Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , rainbow είπε:

oντετ:ισα ισα που οταν δεν ξερεις τον αλλο και δεν εισαι φιλοςμονο στο fb (γ δεν τον κρινεις/κουτςομπολευεις που το κανουν ολοι)γιατι στο fb εγω προσωπικα θα ντραπω να πω κατι ηδεν θελω να αναφερθω πχ στον αντρα μου γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται..ενω εδω ποιο το προβλημα που ειναι δημοσιο..δε μοιραζομαστε και μυστικα του κρατους δεν με ξερει καποιος και αν με σχολιασει κ καποια αρνητικα τι εγινε; δεν με πειραζει βεβαια να γινει καποια ομαδα αλλα εδω προσωπικα μπορω να εκφραστω καλυτερα.δηλαη οταν ειμασταν εγκυες δεν ειχαμε προβλημα κ το αποκτησαμε τωρα;

 

 

 

Προσωπικά επενδυω πιο βαθιά στις σχεσεις μου, υπερασπίζομαι αυτα που λέω και δεν θελω να είναι ανωνυμα. ενα χρονο εδω και ειμαι απλα η οντετ και ως εκει, που μπορει να ειχα να πω πολυ πιο σπουδαία και βοηθητικά  πραγματα και σαν άνθρωπος και απο την θεση της επαγγελματικής μου ιδιότητας. Επέλεξα να κανω ενα βημα πίσω γιατι αυτη η υπερεκθεση δεν μου ταιριαζει. Και σιγουρα θα αισθανόμουν καλυτερα να ξερω οτι μιλαω με την Δέσποινα και οχι με μια κοπελα rainbow που τον γιο της θα τον πει Αγγελο και οχι απλα οπως λενε τον πεθερο της να χαρω με τις χαρες της, να πω μια υποστηρικτικη κουβεντα στις λοιπες της, να ανταλλαζουμε ιδεες,  να καμαρωνω το παιδακι της ππυ το ξερω απο σπορο και λοιπα και λοιπα. 

Για την ιστορία όταν τοτε το προσπαθησαμε και ειχε γινει ολος εκεινος ο κακος χαμός 7-8 το προσπαθησαμε και πετυχε. Για να μην παρεξηγηθω δεν τα γραφω αυτά ουτε για να κρινω την τοτε ομαδικη αποφαση και ουτε για να ψαρεψω νεα μέλη, εχει κλειδωσει πια η ομάδα μετα απο τοσο καιρο. Αφορμη ηταν καθαρα η κουβεντα "χαθηκαμε" 


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Οντετ είπε:

Προσωπικά επενδυω πιο βαθιά στις σχεσεις μου, υπερασπίζομαι αυτα που λέω και δεν θελω να είναι ανωνυμα. ενα χρονο εδω και ειμαι απλα η οντετ και ως εκει, που μπορει να ειχα να πω πολυ πιο σπουδαία και βοηθητικά  πραγματα και σαν άνθρωπος και απο την θεση της επαγγελματικής μου ιδιότητας. Επέλεξα να κανω ενα βημα πίσω γιατι αυτη η υπερεκθεση δεν μου ταιριαζει. Και σιγουρα θα αισθανόμουν καλυτερα να ξερω οτι μιλαω με την Δέσποινα και οχι με μια κοπελα rainbow που τον γιο της θα τον πει Αγγελο και οχι απλα οπως λενε τον πεθερο της να χαρω με τις χαρες της, να πω μια υποστηρικτικη κουβεντα στις λοιπες της, να ανταλλαζουμε ιδεες,  να καμαρωνω το παιδακι της ππυ το ξερω απο σπορο και λοιπα και λοιπα. 

Για την ιστορία όταν τοτε το προσπαθησαμε και ειχε γινει ολος εκεινος ο κακος χαμός 7-8 το προσπαθησαμε και πετυχε. Για να μην παρεξηγηθω δεν τα γραφω αυτά ουτε για να κρινω την τοτε ομαδικη αποφαση και ουτε για να ψαρεψω νεα μέλη, εχει κλειδωσει πια η ομάδα μετα απο τοσο καιρο. Αφορμη ηταν καθαρα η κουβεντα "χαθηκαμε" 

Εγω παντως δεν τη θυμαμαι καθολου αυτη την κουβεντα!! Μπορει να ειχα μπει στην ομαδα πιο μετα...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου μπορει κ γω να μην γραφω τακτικα αλλα σας διαβαζω λιγο πριν πεσω για υπνο. Ο μικρος μου μεγαλωνει γρηγορα ειμαστε 70 εκατοστα και 7·500 κιλα πλεον κ αποφασισα λογω καταστασης δικης μου να προχωρησω στη χορηγηση φορμουλας κ να διακοψω το θηλασμο που τοσο αγαπουσα κ να ακολουθησω θεραπεια ... λυπηθηκα πολυ αλλα ευτυχως ο μικρος το πηρε καλα. Μου δινει κουραγιο ολα οσα γραφεται κ τα διαβαζω πολυ προσεκτικα γιατι κατακαβαινω τι περναει το παιδι μου απο τα δικα σας αλλα και τι περναω και εγω απο τις εμπειριες τις δικες σας. Μπορει να ειμαι η πιο νεα προσθηκη στην ομορφη παρεα σας αλλα σας νιωθω πολυ δικα μου ατομα .

@Μανιταρι Μαγικοκαι ο δικος μου εχει αρχισει να μην καθεται πουθενα... παει και τονγυμναστηριο παει κ το καροτσι κλαιει υστερα απο 2 λεπτα εδω κ 2 βδομαδες προτιμαμε μονο χερια κ ορθιοι... βολτα θελει ο ποπος του...

@CMESπραγματικα σε θαυμαζω με δυο παιδια και τοσο τρεξιμο... εισαι ηρωας !!!

@rainbowμπραβο σου με ενα μωρο να κανεις και μεταπτυχιακο και εξετασεις τι να πω!!! Εισαι αξιοθαυμαστη!!!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

οντετ: Δηλαδη εχετε κανει ομαδα στο fb; γιατι εγω θυμαμαι την ιστορια τοτε αλλα νομιζα οτι δεν συνεχιστηκε κατι ουτε μου ειπε καμια να την ψαξω στο fb η να με ψαξει εκεινη οποτε δεν ασχοληθηκα παραπανω.

Geo81: Μεγαλωσε και ο δικος σου ο μπομπιρακος...

εμεις αυριο θα παμε παιδιατρο..δεν ξερω αν κανουμε εμβολιο γιατι ενα βηχαλακι το εχουμε...τελικα ανακαλυψα οτι χθες που εκλαιγε η μικρη μαλλον κρυωνε γιατι ο αντραε μου που ζεστενεται πολυ θεωρησε οτι στο σπιτι εχει αρκετη ζεστη κ δεν ακουγε τη μαμα μου να της βαλει μακρυμανικο...

πηρα και τα πανω μου ...μου ειπαν δυο σημερα οτι δε φαινεται οτι γεννησα προσφατα...αν κ εχασα μονο δυο κιλα και εχω ακομα δρομο πολυ...εδωσα κ το ενα μαθημα...ελπιζω να το περασα να ξεμπερδευω...αντε ακομα ενα...

Link to comment
Share on other sites

@rainbow αντε καλα αποτελεσματα! Να δω εγω ποτε θα στρωθω... τωρα που η κορη μου κανει νερα στο μεσημεριανο υπνο εχω χασει καθε ελπιδα διαβασματος μεσα στη μερα...

Πηγαν για υπνο και τα 2 επιτελους, πλενω πιατα και τρεχω να προλαβω να πεσω κι εγω μηπως και καταφερω να κοιμηθω λιγουλακι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μεγάλωσε κ ο δικός μου μεθαύριο κλείνουμε το πέμπτο κ αρχίζουμε φρούτα αφού σταμάτησα το θηλασμό . Εύχομαι να το πέρασες το μάθημα σου!με το καλό να περάσεις κ το επομενο!! Και γω τρομάζω με τα εμβόλια κάθε φορά που κάνουμε κ ένα ακολουθεί γκρίνια πυρετός κλπ. Πάντως να την Πάρετε μαζί στις διακοπές !!! Εμείς θα πάμε στο χωριό μου που είναι παραθαλάσσιο για είκοσι μέρες κ έτσι θα μας είναι εύκολο! Ευτυχώς θα είναι κ η μαμά μου εκεί !!! 

 

 

πρίν από 1 λεπτό , CMES είπε:

@rainbow αντε καλα αποτελεσματα! Να δω εγω ποτε θα στρωθω... τωρα που η κορη μου κανει νερα στο μεσημεριανο υπνο εχω χασει καθε ελπιδα διαβασματος μεσα στη μερα...

Πηγαν για υπνο και τα 2 επιτελους, πλενω πιατα και τρεχω να προλαβω να πεσω κι εγω μηπως και καταφερω να κοιμηθω λιγουλακι!

Καλή ξεκούραση επιτέλους !!! 

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια!!δεν ξερω το σκεφτομαι ακομα μαλλον θα αποφασισω τοτε αναλογα με τις συνθηκες απλα με ενα τοσο μωρο θα πρεπει μεχρι τις 11,30 να γυριζουμε απο τη θαλασσα και το απογευμα να παμε μονο για καμια ωρα γιατι μετα μπανιο μαμ νανι...ουτε καμια βολτα θα μπορουμε να βγουμε θα αλλαξει κ περιβαλλον οποτε λογθκα θα ξυπνει οτι ωρες να ναι ασε που φοβαμαι μην καει..και γενικα θελω πολυ να ξεκουραστω μερικες μερες δεν πηγα κ περισυ διακοπες geo81 εισαι πολυ τυχερη που εχετε σπιτι σε θαλασσα...

cmes:μεχρι ποτε ειναι να την εχεις ετοιμη; μια αποφαση ειναι...κανε λιγο λιγο κεθε μερα για να μην ζοριστεις

Link to comment
Share on other sites

@Οντετμπηκα πολυ πιο μετα στην παρεα απο τον ιουλιο που λες οτι εγινε ο κακος χαμος.δεν ειχα ιδεα οτι ειχε γινει κουβεντα γι αυτο το λογο.το ειχα σκεφτει βεβαια αν υπαρχει καποια ομαδα στο fb αλλα δεν ειχα ρωτησει.εχεις δικιο σ αυτο που λες κ θα ηθελα κ εγω πολυ να μπορω να μιλησω πιο ανετα.

@rainbowκαλα αποτελεσματα κοριτσακι μου σου ευχομαι!!

@CMESsweet dreams!!!

@Geo81το πρωι μονο καθεται στο γυμναστηριο με ορεξη κ παιζει.μετα για πολυ λιγο.αυτες τις μερες που κανει ζεστη τον βαζω στο καροτσι κ βγαινουμε στην αυλη κ χαζευει οποτε γλιτωνω την αγκαλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τα ιδια και χθες! Ο μικρος ξυπνησε στις 3 να φαει με πολυ φασαρια, ξυπναει και την αλλη και γινεται πανηγυρι!! Στις 5.30 ξανακοιμηθηκε η μικρη!!!

@rainbow στις 25 ειναι η ομιλια, στις 24 φευγω το πρωι αρα το αργοτερο 23 πρεπει να ειναι ετοιμη!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Οντετμπηκα πολυ πιο μετα στην παρεα απο τον ιουλιο που λες οτι εγινε ο κακος χαμος.δεν ειχα ιδεα οτι ειχε γινει κουβεντα γι αυτο το λογο.το ειχα σκεφτει βεβαια αν υπαρχει καποια ομαδα στο fb αλλα δεν ειχα ρωτησει.εχεις δικιο σ αυτο που λες κ θα ηθελα κ εγω πολυ να μπορω να μιλησω πιο ανετα.

@rainbowκαλα αποτελεσματα κοριτσακι μου σου ευχομαι!!

@CMESsweet dreams!!!

@Geo81το πρωι μονο καθεται στο γυμναστηριο με ορεξη κ παιζει.μετα για πολυ λιγο.αυτες τις μερες που κανει ζεστη τον βαζω στο καροτσι κ βγαινουμε στην αυλη κ χαζευει οποτε γλιτωνω την αγκαλια.

Έχεις δίκιο που θές να μιλάς πιο πολυ κορίτσι μου , αφού είσαι μόνη σου ... τουλάχιστον κ γω στο fb μιλάω με τις φίλες μου πιο άμεσα γιατί με τα παιδιά κάνουμε καιρό ν βρεθούμε και δεν παλεύεται η μοναξιά με ένα μωρουλι μικρούλη 

 

Όταν πριν από δύο χρόνια άρχισα να γράφω σε αυτό το Φόρουμ για άλλους λόγους τότε λόγω της διακοπής κύησης βρήκα δύο πολύ καλές φίλες εδώ μέσα και έχουμε γίνει αχώριστες είμαστε μακριά βέβαια αλλά βλέπω ένα οπότε μπορούμε και μοιραζόμαστε αδερφική αγάπη


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Geo81 είπε:

Έχεις δίκιο που θές να μιλάς πιο πολυ κορίτσι μου , αφού είσαι μόνη σου ... τουλάχιστον κ γω στο fb μιλάω με τις φίλες μου πιο άμεσα γιατί με τα παιδιά κάνουμε καιρό ν βρεθούμε και δεν παλεύεται η μοναξιά με ένα μωρουλι μικρούλη 

 

Όταν πριν από δύο χρόνια άρχισα να γράφω σε αυτό το Φόρουμ για άλλους λόγους τότε λόγω της διακοπής κύησης βρήκα δύο πολύ καλές φίλες εδώ μέσα και έχουμε γίνει αχώριστες είμαστε μακριά βέβαια αλλά βλέπω ένα οπότε μπορούμε και μοιραζόμαστε αδερφική αγάπη

Ανεφερες πριν οτι σταματησες το θηλασμο λογω ενος θεματος υγειας. Ειναι ολα καλα τωρα; ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο!!!

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , CMES είπε:

Ανεφερες πριν οτι σταματησες το θηλασμο λογω ενος θεματος υγειας. Ειναι ολα καλα τωρα; ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο!!!

 

πρίν από 2 λεπτά , CMES είπε:

Ανεφερες πριν οτι σταματησες το θηλασμο λογω ενος θεματος υγειας. Ειναι ολα καλα τωρα; ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο!!!

Άρχισα θεραπεία για επιλόχειο κατάθλιψη . Αν θυμάσαι στα πρώτα μου ποστ σας μιλούσα γι αυτό :) δυστυχώς δεν κατάφερα να ανακαμψω από μόνη μου. Και έτσι με τη βοήθεια του ειδικού που επισκεπτόμουν 4 μήνες τώρα άρχισα αντικαταθλιπτικά κ από θηλάζω σιγά σιγά με τη βοήθεια θηλαστρου.ηδη νιώθω καλύτερα και έκανα αυτό που έπρεπε για να χαρώ το παιδί μου και να με χαρεί κ αυτό! Σε ευχαριστώ πολυ πολυ για το ενδιαφέρον !!!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Geo81 είπε:

 

Άρχισα θεραπεία για επιλόχειο κατάθλιψη . Αν θυμάσαι στα πρώτα μου ποστ σας μιλούσα γι αυτό :) δυστυχώς δεν κατάφερα να ανακαμψω από μόνη μου. Και έτσι με τη βοήθεια του ειδικού που επισκεπτόμουν 4 μήνες τώρα άρχισα αντικαταθλιπτικά κ από θηλάζω σιγά σιγά με τη βοήθεια θηλαστρου.ηδη νιώθω καλύτερα και έκανα αυτό που έπρεπε για να χαρώ το παιδί μου και να με χαρεί κ αυτό! Σε ευχαριστώ πολυ πολυ για το ενδιαφέρον !!!

Εννοειται εκανες πολυ καλα!!! Τα παιδια θελουν μονο οι γονεις τους να ειναι καλα για να μπορουν να τους μεταδωσουν την αγαπη τους!! Ελπιζω να αισθανεσαι ηδη καλυτερα!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CMES είπε:

Εννοειται εκανες πολυ καλα!!! Τα παιδια θελουν μονο οι γονεις τους να ειναι καλα για να μπορουν να τους μεταδωσουν την αγαπη τους!! Ελπιζω να αισθανεσαι ηδη καλυτερα!!!

Η αλήθεια είναι πως ναι !! Ευτυχώς !!! 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Geo81: Καλα εκανες κ ξεκινησες πιστευω θα το ξεπερσεις γρηγορα και δεν θα τα χρειαζεσαι.

εμειςωπηγαμε παιδιατρο..καναμε τα εμβολιακια μας..μας ηρθε ζορι αλλα μετα χαριζε χαμογελα. Τον ρωτησα για διακοπες κ μου ειπε να μην την παρω γιατι θα φοβαμαι περισσοτερο μη καει μη την τσιμπισει τπτ μου ειπε κ 10 μερες μπορεις να την αφησεις. Και τον αλλο μηνα ξεκιναμε και εμεις κρεμουλες 5 μηνων και κατι θα ειμαστε.η μικρη παντως ηδη με κοιταει στο στομα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...