν έχω δώσει ακόμα ακτινίδιο γιατί εγώ έχω αλλεργία και φοβάμαι!

Εμείς ξεκινάμε φαγητό σε μία εβδομάδα,  όμως πρώτα με λαχανικά και στη συνέχεια τα φρούτα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESαντι για πιατο το βαζω σε ενα μικρο μπιμπερο που εχει δοσομετρητη οταν τελειωνει το στρωνω οσο μπορω κ ετσι υπολογιζω ποσο εφαγε.κ εγω το φοβαμαι το ακτινιδιο αλλα η αλεργια ειναι κ λιγο κληρονομικη.σημερα δεν του εδωσα γτ η πεθερα μου δουλευει κ δεν εχουμε αμαξι μην γινει τπτ κ δεν μπορω να φυγω απο εδω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESαντι για πιατο το βαζω σε ενα μικρο μπιμπερο που εχει δοσομετρητη οταν τελειωνει το στρωνω οσο μπορω κ ετσι υπολογιζω ποσο εφαγε.κ εγω το φοβαμαι το ακτινιδιο αλλα η αλεργια ειναι κ λιγο κληρονομικη.σημερα δεν του εδωσα γτ η πεθερα μου δουλευει κ δεν εχουμε αμαξι μην γινει τπτ κ δεν μπορω να φυγω απο εδω

Λαχανικά έχετε ξεκινήσει; Υπάρχουν πολλά που θα τον βοηθήσουν στα κακά, όπως κολοκύθι και μπρόκολο. Προς το παρόν βάλε αχλάδι μόνο, να είσαι σίγουρη ότι αν χτύπα ξύλο συμβεί κάτι θα μπορείτε να τον μετακινήσετε!

Λοιπόν κορίτσια δούλεψα λίγο την ομιλία μου σήμερα. Έχει πολύ δουλειά ακόμα αλλά τουλάχιστον έφτιαξα ένα σκελετό. Σε 2 βδομάδες φέυγω και έχω κατααγχωθεί!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESοχι λαχανικα δεν εχουμε ξεκινησει τον αλλο μηνα.μονο αχλαδι του εβαλα σημερα ηταν λιιιιιγο καλυτερα θα δουμε.καλη αρχη με την ομιλια τωρα εχεις ενα πλανο πιστευω ειναι πιο ευκολο να την τελειωσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 hours ago, CMES said:

Εννοειται οτι θα μπει θαλασσα!! Θα ειναι ηδη 6 μηνων! Απλα θα προσεξω σε ποια θαλασσα θα μπει, να ειναι καθαρη και να μην εχει πολυ κοσμο.

Εγώ λέω να τη βάλω σε λιγες μέρες που θα είναι 4,5 μηνών. Μήπως είναι πολύ νωρίς; ο γιατρος εδωσε οκ. θα ελεγξω βέβαια πρωτα αν είναι ζεστή και αν της αρεσει


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα με τη κρέμα είχαμε θέμα .. είχε εκνευριστεί κ δεν ήθελε να φάει 10 κουταλιές με το Ζόρι ... αύριο άλλη μέρα βλέπουμε ... 

καληνυχτα κορίτσια καλή ξεκούραση κ καλή δύναμη !!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Geo81κ εμενα σημερα κ το πρωι κ το απογευμα δεν εφαγε αλλα νυσταζε μαλον κ γι αυτο ειχε εκνευρισμο.αυριο ελπιζω να φαει περισοτερο.καληνυχτα κ καλο ξημερωμα σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!  Συννεφιασμένη Κυριακή σήμερα στην Αθήνα με μπόλικη ζέστη ...

Σήμερα φάγαμε περισσότερη φρουτόκρεμα Αλλά ρε κορίτσια έκανε κακά του και από μουσταρδί που ήτανε τώρα μια Ζανέ λίγο πιο ανθρώπινα πιο σκούρα είναι λόγω της Της φρουτόκρεμας η έκανε αλλεργία πουθενά και μου τα βγάλε ετσι


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Geo81μην αγχωνεσαι απο την κρεμα ειναι κ σιγα σιγα θα μοιαζουν με των μεγαλων κ στην οψη κ στην οσμη οποτε καλα κουραγια σε ολες μας.

Εγω παλι αγχωθηκα σημερα ενω το παιδακι μου εφαγε καλα την φρουτοκρεμα του εφτιαξα κ λιγο γαλα κ παω να πλυνω τα πιατα κ κατω απο το υγρο πιατων ηταν ενας σκορπιος!!!!μαυρος κ μπαμπατσικος δεν προλαβα να τον σκοτωσω!!!κ οπως καταλαβαινετε εχω φρικαρει μην παει στο μωρο!!! Καλη η εξοχη δεν λεω αλλα με τους σκορπιους κ τα φιδια δεν τα παω καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...