Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

και εγω δεν τις εμπιστευομαι πολυ τις πισινες και για τουςμεγαλους που μπαινου

αλλα κ τα μωρακια ολα κατουρανε φανταζομαι δεν μπαινουν με πανα μεσα.αλλα οταν τα βλεπεις ειναι πολυ γλυκες..

zinalove:εγωνα σου πω δεν ειμαι κατα.λες και αυτες που ειναι κατα και λενε τοσα τα φρουτα που δινουν στα παιδια τους δεν ειναι μεσα στο λιπασμα,τις αντιβιωσεις κ τα φαρμακα;πλεον εχουν γινει ολα τοσο χαλια που δεν νομιζω πως 6 κουταλιες ρυζαλευρο θα του κανει τοσο κακο πια.και αυτο για καποιο λογο το δινουν.εχουμε μαθει τωρα να μην εχει γλουτενη να μην εχει λιπαρα να φτιαχνουμε μπισκοτακια με βρωμη και τα βλεπεις δυο χρονων δεν μπορουν οι γονεις να πουν οχι κ δινουν γυρους γαριδακια ..ταμπλετ...κινητα...τηλεοραση..αλλα ναι ολο το κακο το κανει το ρυζαλευρο!!

αντηλιακο εγω πηρα απο μονη μου της pepanthol baby ,νομιζω ειναι καλη μια φορα βαλαμε προς το παρον .και εμεις εχουμε αρκετη δροσια ακομα στο σπιτι γυρω στους 24.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτο με τα φρουτα το σκεφτομουν κ εγω....αυτα κ αν ειναι μεταλλαγμενα..βασικα ειναι μη σε βρει το κακο...εδω ακουσα πηραν γαλαζιες σημαιες οι παραλιες απο τη γλυφαδα κ μετα...ξεχασαστηκε το ναυαγιο......για γελιαααααααα....προσωπικα ακομη κ στο σουνιο θα σκεφτω αν θα βαλω το μωρο....

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα πηγαμε για το εμβολιο ευτυχως ηταν μονο ενα κ δεν προλαβε να κλαψει το πουλακι μου.ειναι 8 κιλα κ 70 εκ.απο αυριο φρουτα το πρωι κ ρυζαλευρο το απογευμα πηραμε κ το κουταλακι μας κ το πιατο μας.ξεχασα να του παρω μπιμπερο για νερο αλλα θα παω αυριο.η αληθεια ειναι οτι τοσο καιρο λεω να παω μια βολτα να ξεσκασω κ σημερα που πηγα ειχα πολλα νευρα απο το πρωι με κατι που προεκυψε κ δεν την ευχαριστηθηκα.τι να πω καποιος μ εχει μουτζωσει.ο μπεμπακος ξεθεωθηκε κ επεσε για υπνο απο τις 11:15.

@ZinaLoveεγω πλεον δεν εμπιστευομαι τπτ απο απο φρουτα λαχανικα κ τετοια.ενα θα σας πω ζω σε χωριο που ο κοσμος εχει προβατα κ καποιοι βαζουν καποια λαχανικα κ τα πουλανε.οπως πατατες μαρουλια κρεμυδια φασολακια κλ.ραντιζουν πρωτα απο ολα με raoudap (δεν ξερω αν το εγραψα σωστα) για τα αγριοχορτα κ το εχω δει με τα ματια μου.το καφενειο του χωριου πουλαει φυτοφαρμακα που κανεις δεν ξερει ουτε απο που προερχονται ουτε τι περιεχουν.τα προβατα εμβολιαζονται απο μικρα κ αυτο γτ δεν επιβιωνουν.ναι ειναι ελευθερας βοσκης αλλα τι να το κανεις;ειναι μεσα στη χημεια απο τα φαρμακα που τους δινουν.ο παππους του αντρα μου αγοραζει δυο τρια αρνακια καθε χρονο κ τα μεγαλωνει μεχρι να τα φαει το πασχα γι αυτο τα παιρνει μικρα πριν τα εμβολιασουν γιατι τα τρωμε.οσες φορες ειπε να κρατησει καποιο να το μεγαλωσει κ να παιρνει το γαλα του ψοφησε.απλα μας κοροιδευουν εγω αυτο εμαθα εδω που ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Αντε καλη αρχη και σε εσας! Ποσο ειναι ο πεμπακος σου τωρα;εγω παντως νομιζω αμα της δωσω νερο σε ποτηρακι θα εχει πολυ γελιο θα μαζευω νερα απο παντου...ευτυχως ειναι καλοκαιρι!!!μα ολα πλεον ετσι ειναι (κακως) αλλα πλεον δεν ειναι τιποτα φυσικο..λιγοι ειναι οι τυχεροι ποθ εχουν δικα τους αλλα και παλι με τη βροχη το ιδιο σ..γινονται και αυτα! Εμεις προλαβαμε φαγαμε και κατι υγιεινο τα παιδια μαε δυστυχως τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowχτες εκλεισε τους 5 μηνες. τα πεθερικα μου βαζουν εκει στο σπιτι τους κ ενοειται οτι δεν τα ραντιζουν αλλα κ παλι το χωμα ειναι αρρωστο.ο μπεμπακος απο αυτα θα φαει ειναι τα μονα που μπορω να εμπιστευτω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μανιταρι Μαγικο με σοκαρες λιγο τωρα... εμεις εδω χημειες μονο τρωμε...

@rainbow μη νομιζεις κι εμεις ολο το τσερνομπιλ φαγαμε!!

Κοριτσια μου τι με βρηκε παλι!!! Η κορη μου εχει ψειρες!!! Ξυνεται η κακομοιρα σαν τρελη!! Δεν μπορω να καταλαβω που κολλησε! Εχουμε πολυ καιρο να παμε κουνιες και απο τα γνωστα μας παιδα φεν εχει κανενα προβλημα. Της εβαλα χθες φαρμακο αλλα μαλλον δεν το εκανα καλα γιατι ακομα ξυνεται. Χθες επλυνα τα παντα και καθαρισα στρωματα με ατμο. Σημερα εφυγε και ο αντρας μου ταξιδι και θα γυρισει κυριακη. Επισης εβγαλα χαλαζιο στο ματι και ποναει πολυ! Και μη χειροτερα...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

cmes: Αμαν βρε κοριτσι τι σε βρηκε παλι!! Μηπως δεν ειναι καλο το σκευασμα και δεν επιασε; πως θα πας στη δουλεια ετσι...αντε υπομονη θα περασει κ αυτο!! Οσο για το τσερνομπιλ το ειχα ξεχασει..! Γι'αυτο ηταν πιο νοστιμα τοτε;χαχαχα!! Εγω μια φορα ειχα παει λαικη για ντοματες ηταν μια γνωστη και μου λεει θα σου δωσω εγω αυτες ειναι ραντισμενες...καταλαβαινεις τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερα!

cmes: Αμαν βρε κοριτσι τι σε βρηκε παλι!! Μηπως δεν ειναι καλο το σκευασμα και δεν επιασε; πως θα πας στη δουλεια ετσι...αντε υπομονη θα περασει κ αυτο!! Οσο για το τσερνομπιλ το ειχα ξεχασει..! Γι'αυτο ηταν πιο νοστιμα τοτε;χαχαχα!! Εγω μια φορα ειχα παει λαικη για ντοματες ηταν μια γνωστη και μου λεει θα σου δωσω εγω αυτες ειναι ραντισμενες...καταλαβαινεις τι γινεται...

Νομιζω πως απλα δεν ειχα εφαρμοσει σωστα το φαρμακο. Της ξαναεκανα τωρα. Ειμαστε οικογενειακως ξυπνιοι απο τις 6.15.... αυριο εχω μια εκπαιδευση 8-2.30. Αυτο σημαινει πως θα πρεπει να ξυπνησω απο τις 6 να ταισω το μωρο, να ετοιμαστω, να βαλω και τα 2 παιδια στο αυτοκινητο, να τα παω στην πεθερα μου και στις 8 να ειμαι στον προορισμο μου. Να δω για ποσο θα αντεξω ακομα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, rainbow είπε:

και εγω δεν τις εμπιστευομαι πολυ τις πισινες και για τουςμεγαλους που μπαινου

αλλα κ τα μωρακια ολα κατουρανε φανταζομαι δεν μπαινουν με πανα μεσα.αλλα οταν τα βλεπεις ειναι πολυ γλυκες..

zinalove:εγωνα σου πω δεν ειμαι κατα.λες και αυτες που ειναι κατα και λενε τοσα τα φρουτα που δινουν στα παιδια τους δεν ειναι μεσα στο λιπασμα,τις αντιβιωσεις κ τα φαρμακα;πλεον εχουν γινει ολα τοσο χαλια που δεν νομιζω πως 6 κουταλιες ρυζαλευρο θα του κανει τοσο κακο πια.και αυτο για καποιο λογο το δινουν.εχουμε μαθει τωρα να μην εχει γλουτενη να μην εχει λιπαρα να φτιαχνουμε μπισκοτακια με βρωμη και τα βλεπεις δυο χρονων δεν μπορουν οι γονεις να πουν οχι κ δινουν γυρους γαριδακια ..ταμπλετ...κινητα...τηλεοραση..αλλα ναι ολο το κακο το κανει το ρυζαλευρο!!

αντηλιακο εγω πηρα απο μονη μου της pepanthol baby ,νομιζω ειναι καλη μια φορα βαλαμε προς το παρον .και εμεις εχουμε αρκετη δροσια ακομα στο σπιτι γυρω στους 24.

  • Τα μωρά που τρώνε ρυζάλευρο έχουν αυξημένες πιθανότητες να  εμφανίσουν διαβήτη τύπου 1

  •  Το ρυζάλευρο αυξάνει τα επίπεδα ινσουλίνης του μωρού

  •  Το ρυζάλευρο από λευκό ρύζι έχει άμυλο κατά 94%.

  • Το ρυζάλευρο από μαύρο ρύζι έχει άμυλο κατά 75%.Αν αφαιρέσεις τον σίδηρο από τα δημητριακά, μένει μόνο το άμυλο

  • Το ρυζάλευρο περιέχει αρσενικό (5 φορές περισσότερο από αυτό που περιέχει η βρώμη).Το αρσενικό δεν είναι απλώς μια πιθανή καρκινογόνα ουσία για τον άνθρωπο, αλλά μπορεί να προκαλέσει προβλήματα υγείας στα παιδιά, αργότερα στη ζωή τους

  •  Οι βιταμίνες και ο σίδηρος, με τα οποία εμπλουτίζονται τα επεξεργασμένα δημητριακά για μωρά, μπορούν να ληφθούν υγιεινά, μέσα από φυσικές πηγές όπως τα φρούτα και τα λαχανικά

  •  Τα μωρά που θα ξεκινήσουν τις στέρεες τροφές, με πρώτη τροφή τα φρέσκα φρούτα και τα λαχανικά, ωφελούνται βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα

  • Τα δημητριακά έγιναν απαραίτητα στη διατροφή των παιδιών, όταν οι εταιρείες παρασκευασμάτων για βρέφη, δε μπορούσαν να προσθέσουν μια απορροφήσιμη μορφή σιδήρου μέσα στο γάλα. Τώρα όλα τα γάλατα για βρέφη είναι εμπλουτισμένα με σίδηρο, ο οποίος υπάρχει ήδη στο μητρικό γάλα και είναι άφθονος σε ποσότητα και εύκολα απορροφήσιμος

  • Αν προστεθούν τα δημητριακά στη διατροφή των μωρών, πριν να κλείσουν τους έξι μήνες, θα χάσουν πολύτιμα και απαραίτητα θρεπτικά συστατικά που βρίσκονται στο μητρικό γάλα ή στο επεξεργασμένο αγελαδινό για βρέφη

  • Η διατροφή που κάνει το μωρό σας τώρα, θα επηρεάσει τις επιλογές τροφίμων και τη διατροφή του, στη μετέπειτα ζωή του. Αν τώρα η διατροφή του είναι πλούσια σε σιτηρά, όταν μεγαλώσει θα θέλει συνεχώς επεξεργασμένους υδατάνθρακες όπως το λευκό ψωμί, τα μπισκότα και τα κέικ

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@CMESεχεις δικιο εμεις ειχαμε το τσερνομπιλ αλλα οσο και να σοκαρεσαι αυτη ειναι η αληθεια.κ εγω σοκαριστηκα οταν ηρθα εδω πανω.ακομα κ αυτα που βαζουμε στο σπιτι μας ειναι αρρωστα λογο του χωματος.πωπω κοριτσακι τι τραβας καποιος σε εχει μουτζωσει.χτενιζε την με το χτενακι να βγαζεις τα αυγα αυτα δεν σκοτωνονται με το φαρμακο.κ εγω το επαθα αυτο πριν τρια χρονια κ ειχα μαλι μεχρι τον ποπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας κορίτσια. Εγώ ευτυχώς έχω τους γονείς μου στο χωριό που έχουνε κηπάκο και βάζουν εκεί όλα τα λαχανικά τους τα εποχής και θα τρεφόμαστε από αυτά έχουμε επίσης και πορτοκαλιές τώρα για Μίλα αχλάδια και λοιπά τα προμηθεύομαι από βιολογικά και ο θεός βοηθός. Επίσης έχει κι εμένα ο παππούς μου αρνάκια η γιαγιά μου κοτούλες και βλέποντας και κάνοντας.


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Geo81ακριβως τα ιδια κ εμεις.εδω εχουμε κ αχλαδια κ μηλα αλλα ειναι λιγο ξυνα κ λιγο περιεργο το σχημα τους επειδη δεν ειναι ραντισμενα μαλον.

Γι’αυτό ακριβώς έτσι όπως τα λες επειδή δεν είναι ραντισμένα.  Κι εμείς σήμερα κλείσαμε τους πέντε μήνες !!!!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μανούλες!! Επανήλθα πάλι!! Δεν βρίσκω χρόνο να μπω ρε κορίτσια και πολύ στεναχωριέμαι που χάνω τα νέα και την πρόοδο των μωρών σας. Εμείς σε 11 μέρες κλείνουμε τον 5ο μήνα και είμαστε γύρω στα 6600 . φιτ θα έλεγα με αυτά που διαβάζω από εσάς!! χιχι!! ανυπομονώ κι εγώ να ξεκινήσουμε κρεμούλα!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ontet: Ποια ειναι η πηγη;γιατι τα μισα δεν ισχιουν δηλαδη αν φαει 3 μερες ριζαλευρο θα καθοριστει η ζωη του ; η πατατα δεν εχει αμυλο; οταν τα δινουν σοκολατες απο 9 μηνων δεν αυξενευαι η ινσυλινη κ η πιθανοτητα εμφανισηε διαβητη; και δεν μιλαμε να στουμπωσεις το παιδι η να μη του δωσεις φρουτα τα οποια ειναι μεσα στα φαρμακα..και επιπλεον η αμερικανικη παιδ.δεν προτεινει την αποφυγη του ρυζαλευλου.οποια θελει το δινει οποια οχι αλλα πλεον ειναι τοσα αλλα πραγμαμα επιβλαβη για τα παιδια μας που αυτο ειναι το τελαυταιο .ριξε μια ματια γυρω σου και δες τα παιδια που ειναι ολα παχυσαρκα με αυξημενη χοληστερινη απο τα 8..δεν φταιει μονο το ρυζαλευρο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...